Buduj Markę,  Marketing

Jak nagrywać rolki na Instagramie

Zastanawiasz się, jak nagrywać rolki na instagramie? Zastanawiasz się jak możesz zwiększyć zasięgi i przyciągnąć nowych followersów, a co za tym idzie nowych potencjalnych klientów?

Zacznij korzystać z najnowszej opcji instagrama, czyli REELS, tłumacząc dosłownie na język polski, Rolki 🙂

Co to są Rolki (REELS) na instagramie?

Instagram całkiem niedawno ogłosił wprowadzenie na rynek swojego nowego produktu – Instagram Reels – to nowy sposób nagrywania i udostępniania klipów ze ścieżką dźwiękową o długości od 15 do 90 sekund. 

Instagram Reels to koncept inspirowany TikTokiem, po ogłoszeniu sukcesu aplikacji w 2021 r. Dzięki funkcji REELS, możesz udostępniać i odkrywać ciekawe krótkie filmy na Instagramie. Podobnie jak TikTok, nowa funkcja pozwala edytować krótkie filmy z wieloma klipami z różnymi efektami i dźwiękiem, aby wynik był jak najbardziej zabawny. Jedynym ograniczeniem jest Twoja własna wyobraźnia.

Jak działają Rolki na Instagramie?

Aby utworzyć rolkę, przejdź do aplikacji Instagrama, wybierz + w prawym górnym rogu, a następnie z rozwijanej listy, wybierz Reels lub Rolka.  Po otworzeniu narzędzia kreowania wideo, będziesz mieć możliwość korzystania z różnych narzędzi do edycji, takich jak Audio, Efekty, Wyrównanie i Szybkość, aby tworzyć płynne klipy.

Możesz nagrywać swoje klipy pojedynczo, wszystkie naraz lub wybierając ujęcia przesłane z galerii telefonu.

Gotowy żeby zacząć?

Naciśnij i przytrzymaj przycisk przechwytywania, aby rozpocząć nagrywanie, a podczas nagrywania zobaczysz wskaźnik u góry ekranu, ile czasu trwa rolka. Następnie udostępnij swoje dzieło na profilu Instagrama lub pobierz do telefonu (strzałka pobierania u góry ekranu) i udostępnij na Facebooku.

Jak długą mogą trwać rolki na instagramie?

Obecnie maksymalna długość rolki na Instagramie to 90 sekund. Wcześniej maksymalna długość wynosiła 30 sekund, ale Instagram zdecydował się ją zwiększyć – prawdopodobnie ze względu na konkurencję ze strony TikTok. Ponieważ TikTok niedawno rozszerzył limit czasu na filmy, Instagram postanowił zwiększyć długość, aby pozostać konkurencyjnym na rynku.

Powody, dlaczego warto tworzyć rolki na Instagramie

Rolkę możesz udostępnić w wielu miejscach na Instagramie, np: w wiadomości prywatnej, w swojej Relacji (Stories), na swojej tablicy (Feed) oraz na dedykowanej stronie Rolek.

Ponieważ Twoje rolki na Instagramie mogą pojawić się na stronie Eksploruj, (podobnie jak filmy w aplikacji TikTok), na stronie “Dla Ciebie”, osoby, które nawet Cię nie obserwują, będą mogły wyświetlać Twoje rolki.

Oznacza to, że niezależnie od tego, czy masz dużą publiczność, czy nie, Twoje klipy mogą zostać odkryte przez szerszą społeczność – wyłącznie na podstawie zaangażowania. Jest to zdecydowanie świetna okazja, by poszerzyć grono odbiorców i zdobyć więcej obserwujących.

Jak zacząć nagrywać rolki na instagramie krok po kroku

Rolki na Instagramie to zdecydowanie narzędzie, które powinieneś zacząć używać w swoim biznesie od zaraz!

Dlaczego?

Bo Rolki, to format treści, który w odróżnieniu do tradycyjnych postów (tych ze zdjęciem czy grafiką), trafia do obserwatorów nie będących jeszcze naszymi followersami.

Instagram promuje je na każdym kroku, nawet dedykując rolkom całą stronę wyszukiwarki!

Tutorial video: jak nagrać rolkę na instagramie

W tym filmie wyjaśniam czym są rolki, pokazuję krok po kroku jak nagrać rolkę, wykorzystując aplikację instagrama, dodając efekty, napisy oraz muzykę. Zobacz tutorial i zacznij robić swoje rolki od zaraz 🙂

Spis treści wg wątków w filmie:

 • 00:05 Wstęp
 • 00:48 Co to jest rolka na instagramie
 • 1:43 Czym są i dlaczego warto nagrywać rolki na instagramie
 • 4:45 Dlaczego powinieneś zacząć robić rolki
 • 5:43 Jak nagrać rolkę na instagramie krok po kroku
 • 6:55 Jak dodać muzykę/audio do rolki
 • 7:25 Jak długie tworzyć rolki
 • 8:00 Jak dodać efekty do rolki i jak zapisać efekty na później
 • 9:20 Jak nagrywać rolki z czasomierzem
 • 13:20 Jak dodać tekst do rolki
 • 14:42 Jak edytować rolkę, żeby tekst pojawiał się w konkretnym momencie w wideo
 • 18:15 Jak udostępnić rolkę na Instagramie
 • 18:30 Jak zmienić okładkę w rolce
 • 21:06 Co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz tworzyć rolki [pro tip]
 • 24:00 Pobierz bezpłatnie ebooka “Moja Marka Online od Zera” 

Może Cię również zainteresować:

Mam nadzieję, że powyższy tutorial oraz argumenty, dlaczego warto tworzyć rolki na instagramie, zainspirowały Cię do nagrywania swoich kreatywnych rolek w SM.

Skomentuj poniżej, czy robisz już rolki? Być może dopiero rozwijasz swoją markę i ten post zainspirował Cię do tworzenia krótkich wideo ?

Nie zatrzymuj się tutaj, idź dalej, ucz się i eksperymentuj. A sukces to tylko kwestia czasu.

Kolejne kroki:

3 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *