Buduj Markę,  MLM

Jak zbudować markę w Social Mediach

Dlaczego powinieneś budować swoją markę online

Jeśli działasz online lub dopiero zaczynasz swój biznes w Social Mediach, to ten post jest dla Ciebie!
Social Media czyli media społecznościowe to miejsce, gdzie znajdują się Twoi klienci. Z roku na rok, z miesiąca na miesiąc przybywa co raz więcej użytkowników mediów społecznościowych, i właśnie dlatego już teraz powinieneś potraktować to narzędzie poważnie, jako narzędzie rozwijania Twojego biznesu. To właśnie tutaj poznajesz swoich przyszłych klientów i partnerów, i to w jaki sposób prezentujesz siebie online, ma ogromny wpływ na sukces w Twoim biznesie. 

Osobiście zanim zaczęłam swój biznes w internecie, byłam kompletnie zielona. Szukałam wszelkiej możliwej wiedzy, jak zacząć biznes online i od czego zależy sukces w tego typu działalności. Cztery lata temu zaczęłam prowadzić bloga kulinarnego, co było dla mnie pierwszym zderzeniem się ze światem wirtualnym… wtedy uczyłam się blogowania, facebooka i projektowania…. Właśnie wtedy odkryłam genialne narzędzie jakim jest Canva!
Osobiście nie jestem grafikiem komputerowym, i wszystko co techniczne przeraża mnie… natomiast wiedziałam, że aby zbudować konkretną markę, muszę nauczyć się z jakiegoś źródła projektować własne grafiki, ponieważ zlecenie jednego projektu graficznego było bardzo kosztowne, a co dopiero regularne zlecenia…. Zatem szukałam „łatwych” programów, w których mogłabym robić edycję zdjęć, projektowania grafik i tworzenia spójnego wizerunku etc….natomiast wszystko było dla mnie mega trudne, programy typu Photoshop, Gimp etc.… dopóki nie odkryłam CANVY! Zakochałam się w tym programie  do projektowania, od „pierwszego użycia” 😉

Canva to genialne, intuicyjne narzędzie dla każdego amatora, który chce niezależnie budować swoją markę, projektować własne grafiki i wyróżniać się w internecie.

W tym poście pokażę Ci jak stosować Canvę w praktyce i jak dzięki temu budować swój własny branding, ale zanim to zrobię, wymienię 5 powodów dlaczego właśnie ten program jest wart uwagi:

1. Nie potrzebujesz mieć żadnego doświadczenia w projektowaniu i technicznych programach graficznych … 

Osobiście nie mam żadnych umiejętności technicznych w projektowaniu w jakimkolwiek programie… Mój słaby punkt jeśli chodzi o technologię, sprawia, że Canva jest konkretnym narzędziem dla mnie. W programie znajdują się gotowe szablony na różne potrzeby. Wystarczy, że załadujesz swoje zdjęcie i przesuniesz je na projekt, a następnie edytujesz tekst oraz czcionkę…

2. Bardzo łatwa w użyciu, dla początkujących!

Nawet jeśli nie korzystasz z gotowych szablonów Canvy, to wciąż jest bardzo prosta w użyciu. Możesz ustawiać swoje własne zdjęcia według swoich preferencji, zmieniać tło lub nawet wybrać darmowe zdjęcia ze strony Canvy, do swoich projektów. Możesz również tworzyć przeróżne kolaże zdjęć z konkretną wiadomością do Twojego odbiorcy. Darmowe zdjęcia Canvy sprawdź tutaj: https://www.canva.com/photos/free/

3. Nieskończone możliwości

Osobiście używam Canvy do wszystkich moich projektów w moim biznesie online m.in. cytaty na Facebooka, grafiki na Instagrama, bannery w meilach, Infografiki, reklamy, logo, prezentacje, plakaty, broszurki, miniatury do YouTube’a, ebooki, serie postów do moich grup na Facebooku etc. W Canvie znajdziesz mnóstwo gotowych szablonów, na różne potrzeby do różnych Social Media. Również możesz tworzyć projekty z własnymi wymiarami, po za szablonami z Canvy.

4. Współpraca z zespołem i łatwe udostępnianie

Możesz dzielić się projektami ze swoim zespołem, by utrzymać spójną markę swojej firmy czy zespołu. Również możesz nadać role w swoim profilu, by więcej osób miało dostęp do jednego konta.

5. Canva jest za FREE!

Możesz już dziś założyć konto na stronie https://www.canva.com/ i zupełnie za darmo projektować swoje własne grafiki, by wyróżniać się w internecie, a zwłaszcza na Social Media. Tworząc spójny wizerunek siebie, budujesz zaufanie swoich odbiorców oraz wyglądasz profesjonalnie. Istnieje również bardziej zaawansowana- płatna opcja rejestracji Premium, natomiast jeśli jesteś początkujący, podstawowa wersja w zupełności Ci wystarczy.

Zanim jednak przejdziesz do projektowania, pamiętaj, by zadać sobie bardzo ważne pytanie na samym początku, by zbudować konkretny i transparentny wizerunek w internecie:

  • Co chcę osiągnąć?
  • Jaki mam cel, wizję siebie?
  • Co mój wizerunek ma o mnie powiedzieć?
  • Do kogo komunikuję? Kto ma być odbiorcą?

Jak już poznasz odpowiedzi na te pytania, to według tego stwórz plan postów, które będą kreować Twoja markę w internecie.

Przygotowałam dla Ciebie krótki instruktaż, jak projektować w Canvie krok po kroku. Zobacz poniżej:

Jeśli chcesz poznać wszystkie sekrety i możliwości Canvy od podstaw, zobacz mój kurs Mistrz Grafiki czyli jak zbudować spójny wizerunek online dla początkujących, w którym pokazuję krok po kroku tworzenie własnych projektów do Social Media oraz inne darmowe aplikacje na telefon, dzięki którym stworzysz grafiki w mgnieniu oka!

W kursie głównie nauczysz się jak zastosować darmowy program Canva, który pomoże Ci w zbudowaniu spójnej marki w Social Mediach, otrzymasz dużo inspiracji projektowania postów oraz darmowych ebooków! 

Krok po kroku nauczysz się robić swoje własne cytaty, plakaty, zdjęcia etc. PRZECZYTAJ CO DOKŁADNIE ZNAJDZIESZ W KURSIE TUTAJ.

Dodatkowo mam dla Ciebie niespodziankę! Już dziś możesz kupić ten kurs o 50% taniej, wystarczy, że zastosujesz ten kod: Canva50OFF (promocja tylko dla pierwszych 50 osób)…

Skorzystaj już dziś!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *