Inspiracje

Jak zrobić Vision Board 2024 w Canvie

Jak zrobić Vision Board w 2024 Krok Po Kroku

Jeśli pragniesz osiągnąć cele i marzenia w 2024 roku, Vision Board może być dla Ciebie bardzo pomocnym narzędziem. 

Co to jest Vision Board i jak możesz stworzyć swoja tablicę motywacyjną w darmowym programie graficznym Canva

W tym wpisie omówię kroki niezbędne do stworzenia własnej tablicy Vision Board, która pomoże Ci skoncentrować się na swoich celach i wizualizować swoją przyszłość.

Co to jest Vision Board

Vision Board, znana również jako Tablica Wizji lub Tablica Motywacyjna, to narzędzie manifestacji, które pomaga wizualizować cele i marzenia poprzez używanie obrazów, słów i afirmacji. 

Jest to fizyczna lub cyfrowa tablica, na której umieszczamy wszystko, czego pragniemy, aby nasze pragnienia i cele się urzeczywistniły.

Jak działa Vision Board

Vision board działa poprzez skupienie uwagi na naszych celach i pragnieniach poprzez codzienne przyglądanie się obrazom i słowom, które reprezentują to, czego pragniemy. Wizualizacja i afirmacje pozytywnie wpływają na nasze myśli i działania, pomagając nam skoncentrować się na osiągnięciu zamierzonych rezultatów.

Moja Vision Board na 2024, Przykład 1:

Po co tworzyć Vision Board

Istnieje wiele powodów, dla których warto stworzyć Vision Board, czyli tablicę wizji:

Jedne z najczęstszych powodów to:

  • Znając swoją wizję “końca”, masz większą motywację do działania i osiągania swoich celów
  • Dzięki temu, że widzisz codziennie swoją Vision Board, koncentrujesz się na swoich celach i marzeniach
  • Vision Board nadaje kierunek Twoim codziennym działaniom i decyzjom
  • Dzięki Vision Board, możesz śledzić, co już osiągnąłeś
  • Tablica Vision Board jest narzędziem to tego aby zamanifestować swoje pragnienia i marzenia w rzeczywistości
  • Tworząc Vision Board, odpowiadasz sobie na ważne pytania czego chcesz w życiu, co jest dla Ciebie ważne, jakie są Twoje marzenia
  • Vision Board to doskonałe narzędzie do stworzenia mapy drogowej do swoich celów i upragnionych sukcesów
  • W natłoku codziennych zajęć, zawsze pamiętasz o tym co najważniejsze

 

Jak zrobić Vision Board, żeby była wartościowa?

Aby Twoja tablica była wartościowa, powinna zawierać wszystkie najważniejsze obszary Twojego życia. Dzięki temu, że skupisz się na każdym z tych obszarów, będziesz żyć w równowadze, spełnieniu i szczęściu. 

Aby ustalić co jest dla Ciebie najważniejsze, sugeruj się Kołem Życia.

Odpowiedz sobie na pytanie: “Co chcę osiągnąć w każdej z tych sfer”: 

Kiedy wypiszesz wszystkie swoje cele wg Koła Życia, to teraz przejdź do tworzenia wizji. Skorzystaj ze zdjęć w internecie, np. na Pinterest, Pixabay, Pexels etc. aby zwizualizować zrealizowane cele i marzenia. 

Zapisz wszystkie obrazki w jednym folderze na komputerze, aby następnie wykorzystać je w projekcie Vision Board w Canvie!

Skoro już wiesz, czym jest Vision Board i korzyści płynące z jej tworzenia, to teraz zobacz tutorial krok po kroku, jak zrobić Vision Board w bezpłatnym serwisie Canva

Gdzie umieścić Vision Board

Umieszczenie Vision Board w odpowiednim miejscu jest kluczowe dla skuteczności jej działania. Ważne jest, aby wybrać miejsce, w którym będziesz często przebywać i które pozwoli Ci regularnie przyglądać się swoim celom i marzeniom. Może to być przestrzeń w Twojej sypialni, biurze lub kuchni.

Aby upewnić się, że Twoja Tablica jest skuteczna, ważne jest, aby była dobrze widoczna i atrakcyjna wizualnie. Postaraj się umieścić ją na wysokości wzroku, aby mogła być regularnie podziwiana. Dodatkowo, możesz ozdobić jej ramkę lub dodać motywacyjne cytaty, które dodadzą jej dodatkowej inspiracji.

Moja Tablica Motywacyjna Vision Board 2024, przykład 2:

Jak korzystać z Vision Board?

Regularne przeglądanie Tablicy Wizji jest kluczowe dla utrzymywania motywacji i skupienia się na celach. Dobrze byłoby ustalić konkretny czas w ciągu dnia na spędzenie kilku minut na przyglądaniu się tablicy i wizualizowaniu osiągnięcia swoich celów.

Może to pomóc w utrzymaniu pozytywnego nastawienia i wzmocnieniu wiary we własne możliwości.

Wizualizacja i afirmacje

Wykorzystywanie tablicy Vision Board do codziennej wizualizacji osiągnięcia celów jest kluczowym elementem sukcesu. Podczas przeglądania tablicy, warto sobie wyobrazić, jak już osiągnęliśmy te cele. Dodanie afirmacji do wizualizacji może dodatkowo wzmocnić pozytywne przekonania i stanowczość w dążeniu do zamierzonych rezultatów.

Działanie zgodne z planem

Oprócz wizualizacji i afirmacji, ważne jest podejmowanie działań zgodnych z naszymi celami. Vision Board powinna stanowić inspirację do podejmowania konkretnych kroków w kierunku realizacji marzeń. Możemy użyć jej do tworzenia planów działania i motywacji do systematycznego podejmowania wysiłku w dążeniu do wyznaczonych celów.

Pobierz bezpłatnie Workbooka: Planner Nowego Roku i wyznacz swoje cele na 2024!

Podsumowując

Tworzenie Vision Board może być niezwykle skutecznym narzędziem do manifestowania swoich celów i marzeń.

Poprzez skupienie się na wizualizacji i wyrażeniu swoich pragnień poprzez obrazy i słowa, można skutecznie kierować swoją uwagę i energię w kierunku osiągnięcia sukcesu.

Pamiętaj, aby regularnie odświeżać swoją Vision Board, dodawać nowe cele i dostosowywać ją do zmieniających się priorytetów.

Bądź konsekwentny w dążeniu do swoich celów i pozwól, aby Twoja Vision Board inspirująco prowadziła Cię na drodze do spełnienia marzeń.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *