Zarabianie,  Blogowanie

Jak zarabiać na blogu, dzięki reklamom

Istnieje wiele sposobów zarabiania na swoim blogu. Jednak jednym z najpopularniejszych jest reklama z programem Google Adsense. Być może zastanawiasz się jakie są wady i zalety tej formy zarabiania? Jak się to właściwie robi? I co trzeba zrobić, żeby na reklamach zarabiać naprawdę poważne pieniądze? Kontynuuj czytanie tego posta, aby dowiedzieć się jak zarabiać na swoim blogu dzięki reklamom.

CHCESZ ZACZĄĆ ZARABIAĆ NA SWOIM BLOGU?

Niedawno udostępniłam post w odpowiedzi na pytanie, które jest jednym z najczęściej mi zadawanych, a mianowicie: „w jaki sposób blogi zarabiają pieniądze? ”. Pisałam o tym, że istnieje wiele sposobów na zarabianie pieniędzy n blogu, ale w zasadzie sprowadzają się one do 5 głównych kategorii: reklama, linki afiliacyjne, posty sponsorowane, produkty i usługi.
Poprzedni wpis jest świetnym podsumowaniem głównych sposobów zarabiania pieniędzy na blogu, natomiast w tym poście, chciałam zagłębić się w szczegóły, dokładnie – jak zarabiać na swoim blogu skupiając się na wyjaśnieniu jak zarabiać na reklamach z Google Adsense, jakie są wady i zalety takiej reklamy oraz jakie kroki wykonać, aby zacząć zarabiać poważne pieniądze.

jak zarabiać na blogu dzięki reklamom

Jak zarabiać na blogu, dzięki reklamom z Google Adsense

Po pierwsze wyjaśnijmy sobie w skrócie, co to jest Google AdSense?

Google Adsense to program reklamowy, który umożliwia wyświetlanie reklam na Twojej stronie www, blogu lub filmach w YouTube i otrzymywanie zapłaty, wówczas gdy użytkownicy klikają w reklamy. Reklamy te, są generowane przez firmy korzystające z programu Google AdWords, który podajesz za pomocą specjalnego kodu AdSense na swoim blogu.

CO ROZUMIEMY PRZEZ REKLAMĘ?

Google oferuje różne typy reklam do wyświetlania w Twojej witrynie, w tym: 

 • Obrazy: to nic innego jak po prostu reklamy graficzne. Występują w różnych rozmiarach. Możesz wybrać opcję kanału reklam, która łączy zarówno reklamy tekstowe, jak i graficzne.
 • Tekst: reklamy tekstowe wykorzystują słowa jako jednostka reklamowa (jedna oferta) lub jednostka linków (lista ofert) i są dostępne w różnych rozmiarach. Możesz dostosować kolor ramki, tekstu i linku.
 • Rich Media: to interaktywne typy reklam, które mogą zawierać HTML, wideo i Flash.
 • Wideo
 • Animowany obraz
 • AdSense dla wyszukiwania: Dzięki temu możesz mieć pole wyszukiwarki Google w swojej witrynie lub blogu. Gdy użytkownik wpisze termin i przeprowadzi wyszukiwanie, zostanie otwarta strona wyników wyszukiwania z reklamami AdSense. Możesz dostosować schemat kolorów strony wyników wyszukiwania, aby pasował do Twojej witryny.

JAK SIĘ DO TEGO ZABRAĆ?

Jeśli jeszcze nie masz konta z Google, to  możesz szybko zacząć wyświetlać reklamy w swojej witrynie z Google AdSense . Wystarczy wypełnić formularz, a następnie, kiedy zostaniesz już zaakceptowany, możesz od razu zacząć umieszczać reklamy na swoim blogu.

jak zarabiać na blogu dzięki reklamom

Jakie są plusy i minusy zarabiania na reklamach z Google Adsense

Zalety Google Adsense

Program Google AdSense ma kilka dobrych zalet, m.in.:

 • Dołączenie jest darmowe.
 • Wymagania kwalifikacyjne są łatwe, co oznacza, że ​​możesz zarabiać na swojej witrynie lub blogu, nawet jeśli jest nowy.
 • Dostępnych jest wiele opcji reklam i kilka, które można dostosować, aby pasowały do ​​wyglądu i sposobu działania witryny.
 • Google płaci co miesiąc przelewem, jeśli osiągniesz próg 100 USD.
 • Możesz wyświetlać reklamy w kilku witrynach z jednego konta AdSense.
 • Istnieją opcje wyświetlania reklam na urządzeniach mobilnych i kanałach RSS.
 • Możesz łatwo dodać go do swoich kont Blogger i YouTube, chociaż w YouTube musisz mieć co najmniej 1000 subskrybentów i 4000 godzin czasu oglądania, aby wyświetlać AdSense w swoich filmach.

wady Google Adsense

Trzeba również mieć na uwadze, że program AdSense ma również kilka wad, m.in.:

 • Google może natychmiast zamknąć Twoje konto kiedy łamiesz zasady i regulamin reklam
 • Reklamy mogą sprawić, że Twój blog będzie wyglądał na zagracony i spamerski, jeśli nie będziesz ostrożny. A jeśli coś sprzedajesz, możesz skończyć z reklamowaniem konkurencji
 • Podobnie jak w przypadku wszystkich form dochodu online, aby zarabiać pieniądze, potrzebujesz ruchu na stronie i konkretnej grupy odbiorców
 • Kiedy ludzie klikają reklamę AdSense, zarabiasz niewielką sumę pieniędzy, i musisz liczyć się z tym, że odwiedzający również opuszczają Twoją witrynę, co oznacza, że ​​tracisz możliwość zarabiania pieniędzy na lepiej płatnych produktach partnerskich lub własnych produktach i usługach.
 • AdSense to świetna opcja zarabiania, ale nie jest to program umożliwiający szybkie wzbogacenie się lub zarabianie pieniędzy bez robienia niczego. Co więcej, Google ma zasady, których niektórzy blogerzy wydają się pomijać, czytając warunki korzystania z usługi. W rezultacie wielu właścicieli witryn na własnej skórze przekonało się, że naruszyli zasady Google i na zawsze stracili konto.
jak zarabiać na blogu dzięki reklamom

Jak zarabiać na reklamach: Płatności Google AdSense

Google płaci za pomocą przelewu bezpośredniego lub sprawdza co miesiąc Twoje zarobki sięgające lub przekraczające 100 USD. Jeśli nie zarobisz 100 $ w ciągu jednego miesiąca, Twoje zarobki są dodawane do następnego miesiąca. Za każdym razem, gdy osiągniesz próg 100 USD, Google dokona płatności w następnym okresie płatności. Za pośrednictwem konta AdSense możesz sprawdzić swoje bieżące zarobki, jakie reklamy generują najwięcej kliknięć i inne przydatne dane.

Zarabianie z AdSense

Zarabianie poważnych pieniędzy z AdSense wymaga konkretnego planu. Aby pomóc Ci wystartować, przedstawiam Ci wskazówki dotyczące maksymalizacji przychodów AdSense:

 • Przeczytaj i przestrzegaj zasad Google: webmasterzy muszą przestrzegać zasad Google dla webmasterów, a także  zasad programu AdSense
 • Nie klikaj własnych reklam ani nie proś innych, aby je klikali : zachęcanie do klikania, kupowanie przestrzeni Pay Per Click  (PPC) lub używanie programu przeznaczonego do kierowania ruchu na strony AdSense jest niezgodne z zasadami. Pamiętaj, że Google nie wybacza łamania zasad, więc pamiętaj, aby ich przestrzegać.
 • Miej świetne treści, które Twój rynek docelowy chce przeczytać: ostatecznie zarabia się pieniądze, czy to za pośrednictwem AdSense, czy innych metod zarabiania, poprzez dostarczanie wartościowych treści i wysokiej jakości ruchu do Twojego bloga lub witryny.
 • Stosuj uczciwe, organiczne techniki marketingu w witrynie: optymalizacja wyszukiwarek i marketing artykułów skutecznie przyciągają bezpłatny ruch do Twojej witryny.
 • Upewnij się, że Twoja witryna / blog jest zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych (responsywny): liczba osób korzystających z urządzeń mobilnych jest wysoka. Upewnij się również, że używasz reklam elastycznych, aby Google mógł wysyłać odpowiednie rozmiary reklam na urządzenia mobilne przeglądające Twoją witrynę.
 • Przetestuj typy reklam i miejsca docelowe, aby znaleźć opcje, które zapewniają największe dochody:  zacznij od standardowych rozmiarów (300 × 250, 728 × 90 i 160 × 600), a następnie wyłącz je, aby sprawdzić, czy jeden rozmiar zapewnia więcej kliknięć niż inne.
 • Maksymalizuj miejsce docelowe reklamy: dozwolone są trzy standardowe miejsca docelowe reklam na stronie. Użyj ich wszystkich, aby uzyskać maksymalne korzyści.
 • Wyświetlaj reklamy w części strony widocznej na ekranie: jest to sekcja strony, którą można wyświetlić bez przewijania.
 • Umieść reklamę pod nagłówkiem / logo: zamiast umieszczać reklamę na samej górze strony, umieść ją w pobliżu logo, gdzie jest bardziej prawdopodobne, że zostanie zauważona.
 • Uwzględnij reklamy w treści, aby zwiększyć widoczność: oznacza to umieszczanie reklam w artykułach, co może zwiększyć liczbę kliknięć, ponieważ będą one widoczne podczas czytania posta.
 • Monitoruj wyniki: Google może przytłoczyć Cię narzędziami i opiniami, ale zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby przeanalizować dane, aby zobaczyć, co mówią o wynikach, abyś mógł jak najlepiej wykorzystać swój wysiłek.
 • Czytaj e-maile od Google: może to być szczególnie ważne, jeśli Google wysyła ostrzeżenie o czymś, czego nie lubi w Twojej witrynie. Brak rozpatrzenia reklamacji Google spowoduje zamknięcie programu.

Zaawansowane wskazówki AdSense

Po wyświetleniu reklam w witrynie warto upewnić się, że w pełni wykorzystujesz swój program AdSense. Oto kilka dodatkowych wskazówek, które warto wziąć pod uwagę, przygotowując się do zwiększenia dochodów z AdSense:

 • Przeprowadź eksperymenty: możesz przetestować A / B swoje reklamy przez AdSense.
 • Poeksperymentuj z kolorami linków i ramek: jeśli kolory pasują do motywu, rozważ zmianę ich, aby sprawdzić, czy wpłynie to na wyniki.
 • Włącz kierowanie na miejsca docelowe : umożliwia reklamodawcom wybór miejsca wyświetlania ich reklam.
 • Skonfiguruj kanały niestandardowe : daje to lepsze wyobrażenie o tym, co działa, a co nie generuje dochodu w Twojej witrynie.

Radzenie sobie z reklamami konkurencji

Jeśli oferujesz produkty lub usługi w swojej witrynie, może się okazać, że niektóre reklamy wyświetlane przez Google pochodzą od konkurencji. Innym problemem, który może wystąpić, są reklamy, które mogą nie być całkowicie uzasadnione lub mogą obrażać Twój rynek. Aby zapobiec wyświetlaniu tych ofert w Twojej witrynie, Google AdSense umożliwia blokowanie do 200 adresów URL na Twojej stronie www. 

Jak zarabiać na blogu: inne programy oprócz AdSense

Istnieje wiele programów sieciowych podobnych do AdSense, takich jak Media.net, InfoLinks, Ezoic, Mediavine czy AdThrive. Niektóre platformy reklamowe mogą wymagać progu minimalnej liczby ruchu na Twojej stronie, dlatego przed aplikowaniem do programu, musisz na trochę się wstrzymać i poczekać, aż Twój blog uzyska regularny ruch.

Większość tych platform reklamowych, ma podobne zasady jak Google, takie jak ograniczenie liczby reklam w sieci na stronę (zwykle trzy) oraz zakończenie w przypadku klikania własnych reklam. W większości przypadków możesz uruchomić wiele sieci reklamowych w swojej witrynie bez naruszania warunków korzystania z usługi, ale przed zrobieniem tego przeczytaj zasady każdej sieci. Co więcej, nie chcesz, aby Twoja witryna była tak przytłoczona reklamami, że czytelnicy nie mogą znaleźć treści. 

Jak zarabiać na blogu: inne opcje dochodu poza sieciami reklamowymi

Sieci reklamowe, zwłaszcza AdSense, to świetne opcje, ponieważ możesz dołączyć jako nowy blogger lub właściciel witryny i są łatwe w użyciu. Ale to nie jedyne sposoby zarabiania pieniędzy na Twojej witrynie. W rzeczywistości wraz ze wzrostem ruchu w witrynie inne opcje zarabiania mogą być lepsze. Pamiętaj również, że jeśli masz bardzo niszowego bloga, możesz nigdy nie być w stanie uzyskać takich wyświetleń strony, jakie są potrzebne do zarabiania na reklamach. Dobra wiadomość jest taka, że ​​jest wiele innych sposobów, nawet bardzo niszowy blog z niską liczbą wyświetleń stron, może przynieść dobre dochody.

Zobacz kilka innych pomysłów na zarabianie pieniędzy, których możesz użyć zamiast sieci reklamowych lub możesz też wykorzystać wszystkie formy jednocześnie i zarabiać z kilku źródeł dochody pasywne.

 • Marketing afiliacyjny: Podobnie jak sieci reklamowe, programy partnerskie są zwykle bezpłatne i łatwe do dodania do Twojej witryny. 
 • Sprzedaż własnego produktu lub usługi: tworzenie własnego produktu lub usługi, w przeciwieństwie do promowania cudzych produktów za pośrednictwem marketingu afiliacyjnego, może przynieść znacznie większe zyski. Jest to szczególnie bardzo opłacalne w przypadku produktów informacyjnych lub kursów online , których tworzenie i sprzedaż są niedrogie. Inne opcje obejmują książki elektroniczne (ebooki) lub niezależne usługi.
 • Coaching lub konsulting: jako ekspert w swoim temacie możesz pomóc ludziom poza informacjami, które podajesz na swojej stronie lub blogu. Możesz zaoferować bardziej dogłębną pomoc poprzez coaching lub konsultacje .
 • Sponsorzy: jeśli masz duży ruch i wpływ na swoich odbiorców, inne firmy zapłacą za sponsorowanie Twojej witryny . Mogą sponsorować całą witrynę, pojedynczą stronę lub wpis.

Jak widać, istnieje wiele sposobów zarabiania na stronie internetowej lub blogu. Ale wiele z nich wymaga dużego ruchu, zanim zaczniesz zarabiać. W tym miejscu AdSense jest dobrą opcją zarabiania na początek. Nie musisz niczego tworzyć, możesz dołączyć do swojego bloga lub witryny internetowej, jest to bezpłatne i łatwo jest dodać kod reklamy do swojej witryny.

 Aby zapoznać się z tematem zarabiania pieniędzy na swoim blogu, przeczytaj ten post: Jak możesz zarobić na blogu w 2021?

OK, więc już teraz wiesz jak wygląda zarabianie na blogu, dzięki reklamom z Google Adsense. To oznacza, że nadszedł czas, aby włożyć ciężką pracę i skorzystać ze wskazówek przedstawionych w tym artykule, aby zmienić swój blog w dochodowy biznes online w 2021 roku!

Przypnij ten post, aby przeczytać go później

Jak zarabiać na blogu dzięki reklamom z Google

Nie przegap niczego!

Śledź mnie na YouTube , Facebooku i Instagramie . A może warto też zapisać się na newsletter i co tydzień otrzymywać wskazówki dotyczące blogowania i biznesu online, prosto do swojej skrzynki email?

ZNAJDŹ MNIE NA SOCIAL MEDIACH

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *