Blogowanie

Blog w 2021: Jak założyć bloga i zacząć na nim zarabiać

Chcesz założyć dochodowego bloga w 2021 roku, ale nie wiesz, od czego zacząć? A może masz już bloga, ale nie zarobiłaś jeszcze żadnych pieniędzy? W tym poście pokażę Ci kroki, które radzę Ci wykonać, aby przejść od zera do dochodowego bloga w 2021 roku!

CHCESZ ZACZĄĆ PISAĆ BLOGA I NA NIM ZARABIAĆ W 2021 ROKU?

Zastanawiasz się nad założeniem bloga w 2021 roku? A może masz już bloga, a rok 2021 to rok, w którym chcesz podejść do sprawy poważnie i zamienić swojego bloga w dochodowy biznes? Tak czy inaczej blogowanie może totalnie zmienić Twoje życie na lepsze, jeśli tylko podejdziesz do tego poważnie i weźmiesz się do pracy!

Być może już zauważyłaś, że ja jestem wielką fanką blogowania i dlatego z przyjemnością chcę się z Tobą dzielić moim doświadczeniem, jak zacząć i prowadzić dochodowego bloga.

Dzięki temu, że od 2017 roku prowadzę bloga i na nim zarabiam, nie muszę pracować na etacie i mogę cieszyć się w pełni macierzyństwem. 

Praca przez internet dosłownie zmieniła moje życie! Przeszłam drogę od braku pojęcia, czym w ogóle jest blog, do posiadania 3 blogów odnoszących sukcesy i tym samym biznesu, który co miesiąc zarabia dla mnie dobre pieniądze!

Mogę zarabiać w pełnym wymiarze godzin, jednocześnie będąc w stanie pracować w domu obok mojego synka, jak również podróżując. Jestem swoim własnym szefem i pracuję w dowolnych godzinach, bez presji i stresu narzucanego przez szefa. To właśnie praca, o jakiej zawsze marzyłam. Kiedyś wydawało mi się to nierealne, dopóki sama nie zaczęłam tego doświadczać.

jak założyć bloga w 2021

i muszę zaznaczyć, że aby osiągnąć tą wolność dzięki blogowaniu, zajęło mi to 2 lata, i wciąż się rozwijam…..

Gdybym tylko mogła wrócić do samej siebie- początkującej blogerki, powiedziałabym jej wszystko to, co teraz wiem o zakładaniu dochodowego bloga. Gdybym to wszystko wiedziała co wiem dziś, to zapewne sukces by przyszedł o wiele szybciej, przy znacznie mniejszej liczbie błędów i dużo mniejszym stresie!

Cóż, może nie będę w stanie cofnąć się w czasie, aby pomóc sobie początkującej blogerce – ale z pewnością mogę pomóc TOBIE!

Ten post jest o tym, jak założyć DOCHODOWEGO bloga w 2021 roku, i jest to artykuł, który sama chciałbym przeczytać w lutym 2017 roku, kiedy dopiero zaczynałam swoją blogową podróż. Zaoszczędziłoby mi to dużo czasu i zapewne zaczęłabym zarabiać przyzwoite pieniądze na blogowaniu znacznie szybciej!

Oszczędziłoby mi to również DUŻO dodatkowego czasu, ponieważ nie musiałabym wracać i naprawiać błędów, które robiłam na początku, kiedy jeszcze nie miałam pojęcia, co robię !! (i 4 lata później wciąż naprawiam błędy z moich początków!- dlatego właśnie warto abyś już teraz zaczęła pisać bloga dobrze, żebyś nie musiała później poprawiać i tracić na to czasu).

NIE JEST TO ARTYKUŁ W STYLU “STWÓRZ BLOGA W 30 MINUT”

OK, już na początku muszę Cię ostrzec, że to nie jest jeden z postów typu „utwórz bloga w 30 minut”.

Te posty, które zapewne widziałaś już nie raz, pokazują tylko podstawowe fundamenty tworzenia witryny WordPress – jak kupić i skonfigurować stronę, aby zaznaczyć swoje miejsce w internecie.

I, prawdę mówiąc, to tylko niewielka część wszystkiego, co składa się na założenie dochodowego bloga. Post, który obiecuje blog w 30 minut, to

 1. znaczne niedoszacowanie czasu potrzebnego na skonfigurowanie profesjonalnego bloga oraz
 2. nie będzie zbyt przydatny, chyba że przeczytasz również taki post, który powie Ci, co właściwie zrobić z tym blogiem po skonfigurowaniu!

Post, który czytasz, dotyczy tego, jak krok po kroku przejść od zera do dochodowego bloga. Powiem Ci WSZYSTKO, co musisz zrobić, aby założyć dochodowego bloga w 2021 roku.

W tym artykule przedstawiam Ci tydzień po tygodniu, dzień po dniu, harmonogram wszystkiego, co musisz zrobić w pierwszych DWÓCH TYGODNIACH blogowania – od braku bloga do pełnoprawnej, pięknie zaprojektowanej strony internetowej z napisanymi dwoma postami na blogu i mnóstwem pomysłów na temat tego, o czym dalej pisać.

“DOCHODOWY BLOG W 2021 ROKU”

Chcesz mieć konkretny plan budowania dochodowego bloga na więcej niż tylko dwa tygodnie? W takim razie mam dla Ciebie coś, co pozwoli Ci na dobry start!

 7-tygodniowy plan krok po kroku, przeprowadzający Cię przez konfigurację bloga, napisanie ośmiu wysokiej jakości postów na blogu, zmaksymalizowanie szans Twojego bloga na zarabianie pieniędzy tak szybko, jak to możliwe, nauka podstaw SEO, nauka promowania swoich postów poprawnie, budowanie swojej listy mailingowej i wdrażanie taktyk szybkiego rozwoju bloga!

Otrzymasz też kalendarz, który od razu pokaże Ci, co będziesz robić każdego dnia….

 I jak Ci się podoba taka propozycja na dobry start, wchodzisz w to? 

TYDZIEŃ 1 – RESEARCH, PLANOWANIE I KONFIGURACJA

Witam w PIERWSZYM TYGODNIU działania! W tym tygodniu skupimy się na stworzeniu solidnej podstawy dla Twojego bloga, skonfigurowaniu witryny internetowej i nadaniu jej atrakcyjnego wyglądu. Do końca tego tygodnia powinnaś mieć w pełni działającą stronę internetową i być na dobrej drodze do spełnienia marzeń o stworzeniu dochodowego bloga w 2021 roku!

Pomimo, że przypisałam tydzień i dzień do każdego zestawu aktywności, pamiętaj ,że nie musisz sztywno trzymać się planu. Jeśli okaże się, że wykonanie czynności zajmie Ci więcej lub mniej czasu, nie ma sprawy! Idź we własnym tempie. 

#Top wskazówka: każdego dnia zapisuj w zeszycie lub kalendarzu, jakie wykonujesz aktywności – jest to świetna motywacja do kontynuowania pracy i śledzenia swoich postępów!

DZIEŃ 1: RESEARCH + PLANOWANIE

Pierwszym krokiem jest stworzenie solidnych podstaw dla swojego bloga. Wiem, jak to jest być bardzo podekscytowanym i po prostu chcieć zagłębić się w temat i rozpocząć swojego bloga już teraz – ale muszę Cię ostrzec, że to był właśnie błąd, który popełniłem za pierwszym razem, kiedy zaczynałam mojego pierwszego bloga.

Gdybym tylko poświęciła trochę czasu na badanie rynku i planowanie swojego bloga, popełniłabym znacznie mniej błędów, a mój blog przyniósłby zyski znacznie wcześniej!

Przeczytaj → 9 rzeczy, które powinieneś zrobić przed założeniem bloga

Przeczytaj → Jak wybrać odpowiednią niszę do swojego bloga

Kolejne kroki:

 1. Zdecyduj o czym chcesz blogować
 2. Poszukaj blogi w tej niszy
 3. Zdecyduj jak nazwać swojego bloga (domena Twojej strony)

Krok bonusowy

Sprawdź, czy nazwy użytkownika w mediach społecznościowych są dostępne. Najlepiej jest poszukać czegoś, co jest jak najbardziej zbliżone do nazwy domeny Twojej strony, jeśli nie ma nic dostępnego, Twoje imię i nazwisko jest bardzo dobrym wyborem.

DZIEŃ 2: ZACZNIJ SWOJEGO BLOGA

Hurrra! Teraz masz dużo lepszą wizję tego, o czym będziesz blogować, więc pora zacząć Twojego pierwszego bloga!

Jeśli chcesz założyć dochodowego bloga w 2021 r., to zdecydowanie polecam Ci założyć niezależnego bloga na WordPressie. Pomimo, że możesz również zarabiać na innych platformach blogowych, to jest to dużo, dużo trudniejsze, niż na WordPress…

Kolejne kroki

 1. Wybierz plan hostingu strony
 2. Kup hosting
 3. Skonfiguruj WordPressa

Krok bonusowy

Gdy masz już nazwę swojego bloga, pamiętaj, aby przejść do Social Mediów i utworzyć nazwy użytkowników mediów społecznościowych, dopóki są wciąż dostępne!

POBIERZ BEZPŁATNIE PRZEWODNIK: Jak założyć bloga w WordPress krok po kroku (Kroki 1-4)

DZIEŃ 3: SKONFIGURUJ SWOJEGO BLOGA

Gratulacje! Jesteś teraz dumną właścicielką nowego bloga! To decyzja, której nie pożałujesz!

Jeśli tylko włożysz pracę i będziesz odpowiednio działać, jesteś na dobrej drodze do stworzenia dochodowego bloga w 2021 roku.

W przypadku każdego nowego zajęcia, najtrudniejsza część to po prostu ZACZĄĆ – i Tobie się właśnie udało! ZROBIŁAŚ ten PIERWSZY KROK!

Fakt, że teraz w to zainwestowałaś niewielki budżet, będzie również świetną motywacją do dalszego działania… nie chcesz przecież zmarnować tych pieniędzy, prawda? Teraz następnym krokiem jest odpowiednie ustawienie nowego bloga i nadanie mu dobrego wyglądu…

Kolejne kroki

 1. Wybierz i zainstaluj motyw (Theme)
 2. Utwórz logo swojego bloga
 3. Zainstaluj moje zalecane wtyczki

POBIERZ BEZPŁATNIE PRZEWODNIK: Jak założyć bloga w WordPress krok po kroku (Kroki 5-7)

DZIEŃ 4: UTWÓRZ ELEMENTY STAŁE NA BLOGU

Miejmy nadzieję, że teraz Twój blog zaczyna nabierać kształtu, a Twoja motywacja jest coraz większa. Następnym krokiem jest napisanie „statycznej” treści, czyli stworzenie stron: “o mnie” , “kontakt” i “polityka prywatności”.

Kolejne kroki

 1. Stwórz stronę “o mnie”
 2. Stwórz stronę “kontakt”
 3. Stwórz stronę “polityka prywatności”

POBIERZ BEZPŁATNIE PRZEWODNIK: Jak założyć bloga w WordPress krok po kroku (Krok 8)

DZIEŃ 5: USTAW SWOJE MENU, PASEK BOCZNY I STRUKTURĘ PERMALINKÓW

To ostatni dzień konfiguracji strony! Dzisiaj będziesz konfigurować swoje menu i pasek boczny oraz upewnisz się, że masz odpowiednią strukturę permalinków. To jest ostatni krok, zanim zaczniesz pisać posty na blogu!

Kolejne kroki

 1. Ustaw swoje menu
 2. Ustaw pasek boczny
 3. Edytuj strukturę permalinków

POBIERZ BEZPŁATNIE PRZEWODNIK: Jak założyć bloga w WordPress krok po kroku (Kroki 9-11)

Ogromne gratulacje !!!Masz teraz zupełnie nowego bloga, który już na tym etapie wygląda naprawdę dobrze!

Celowo zrobiłam plan 5 dni, abyś mogła teraz “odetchnąć”, zrobić sobie przerwę, odświeżyć umysł i z nową energią tworzyć dalej.

Z mojego doświadczenia przyznam, że nie jest dobrze pisać bloga codziennie, ponieważ można się szybko “wypalić” i zacząć szukać wymówek. Dlatego bądźmy realistyczni, aby ten plan na dochodowego bloga w 2021r., rzeczywiście został przez Ciebie zrealizowany.
Jeśli jednak jesteś zdeterminowana, aby zrobić więcej na starcie (znam to uczucie podekscytowania, kiedy po raz pierwszy zakładasz bloga), mimo to zdecydowanie polecam Ci, abyś poświęciła szósty i siódmy dzień na dalsze badanie blogów w Twojej niszy.

TYDZIEŃ 2 - NAPISZ I OPUBLIKUJ SWOJE DWA PIERWSZE POSTY NA BLOGU

W tym tygodniu zaczniesz od burzy mózgów na temat swojego bloga, zanim w ogóle zaczniesz pisać swoje pierwsze dwa posty!

DZIEŃ 1: ZRÓB “BRAINSTORM” POMYSŁÓW NA POSTY NA BLOGA

Wyobrażam sobie, jak bardzo możesz chcieć zacząć pisać swój pierwszy post na blogu, ale naprawdę chcę Cię zachęcić, abyś najpierw zdecydowała się na stworzenie “kategorii” swojego bloga, a następnie przeanalizowała pomysły na posty.

Idealnie byłoby, gdyby Twoje pierwsze posty były postami fundamentalnymi. To takie posty, które będą wyróżniać się na Twoim blogu treścią, świadczącą o Twojej marce. Mówiąc prościej, fundamentalne treści to najważniejsze artykuły w Twojej witrynie – strony lub posty, które chcesz mieć na najwyższej pozycji w wyszukiwarkach. Powinieneś napisać jeden post podstawowy dla każdej ze swoich kategorii. Te podstawowe posty są bardzo ważne dla SEO, ponieważ pomagają wyszukiwarkom zrozumieć, o czym jest Twój blog i jaka jest jego struktura.

TOP WSKAZÓWKA: Artykuły fundamentalne powinny być:

 • Długie: co najmniej 900 słów, lub nawet więcej
 • Evergreen: innymi słowy ponadczasowe – niezwiązane z konkretnym rokiem czy porą roku
 • Kompletne, edukujące i autorytatywne: np. „kompletny przewodnik …”
 • Bardzo dobrze napisane: nie spiesz się, powinny być Twoimi najlepszymi tekstami
 • Najważniejsze strony na Twoim blogu: odzwierciedlające główne tematy Twojego bloga
 • Posty / strony, które chciałabyś najbardziej, aby Twoi czytelnicy przeczytali podczas pierwszej wizyty na blogu
 • Regularnie aktualizowane
 • Łatwe do znalezienia na Twoim blogu

Warto wiedzieć, że powinnaś pisać posty fundamentalne, zawierające słowa kluczowe, dla których chcesz uzyskać najwyższy ranking w wyszukiwarkach. Zalecane jest napisanie po jednym artykule fundamentalnym, dla każdej z głównych kategorii na Twoim blogu.

I co najważniejsze, właśnie do tych podstawowych artykułów, powinny być najczęściej stosowane wewnętrzne linki we wszystkich postach, prowadzące do nich. Za każdym razem, gdy piszesz artykuł na swoim blogu, upewnij się, że istnieje link prowadzący do najbardziej odpowiedniego artykułu. W ten sposób poprawisz SEO i ruch na swojej stronie.

Przeczytaj → 9 rzeczy, które powinieneś zrobić przed założeniem bloga (krok 3 i 4)

Kolejne kroki

 1. Wybierz kategorie do swojego bloga
 2. Zrób burzę mózgów i wymyśl minimum 10 pomysłów na posty dla każdej kategorii (jeśli chcesz, wymyśl więcej!)
 3. Wybierz 1 pomysł na posta z każdej kategorii, który będzie postem fundamentalnym dla tej kategorii 

DZIEŃ 2: ZACZNIJ PISAĆ SWOJEGO PIERWSZEGO POSTA!

Hurra!!! Dziś jest ekscytujący dzień, ponieważ dzisiaj zaczniesz pisać swój pierwszy wpis na blogu!

Tylko proszę Cię -nie narzucaj sobie presji, aby ten pierwszy post na blogu był „doskonały” (osobiście trzymam się motta: “lepiej z błędem zacząć, niż perfekcyjnie zwlekać”). 

Nastaw się, że bardzo możliwe, że Twój pierwszy post nie będzie perfekcyjny – ale na tym właśnie polega piękno blogowania, to oznacza, że zawsze możesz wrócić i ulepszyć wszystkie swoje posty później, gdy będziesz bardziej doświadczona. Na razie postaraj się, aby coś zostało napisane i opublikowane w sieci.

Dam Ci jeszcze jedną bardzo ważną wskazówkę – bądź świadoma, że nikt nie przeczyta Twojej pierwszej wersji roboczej wpisu, więc pozwól sobie na napisanie „okropnej” pierwszej wersji posta. Kiedy skończysz, wróć i edytuj treść, aby ulepszyć to co Ci się nie podoba. Dużo łatwiej jest najpierw napisać wersję roboczą, niż od razu edytować. Jeśli będziesz próbować edytować w trakcie pisania, będzie to zdecydowanie trudniejsze i znacznie wolniejsze!

Kolejne kroki

 1. Wybierz jeden z pomysłów “treści fundamentalnych” na post na blogu, który będzie Twoim pierwszym postem
 2. Napisz pierwszy szkic tego posta
 3. Przeczytaj jeszcze raz tego posta i postaraj się go poprawić/edytować do ostatecznej wersji
POBIERZ BEZPŁATNIE PRZEWODNIK: Jak założyć bloga w WordPress krok po kroku (Krok 12)

DZIEŃ 3 - OPUBLIKUJ SWOJEGO PIERWSZEGO POSTA NA BLOGU (TREŚĆ FUNDAMENTALNA)

Brawo! GRATULUJĘ Ci napisania pierwszego fundamentalnego posta. Dziś opublikujesz go na swoim blogu!

Opublikowanie pierwszego posta na blogu może być trochę stresujące. Ale nie martw się, nic strasznego się nie dzieje – w rzeczywistości najprawdopodobniej nikt tego nie przeczyta (może z wyjątkiem Twojej mamy lub Twojego partnera). Nie mówię tego, żeby Cię zniechęcić, ale raczej zachęcić! Jeśli wiesz, że nikt go nie przeczyta, będzie to mniej przerażające.

Jeszcze raz chcę Ci przypomnieć, abyś nie przejmowała się, że Twój post na blogu ma być „doskonały”. Po prostu go opublikuj i zostaw. Po napisaniu wielu treści na blogu i lepszej wiedzy o tym, co robisz, będziesz mieć dużo czasu, aby wrócić i poprawić to później.

Kolejne kroki

 1. Przeczytaj ponownie swoją drugą wersję roboczą i spróbuj ponownie ją poprawić
 2. Nadaj tekstowi ostateczną korektę
 3. Skopiuj i wklej tekst do WordPressa – nadaj swojemu postowi tytuł
 4. Edytuj adres URL
 5. Użyj tagów H2 dla podtytułów (użyj H3 dla pod-podtytułów)
 6. Dodaj kilka zdjęć i / lub grafik (wskazówka poniżej)
 7. Upewnij się, że wybrałeś odpowiednią kategorię i wyróżniony obraz
 8. Kliknij „publikuj” !!!
 9. Sprawdź, czy Twój post wygląda dobrze w „interfejsie użytkownika”, klikając adres URL

TOP WSKAZÓWKA: Korzystaj z darmowych banków zdjęć!

Możesz uzyskać naprawdę dobre DARMOWE zdjęcia i obrazki, aby zilustrować swoje posty na blogu z darmowych stron: Pexels i Pixabay. Użyj Canva, aby je edytować i stworzyć świetne grafiki. Nigdy nie kopiuj i wklejaj obrazów z internetu, aby zilustrować swoje posty – wszystkie obrazy są chronione prawem autorskim. (Darmowe strony ze zdjęciami, takie jak Pexels i Pixabay, można swobodnie używać!)

DZIEŃ 4 & 5 – NAPISZ I OPUBLIKUJ SWÓJ DRUGI POST (TREŚĆ FUNDAMENTALNA)

Gratuluję Ci napisania i opublikowania pierwszego posta. Pierwszy post jest zawsze najtrudniejszy! Odtąd będzie dużo łatwiej. Użyj dni 4 i 5, aby przejść przez ten sam proces, aby napisać drugi post. Ponownie wybierz jeden ze swoich podstawowych pomysłów na posty na blogu, o których chcesz pisać.

Kolejne kroki

 1. Wybierz jeden ze swoich podstawowych pomysłów na post na blogu, który będzie Twoim drugim postem fundamentalnym
 2. Napisz pierwszą wersję roboczą tego posta na blogu
 3. Przeczytaj ponownie swoją pierwszą wersję roboczą i spróbuj ją poprawić
 4. Opublikuj swój drugi post na blogu (nie zapomnij o nagłówkach, zdjęciach itp.)

DOBRA ROBOTA! Gratulacje za dotarcie do końca drugiego tygodnia i opublikowanie pierwszych DWÓCH postów na blogu! W ciągu pierwszych dwóch tygodni zrobiłaś ogromną ilość pracy i naprawdę przygotowałaś swojego bloga do odniesienia sukcesu.

I jeszcze raz przypominam, że nie ustaliłam żadnych konkretnych zadań na dzień 6 i 7, ale jeśli chcesz wykonać dodatkową pracę, możesz albo przeprowadzić więcej researchu / komentować na blogach z Twojej niszy, albo napisać i opublikować kolejne posty fundamentalne na swoim blogu!

ZAŁÓŻ DOCHODOWEGO BLOGA W 2021: WYZWANIE BLOGOWANIE!

 

Chcesz otrzymać plan na dalszy rozwój, poza pierwszymi dwoma tygodniami?

Sprawdź WYZWANIE BLOGOWANIE!

Jest to pełny 7-tygodniowy harmonogram, obejmujący konfigurację bloga, pisanie OŚMIU wysokiej jakości postów na blogu, maksymalizację szans na zarobienie pieniędzy tak szybko, jak to możliwe, naukę podstaw SEO, naukę prawidłowego promowania postów, budowanie listy mailingowej i nauka taktyk szybkiego rozwoju bloga!

 

Oto, co będziesz robić w tygodniach 3–7 …

 • Tydzień 3 – USTAW SWOJEGO BLOGA, ABY ROZPOCZĄĆ ZARABIANIE PIENIĘDZY
 • Tydzień 4 – ZAPOZNAJ SIĘ Z SEO
 • Tydzień 5 – ZACZNIJ PROMOWAĆ SWOJE POSTY!
 • Tydzień 6 – POZNAJ E-MAIL MARKETING 
 • Tydzień 7 – 2 WSKAZÓWKI, KTÓRE ŚCIĄGNĄ RUCH NA STRONĘ

Otrzymasz także kalendarz, który od razu pokaże Ci, co będziesz robić każdego dnia.

ZNAJDŹ MNIE NA SOCIAL MEDIACH

7 komentarzy

 • Maria

  Przydatny artykuł. Zapytam się z ciekawości, czy znasz może HashMagnet? Widziałam, że mają pakiety, które ułatwiają założenie bloga i techniczną jego część, myślę czy nie skorzystać, bo boje się, że już na wstępie zrobię gdzieś jakiś błąd. Firma wygląda na porządną, mają nawet poradniki na youtube i to mnie w sumie do nich przekonuje

  • Awatar użytkownika

   Klaudia

   hej Maria 🙂 nie znam firmy HashMagnet, ale jeśli czujesz zaufanie do tej marki to skorzystaj. Jeśli są narzędzia w internecie, które mogą Ci ułatwić prowadzenie swojego bloga czy strony, to trzeba korzystać 🙂 Polecam znaleźć kogoś, kto już skorzystał z usług tej strony i zapytać o doświadczenia, żeby mieć pewność, że to dobry wybór. Pozdrawiam!

 • Baconi

  Hej, super poradnik. Zabieram się za tworzenie swojego bloga 😀 Chyba wezmę zrobię to u hashmagnet bo koleżanka od nich ma i bardzo mi się podoba jak to wszystko funkcjonuje. Co kto woli w sumie 😀 Pozdrawiam

  • Awatar użytkownika

   Klaudia

   To ciekawe, bo jesteś drugą osobą, która skomentowała pod tym postem na temat firmy Hashmagnet 🙂 nie znam osobiście, ale jeśli Twoja koleżanka jest zadowolona ze współpracy z tą firmą, to jest szansa, że Ty też będziesz 🙂 Pozdrawiam!

 • Karolina VD

  Bardzo fajny wpis, widziałem ostatnio podobne artykuły i ten się wyróżnia na tle innych oraz jest wart uwagi. Konkretnie objaśniony temat. Bardzo przyjemnie się go czyta. Czekam na takich więcej 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *