Blogowanie

Dlaczego warto założyć własnego bloga: 20 konkretnych powodów

Rozważasz założenie swojego bloga jeszcze w tym roku?

Chcesz zarabiać naprawdę dobre pieniądze, w zaciszu swojego domu? Marzysz, by być swoim własnym szefem? Wzmocnić swoją specjalizację oraz status eksperta w danym temacie? Otworzyć się na nowe możliwości? Oto 20 powodów, dla których warto założyć bloga w 2021 roku…

Być może wydaje Ci się, że blogowanie jest “passe” i nikt już nie czyta blogów, tylko każdy obserwuje Social Media i nie poświęca czasu na czytanie długich artykułów w sieci…Jednak okazuje się, że z roku na rok, blogowanie staje się coraz popularniejsze, i coraz więcej osób zaczyna zarabiać naprawdę dobre pieniądze z pisania swojego bloga! 

Blogowanie z całą pewnością wciąż jest na czasie i przynosi niezwykłe efekty tym, którzy biorą to na poważnie. Zapewniam Cię, że blogowanie jest “trendy” i  będzie się rozwijać przez cały rok 2021 i kolejne lata!

W rzeczywistości, moim zdaniem blogowanie bardzo zmieniło się na przestrzeni lat i z roku na roku jest lepsze… Dlaczego? Ponieważ blog, to nie jest już prosty dziennik online czy też pamiętnik w którym “ktoś” opisuje swój lifestyle. Blog w tych czasach to bilet do satysfakcjonującej kariery, niesamowitych możliwości i ogromnych ilości rozwoju osobistego.

Osobiście szczerze przyznaję, że blogowanie zmieniło moje życie – dało mi niezwykłą karierę w internecie, możliwości zarabiania online, pracę o jakiej marzyłam czyli taką, w której sama decyduję o czasie i intensywności działań, dzięki czemu mogę zawsze być w otoczeniu mojego dziecka. Pisanie własnego bloga zdecydowanie zwiększyło moją pewność siebie, nauczyło mnie mnóstwo nowych umiejętności oraz satysfakcję z robienia czegoś dobrego dla świata. Poza tym, blogowanie daje mi ogrom radości i przyjemności z bycia niezależną i wolną osobą.

Jeśli zastanawiasz się nad założeniem własnego bloga jeszcze w tym roku, to naprawdę zachęcam Cię, abyś przestała o tym myśleć i zaczęła działać już teraz. Jestem niemalże pewna, że będzie to jedna z najlepszych decyzji w Twoim życiu. Jednak jeśli wciąż się wahasz- to koniecznie przeczytaj te 20 powodów dlaczego warto mieć swojego bloga! Myślę, że pod koniec tego posta, zdecydujesz się na założenie swojego bloga już teraz!

jak założyć bloga

Oto 20 powodów, dla których warto założyć bloga jeszcze w tym roku…

1. Daje Ci szansę bycia autorytetem własnego “magazynu”

Blogowanie zdecydowanie daje Ci możliwość kreatywnego dzielenia się przemyśleniami, pomysłami i pasjami. Można by to porównać do posiadania własnego magazynu, w którym jesteś zarówno autorem, jak i redaktorem. To Ty decydujesz, co trafi do Twojego magazynu online oraz możesz napisać wszystkie artykuły, budując przy tym swój autorytet. Twoja kreatywność i osobowość nie są ograniczane przez szefa ani wydawcę – masz swobodę twórczą, aby pisać, co lubisz i dzielić się tym ze światem w sposób, jaki Tobie się najbardziej podoba.

2. Rozwija Twoje umiejętności pisania

Pisanie jednego lub dwóch postów na blogu każdego tygodnia ma niesamowity wpływ na Twoje umiejętności pisania. To tak jak w przypadku wszystkich umiejętności – im więcej czegoś robisz, tym lepiej sobie z tym później radzisz. Nie od dziś wiadomo, że to właśnie praktyka czyni Mistrza! 

Osobiście, kiedy  czasem wracam do moich pierwszych artykułów na blogu 2 lata temu, jestem w szoku jakie postępy zrobiłam w przeciągu tak niedługiego okresu czasu – wtedy myślałam, że teksty, które piszę są w porządku! Dziś widzę, że ta różnica w pisaniu postów, pokazuje mi bardzo jasno, jak mocno rozwinąłem się jako pisarka bloga.

3. Pozycjonuje Cię jako eksperta w Twojej branży

Blog to świetny sposób, aby pochwalić się swoją wiedzą na dany temat i stworzyć swój autorytet. Jeśli piszesz dobrego bloga w wąskiej niszy, szybko staniesz się dobrze znany w tej branży i staniesz się autorytetem w tej dziedzinie.

4. Otwiera mnóstwo nowych możliwości

Bycie znanym jako ekspert i autorytet w swojej niszy może otworzyć przed Tobą różne okazje – na przykład: możliwości wystąpienia w mediach publicznych, współpraca partnerska z różnymi znanymi markami, posty sponsorowane, wydanie własnej książki, nowe doświadczenia, których nie kupisz za żadne pieniądze i wiele więcej…

5. Rozwija Twoją specjalizację

Jedną z piękniejszych rzeczy w blogowaniu jest to, że nie musisz zaczynać będąc już ekspertem – wiele bardzo popularnych blogów zostało założonych przez ludzi, którzy nie mieli żadnej wiedzy, ale rozwinęli swoją wiedzę w trakcie swojej przygody z blogowaniem – np. przykład blogerów odchudzających, którzy założyli swoje blogi, aby udokumentować kroki, jakie podejmowali, aby schudnąć, a teraz używają swoich blogów, aby uczyć innych, jak schudnąć. Albo blogerzy finansowi, którzy założyli swoje blogi, aby podzielić się tym, jak próbowali wcześniej spłacić kredyt hipoteczny, a teraz uczą innych, jak zarządzać swoimi finansami.

6. Daje możliwość zarobienia bardzo dobrych pieniędzy (zwłaszcza pasywnie)

Musisz być świadomy, że na blogowaniu możesz zacząć zarabiać naprawdę bardzo dobre pieniądze! Blogerzy zarabiają na swoich blogach na wiele różnych sposobów – zazwyczaj są to reklamy, linki partnerskie, posty sponsorowane, kursy online, różne produkty i usługi. Blogerzy, którzy ciężko pracują i koncentrują się na zarabianiu na swoich blogach, często zarabiają na blogowaniu znacznie więcej pieniędzy, niż mogliby zarobić w tradycyjnej pracy na etacie. A co najbardziej mi się w tym podoba, to fakt, że można zautomatyzować swój biznes blogowania w taki sposób, aby zarabiać pasywnie, bez ciągłego naszego udziału.

7. Pozwala Ci, być własnym szefem

Jak dla mnie, jeden z ważniejszych argumentów by pisać własnego bloga to fakt, że blogowanie pozwala mi na bycie moim własnym szefem i  pracowanie w godzinach, w których chcę pracować.  Mogę podejmować wszystkie decyzje dotyczące tego, co napiszę, jak będę rozwijać swojego bloga, ile czasu w tygodniu poświęcę na swojego bloga i jak będę zarabiać na swoim blogu. Nie mam szefa ani redaktora, który stoi nad moim ramieniem i kontroluje wszystkie moje działania. Podoba mi się moja wolność i swoboda w pracy, którą sama sobie organizuję!

8. Uczy samo-motywacji i samodyscypliny

Oczywiście wadą braku szefa jest to, że aby odnieść sukces, musisz być zmotywowany i zdyscyplinowany. Jednak muszę przyznać, że nie ma nic bardziej motywującego niż świadomość, że ciężka praca, którą włożysz teraz, będzie miała bezpośredni wpływ na stan Twojego konta bankowego! Blogowanie uczy cennych lekcji życia dotyczących motywacji własnej, wyznaczania celów, planowania i dobrego zarządzania czasem.

9. Zwiększa Twoją pewność siebie

Blogowanie z pewnością zwiększy Twoją pewność siebie. Pamiętam, kiedy zaczynałam blogować, jak bardzo stresowałam się, pisząc moje artykuły dla ludzi (miałam obawy typu: “kto to będzie czytał” lub “czy to w ogóle da się zrozumieć co mam na myśli” itp.). Mimo to pisałam regularnie nowe posty, i  krok po kroku blogowanie zwiększało moją pewność siebie do tego stopnia, że nie tylko dziś jestem pewna siebie, pisząc i dzieląc się swoją wiedzą, pomysłami i opiniami na swoim własnym blogu i kanale YouTube, ale jestem wystarczająco pewna siebie, aby pobierać opłaty za swoją wiedzę poprzez kursy online i konsultacje, a nawet zdarzyło mi się wystąpić przed salą pełną ludzi, aby podzielić się moimi pomysłami na konferencji. I, oczywiście, nie ma nic bardziej zwiększającego pewności siebie niż stwierdzenie, że zbudowałaś swój własny, wysoce dochodowy biznes od podstaw i to na dodatek w internecie!

10. Rozwija Twoje umiejętności techniczne

Kiedy po raz pierwszy założyłam swojego bloga w 2015 roku, miałem ZERO umiejętności technicznych – no dobrze, przyznaję,  że potrafiłam wysłać wiadomości e-mail, napisać dokument Word i kupować rzeczy w Internecie, ale to było max co potrafiłam online (nawet nie wiedziałam jak działa Facebook! kiedy wszyscy moi znajomi już dawno mieli swoje profile na fejsie)! Wbrew powszechnemu przekonaniu nie musisz być „technikiem”, aby założyć bloga. Jasne – blogowanie ma swoją stronę techniczną, ale łatwo jest nauczyć się podstaw, a resztę stopniowo poznajesz… i zawsze są inni blogerzy, którzy pomogą Ci, jeśli utkniesz! Pamiętam, jak przekopałam cały YouTube, by znaleźć tutoriale jak to ogarnąć krok po kroku, aż w końcu znalazłam i metodą prób i błędów, założyłam swojego bloga samodzielnie!

Natomiast jeśli Ty masz również niemałe wyzwanie, aby ogarnąć technicznie te pierwsze kroki, to mam dla Ciebie niespodziankę! Aby ułatwić Ci pracę, napisałam Przewodnik dla początkujących: Jak założyć bloga krok po kroku, w którym pokazuję Ci na ekranie i opisuję każdy krok, gdzie kliknąć i jak wystartować z blogiem samodzielnie. Pobierz bezpłatnie i załóż swojego bloga jeszcze w tym roku!

11. Otrzymujesz wsparcie innych blogerów

Jedną z ogromnych zalet założenia bloga jest niesamowita społeczność blogerów. Podczas gdy technicznie „inni blogerzy” są Twoją konkurencją, w rzeczywistości są to Twoi koledzy “po fachu”, Twoi przyjaciele, Twoja sieć wsparcia i Twoi fani. Masz problem ze swoim blogiem? Pomoże Ci w tym społeczność blogerów. Masz zły dzień? Społeczność blogerów doda Ci otuchy. Potrzebujesz porady? Rozmowy? Bądź otwarty na inny, a inni otworzą się na Ciebie. Zawsze znajdzie się jakiś bloger, z którym możesz porozmawiać online lub spotkać się offline, jeśli jesteście z tego samego miasta.

Dołącz na Facebooku do grup społecznościowych blogerów i zaprzyjaźnij się z tymi ludźmi!

12. Wyszukiwarki kochają content bloga

Jeśli masz już firmę, produkt lub usługę, którą chcesz dotrzeć do szerszej publiczności, blogowanie jest absolutnie koniecznością. Wyszukiwarki uwielbiają witryny, które regularnie dostarczają wysokiej jakości treści na blogu i nagradzają Cię za to wyższymi pozycjami w wyszukiwarkach na tematy, o których blogujesz.

13. Przyciąga Twoich odbiorców

Niezależnie od tego, czy prowadzisz firmę, organizację charytatywną czy masz konkretny cel, który Cię interesuje, potrzebujesz odbiorców. Pisząc regularnie wysokiej jakości treści na blogu i zwiększając ruch w wyszukiwarkach oraz autorytet, zaczniesz przyciągać do swojej witryny odpowiednie osoby – osoby zainteresowane tym, co masz do powiedzenia, osoby, które mogą być zainteresowane kupnem Twoich produktów lub usług wspierając Twoją działalność charytatywną lub przyłączając się do Twojego biznesu. Blog to Twoja własna platforma, na której możesz dzielić się swoimi pomysłami, promować swój biznes i budować swoją wiarygodność.

14. Możesz naprawdę pomóc ludziom

Blog może również dać ci szansę naprawdę coś zmienić. Niezależnie od tego, czy zachęci więcej ludzi do bycia przyjaznymi dla środowiska, pomoże ludziom schudnąć lub wyjść z długów, pomoże im nauczyć się nowych umiejętności, czy po prostu zbuduje relacje z ludźmi o podobnych poglądach. Twoje blogowanie może być wielkim zapalnikiem dobrej zmiany u wielu ludzi.

Osobiście, ciągle wzruszam się e-mailami i wiadomościami na priv w Social Media, jakie otrzymuję od moich czytelników i widzów z kanału YouTube, którzy poświęcili trochę czasu, aby powiedzieć mi, jaką różnicę zrobiłam w ich życiu – czy to czytelnicy mojego bloga na temat Teneryfy mówią mi, że pomogłam zaplanować niezapomniane wakacje na Kanarach lub czytelnicy mojego osobistego bloga, mówią mi, że pomogłam im rozpocząć / rozwijać / zarabiać dobre pieniądze w branży Network Marketingu – to sprawia, że wszystko jest opłacalne, gdy tylko uświadomisz sobie, jaką różnicę robi Twój blog w życiu innych ludzi.

15. Może prowadzić do wydania książki

Jeśli Twoim marzeniem jest napisanie książki, blogowanie może być pierwszym krokiem na drabinie prowadzącej do zawarcia umowy wydawniczej. Znam wielu blogerów, którzy dzięki swoim blogom podpisali pierwszą umowę na książkę. Blogi pomagają w zdobywaniu okazji na książki na wiele sposobów – demonstrują Twoją wiedzę na dany temat, pokazują Twoje umiejętności pisarskie i pokazują potencjalnym wydawcom i agentom w bardzo konkretny sposób, że masz odbiorców dla Twojego pomysłu na książkę. Co więcej, masz wbudowaną platformę do marketingu swojej książki po jej opublikowaniu!

16. Może prowadzić do okazji wystąpień medialnych

A może Twoim marzeniem jest pisanie do magazynów lub gazet albo występowanie w radiu lub telewizji. Znowu blogowanie może być świetną drogą do tego. Blogowanie pokazuje, że jesteś autorytetem w danym temacie, a jeśli temat ten stanie się aktualny w mediach, możesz skorzystać z okazji, aby spełnić swoje medialne marzenia – znam wielu blogerów, którzy regularnie pojawiają się w telewizji / udzielają wywiadów w radiu / piszą dla prasy na mocy swoich blogów.

17. Uczy Cię nowych rzeczy

Jako bloger jesteś mistrzem wszystkich zawodów – jesteś pisarzem, redaktorem, fotografem, projektantem, publicystą, działem marketingu, działem finansów, zespołem sprzedaży i wsparciem technicznym w jednym. Na początku może się to wydawać zniechęcające, ale w rzeczywistości jest to świetna zabawa, ponieważ daje ogromne możliwości uczenia się nowych umiejętności.

Jako bloger nauczyłam się i rozwinęłam wiele nowych umiejętności – na przykład nauczyłem się fotografii, nagrywania filmów, edycji filmów, projektowania grafik, pozycjonowania i podstaw rachunkowości. Dowiedziałam się, jak zbudować stronę internetową od podstaw, jak promować swojego bloga w mediach społecznościowych, jak stworzyć i uruchomić produkt cyfrowy- kurs online oraz ebook, jak zorganizować szkolenie na żywo i wiele, wiele więcej!

18. Pozwala Ci odmawiać temu, czego nie chcesz robić

W tradycyjnej pracy musisz robić to, co ci każą. Obejmuje to wykonywanie tych aspektów pracy, które nie są szczególnie przyjemne. Często oznacza to robienie rzeczy, których nie uważasz za uwzględnione w swoim opisie pracy! Dzięki blogowaniu możesz wybierać to, co robisz, na które okazje zgadzasz się, a które odrzucasz, z którymi markami pracujesz, a które nie, które blogowanie prowadzisz samodzielnie, a które zlecasz na zewnątrz lub po prostu ignorujesz. To zależy całkowicie od Ciebie i możesz dostosować harmonogram blogowania do swojej osobowości, umiejętności i preferencji.

19. Ogromny rozwój osobisty

Trudno mi wyrazić słowami ogromną podróż rozwoju osobistego i samodoskonalenia, którą odbywasz jako bloger. To znacznie więcej niż nauka nowych umiejętności i pewność siebie, jaką zyskujesz, zakładając i rozwijając swojego bloga. Blogowanie kolosalnie zmienia to, kim jesteś jako osoba. Uczy cierpliwości, wytrwałości, samodyscypliny, podejmowania ryzyka, wykorzystywania okazji, odmawiania, asertywności, dążenia do celów, sprytnego wydawania pieniędzy, ostrożnego planowania, wyznaczania celów, zaradności, dobrego gospodarowania czasem, szybkiego uczenia się i wdrażania wiedzy w praktykę, networkingu i wiele więcej. Mogę bez cienia wątpliwości powiedzieć, że dzięki blogowaniu jestem lepszą osobą.

20. Blogowanie jest fajne!

Na koniec tej listy argumentów dlaczego warto założyć bloga, podsumuję prostym stwierdzeniem: ponieważ blogowanie jest fajne! Blogowanie to totalny rollercoaster: są oczywiście dobre i złe dni, natomiast te dobre dni znacznie przewyższają złe…Być może na początku może być “trochę trudno”, ale to normalne! Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe, więc uzbrój się w cierpliwość i działaj tak długo, aż stanie się łatwe 🙂 

A JAKI DLA CIEBIE JEST NAJWAŻNIEJSZY POWÓD BY ZACZĄĆ PROWADZIĆ SWOJEGO BLOGA ?

Jestem bardzo ciekawa, co Ty sądzisz o blogowaniu i jaki argument do Ciebie najbardziej przemawia! Daj mi znać w komentarzu poniżej!

JESTEŚ GOTOWA, ABY ROZPOCZĄĆ SWOJĄ PODRÓŻ DO BLOGOWANIA?

W takim razie jestem tutaj, aby  Ci pomóc! Pobierz bezpłatnie ebook dla początkujących blogerów i uzyskaj przewodnik krok po kroku jak założyć własnego bloga.

ZNAJDŹ MNIE NA SOCIAL MEDIACH

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *