Inspiracje

10 najlepszych polskich blogów o biznesie i marketingu

Szukasz konkretnej wiedzy w tematyce biznesu online i marketingu? Myślę, że dzisiejszy artykuł będzie dla Ciebie bardzo “odkrywczy”, ponieważ przedstawię Ci 10 najlepszych polskich blogów o biznesie i marketingu, które polecam czytać w 2021 roku!

Skoro czytasz mojego bloga, to zakładam, że jesteś osobą, która chce być na bieżąco z najnowszymi trendami w biznesie online, marketingu i rozwoju osobistym. To oznacza, że na poważnie traktujesz swój biznes i bierzesz odpowiedzialność za dalszy jego rozwój, a także swój własny.

Tylko skąd czerpać wiedzę na różne tematy biznesowe? Do naszej dyspozycji w obecnych czasach, istnieje naprawdę bardzo dużo informacji w internecie, szkoleń, kursów, programów, książek i blogów, które są wspaniałym źródłem ogromnej wiedzy.

Zatem jak z szerokiego oceanu dostępnych informacji, wybrać te wartościowe, których czytanie i śledzenie przyniesie realne korzyści Tobie i Twojemu biznesowi?

Aby pomóc Ci znaleźć te właściwe miejsca, postanowiłam napisać ten post. W dzisiejszym artykule, przedstawiam Ci listę top 10 najlepszych polskich blogów o biznesie i marketingu, które warto śledzić w 2021 roku. 

Ta lista, to blogi, które osobiście na bieżąco obserwuję, czytam, uczę się i śledzę trendy, aby być “na czasie” z niezbędnymi informacjami. 

10 najlepszych blogów o biznesie i marketingu online

Rozwijasz swój biznes w internecie i szukasz sposobów na większą sprzedaż i promocje siebie/swoich produktów lub usług? Polecam czytać regularnie te 10 polskich blogów o biznesie i marketingu, by zawsze mieć głowę pełną pomysłów na dalszy rozwój.

Kolejność jest losowa- więc nie traktuj tego jak ranking. Moim zdaniem wszystkie te blogi mają super wartościową wiedzę, dzięki której możesz mieć lepszy biznes, lepsze finanse, lepszy rozwój osobisty i lepsze życie!

10 NAJLEPSZYCH POLSKICH BLOGÓW O BIZNESIE I MARKETINGU, KTÓRE OBSERWUJĘ I POLECAM CZYTAĆ W 2021

  1. www.SprawnyMarketing.pl to blog z poradami od najlepszych polskich marketerów. Portal ten prezentuje najciekawsze branżowe nowości, organizuje szkolenia i konferencje. Zgrany Team działający w serwisie na bieżąco dostarcza aktualne i praktyczne informacje z zakresu nowoczesnego marketingu internetowego.
  2. MałaWielkaFirma.pl to blog prowadzony przez przedsiębiorcę Marka Jankowskiego. Znajdziesz tu podcast biznesowy, który od 2009 r. dostarcza przedsiębiorcom rzetelną wiedzę na temat prowadzenia firmy. Na blogu przeczytasz praktyczne wskazówki, jak pozyskać klienta, jak zwiększyć sprzedaż, jak być bardziej produktywnym itp. Osobiście jestem “uzależniona” od słuchania podcastów Marka. Mnóstwo wartościowej wiedzy i praktycznych wskazówek do wdrożenia od zaraz!
  3. www.Klosinski.net to blog Jacka,  na którym znajdziesz materiały dotyczące każdego etapu prowadzenia małego biznesu. Od jego planowania przez szukanie klientów, aż po finanse i formalności. Mnóstwo wiedzy w temacie marketingu, budowania personalnego brandingu oraz motywacji i inspiracji do dalszego rozwoju. Konkretne wskazówki, które każdy może zastosować w swoim biznesie online i nie tylko.
  4. www.ArturJablonski.com to blog specjalisty od e-marketingu. Na blogu udziela konkretnych porad z zakresu: content marketingu, reklam (AdWords i Facebook), copywritingu i social mediów. Znajdziesz tu wiele ciekawych narzędzi do budowania swojego biznesu online.
  5. www.jaksierozwijac.pl to blog Szymona Owedyk w tematyce freelancingu, pracy zdalnej i biznesu online. Znajdziesz wiele przydatnych artykułów i szkoleń na temat tworzenia i pozycjonowania  stron WWW i SEO, WordPress, oraz jak zarabiać przez Internet.
  6. www.Tosieoplaca.pl to blog dla osób przedsiębiorczych, Agnieszki Skupieńskiej, która od 2009 roku pracuje jako freelancerka. Na blogu, w podcastach i na kanale Youtube dzieli się swoim doświadczeniem z budowania biznesu przez internet. Znajdziesz tu dużo wartościowej wiedzy w tematyce e-commerce, pracy freelancera, zarabianiu na blogu, prowadzeniu firmy i mnóstwo porad dla początkujących, jak również średniozaawansowanych blogerów.
  7. www.MarcinOsman.pl to blog, youtube i fanpage, na których Marcin dzieli się swoją najlepszą wiedzą i doświadczeniami z zakresu biznesu, marketingu i sprzedaży. Wszystkie wskazówki i porady są przetestowane w praktyce przez autora bloga. Na kanale znajduje się mnóstwo ciekawych rozmów z ekspertami w branży, dzięki którym poznasz sprawdzone strategie i skuteczne techniki w prowadzeniu biznesu online i nie tylko.
  8. www.Posukcesnaszpilkach.pl to blog Katarzyny Głąb, która pomaga przedsiębiorczym kobietom w lepszej promocji biznesu, dzięki skutecznym działaniom online i wykorzystaniu ich eksperckiej wiedzy. Na blogu przeczytasz artykuły w tematyce biznesu, budowania własnej marki, planowania i organizacji, marketingu i rozwoju osobistego.
  9. www.Paweltkaczyk.com  Paweł Tkaczyk, jest autorem książek Grywalizacja oraz Zakamarki marki, właściciel agencji reklamowej MIDEA. Na blogu dzieli się wiedzą z zakresu marketingu (budowanie marki, tworzenie rynku, reklama, sprzedaż, obsługa klienta), social media, storytellingu i grywalizacji. Bardzo praktyczny blog, z którego naprawdę możesz się dużo nauczyć.
  10. www.ZenMarketing.pl to blog Tomasza Adamiec dla osób, które chcą założyć swoją stronę www w WordPress, pisać bloga i zarabiać online. Tomasz porusza tematy od SEO po marketing i porady w rozwijaniu ruchu na stronie.

A Ty co lubisz czytać w dziedzinie biznesu i marketingu?

Skomentuj poniżej, czego zabrakło na mojej liście?

Które blogi biznesowe i marketingowe czytasz aktualnie? A które blogi właśnie odkryłeś? Który blog dotychczas, zainspirował Cię najbardziej? Który zaintrygował ? A może masz jakieś swoje, ulubione blogi, o których tu nie wspomniałam? Daj znać w komentarzach poniżej.

 

Kolejne kroki:

 

ZNAJDŹ MNIE NA SOCIAL MEDIACH

7 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *