Inspiracje

Książki, które warto przeczytać, by odnieść sukces

najlepsze książki biznes 2021

W dzisiejszym artykule, polecam z własnego doświadczenia, najlepsze książki biznesowe marketingowe i rozwoju osobistego.

Dlaczego polecam Ci przeczytać ten artykuł do końca?

W dzisiejszych czasach, w natłoku informacji, które zalewają nas z internetu każdego dnia, czasem ciężko jest wybrać to co rzeczywiście wartościowe i warte naszej uwagi. Często szukamy odpowiedzi w internecie, na różnych portalach, blogach, wikipedii, youtube itd., po drodze rozpraszając się milionem innych (niepotrzebnych) informacji.

Internet to świetne “narzędzie tych czasów”, które bardzo ułatwia nam życie, w poszukiwaniu odpowiedzi na różne pytania, ale często “ryzykowne”, ponieważ, nie mamy pewność z jakich źródeł niektóre informacje pochodzą i kto właściwie je przekazuje. W tych czasach każdy może pisać co chce w internecie, bez względu na to czy te informacje są wartościowe i prawdziwe, czy tylko mają wzbudzać sensację i przyciągać uwagę.

Osobiście jestem wielką fanką szukania rzetelnych informacji w książkach. Wybierając odpowiednią pozycję, sprawdzam autora, jego osiągi w tanym temacie, autorytet i dopiero wtedy decyduję, czy chcę poświęcić czas na daną publikację. 

W tych czasach, jak nigdy wcześniej, jest bardzo ważne, by potrafić filtrować informacje, i wybierać te, które rzeczywiście są dobre i wniosą coś znaczącego do naszego życia. 

Jeśli  masz jakiś ogromny problem, który “wydaje Ci się”, że nie ma na niego żadnego rozwiązania, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość!

Nie istnieje żaden problem, który mógłbyś mieć, a którego już ktoś wcześniej nie rozwiązał i nie napisał o tym książki”. 

Bez względu na to czy jest to problem związany z biznesem, rozwojem, marketingiem, pieniędzmi, finansami, relacjami, organizacją, produktywnością itp. itd. 

Mamy to szczęście, że w tej chwili mamy dostęp do ogromnej ilości książek w każdej tematyce. Zaczynając od biznesu, sukcesu, motywacji, marketingu, social media, rozwoju osobistego, rozwoju duchowego, zdrowia, pieniędzy, szczęścia itd. Jedynie trzeba sięgnąć po odpowiednią pozycję i doskonalić siebie, praktykując to, o czym czytamy. 

Książki to genialny sposób na oderwanie się od wirtualnego świata, przyjemny odpoczynek dla umysłu, a przy okazji ocean inspiracji, edukacji i wiedza, która może okazać się punktem zwrotnym w Twoim życiu. 

Tak właśnie jest w moim życiu. Książki od dłuższego czasu zmieniają mój sposób myślenia, moją postawę, pomagają mi w podejmowaniu wielu ważnych decyzji i są świetnym narzędziem do samodoskonalenia.

W tym artykule postanowiłam podzielić się z Tobą moimi najlepszymi propozycjami książek dla sukcesu w biznesie i w życiu, podzielonych na kategorie:

  • biznes
  • marketing & sprzedaż
  • rozwój osobisty
  • rozwój duchowy
  • sukces
  • zdrowie

Zachęcam Cię aby wyrobić sobie nawyk czytania i systematycznie pochłaniać wiedzę w dziedzinie, która akurat na ten moment, jest dla Ciebie ważna. Dzięki wiedzy zawartej w tych książkach, po odpowiednim wyciągnięciu wniosków, masz szansę znacznie poprawić standard swojego życia.

Wiedza z książek, które Ci polecam, uczyni Cię pewniejszym siebie i pomoże podejmować lepsze decyzje w życiu. Na pewno wzbudzi w Tobie ogrom motywacji, inspiracji i determinacji do działania! Zdobędziesz wiedzę, która pozwoli Ci zacząć swój pierwszy biznes, uwierzysz w siebie i bez wahania podejmiesz kolejne wyzwania w swoim życiu. Będziesz miał więcej pieniędzy i niezależności w życiu.

Skąd to wiem? Bo osoby, które napisały te książki, bardzo często właśnie w taki sposób żyją i dzielą się z innymi, jak mogą osiągnąć to samo. Twoim zadaniem jest zainspirować się ich tokiem myślenia i działania, a następnie wdrożyć to u siebie w życiu.

lista najlepszych książek biznesowych, marketingowych i rozwojowych

Książki biznesowe, marketingowe i rozwoju osobistego, które polecam przeczytać, by odnieść sukces w życiu i w biznesie

Poniżej znajdziesz nagłówki z kategoriami książek. Aby zobaczyć książki w danej kategorii, kliknij w nagłówek, by rozwinąć listę z tytułami książek. 

Jeśli chcesz poznać więcej informacji na temat danej książki, przeczytać jej opis i recenzje, to kliknij w link przy każdym tytule, a następnie zostaniesz przekierowany do księgarni, gdzie taką książkę można nabyć online. 

książki które warto przeczytać w 2021 roku

Konsekwentnie zdobywaj wiedzę, a będziesz na najlepszej drodze żeby osiągnąć życie, o jakim marzysz. Zamiast przeglądania Instagrama – czytaj książkę. Kiedy jedziesz do pracy czy na uczelnię– czytaj książkę. 

Wykorzystuj tę wiedzę w swoim życiu. Nim się obejrzysz, pozbędziesz się złych nawyków i wprowadzisz w życie nowe, która dadzą Ci znacznie lepsze efekty. W konsekwencji będziesz lepszy w swoim działaniu, w biznesie, w pracy, na studiach, na siłowni, będziesz miał lepsze relacje z ludźmi i będziesz więcej zarabiał,

Czytanie i korzystanie z doświadczeń innych ludzi, to jeden z dobrych nawyków, który będzie miał wpływ na Twoje życie w przyszłości! Bądź jednak świadomy, że samo czytanie wszystkich tych wspaniałych książek, nie sprawi, że staniesz się człowiekiem sukcesu. Ale czy znasz człowieka sukcesu, który nie czytał książek?

Najważniejsze jest wyciągnięcie odpowiednich wniosków i lekcji z każdej z nich i zastosowanie ich w życiu! Ja żyję według zasady: Zapisz, Zrozum, Zapamiętaj, Zastosuj! To znaczy, że lubię zapisywać w moim “Przemyślniku” najważniejsze lekcje (z książek, z życia, z doświadczeń, z różnych sytuacji itd.), a kiedy je zapisuję, to lepiej rozumiem ich przekaz, a przy okazji zapamiętuję, i w końcu staram się zastosować w praktyce to, czego się właśnie nauczyłam. To dobry nawyk na utrwalanie wiedzy, polecam!

I już kończąc ten post, pamiętaj by nigdy nie przestawać się rozwijać! Inwestycja w siebie, nigdy nie była stratą.

PS. A Ty jakie książki lubisz czytać w dziedzinie Biznesu, Sukcesu i Rozwoju Osobistego i Duchowego? Podziel się koniecznie w komentarzu poniżej! Daj też znać czy znasz te pozycje, które wymieniłam, i jaki tytuł jest Ci najbliższy?

PS. II Przygotowanie tej listy kosztowało mnie sporo czasu i wysiłku. Dlatego jeżeli masz ochotę by mi podziękować, udostępnij ten wpis na swoim profilu, aby zawsze mieć tę listę pod ręką. A ja dziękuję Tobie, za czas poświęcony tutaj.

 

Chciałbyś napisać swojego ebooka lub lead magnet, ale nie masz pomysłu na projekt?
Skorzystaj z moich gotowych szablonów!
Wystarczy, że podłożysz swoje teksty i zdjęcia, a Twój ebook będzie pięknie zaprojektowany w zaledwie kilka minut!

Sprawdź moje Szablony ebooka i napisz swoją książkę! 🙂

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *