Buduj Markę,  Inspiracje,  Zarabianie

Jak wyznaczyć cele i zaplanować Nowy Rok w biznesie

Chcesz aby 2024 rok był Twoim najlepszym rokiem dotychczas, jeśli chodzi o rozwój Twojej marki osobistej i biznesu online? Nie licz na los, że “jakoś to będzie”, tylko konkretnie zaplanuj swój sukces. Przeczytaj mój przewodnik dotyczący wyznaczania celów dla Twórców Internetowych tkz. Content Creators w 2024 roku, kreuj wielkie marzenia i w końcu zacznij je spełniać!

JAK WYZNACZYĆ CELE DLA ROZWOJU SWOJEJ MARKI I BIZNESU ONLINE W 2024 ROKU?

Ok, więc jeśli już mnie trochę znasz, to wiesz, że jestem wielką fanką wyznaczania sobie celów i robienia planów (nie tylko w biznesie, ale wszystkim z czym mam do czynienia ;)).

Każdego roku, pod koniec grudnia, bardzo lubię ten czas, kiedy zbieram wszystkie moje myśli i robię autorefleksję jak wyglądał mój poprzedni rok i wizualizuję, jak chcę by wyglądał mój kolejny rok.

Podczas gdy wszyscy inni 1 stycznia leczą kaca, narzekają, ile przybrali po świętach na wadze i czują się przygnębieni z powodu pogody, ja jestem podekscytowana i z entuzjazmem wkraczam w Nowy Rok!

Uwielbiam to uczucie, początku pełnego możliwości…ponieważ nowy rok jest jak ogromne białe płótno, pełne możliwości, okazji, nadziei i wielu ekscytacji!

I WIESZ CO? mam dla Ciebie dobrą wiadomość!

… To wielkie białe płótno, nieskończone możliwości i okazje, są nie tylko szansą dla mnie, ale również dla każdego – w tym dla Ciebie!

Jak wyznaczyć cele na swoim blogu

W każdym roku istnieje ogromny potencjał, by osiągnąć kolejne cele, doświadczyć mnóstwa radości i zrealizować kolejne marzenia!

Jednak problem polega na tym, że mnóstwo osób (w tym dawna “ja”), dryfuje przez życie, ciągle szukając swojej drogi lub zwlekając z wejściem na właściwą ścieżkę, odkładając wszystko na “kiedyś”, i niestety nigdy nie stawia kroku na przód, tym samym oddalając się od swoich marzeń.

Jakie jest rozwiązanie....?

Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje inna alternatywa… a mianowicie wystarczy, że:

 • WYZNACZYSZ sobie konkretne CELE na Nowy Rok
 • Dowiesz się, jak OSIĄGNĄĆ te cele
 • PODEJMIESZ WŁAŚCIWE KROKI, aby te cele stały się rzeczywistością

Ja osobiście funkcjonuję w ten sposób od kilku dobrych lat i dzięki temu osiągnęłam w swoim życiu i biznesie więcej, niż mi się mogło wydawać w tak krótkim czasie. Uważam, że wyznaczanie sobie celów i robienie odpowiedniego planu, by je zrealizować, jest drogą do sukcesu nie tylko w biznesie, ale także środkiem do szczęśliwszego, bardziej spełnionego życia.

Teraz zastanów się przez moment ....

Jeśli usiadłbyś na chwilę i faktycznie pomyślał, co chcesz osiągnąć w 2024 roku (w swoim biznesie online/ marce online / życiu osobistym), a następnie dowiedział się co zrobić, aby te cele osiągnąć, i w końcu podjął działanie aby te rzeczy się wydarzyły, to można śmiało stwierdzić, że rok 2024 mógłby być dla Ciebie MEGA SUKCESEM! Twój 2024 rok może być wszystkim tym, czym tylko zdecydujesz aby był, to Ty jesteś tutaj szefem 🙂

Zapoznaj się z moimi wskazówkami dotyczącymi wyznaczania celów dla Twórców Internetowych i przedsiębiorców online w 2024 roku, i zacznij spełniać swoje największe marzenia!

Zobacz film na YouTube: Jak Wyznaczyć Cele na Nowy Rok i Zrobić Plan Działania w Biznesie Online

ZAPLANUJ SWÓJ NAJLEPSZY ROK W BIZNESIE ONLINE:
POBIERZ MÓJ BEZPŁATNY WORKBOOK !

Aby pomóc Ci jak najlepiej wykorzystać rok 2024, stworzyłam kolekcję DARMOWYCH arkuszy do wyznaczania celów na 2024 rok! Jest to zeszyt ćwiczeń z miejscem na notatki dla każdego zagadnienia w procesie planowania celów na 2024 rok. Nie zwlekaj i pobierz bezpłatnie to praktyczne narzędzie, aby mieć NAJLEPSZY ROK dotychczas!

JAK SPRAWIĆ, BY ROK 2024 BYŁ NIESAMOWITY

Aby rok 2024 był rokiem, w którym będziesz się realizować i zaczniesz spełniać swoje marzenia, będziesz musiał włożyć trochę pracy, jednak będzie to tego warte. 

JAK WIĘC WYZNACZYĆ CELE DLA SWOJEGO BIZNESU ONLINE?

Oto, co będziesz musiał zrobić:

 • Krok 1: Wizualizuj – jak chciałbyś, aby wyglądał grudzień 2024 roku?
 • Krok 2 Brainstorm/burza mózgów – wszystko, co chciałbyś osiągnąć w 2024 roku
 • Krok 3 Zbierz wątki – które cele pasują do siebie?
 • Krok 4: Podsumuj – co naprawdę chcesz osiągnąć w 2024 roku?
 • Krok 5: Ustal swoje cele – co należy zrobić i kiedy?
 • Krok 6: Oceń swój plan – bądź realistą, czy możesz to wszystko zrobić w 1 rok?
 • Krok 7: Szybki start 2024 – zaplanuj kilka szybkich sukcesów na styczeń/luty
 • Krok 8: Finalizacja – wprowadź ostateczne poprawki do swoich miesięcznych celów
 • Krok 9: Realizacja – zamień swoje miesięczne cele w działania
 • Krok 10: Oceń – monitoruj swoje cele przez cały rok

Cały ten proces powinien dziś zająć mniej niż godzinę. (Plus trochę czasu w przyszłości na kwartalne refleksje).

POMYŚL CHWILĘ....

Jedna godzina może sprawić wielką różnicę pomiędzy 2024 rokiem, który będzie NAJLEPSZYM ROKIEM W ŻYCIU, a 2024 rokiem, który będzie “zwykły”, jak każdy inny rok.

Przyznasz mi rację, że jest to warte jednej godziny swojego cennego czasu, prawda?

Jak zaplanować cele na nowy rok w biznesie

KROK 1: WIZUALIZUJ - JAK CHCIAŁBYŚ, ABY WYGLĄDAŁ GRUDZIEŃ 2024 ROKU?

OK, więc pierwszy krok w tym procesie jest prawdopodobnie najzabawniejszy

Zamknij oczy na kilka minut i wyobraź sobie, jak chcesz, aby wyglądał grudzień 2024 roku.

Co w swoim idealnym świecie osiągnąłbyś do grudnia 2024 roku? Gdzie będziesz? Jak będzie wyglądało Twoje życie? Jak będzie wyglądał Twój biznes online?

Użyj swojej wyobraźni i pozwól sobie na wielkie marzenia

Puść wodze wyobraźni i kreuj wielkie marzenia! Wyobraź sobie, jakie wspaniałe rzeczy mogą się wydarzyć – absolutnie nie ograniczaj się na tym etapie, nie pozwól wątpliwościom stawiać blokad w Twoim umyśle.

Nie pozwól również wkraść się takim przekonaniom jak:  ”nigdy nie udałoby mi się tego zrobić”, “to nie możliwe do wykonania”, a zarazem nie szalej zbytnio, tylko bądź realistą!

Co mam na myśli ? Unikaj myślenia o takich rzeczach, jak np. “do przyszłego roku chcę wygrać na loterii 1 000 000 zł”, “zostać prezydentem / premierem”,  “wprowadzić pokój na świecie”, “zlikwidować głód na świecie” itp.!

 

Poczekaj! Nie odkładaj tej wizualizacji na inny dzień, zrób to teraz!

 

Tak! TERAZ!

 

Hmmm… Brakuje Ci pomysłów?

 
Spokojnie! 
 

Mam dla Ciebie kilka inspiracji na początek…

 

 
 
 • E-mail : czy 2024 będzie rokiem, w którym w końcu uporasz się z listą mailingową? Czy utworzysz stronę zapisu lub lead magnet ? Stworzysz sekwencję maili powitalnych ? Nowy styl newslettera? Będziesz wysyłać newsletter częściej? Ilu subskrybentów na liście mailingowej będziesz mieć do końca 2024 roku?
 
 
 • Produkty : czy stworzysz nowy produkt w 2024 roku? Jeśli tak to co? Może kurs online ? A może 2024 będzie wreszcie rokiem, w którym napiszesz książkę? Skorzystaj z moich gotowych Szablonów Ebooka
 
 • Posty sponsorowane : jakie posty sponsorowane chciałabyś robić w 2024 roku? Jakie propozycje chciałabyś otrzymać? Jaką opłatę chciałabyś pobierać? Z kim chciałbyś podjąć współpracę?
 
 • Życie : jak będzie wyglądało Twoje życie osobiste do końca 2024 roku? Czy zarobisz wystarczająco dużo, aby rzucić pracę etatową do końca 2024 roku? Czy 2024 wreszcie będzie rokiem, w którym schudniesz / zorganizujesz się / nauczysz się angielskiego?
 
 • Produktywność : Jak będziesz zorganizowany do końca 2024 roku? Czy będziesz mieć dedykowane miejsce do pracy? Jakie systemy chciałbyś wprowadzić? Czy zaczniesz kalendarz contentu na swoje social media i bloga? Czy zautomatyzujesz swoje media społecznościowe ? Czy będziesz w stanie zatrudnić Wirtualną Asystentkę?
 
 • Statystyki : ilu użytkowników będzie odwiedzać Twojego bloga do końca 2024 roku? Ilu obserwujących będziesz mieć w Social Mediach?
 

Daj sobie 2-5 minut z zamkniętymi oczami, aby wyobrazić sobie, jak będzie wyglądał grudzień 2024 roku!

Jak zaplanować sukces na blogu

KROK 2 BRAINSTORM - ZRÓB BURZĘ MÓZGÓW WSZYSTKIEGO, CO CHCIAŁBYŚ OSIĄGNĄĆ W 2024 ROKU

Gdy już otworzysz oczy, weź sobie pustą kartkę papieru i zacznij pisać – zapisz wszystkie rzeczy, które sobie wyobraziłeś w swojej wizualizacji i wszystko inne, co do Ciebie przychodzi. Nie powstrzymuj się. Miej wielkie marzenia. To nie jest czas na ustalanie priorytetów lub zbyt realistyczne podejście – to przyjdzie później.

 

Skorzystaj z powyższych inspiracji, aby sobie pomóc w tym zadaniu

 

Oto kilka przykładów z mojej burzy mózgów, zanim zaczęłam tworzyć tego bloga, aby dać Ci przykład:

 • Zacznij blog o zarabianiu online i marketingu w Social Media
 • Podwój swój dochód
 • Dowiedz się, jak robić wideo
 • Dowiedz się, jak nagrywać kursy i je sprzedawać
 • Naucz się projektowania grafik
 • Stwórz swoją markę online i pierwszych lojalnych fanów
 • Kup nowy komputer
 • Kup nowy telefon
 • Naucz się automatyzować działania

Daj sobie na to 10-15 minut (PRO TIP: ustaw stoper!) I tyle papieru, ile potrzebujesz, i po prostu zrób to. Po prostu napisz cokolwiek przychodzi Ci do głowy. Później czas na dopracowanie i priorytety!

KROK 3: ZBIERZ WĄTKI - KTÓRE CELE PASUJĄ DO SIEBIE?

Teraz spójrz na to, co napisałeś. Prawdopodobnie zauważysz cele, które dobrze do siebie pasują.

Być może zapisałeś „zaprojektuj nowe logo”, „pobierz nowy motyw na stronę www”, „zaprojektuj nowe logo” i „zmień design/odnów stronę główną / pasek boczny”.

Dobrym pomysłem jest łączenie ich w jeden cel tak zwany „przeprojektowaniem”, ponieważ wszystkie będą musiały zostać zrobić jednocześnie.

A może napisałeś „naucz się robić wideo”, „uruchom kanał na YouTube” i „dowiedz się, jak robić rolki na Instagrama, żeby budować nową społeczność”. 

Ponownie, można je połączyć w jeden cel o nazwie „Wideo”. O wiele bardziej sensowne jest robienie tych rzeczy jednocześnie, a nie rozpraszanie ich przez cały rok.

KROK 4: PODSUMUJ - CO NAPRAWDĘ CHCESZ OSIĄGNĄĆ
W 2024 ROKU?

Spójrz ponownie na swoją mapkę brainstorm i zadaj sobie pytanie: „gdybym mógł zrobić tylko JEDNĄ z tych rzeczy w 2024 r., co by to było?”.

Weź nową kartkę papieru i zapisz u góry „Cele na 2024 r.” (lub skorzystaj z mojego bezpłatnego zeszytu ćwiczeń do wyznaczania celów), a następnie napisz jedną rzecz u góry.

Spójrz jeszcze raz na swoją burzę mózgów i zadaj sobie pytanie: „OK, jeśli zrobię tą pierwszą rzecz, a teraz mogę wybrać jeszcze tylko jedną rzecz, co by to było?”

Na nowej liście zapisz to, pod pierwszą rzeczą

Teraz spójrz ponownie na swoją burzę mózgów i wybierz trzecią rzecz do zapisania na liście „Celów na 2024 r.”, Kontynuuj, aż będziesz mieć 10 rzeczy. Wtedy się zatrzymaj.

Spójrz po raz ostatni na brainstorm. Czy jest coś jeszcze, co naprawdę trzeba zrobić w 2024 roku? Jeśli to coś niewielkiego, to czy myślisz, że pasuje do jednego z Twoich innych projektów? Jeśli to coś dużego, co możesz usunąć z listy „celów na 2024 r.”, aby zrobić na to miejsce?

Następnie spójrz na pozostałe pomysły z kartki brainstrom i zdecyduj, czy są A) zbyt szalone, czy B) dobre pomysły, ale nie na ten rok.

Weź B i zapisz je na nowej liście o nazwie „ Cele na 2025 r”. 

To bardzo mały krok, który jednak zmieni Twój sposób myślenia. W dowolnym momencie w 2024 roku, kiedy pomyślisz „Naprawdę powinienem robić XYZ” – możesz przypomnieć sobie „to jest na mojej liście w 2025 roku”. 

To niewielka zmiana w sposobie myślenia, ale robi to DUŻĄ różnicę w tym, jak myślisz o swoim obciążeniu pracą. Teraz nie czujesz presji “wszystko zrobienia na już”, a zamiast tego wiesz, że te zadania będą zrobione, tylko że nie są one priorytetem w tym roku.

Fajne, prawda?

KROK 5: USTAL SWOJE CELE - CO NALEŻY ZROBIĆ, KIEDY?

Nadszedł czas, aby zdecydować jakie są priorytety, i w jakiej KOLEJNOŚCI zamierzasz osiągnąć swoje cele. Być może warto zająć się nimi w takiej właśnie kolejności, w jakiej je zapisałeś, lub zupełnie odwrotnie.

Mogą istnieć aktywności sezonowe lub działania, które należy wykonać w określonej kolejności. A może po prostu po przyjrzeniu się tym 10 celom na 2024 rok jako całości, niektóre wyglądają na ważniejsze do zrobienia na początku roku, a inne lepiej zostawić na później.

 

Spróbuj z grubsza nakreślić KIEDY zamierzasz osiągnąć swoje cele

Osobiście lubię przeznaczyć jeden miesiąc na każdy z moich celów, dlatego wybieram 10. To 10 miesięcy bez lipca, ponieważ ten czas przeznaczam na urlop z rodziną i wiem, że nie będę miała wtedy czasu na pracę nad swoimi celami i minus grudzień, który zazwyczaj przeznaczam na podsumowanie całego roku i planowanie nowego.

 

Teraz rozpocznij nową listę i nazwij ją „Miesięczne cele na 2024 r.” (Lub użyj mojego gotowego arkusza „Miesięczne Cele na Nowy Rok  ), A następnie przypisz miesiąc do każdego celu zgodnie z tym, co jest najbardziej sensowne: na przykład Twoja lista może wyglądać następująco:

 • Styczeń: zakładam stronę www i zaczynam bloga / zmiana designu bloga (nowy motyw, nowe logo, nowy zestaw grafik)
 • Luty: wideo (weź udział w kursie wideo np. Canva Master Wideo, utwórz kanał YouTube, zacznij budować markę na YouTube, etc)
 • Marzec: zrób nowe zdjęcia dla starego contentu
 • Kwiecień: aktualizuj zdjęcia + SEO w starych treściach
 • Czerwiec: kup nowy komputer / przenieś i uporządkuj pliki w folderach
 • Lipiec: urlop
 • Sierpień: E-mail marketing (przejdź do MailerLite, naucz się go używać, zacznij wysyłać PRAWIDŁOWY cotygodniowy newsletter, i utwórz sekwencję powitalną)
 • Wrzesień: marketing afiliacyjny (zrób research programów partnerskich –polecam webepartners, zobacz tutaj, aplikuj o dołączenie do nich, dodaj linki do istniejących postów na blogu, stwórz nowe posty na blogu i promuj je)
 • Październik: Stwórz produkt nr 1 (zbadaj pomysły / potrzeby dotyczące produktów, zrób pierwszy szkic, skorzystaj z mojego gotowego Szablonu do Ebooka)
 • Listopad: Utwórz produkt nr 2 (edytuj kopię, zaprojektuj produkt i wprowadź na rynek)
 • Grudzień: Podsumowanie roku i planowanie na 2025 r

KROK 6: OCEŃ SWÓJ PLAN - BĄDŹ REALISTĄ, CZY MOŻESZ TO WSZYSTKO ZROBIĆ W 1 ROK?

Następnym krokiem jest ocena planu i ustalenie, czy jest on REALISTYCZNY.

Najpierw dobrze przyjrzyj się temu, co zaplanowałeś i na kiedy

Czy ta kolejność zadań ma sens? 

A może bardziej sensowne byłoby robienie tych działań w nieco innej kolejności?

Na przykład, patrząc na moje przykładowe miesięczne cele powyżej, zauważam, że wszystkie rzeczy, które będą zarabiać (marketing afiliacyjny i tworzenie produktu do sprzedaży), są w ostatniej części roku. Dla mnie sensowne byłoby przyniesienie przynajmniej jednej z tych rzeczy do przodu, ponieważ wtedy jest więcej okazji do zarobienia pieniędzy w ciągu roku).

 

Po drugie, dobrze przyjrzyj się temu, co zaplanowałeś i zdecyduj, co jest realistyczne

Czy każdy projekt można realnie zrealizować w 1 miesiąc? Prawie na pewno dojdziesz do wniosku, że niektóre projekty potrwają dłużej niż miesiąc, podczas gdy inne mogą zająć tylko kilka tygodni. Zmień odpowiednio swoje projekty.

Na przykład w powyższym przykładowym planie przeznaczyłam tylko 1 miesiąc na aktualizację zdjęć + SEO na starych treściach – ale jest więcej niż prawdopodobne, że zajmie to więcej niż miesiąc.

Z drugiej strony na zrobienie nowych zdjęć przeznaczyłam cały miesiąc, ale być może to zajęłoby 1 lub 2 tygodnie.

Więc bardziej sensowne może być sformułowanie tego w ten sposób:

Marzec: robienie nowych zdjęć / aktualizowanie zdjęć + pozycjonowanie starych treści (zacznij)

Kwiecień: aktualizacja zdjęć + SEO w starych treściach (zakończ)

KROK 7: SZYBKI START 2024 - ZAPLANUJ KILKA SZYBKICH SUKCESÓW NA STYCZEŃ

Kolejnym genialnym hackiem jest zaplanowanie kilku szybkich sukcesów na styczeń. Zaliczenie kilku małych celów na początku roku zapewni Ci sukces w pozostałej części roku.

 

Może się okazać, że jeden z Twoich celów jest idealny do tego…

Na przykład ten, który mam powyżej, aby kupić nowy komputer i przenieść / uporządkować pliki – jest to realistycznie osiągalne w ciągu zaledwie kilku dni, a mimo to dałoby wspaniałe poczucie spełnienia. Może to nawet oznaczać, że cele z lutego można zacząć realizować wcześniej!

 

Alternatywnie możesz znaleźć inspirację z pierwotnego brainstromu

Czy jest tam kilka małych celów, które można by połączyć w jeden projekt i zrealizować w pierwszych tygodniach stycznia? Może to być tak proste, jak spędzenie stycznia na skonfigurowaniu systemów, z których zamierzasz korzystać przez pozostałą część roku – na przykład kalendarza treści lub podjęcia kroków w celu zautomatyzowania mediów społecznościowych .

Skonfigurowanie systemów w styczniu ma wiele sensu, ponieważ usprawni to całą resztę roku i sprawi, że osiągnięcie wszystkiego innego będzie prostsze i mniej czasochłonne.

jak zaplanowac cele na nowy rok

KROK 8: FINALIZACJA - WPROWADŹ OSTATECZNE POPRAWKI DO SWOICH MIESIĘCZNYCH CELÓW

Więc teraz, gdy oszacowałeś swoje miesięczne cele, wziąłeś pod uwagę „realistyczność” pod względem czasu trwania działań i zaplanowałeś kilka szybkich sukcesów na styczeń, czas sfinalizować swoje miesięczne cele.

Przepisz swoje „Miesięczne cele na 2024 r.”, biorąc pod uwagę wszelkie wprowadzone zmiany. 

Więc mój poprawiony plan, teraz może wyglądać tak:

 • Styczeń: kup nowy komputer / przenieś i uporządkuj pliki w folderach
 • Luty: Marketing afiliacyjny (zrób research programów partnerskich, aplikuj o dołączenie do nich, dodaj linki do istniejących postów na blogu, stwórz nowe posty na blogu i promuj je)
 • Marzec: zrób nowe zdjęcia / zaktualizuj zdjęcia + zrób SEO w starych treści (zacznij)
 • Kwiecień: zaktualizuj zdjęcia + zrób SEO w starych treściach (zakończ)
 • Czerwiec: zakładanie strony www lub przeprojektowanie bloga (nowy motyw, nowe logo, nowy zestaw grafik) Polecam mój Kurs Canva Grafika
 • Lipiec: urlop
 • Sierpień:  E-mail marketing (przejdź do MailerLite, naucz się go używać, zacznij wysyłać PRAWIDŁOWY cotygodniowy newsletter, i utwórz sekwencję powitalną)
 • Wrzesień: Video (kup kurs np. Canva Master Wideo, dowiedz się, jak robić rolki na Instagrama, stwórz kanał na YouTube)
 • Październik: Stwórz produkt nr 1 (zbadaj pomysły / potrzeby dotyczące produktów, napisz kopię/szkic lub skorzystaj z gotowego Szablonu Ebooka)
 • Listopad: Stwórz produkt nr 2 (edytuj kopię, zaprojektuj produkt i wprowadź na rynek)
 • Grudzień: Podsumowanie roku i planowanie na 2025 r

KROK 9: ZAMIEŃ SWOJE MIESIĘCZNE CELE W DZIAŁANIA

Oczywiście posiadanie listy celów miesięcznych jest trochę bez sensu, jeśli nie zamieniasz tych celów w działania. 

Możesz to zrobić na dwa sposoby:

 • Możesz już teraz zaplanować, w jaki sposób osiągniesz cel ze stycznia. Następnie zaplanuj, w jaki sposób osiągniesz cel z lutego pod koniec stycznia, w marcu pod koniec lutego i tak dalej.
 • LUB możesz teraz zaplanować, w jaki sposób osiągniesz wszystkie swoje cele.

Wybór opcji zależy w dużej mierze od tego, ile masz teraz czasu, jak bardzo lubisz planować i jak łatwo jest zaplanować te cele z wyprzedzeniem.

 

Nie ma znaczenia, którą opcję wybierzesz…

… Ale przyznam, że opcja 2 ma kilka wyraźnych zalet.

 • Po pierwsze, po zrobieniu planów, każdy cel będzie bardziej zachęcający
 • Po drugie, będziesz w stanie szybko zidentyfikować czynności, które należy wykonać przed danym miesiącem.

Na przykład , jeśli ustaliłeś “ulepszanie SEO starych postów” na marzec, możesz rozważyć dodanie “dowiedz się więcej o SEO” lub “pobierz wtyczkę Yoast” do działań ze stycznia lub lutego, abyś mógł zacząć działać w pełnym przygotowaniu w marcu.

Podobnie, jeśli planujesz wziąć udział w kursie wideo we wrześniu, możesz pomyśleć, że rozsądne będzie zrobienie researchu kursów wideo i może zakupu nowego sprzętu wideo w miesiącach poprzedzających wrzesień – również możesz zacząć odkładać co miesiąc trochę pieniędzy, aby mieć na to budżet.

Niezależnie od tego, w jaki sposób zdecydujesz się wykonywać dane zadania, musisz stworzyć PLAN DZIAŁANIA dla każdego celu!

Weź nową kartkę papieru i zapisz miesiąc, cel oraz słowa PLAN DZIAŁANIA (a najlepiej wydrukuj mój gotowy arkusz miesięcznego planu działania ). 

Następnie zacznij zapisywać wszystkie zadania, które będziesz musiała zrobić, aby osiągnąć ten cel.

 

Na przykład , powiedzmy, że Twoim celem na styczeń jest zarabianie pieniędzy dzięki linkom partnerskim , Twój plan działania może wyglądać mniej więcej tak:

Styczniowy plan działania

Cel: Zacznij zarabiać dzięki linkom partnerskim

Działania:

1) Zrób research programów partnerskich, np. tutaj 

2) Załóż konto lub aplikuj do programów partnerskich

3) Następnie dodaj linki partnerskie do wszystkich istniejących postów na blogu

4) Napisz 4 nowe posty, które mają na celu wygenerowanie sprzedaży dla 4 najlepiej opłacających się programów partnerskich

5) Promuj te 4 posty za pomocą mediów społecznościowych i Pinterest

6) Utwórz arkusz kalkulacyjny, aby śledzić miesięczne dochody z tych linków partnerskich

Nie wiem jak Ty, ale wydaje mi się, że jest to osiągalne przez 1 miesiąc. Napisanie tego planu zajęło mi tylko kilka minut. Możesz łatwo zapisać wszystkie swoje plany działania w mniej niż pół godziny!

Ale jeśli nie masz teraz czasu, przynajmniej napisz plan działania na styczeń i umieść w swoim dzienniku datę na koniec stycznia, kiedy masz zamiar napisać plan działania na luty.

Kiedy Twój plan działania na styczeń jest już napisany, wydrukuj go i przyklej w miejscu, gdzie możesz go zobaczyć. Kiedy planujesz cotygodniowe i codzienne aktywności, upewnij się, że każdego dnia uwzględniasz czynności z planu działania (w moim bezpłatnym workbooku otrzymasz specjalne karty planowania do wydrukowania na każdy miesiąc).

 

Ale ja nie mam czasu!

 

Jeśli czujesz, że nigdy nie masz czasu na wykonanie jakichkolwiek działań z miesięcznego planu działania, zapytaj siebie, dlaczego tak jest. W końcu Twój plan działania został starannie opracowany, aby zapewnić osiągnięcie wszystkich celów na 2024 r. Jeśli Twój czas jest wypełniony „innymi” aktywnościami, dlaczego one tam są? Czy są to ważne czynności, które muszą mieć pierwszeństwo przed Twoimi celami (np. Twoja witryna właśnie się zawiesiła), czy też jest to tylko „jakieś zajęcie”, które w rzeczywistości nie przyczynia się do realizacji Twoich celów. W takim przypadku pozbądź się go.

KROK 10: ŚLEDŹ POSTĘPY
- MONITORUJ SWOJE CELE PRZEZ CAŁY ROK

Fajnie byłoby, aby ten proces planowania i wyznaczania celów zrealizował się dokładnie tak, jak sobie to wyobraziliśmy….

Jednak najprawdopodobniej tak się nie stanie: działania nie zawsze będą szły zgodnie z planem “co do godziny”, jedne zadania zajmą dłużej, pojawią się nowe pomysły lub nowe projekty, które będą  (lub przynajmniej wydadzą się być) ważniejsze niż te, które planowałeś zrobić w 2024 roku.

Dlatego naprawdę ważne jest, aby nadal monitorować i oceniać swoje cele, zmieniając je zgodnie z pojawiającymi się sytuacjami na bieżąco, aby 2024 r. był najlepszym rokiem w Twojej historii biznesu online!

 

Kilka kwestii, o których warto pomyśleć…

 

ZADANIE MOŻE WYMAGAĆ WIĘCEJ CZASU

Nawet przy najlepszych staraniach jeden lub więcej z Twoich projektów prawdopodobnie będzie wymagał więcej czasu, niż na to przeznaczyłeś. 

Jeśli tak się stanie, najlepiej będzie podsumować cały miesiąc pod koniec miesiąca i zdecydować, co dalej. 

Ogólnie rzecz biorąc, masz 2 opcje:

1) Zdecyduj, że zrobiłeś już wystarczająco dużo w tym projekcie i przejdź do następnego zadania

To dobra opcja, jeśli projekt ma charakter ciągły i wiesz, że będziesz musiał do niego wracać rok po roku: np. takie zadania, jak: “zdobywanie większej ilość followersów w social media ”, “aktualizowanie starych treści na blogu”, “odświeżenie designu bloga ‘i’ zdobywanie subskrybentów na listę mailingową”. 

Wszystkie te aktywności są oddzielnymi projektami, które tak naprawdę można robić w nieskończoność. Możesz więc zdecydować, że chociaż nie osiągnąłeś wszystkiego, co chciałeś w tej dziedzinie, poświęciłeś wystarczająco dużo czasu na ten cel w tym roku i czas przejść do innych zadań.

Jeśli tak jest, umieść notatkę o tym na swojej liście celów w 2025r. i przejdź do planu działania na następny miesiąc.

 

2) Zakończ projekt i odpowiednio dostosuj pozostałe cele miesięczne

Alternatywnie możesz zdecydować, że ten projekt musi zostać ukończony teraz. W takim przypadku będziesz musiał dostosować pozostałe miesięczne cele. Warto tutaj spojrzeć na swoje pozostałe miesięczne cele i zdecydować, co zdjąć z listy zadań na ten rok. Co realnie może poczekać do 2025 roku? A może jeden z projektów, który planowałeś w dalszej części roku, został szybciej wykonany?

W takim przypadku przeredaguj swoje miesięczne cele, aby uwzględnić te zmiany.

 

Z mojego doświadczenia wynika, że o wiele lepiej jest podejść do zmiany planu w taki sposób, niż zatrzymywać się w dalszym rozwoju, wszystko przekładać i opóźniać kolejne aktywności.

Jeśli wszystko odsuwasz, ciągle czujesz, że jesteś opóźniony w realizacji swojego planu, a to uczucie zmniejsza motywację i produktywność.

Podsumowując, podejmowanie decyzji i dostosowywanie planu sprawia, że czujesz się , że jesteś na dobrej drodze i masz kontrolę nad swoim dalszym rozwojem, co ostatecznie zapewni Ci większą motywację i produktywność.

 

POJAWIA SIĘ NOWY PROJEKT, KTÓRY WYDAJE SIĘ WAŻNIEJSZY

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że w ciągu roku pojawi się coś innego, co jest (lub przynajmniej wydaje się) być bardzo ważne i co Twoim zdaniem powinno mieć pierwszeństwo przed wszystkim, co już zaplanowałeś.

Jeśli tak się stanie, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest ocena tego nowego projektu w świetle miesięcznych celów / projektów, które już zaplanowałeś. 

Powiedz sobie, że jeśli zrobisz tę nową rzecz, jedna z innych rzeczy musi zostać usunięta. Po pierwsze pomoże Ci to ustalić, czy ten nowy projekt jest naprawdę tak ważny (czy po prostu masz syndrom “skakania z kwiatka na kwiatek” lub “u sąsiada trawa jest zieleńsza”), a po drugie pomoże Ci to w podjęciu praktycznej decyzji, jak dopasować ten nowy projekt.

Ponownie, jeśli zdecydujesz się kontynuować ten nowy projekt, powinieneś przepisać swoje „Miesięczne cele na 2024 r.”, aby to odzwierciedlić na tle całego projektu, oraz uwzględnić zmiany, które wprowadziłeś.. Jeśli jest jakieś zadanie, które musiałeś usunąć z listy miesięcznych celów, to dodaj je do listy na 2025 r. (Zakładając, że nadal jest dla Ciebie ważne).

Jeśli uznasz, że ten nowy projekt/pomysł (który Cię właśnie trochę rozproszył) jest „nie na teraz”, to dodaj go do swojej listy na 2025 r. i kontynuuj zgodnie z pierwotnym planem.

 

PRZEGLĄD KWARTALNY

Nawet jeśli wszystko idzie gładko (a zwłaszcza jeśli nie), dobrze jest przeprowadzać kwartalny przegląd swoich miesięcznych celów.

Spójrz na kwartał, który właśnie minął i zapytaj siebie:

 • Czy osiągnąłem wszystko, do czego dążyłem?
 • Co poszło dobrze?
 • Co poszło źle?
 • Co mi jeszcze zostało do zrobienia?

Następnie spójrz na miesiące z Twoich celów miesięcznych na 2024 r., które nadal istnieją, i zadaj sobie pytanie:

 • Czy to nadal cele, na których powinienem się skupiać?
 • Czy coś się zmieniło, na przykład projekt, który jest teraz niepotrzebny?
 • Czy muszę zawrzeć jakieś nowe cele / projekty? A jeśli tak, to czego mam się pozbyć?
 • Czy wszystko jest nadal we właściwej kolejności? A może trzeba coś zmienić?
 

Może się zdarzyć, że nic nie trzeba zmieniać, ale nadal dobrą praktyką jest przeglądanie każdego kwartału i planowanie następnego.

Jeśli wolisz, możesz przeprowadzać ten proces przeglądu co miesiąc zamiast kwartalnie (lub nawet zrób jedno i drugie, jeśli masz chęci!).

Tak czy inaczej, nigdy nie będziesz żałować wyznaczania i oceniania swoich celów regularnie!

2024 – CZY TO BĘDZIE TWÓJ NAJLEPSZY ROK DOTYCHCZAS

 

Mam nadzieję, że spodobały Ci się te wskazówki i okazały się przydatne.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to naprawdę zachęcam Cię do przejścia przez każdy z tych kroków, aby ustalić swoje cele i plany na 2024 r. Zajmie Ci to tylko godzinę lub trochę więcej czasu, a przygotuje Cię na to aby 2024 r. był Twoim najlepszym rokiem w życiu !!

Czy wyznaczyłeś już swoje cele? 

Jestem bardzo ciekawa, co zaplanowałeś na 2024!

Daj mi znać w komentarzu poniżej lub oznacz mnie na instagramie @klaudiastawiarskabiznes lub skomentuj na moim Fanpage.

NIE ZAPOMNIJ ZGARNĄĆ DARMOWYCH ARKUSZY DO PLANOWANIA SUKCESYWNEGO ROKU! PRZYGOTUJ SIĘ NA NIESAMOWITY ROK 2024!

ZNAJDŹ MNIE NA SOCIAL MEDIACH

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *