Blogowanie,  MLM

17 powodów, dla których powinieneś zacząć swojego bloga, kiedy działasz w MLM

17 powodów, dla których powinieneś zacząć swojego bloga, kiedy działasz w MLM
Z tego artykułu dowiesz się konkretnie, dlaczego powinieneś zacząć pisać swojego bloga, kiedy budujesz swój biznes w branży Marketingu Sieciowego….Przeczytaj do końca, bo to może zupełnie zmienić Twoje myślenie!
Prawdopodobnie już nie raz słyszałeś od swoich liderów czy sponsorów w firmie, że działanie online nie jest duplikowalne i nie polecają Ci tych praktyk, ponieważ ich zdaniem – “marnujesz czas”.
Odkąd moje artykuły na blogu, filmy na YouTube, kursy i szkolenia online, pojawiły się w sieci i coraz więcej osób zaczęło odkrywać możliwości budowania biznesu Network Marketingu (głównie przez Facebooka), zaczęłam otrzymywać coraz więcej wiadomości od osób, które zostały pozostawione “same sobie”, gdyż ich lider nie akceptuje budowania biznesu mlm przez internet.
“Nie używaj internetu do budowania biznesu w marketingu sieciowym! To nie działa, nie można tego zduplikować, a Ty po prostu marnujesz swój czas!” – słyszałeś podobne sformułowania?
Zauważyłam, że wciąż jest mnóstwo liderów w branży MLM, których wspólną cechą jest to, że nie wykorzystują potęgi Internetu jako części strategii budowania biznesu.

ZASTANAWIASZ SIĘ CZY WARTO ZAŁOŻYĆ BLOGA, KIEDY BUDUJESZ BIZNES MLM ?

Zwykle liderzy “starej szkoły MLM” uważają, że korzystanie z internetu jest tylko rozpraszaniem się i polecają by trzymać się sprawdzonego przez siebie systemu działania „starej szkoły budowania zespołu”.
Myślę, że wiesz o czym mówię: spotkania domowe, zimne rozmowy, kontakty z przyjaciółmi i rodziną, spotkania w hotelach, restauracjach i tak dalej.

Nie zrozum mnie źle, kiedy działałam w Network Marketingu, korzystałam również z tych metod, by móc porównać działanie w trybie online, do działania w trybie offline. I muszę przyznać, że prawdopodobnie wszyscy ci liderzy, którzy tak bardzo trzymają się zasady “starej szkoły budowania zespołu w MLM” mają to przekonanie z prostego powodu: po prostu nie mają pojęcia, jak budować ten biznes online. Dlaczego? Ponieważ nie ma porównania w tempie i skuteczności działania, jeśli chodzi o online vs. offline. Gdyby ci liderzy wiedzieli, jaki potencjał drzemie w internecie, to nigdy by nie odradzali budowania tu zespołu.
Jeśli jesteś osobą, która dopiero zaczyna działanie w internecie, gdyż wcześniej wydawało Ci się, że można działać tylko offline, to chcę Cię utwierdzić w nowym przekonaniu, że budowanie biznesu Network Marketingu online, jest absolutnie możliwe. Musisz się tylko nauczyć, jak to zrobić( Zobacz całą playlistę z 123 darmowymi filmami na YouTube w tym temacie oraz moje kursy online).

Dotychczas pokazywałam na moim kanale YouTube oraz w artykułach na blogu, jak budować biznes MLM na Facebooku. Dziś wiem, że genialnym sposobem na zbudowanie zespołu w Network Marketingu przez internet, jest prowadzenie bloga. 

Oto moje 17 argumentów, dla których powinieneś zacząć swojego bloga, kiedy działasz w Network Marketingu i chcesz szybko zbudować swój zespół, na automacie!

17 powodów, dla których powinieneś zacząć swojego bloga, kiedy działasz w MLM

17 powodów, dla których powinieneś zacząć swojego bloga, kiedy działasz w MLM (1)

#1. DLACZEGO POWINIENEŚ ZACZĄĆ SWOJEGO BLOGA W MLM: BLOG UMOCNI CIEBIE I TWOJĄ MARKĘ JAKO EKSPERTA

Dzięki pisaniu bloga, budujesz swoją silną markę online jako eksperta w temacie. Twoja marka w internecie jest bardzo ważna, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. To właśnie Twój brand sprawia, że jesteś wyjątkowy na rynku i wyróżnia Cię na tle innych w branży. Jeśli potraktujesz swojego bloga poważnie i będziesz pisać wartościowe posty na swoim blogu, które dostarczą cennych informacji Twoim odbiorcom, to pokaże im, że jesteś osobą kompetentną. Tak będziesz postrzegany przez swoich potencjalnych klientów i partnerów biznesowych. 

Tematy, które rezonują i rozwiązują „ich problemy”, uczynią Cię autorytetem i wiarygodnym źródłem informacji.

Będzie to kluczowe w budowaniu współczynnika zaufania, który jest tak ważny, jeśli sprzedajesz produkt lub usługę. Zwłaszcza w Internecie, ponieważ ludzie generalnie odczuwają większe ryzyko podczas zakupów online.

Im więcej możesz pokazać, że jesteś dobrze zorientowany w swojej dziedzinie, tym większe prawdopodobieństwo, że Twoi odbiorcy będą ufać, że jesteś głównym źródłem informacji i kupią to, co masz do zaoferowania (lub zechcą z Tobą współpracować!).

Jedną rzeczą, na którą muszę zwrócić uwagę, jest to, że produkt lub usługa, które oferujesz, będą miały drugorzędne znaczenie w stosunku do potrzeb odbiorców. To, co naprawdę chcą wiedzieć, to to, czy pomożesz im odnieść sukces i poprowadzisz ich od początku działania. 

Pamiętaj, ludzie nie dołączają do firm. Dołączają do LUDZI!

#2. DLACZEGO POWINIENEŚ ZACZĄĆ SWOJEGO BLOGA W MLM: ROZWINIESZ CENNE, NOWE UMIEJĘTNOŚCI

W dzisiejszych czasach, kiedy wszystko dzieje się online, jako osoba działająca w marketingu sieciowym, miałoby sens, gdybyś zrobił to samo.
Oprócz umiejętności niezbędnych do założenia bloga, musisz także nauczyć się promować swojego bloga i markę osobistą w Internecie. Pamiętaj, że w marketingu sieciowym jest słowo „marketing” 🙂 

Zdobycie cennych umiejętności, takich jak generowanie ruchu i potencjalnych klientów, optymalizacja witryny pod kątem wyszukiwarek (SEO), marketing e-mailowy, marketing treści i social media, da Ci ogromną przewagę nad osobami w branży, budującymi wyłącznie offline przy użyciu tradycyjnych metod.

#3. DLACZEGO POWINIENEŚ ZACZĄĆ SWOJEGO BLOGA W MLM: BLOG MOŻE POMÓC CI ROZWINĄĆ TWÓJ BIZNES W MARKETINGU SIECIOWYM

Jedną rzeczą, której nigdy nie mamy dość, są nowe chętne osoby do dołączenia do zespołu tkz. leady. Prowadząc bloga, będziesz mieć do tego świetną platformę.

GENEROWANIE POTENCJALNYCH KLIENTÓW I PARTNERÓW BIZNESOWYCH

Pomyśl o generowaniu potencjalnych klientów jak o łowieniu ryb. Każdy tworzony wpis na blogu jest jak zarzucanie małej sieci do połowu ryb. Im więcej zarzucisz sieci (posty na blogu), tym więcej złowisz ryb (nowych klientów lub partnerów).

Według Hubspot , im więcej stron masz w swojej witrynie, tym większy ruch, a tym samym potencjalnych klientów, których wygenerujesz.

A im więcej potencjalnych klientów, których generujesz za pośrednictwem swoich treści, oznacza więcej osób zainteresowanych dołączeniem do Twojej firmy marketingu sieciowego.

Więcej na temat potencjalnych klientów pod punktem #10.

#4. DLACZEGO POWINIENEŚ ZACZĄĆ SWOJEGO BLOGA W MLM: TWÓJ BLOG MOŻE PRZYCIĄGNĄĆ LUDZI, KTÓRZY SĄ ZGODNI Z TWOJĄ FILOZOFIĄ I PRAKTYKAMI BIZNESOWYMI

Czy nie byłoby wspaniale, gdyby osoby zainteresowane dołączeniem do Twojej firmy zajmującej się marketingiem sieciowym rzeczywiście miały takie samo pragnienie, nastawienie i determinację, aby odnieść sukces? A najlepsze jest to, że sami przyszliby do CIEBIE zamiast ich “gonić gdzieś w internecie”!
Już dawno minęły czasy prób przekonania znajomych do przyłączenia się do Twojego biznesu. Pamiętasz te dni, w których próbowałeś zaprosić kuzyna na spotkanie, który wolałby zostać w domu i grać w gry wideo? 

Albo Twoja mama, która dołącza tylko dlatego, że Ci współczuje. Zakładam, że wiesz o co mi chodzi…
Zamiast tego, dzięki blogowi ludzie będą sami się odzywać, gdyż będą chcieli się uczyć od Ciebie, skontaktować z Tobą i zapytać CIEBIE o możliwości biznesowe.

Zastanawiasz się dlaczego? Ponieważ zdobyłeś ich zaufanie. A powodem, dla którego zdobyłeś ich zaufanie, jest to, że Twoje treści pomogły im sprostać wyzwaniom.
A najlepsze jest to, że będą partnerami biznesowymi wyższego kalibru. Będziesz już wiedział, że chcą się uczyć, ponieważ konsumowali Twoje treści.

W ten sposób również przefiltrujesz ludzi ze słomianym zapałem, którzy szukają sposobów typu „wzbogać się szybko”, których i tak nie chcesz w swoim biznesie.

#5. DLACZEGO POWINIENEŚ ZACZĄĆ SWOJEGO BLOGA W MLM: DZIĘKI BLOGOWI, MOŻESZ POMAGAĆ LUDZIOM NA DUŻĄ SKALĘ

W 2016 roku Stowarzyszenie Sprzedaży Bezpośredniej poinformowało, że w USA w marketingu sieciowym jest obecnie zaangażowanych ponad 20 milionów osób. To ponad 5500 nowych osób, które dołączają codziennie.

Podczas gdy wielu początkujących ma szczęście mieć solidne wsparcie i szkolenia upline, niestety wciąż jest ogromna liczba osób, które nie mają tyle szczęścia.

Często zdarza się tak, że nowi networkerzy spotykają się z uplinami, którzy nagle rezygnują i zostawiają ich samym sobie. Albo też ich sponsor “nad nimi” nie ma pojęcia, jak zbudować sukcesywny biznes z firmą, z którą aktualnie współpracuje.

Dla tych nieszczęśników jest to niekończący się cykl odrzucenia i rozczarowania, który często prowadzi ich do ostatecznej rezygnacji z branży.

Ale dla nielicznych, którzy są zdecydowani i zdeterminowani, by kontynuować, istnieje duża szansa, że ​​niektóre z tych „zagubionych dusz” przejdą do trybu online i poszukają sposobów rozwiązania zmagań, z którymi się borykają.

W tym miejscu pojawia się blog. Dzięki blogowi możesz pomóc tym walczącym osobom. Możesz im pomóc, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem za pośrednictwem postów na blogach i filmów szkoleniowych.

Jeśli Twoje treści rezonują z nimi, jest więcej niż prawdopodobne, że zdobędziesz ich uznanie i szacunek. A kiedy utworzysz te treści, pozostaną one przez długi czas w trybie online, aby pomóc innym w przyszłości.

MOŻESZ EFEKTYWNIEJ TRENOWAĆ SWÓJ ZESPÓŁ.

Fajnie jest móc trenować członków swojego zespołu jeden na jednego. Ale spójrzmy prawdzie w oczy. Uczyć w kółko tego samego każdego nowego członka jest czasochłonne i nieefektywne.

Tak, będą chwile, kiedy będziesz musiał spotkać się z nimi sam na sam. Ale jeśli chodzi o nauczanie podstawowych umiejętności w biznesie, możesz odesłać te osoby do swoich artykułów szkoleniowych, filmów lub kursów online. A najlepsze jest to, że zaoszczędzisz dużo czasu. I nawet kiedy Twoi ludzie wciąż nie będą wystarczająco wyszkoleni, aby prowadzić swoje nowe osoby, to mogą przesyłać Twoje materiały do nauki. Dzięki temu nikt nie pozostanie bez opieki i odpowiedniej wiedzy praktyk, jakie są stosowane w waszym zespole.

#6. DLACZEGO POWINIENEŚ ZACZĄĆ SWOJEGO BLOGA W MLM: TWÓJ BLOG DAJE CENNY WGLĄD W TWOICH ODBIORCÓW

Możliwość śledzenia nawyków „surfowania” odbiorców na blogu ma wiele zalet. Korzystając z analiz i statystyk witryny, będziesz w stanie monitorować, jakie tematy najczęściej czytają, przeglądają, udostępniają i komentują.

Będziesz w stanie śledzić, ilu użytkowników trafia do Twojej witryny oraz w jakie dni i o jakich godzinach są odwiedzane najczęściej. Przyda się to przy podejmowaniu decyzji, kiedy publikować nowe treści, aby uzyskać jak najwięcej wyświetleń i zaangażowania.

#7. DLACZEGO POWINIENEŚ ZACZĄĆ SWOJEGO BLOGA W MLM: TWÓJ BLOG WSPIERA TWOJE DZIAŁANIA W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Wielkim nieporozumieniem, jakie popełniają początkujący, jest myślenie, że portal społecznościowy, taki jak Facebook, wystarczy, aby promować ich biznes MLM. Chociaż ważnym aspektem jest pomoc w rozwoju i zaangażowaniu odbiorców, głównym celem jest przyciągnięcie ich do Twojej witryny.

Pomyśl o mediach społecznościowych jako o lejku, a swoim blogu jako o fabryce treści, w której tworzone są wszystkie Twoje posty, artykuły i filmy. Następnie, gdy masz nową treść, promujesz ją, publikując na swoich platformach społecznościowych.

Jeśli Twoje treści są tym, czego szukają Twoi widzowie, istnieje duża szansa, że ​​klikną i odwiedzą Twoją witrynę. Istnieje również duża szansa, że ​​udostępnią Twój post, co pomoże rozwinąć Twój profil w Social Mediach i przyniesie jeszcze większy ruch.

W tym miejscu będziesz mieć możliwość zapisania Twoich potencjalnych klientów i partnerów, do swojej listy e-mailowej. A gdy już są zapisani na Twojej liście, masz ogromne szanse na budowanie relacji i zaufania, co możesz w rezultacie zakończyć się współpracą w przyszłości.

#8. DLACZEGO POWINIENEŚ ZACZĄĆ SWOJEGO BLOGA W MLM: PROWADZENIE BLOGA WZNOSI TWÓJ POZIOM WIEDZY NA KOLEJNY LEVEL

Być może znasz stare łacińskie przysłowie Docendo discimus , które oznacza „uczymy się, gdy uczymy”. Nauczając innych danego tematu, sami uczymy się najwięcej! Dlaczego? Ponieważ każdy nowy temat trzeba wcześniej przeanalizować, wdrożyć samemu w praktyce, a następnie rozłożyć na części, aby móc go nauczać innych w logicznej kolejności.

Ja osobiście, zanim zaczęłam pisać mojego bloga o tym jak działać w Marketingu Sieciowym przez internet oraz zanim założyłam mój kanał na YouTube, to muszę przyznać szczerze, że moja wiedza była całkiem “podstawowa” w tym temacie. Moją główną motywacją założenia bloga  w tematyce Network Marketingu, była ogromna chęć nauczenia się profesjonalnego działania przez internet i budowania zespołu zdalnie. Wiedziałam, że kiedy zacznę pisać bloga w tym temacie, to będę musiała zrobić dużo researchu, wdrożyć działania (aby rozumieć to, czego uczę innych), przetestować różne strategie, aby móc o tym pisać w moich postach na blogu oraz nagrywać na ten temat filmiki na YouTube. 

Tak więc oprócz tego, że nauczyłam się jak działać online, następnie wdrożyłam to działanie i osiągnęłam spektakularne efekty, to dodatkowo zbudowałam swoją mocną markę lidera w branży MLM, co zaskutkowało tym, że mnóstwo osób zaczęło się mną interesować, chcąc dołączyć do mojego zespołu “w ciemno”!

Reasumując ten argument, to właśnie dzięki blogowi, gdy już nauczysz się tematu, a następnie zastosujesz go z pewnym sukcesem, możesz z większą pewnością uczyć go innych, poprzez treści pisane oraz filmy na YouTube. Twoja publiczność skorzysta z Twojej wiedzy, a Ty przy okazji zbudujesz autorytet, zaufanie i przyciągniesz nowych potencjalnych klientów i partnerów!

I jeszcze jedno! Jeśli masz bloga, będziesz musiał stale wymyślać nowe treści, ponieważ Twoi odbiorcy będą na Ciebie liczyć i czekać na kolejne posty. Jeśli nie będziesz konsekwentny w tworzeniu contentu, to możesz spodziewać się, że Twoi odbiorcy pójdą gdzie indziej.

To zmusi Cię do dalszej nauki i bycia na bieżąco z tym, co dzieje się w Twojej branży. To również zmusi Cię do wdrożenia tego, czego się nauczyłeś. A ucząc tego, czego się uczysz, staniesz się liderem i autorytetem w branży!

#9. DLACZEGO POWINIENEŚ ZACZĄĆ SWOJEGO BLOGA W MLM: BLOG POZWOLI CI NAWIĄZYWAĆ I BUDOWAĆ RELACJE Z POTENCJALNYMI KLIENTAMI

Blogi są kolejnym źródłem pogłębiania więzi z odbiorcami, budowania współczynnika: “poznaj mnie, polub mnie i zaufaj mi”.

Dostarczanie cennych informacji, które rozwiązują problemy, pozwalają odbiorcom nawiązać kontakt z Tobą, a Tobie z nimi. Występuje dialog.

 Zachęca to Twoich odbiorców, do interakcji, opinii i komentarzy. Uwaga: zawsze upewnij się, że odpowiadasz na te komentarze (na blogu i w social mediach!).

Dialog ten daje również możliwość zadawania pytań, które mogą dać Ci nowy wgląd w ich zmagania i potrzeby. Mając ten wgląd, możesz następnie tworzyć treści, które oferują rozwiązania.

#10. DLACZEGO POWINIENEŚ ZACZĄĆ SWOJEGO BLOGA W MLM: TWÓJ BLOG ZWIĘKSZY RUCH W WYSZUKIWARKACH

Tak jak wspomniałam wcześniej, nigdy nie możesz mieć zbyt wielu potencjalnych klientów, a bez ruchu w witrynie nie będziesz mieć żadnych potencjalnych klientów. Wierz lub nie, ale przyszli członkowie Twojego zespołu SĄ już “gdzieś” w internecie i właśnie tu Cię szukają. I aby móc się z Tobą skontaktować, muszą Cię najpierw znaleźć. Jak to zrobić?

Obecnie w sieci WWW jest ponad miliard witryn internetowych, a co sekundę pojawiają się nowe . Jak więc Twoi przyszli członkowie zespołu Cię znajdą? Poprzez generowanie ruchu.

Istnieją płatne i bezpłatne metody generowania ruchu. Jeśli dopiero zaczynasz lub nie masz jeszcze budżetu na płatny ruch, powinieneś dowiedzieć się jak najwięcej o optymalizacji witryn pod kątem wyszukiwarek (SEO) .

Działania SEO to zadania, które musisz wykonać, aby Twoje treści zostały znalezione przez osoby poszukujące informacji i materiałów, w celu rozwiązania swoich problemów. (P.S. TWOICH informacji i Twoich materiałów.)

SEO to szeroki temat, który wykracza poza zakres tego artykułu, ale oto kilka działań, które możesz zrobić, gdy po raz pierwszy uruchomisz swojego bloga.

  1. Zacznij tworzyć wartościowe treści, które będą służyć Twoim odbiorcom. Posty na blogu (takie jak ten, który czytasz), filmy, zdjęcia i infografiki to tylko niektóre przykłady. Na przykład za każdym razem, gdy piszesz post na blogu, jest to kolejna zindeksowana strona w Twojej witrynie, co oznacza, że ​​jest to kolejna okazja, aby Twój post pojawił się, gdy ludzie szukają tego tematu. 
  2. Regularne publikowanie informuje również wyszukiwarki, że Twoja witryna jest aktywna, a witryny, które dodają nowe strony z wyższą częstotliwością, mogą być bardziej zauważone przez Google niż witryny, które dodają treść rzadziej.
  3. Udostępniaj nowe treści na różnych platformach mediów społecznościowych.
  4. Buduj swoją listę e-mailową, którą omówię w kolejnym kroku.

#11. DLACZEGO POWINIENEŚ ZACZĄĆ SWOJEGO BLOGA W MLM: BLOG UMOŻLIWIA TWORZENIE LISTY MAILINGOWEJ

Być może słyszałeś już popularne powiedzenie „Pieniądze są na liście”. 

W przypadku tradycyjnego marketingu sieciowego offline jest to prawda. Twoja lista aktywnych nazwisk jest siłą napędową Twojej firmy. To samo dotyczy Twojej internetowej listy e-mailowej. Bez listy e-mailowej nie masz biznesu.

Wracając do mediów społecznościowych, możesz na przykład mieć publiczność na Facebooku z tysiącami fanów. Oprócz dostępu do ich profili, nie masz dostępu do ich informacji kontaktowych, takich jak e-mail.

Aby dotrzeć do tych fanów, Facebook chce, żebyś za to zapłacił. Aby uzyskać ich informacje kontaktowe, Twoim celem jest przyciągnięcie ich do Twojego bloga i zapisanie się na listę e-mailową.

Gdy znajdą się na Twojej liście, będziesz mieć dużo większą kontrolę i będziesz mógł się z nimi komunikować i sprzedawać w dowolnym momencie. Oczywiście w granicach rozsądku.

I co najważniejsze, to Ty jesteś właścicielem tej listy, a Google, Facebook, Twitter, Instagram itp. nigdy nie może Ci jej odebrać – jesteś zabezpieczony, gdyby z jakichś powodów, nagle przestał działać Facebook (lub inna platforma społecznościowa)!

#12.DLACZEGO POWINIENEŚ ZACZĄĆ SWOJEGO BLOGA W MLM: DZIĘKI BLOGOWI, WYRÓŻNISZ SIĘ NA TLE KONKURENCJI

Blogowanie to jeden z najlepszych sposobów na wyróżnienie się na tle konkurencji.
Masz jedyną w swoim rodzaju osobowość oraz doświadczenie, co sprawia, że nikt nie może Ciebie skopiować! Co mam na myśli? Czy możesz sobie wyobrazić, że wszystkie blogi dotyczące marketingu sieciowego, pisałyby w dokładnie ten sam sposób i w tym samym stylu co Ty? Wydaje mi się, że byłoby to trochę nudne i monotonne….
Dzięki pisaniu bloga, masz możliwość ujawnienia swojej osobowości. Aby zapewnić własne unikalne doświadczenia, przemyślenia i spostrzeżenia dotyczące tych samych “starych tematów”.
Twoja wyjątkowość przyciągnie ludzi, którzy rezonują i współgrają z Twoją osobowością i stylem.
Przyciągniesz do siebie typ ludzi, którzy woleliby pracować z Tobą, a nie z kimś innym, oraz z drugiej strony, typ ludzi, z którymi będziesz sam chciał pracować.

#13. DLACZEGO POWINIENEŚ ZACZĄĆ SWOJEGO BLOGA W MLM: BLOG POMOŻE CI UPORZĄDKOWAĆ MYŚLI I WIEDZĘ

Jest to bardziej osobisty powód do blogowania, ale może pomóc tym, którzy mają ten problem.

Zawsze lubiłam czytać. Różnego rodzaju książki, artykuły, raporty, itp. A także oglądać webinary, szkolenia, tutoriale itd. Nie pamiętam dnia, kiedy nie spędziłam przynajmniej godziny dziennie na czytaniu lub uczeniu się.

Z przyjemnością mogę oglądać godzinne lub dłuższe filmy szkoleniowe i robić z tego notatki (aktualnie mam chyba z 20 zeszytów z notatkami!). Ciągle się uczę każdego dnia. Problem dla mnie polega na tym, że nigdy nie byłam wielką pisarką i często jest mi ciężko posegregować te wszystkie informacje i myśli.

Cała ta nauka i informacje mają tendencję do mieszania się w mojej głowie. Kiedy piszę, jestem zmuszona usiąść i podzielić te pomysły i spostrzeżenia na uporządkowane zdania i akapity.

Regularne blogowanie pomaga wydobyć większą przejrzystość i organizację bałaganu, który dzieje się w moim mózgu. Być może też tak masz i blogowanie mogłoby też Ci pomóc w takim organizowaniu swojej wiedzy?

#14. DLACZEGO POWINIENEŚ ZACZĄĆ SWOJEGO BLOGA W MLM: BLOGOWANIE POMOŻE CI ZOSTAĆ LEPSZYM PISARZEM

Wszystko, czego nauczyłaś się o marketingu sieciowym i nadal będziesz się uczyć, będziesz chciał podzielić się, aby pomóc innym.

Oczywiście, aby to zrobić, będziesz musiał pisać. To było i nadal jest moim największym wyzwaniem, jeśli chodzi o blogowanie i sprawy internetowe.

Ale jak wszystko inne, im więcej ćwiczysz, tym będziesz lepszy! Bo przecież praktyka czyni MISTRZA!

#15. DLACZEGO POWINIENEŚ ZACZĄĆ SWOJEGO BLOGA W MLM: PISANIE BLOGA POKAZUJE LUDZIOM, JAK BARDZO JESTEŚ POWAŻNY W SWOIM BIZNESIE

Prowadzenie bloga i tworzenie treści wymaga czasu, pracy i wysiłku. To nie jest coś, co robisz tylko wtedy, gdy masz na to ochotę.

Kiedy ludzie odwiedzą Twojego bloga i zobaczą, że konsekwentnie zapewniasz wartość, zobaczą czas i wysiłek, jaki w to wkładasz, i będą wiedzieć, że poważnie podchodzisz do swojej firmy i że zostaniesz tutaj, tym samym zwiększą do Ciebie zaufanie i chęć współpracy z Tobą.

#16. DLACZEGO POWINIENEŚ ZACZĄĆ SWOJEGO BLOGA W MLM: PISANIE BLOGA MOŻE BYĆ DLA CIEBIE KOLEJNYM ŹRÓDŁEM DOCHODÓW PASYWNYCH

Kiedy zdecydujesz się na pisanie swojego bloga i budowanie marki online, tym sposobem otwierasz sobie drzwi do wielu nowych możliwości. Oprócz tego, że możesz dzięki blogowi rekrutować nowych klientów i partnerów do zespołu, to również zbudujesz sobie autorytet w danej branży,  i będziesz mógł tworzyć np. kursy online, ebooki, przewodniki etc, na sprzedaż, tym samym budując sobie kolejne źródło dochodów pasywnych!

Na blogu istnieje wiele różnych metod zarabiania, dzięki czemu możesz zdywersyfikować swoje źródła dochodów i powiększyć swój biznes online! Gorąco Cię do tego zachęcam, gdyż teraz jest najlepszy czas na rozwijanie swojego biznesu przez internet, zwłaszcza, kiedy czasy są takie niepewne!

17. DLACZEGO POWINIENEŚ ZACZĄĆ SWOJEGO BLOGA W MLM: TWORZENIE BLOGA MOŻE BYĆ POWIELANE PRZEZ KOLEJNYCH CZŁONKÓW ZESPOŁU!

Ten punkt zostawiłam na koniec, ponieważ jest to jeden z głównych zarzutów, jakie liderzy upline zgłaszają na temat korzystania z Internetu.

Może 5 lub 10 lat temu zgodziłabym się z tym argumentem. W tamtych czasach, jeśli chciałeś mieć stronę internetową lub blog, musiałbyś albo nauczyć się, jak zbudować ją samodzielnie, albo zatrudnić kogoś, kto zrobi to za Ciebie.

Dzisiejszy postęp technologiczny umożliwił przeciętnemu człowiekowi stworzenie własnego bloga. Niezależnie od tego, czy jest to do użytku osobistego, czy biznesowego, korzystanie z platformy takiej jak WordPress sprawia, że ​​jest to bardzo wykonalne.

POBIERZ BEZPŁATNIE MÓJ EBOOK, ABY STWORZYĆ KROK PO KROKU SWOJEGO PIERWSZEGO BLOGA W WORDPRESS!

Czy w grę wchodzi potrzeba uczenia się nowych rzeczy? No pewnie! Ale kiedy zaczynasz swój biznes Network Marketingu, to i tak musisz poświęcić czas na nauczenie się wielu nowych umiejętności! Natomiast powinieneś odróżniać to, czego warto się teraz nauczyć, zwłaszcza jeśli nauka tych umiejętności przyczyni się do Twojego sukcesu.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie musisz być technikiem, programistą ani grafikiem, aby to zrobić. Założenie bloga to nie fizyka jądrowa i MOŻESZ się nauczyć, jak to zrobić. KLIKNIJ TUTAJ, by pobrać mój przewodnik o tym, jak skonfigurować swojego bloga kiedy jesteś początkujący i totalnie anty-techniczny.

jak zalożyć bloga i jak zostać influencerem

PODSUMOWANIE

Jestem pewna, że do tej pory dałam Ci wystarczającą ilość argumentów, dlaczego POWINIENEŚ ZACZĄĆ SWOJEGO BLOGA W MLM i dlaczego warto jest prowadzić bloga, kiedy budujesz swój biznes przez internet.

Jeśli poważnie myślisz o rozwoju swojego biznesu w marketingu sieciowym, to rozważ jak najszybciej pomysł o zaczęciu pisania swojego bloga!

Być może znasz inne powody, dla których posiadanie bloga jest ważne dla biznesu online w branży marketingu sieciowego (i nie tylko)? Daj znać w komentarzu poniżej.

Kolejne kroki:

ZNAJDŹ MNIE NA SOCIAL MEDIACH

One Comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *