Zarabianie,  Inspiracje

Co to jest Patronite i jak zacząć zarabiać online

Jesteś tkz. Content Creator czyli Twórcom Internetowym, to znaczy tworzysz wartościowe treści dla określonej grupy odbiorców lub danej społeczności? 

Twoi obecni fani doceniają Twoją pracę i chcieliby Ci w jakiś sposób podziękować? 

Być może nie masz jeszcze żadnego pomysłu na zmonetyzowanie swojej pracy, jaką wkładasz w pisanie bloga, tworzenie filmów na YouTube, nagrywanie podcastu, tworzenie wartościowych postów na Instagramie lub Facebooku, czy budowanie grupy społecznościowej na Facebooku lub LinkedIn?

Lub być może zrezygnowałeś z pracy w branży Network Marketingu i chcesz dopiero zacząć tworzyć content w sieci, ale jeszcze nie masz pomysłu na zarabianie online? 

Nic się nie martw! W odpowiedzi przychodzi portal Patronite. To rozwiązanie, dzięki któremu możesz zacząć zarabiać na swojej twórczości.

Z tego artykułu dowiesz się co jest Patronite i jak dzięki temu narzędziu, zacząć zarabiać online. Odkryjesz, co trzeba zrobić, żeby móc zacząć zarabiać z Patronite. Nauczysz się krok po kroku, jak założyć konto Autora w Patronite. Zainspirujesz się sposobami promowania swojego konta Patronite, by poinformować jak największą ilość osób o Twoim profilu.

Jeśli jeszcze nie słyszałeś o Patronite, to w skrócie można to wyjaśnić w prosty sposób: jest to portal kierowany do dwóch głównych grup: Autorów i Patronów – czyli osób, które mają pasję (twórców internetowych) oraz tych, którzy chcą ich wspierać (społeczności). Portal jest miejscem, w którym będą się oni mogli spotkać i wzajemnie wspierać.

Co to jest patronite i jak zacząć zarabiać online

1. Co to jest Patronite i jaki jest jego cel

Patronite umożliwia budowanie relacji między utalentowanymi twórcami, sportowcami, wolontariuszami czy organizacjami a ich odbiorcami, ułatwiając jednocześnie pozyskiwanie finansowania na zasadzie subskrypcji, w oparciu o zaangażowanie Patronów. Jest to łączenie Twórców z osobami, które chcą ich wesprzeć nie tylko „lajkiem” czy „łapką w górę”, ale również w formie regularnej, finansowej wpłaty! 

Mówiąc wprost: Patroni wspierają Autora za pomocą comiesięcznych, regularnych wpłat, a Twórca odwdzięcza się, zapewniając Patronom dostęp do wyjątkowych nagród i budując z nimi głębokie, zażyłe relacje. 

Dla Autorów jest to sposób na utrzymywanie się z muzyki, YouTuba, blogów, sportu, działań społecznych czy innych rodzajów twórczego działania. Dla odbiorców – fanów, widzów, czytelników – jest to unikalna okazja, umożliwiająca tworzenie głębokich relacji z Twórcą, a także zapewniająca dostęp do wyjątkowych nagród, takich jak przedpremierowe nagrania, ekskluzywne, zamknięte grupy na Facebooku, live streamy, czy wreszcie spotkania z ulubionymi twórcami.

KLIKNIJ TUTAJ, BY ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA PATRONITE I ZACZĄĆ ZARABIAĆ NA SWOJEJ TWÓRZCOŚCI!

Wyobraź sobie następującą sytuację – rezygnujesz z jednej kawy w miesiącu i przeznaczasz 10 zł na rzecz ulubionego Autora. Gratulacje, właśnie zostałaś/eś Patronem! W zamian dołączasz do wyjątkowej społeczności wspierających, zyskujesz dostęp do specjalnych nagród i bliższej relacji z Twórcą!

(źródło: Patronite)

Zobacz jak możesz zostań Patronem, konkretnego autora w tym artykule.

2. Kim jest Autor i jakie warunki trzeba spełnić, żeby móc założyć konto na Patronite

Autorem jest osoba, która posiada talent i chce się nim dzielić z innymi. Autorem może być youtuber, bloger, artysta, sportowiec, wolontariusz, ale także stowarzyszenie, fundacja czy firma! Nie ma tu praktycznie żadnych ograniczeń. Jeśli masz wątpliwości, czy możesz zostać Autorem (bo jesteś np. spawaczem czy mistrzem formowania drzewek bonsai) – w 99% możemy odpowiedzieć twierdząco 🙂 Musisz tylko posiadać twórczość i społeczność – szczegóły na temat autora w Patronite, możesz znaleźć w tym artykule.

(źródło: Patronite)

3. Jak założyć konto Autora na Patronite

1. Rejestracja

2. Logowanie

Zanim zalogujesz się za pomocą konta email, należy je zweryfikować klikając odpowiedni link wysłany na zgłoszone konto mailowe. Następnie wystarczy wpisać w odpowiednie pola adres mailowy i hasło. 

3. Strefa Autora

Domyślnie, każdy nowy użytkownik loguje się jako Patron. By zostać Autorem, należy wypełnić Kreator Profilu. Polecam szczegółowy poradnik: Konto Autora – instrukcja w 10 krokach.

4. Wysyłka do akceptacji

Gdy już skończysz uzupełniać dane, wyślij profil do akceptacji! Jeśli przejdzie pomyślną weryfikację, zobaczysz go na stronie wybranych przez Ciebie kategorii. Pamiętaj, aby dokładnie zapoznać się z regulaminem (podstawą każdej decyzji o nieuruchomieniu profilu Autora jest regulamin Patronite.pl)!

(źródło: Patronite)

4. Co wyróżnia Patronite na tle innych portali

W przeciwieństwie do innych platform crowdfundingowych, Patronite opiera się na idei regularnego, comiesięcznego wsparcia. Nie chodzi o jednorazowe wsparcie projektu – Patroni biorą Autorów pod swoje finansowe skrzydła, regularnie, co miesiąc wspierając ich rozwój. Naszym marzeniem jest świat, w którym Patroni wspólnymi siłami fundują Twórcom comiesięczną pensję – jednocześnie nawiązując i budując głębokie, trwałe relacje. Niektórzy Autorzy otrzymają wsparcie na Patronite niezmiennie od ponad 60 miesięcy!

Dzięki wsparciu, Autorzy zyskują niesamowite możliwość rozwoju, przy zachowaniu pełnej niezależności – a Patroni stają się współtwórcami, mając swój realny udział w rozwijaniu kanałów, podcastów, fundacji czy inicjatyw.

(źródło: Patronite)

5. Jak promować swoje konto Patronite dla potencjalnych Patronów

Przeczytaj koniecznie przewodnik prosto z portalu Patronite: “30 rad: jak promować profil i zdobywać patronów” 

6. Dlaczego założyłam konto na Patronite

Zdecydowałam się założyć konto na Patronite (3 lata po tym jak wystartowałam ze swoim blogiem i kanałem na YouTube), ponieważ uznałam, że jest to świetny sposób na wymianę energii między mną, a moimi fanami.

Dotychczas stworzyłam mnóstwo darmowych materiałów w postaci szkoleń, ebooków, artykułów i filmów na YouTube, z których skorzystało tysiące osób!

Chciałabym dać możliwość moim fanom docenienia mojej pracy, w inny sposób niż tylko lajki pod postami czy komentarze na priv.

Wierzę, że wiele osób, które korzysta z moich bezpłatnych materiałów, chciałoby się w jakiś sposób odwdzięczyć, a zarazem otrzymać dodatkową korzyść. I myślę, że nagrody, które ustaliłam na każdym progu w portalu Patronite, będą dodatkowym benefitem dla mojej lojalnej społeczności. 

7. Co dzięki wsparciu Patronów chcę osiągnąć

Dzięki wsparciu Patronów, będę mogła osiągnąć cele biznesowe i dalej tworzyć wartościowe treści w internecie. Poniżej znajdują się moje cele, ustalone na platformie Patronite.

Cel:  Wsparcie rozwoju bloga i kanału na YouTube (1000 zł/miesięcznie)

Kwota 1000 zł miesięcznie będzie stanowiła realne wsparcie moich zasobów, czasu, energii i pieniędzy, znacznie przyczyniając się do rozwoju moich działań w sieci i dalszego edukowania w tematach, w których mam największą wiedzę i doświadczenie.

Cel: Regularne Live’y w Social Mediach (2000zł/miesięcznie)

Kwota 2000 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem, przy jeszcze szerszym szerzeniu treści na moich kanałach w sieci. Osiągając ten cel, będę mogła co tydzień w piątki o 20:00 prowadzić live’y w cyklu “Jak skutecznie działać online, by rozwijać swoje dodatkowe lub główne źródła dochodów”.. Przede wszystkim chciałabym prowadzić live’y, na interesujące Was tematy (biznes, marketing, rozwój osobisty) oraz dalej aktywnie tworzyć bloga, kanał na YouTube oraz grupę wsparcia na FB Buduj Biznes Profesjonalnie.

Cel: Szkolenia i Darmowe ebooki (5000zł/miesięcznie)

Osiągając cel 5000 zł miesięcznie, zdecydowanie będę mogła poświęcać więcej czasu moim kanałom w sieci. Co tydzień na moim blogu będą pojawiały się proste przewodniki, w postaci PDF do pobrania w temacie rozwijania biznesu w sieci.  Również na moim kanale YouTube będą pojawiały się szkolenia i tutoriale dotyczące skutecznego marketingu i sprzedaży online. Patroni będą mogli podpowiadać tematy i zadawać pytania po webinarze.

Osiągając ten cel, chciałabym zatrudnić jedną osobę (lub nawet dwie), która zajmie się  montażem filmów, pomocą w administracji, odpowiadaniu na maile, moderowaniu społeczności, oraz pomaganiu mi w researchu. Dzięki temu będę miała więcej czasu na tworzenie contentu oraz nowych kursów i szkoleń.

 

8. Progi Patronite | Jak na tym skorzystają Patroni

Progi są jednym z najważniejszych elementów w Profilu Autora – dzięki nim Patroni widzą, jaką kwotą mogą wesprzeć Twoją pracę i co otrzymają w zamian! Progi

Moje progi ustalone na portalu Patronite:

#1 próg: 5 zł miesięcznie

Bardzo Ci dziękuję mój Drogi Przyjacielu! Jesteś super, wiesz ? 🙂 Cieszę się bardzo, że doceniasz moja pracę i misję jaką pełnię każdego dnia. Zależy mi, by początkujący przedsiębiorcy, działali konkretnie, profesjonalnie i mieli szybko efekty. Twoje wsparcie pomoże mi w dalszym tworzeniu treści i przekazywaniu wiedzy.

W zamian za Twoją pomoc i wsparcie, w podziękowaniu- Twoje imię i nazwisko zostanie wymienione w specjalnej zakładce na moim blogu: Lista Oficjalnych Patronów 🙂

 

#2 próg: 10 zł miesięcznie

Wow! Jesteś naprawdę super! Jest mi niezmiernie miło, że chcesz mnie wesprzeć w ten sposób. Dziękuję Ci, że pomagasz mi w dzieleniu się wiedzą z innymi! W ramach podziękowania, chciałabym odwdzięczyć się Tobie w następujący sposób:
Zapraszam Cię do specjalnej, zamkniętej Grupy Patronów na Facebooku! Znajdziesz tam moje wsparcie na bieżąco, będziesz mógł zadawać pytania, a ja postaram się na nie odpowiedzieć. W Grupie również będziesz mógł brać udział w głosowaniu nad tematami, które mają się pojawić w moich materiałach 🙂 Znajdziesz się w Grupie VIP-ów, którzy chcą mieć czynny udział w powstawaniu moich projektów 🙂 Będziesz otaczał się ludźmi, którzy również są nastawieni na sukces ! 

*Ten próg zawiera również nagrodę z poprzedniego progu (5 zł)

 

#3 próg: 20 zł miesięcznie

Dziękuję Ci bardzo za Twoją szczodrość! To dla mnie wiele znaczy, że chcesz pomóc mi w rozwoju tego co robię.
Jestem szczęśliwa, kiedy mogę pomagać innym, poprzez dawanie “wędki”, by mogli nauczyć się “łowić ryby”.
W podziękowaniu za Twoje wsparcie otrzymasz ode mnie specjalne Video, w którym nagram odpowiedź konkretnie na Twoje pytanie 🙂

*Ten próg, również zawiera nagrody z dwóch poprzednich progów (5zł, 10zł)

 

#4 próg: 50 zł miesięcznie

Wow! To jest coś! Jesteś niesamowity! Twoje wsparcie pomoże mi na dalszą realizację celów i rozwój ludzi. Tworzę mnóstwo darmowych materiałów, by każdy mógł z nich skorzystać. Dzięki Twojej pomocy, moja praca będzie jeszcze bardziej doceniona, a mnóstwo osób wciąż będzie mogło korzystać bezpłatnie ze szkoleń i poradników.

W podziękowaniu za Twoje wsparcie, otrzymasz ode mnie extra kartkę z Teneryfy oraz magnes na lodówkę 🙂

* Ten próg zawiera nagrody z poprzednich progów (5 zł, 10 zł, 20 zł)

 

#5 próg: 100 zł miesięcznie

Nie wierzę! Naprawdę jesteś wyjątkowy! Bardzo cenię ludzi, którzy potrafią wspierać innych…. W podziękowaniu za Twoje wsparcie, zorganizuję specjalny live, w którym poruszę temat, jaki Ciebie najbardziej interesuje.

*Ten próg zawiera nagrody z poprzednich progów (5zł, 10zł, 20zł, 50zł)

 

#6 próg: 200 zł miesięcznie

Dziękuję bardzo! Jestem prze-szczęśliwa, że chcesz mnie wspomóc w ten sposób! Pomagając mi, zarówno pomagasz setkom ludzi na świecie. Wyobraź sobie, że dzięki Twojemu wsparciu w moje działanie, pomagasz innym budować wolność, czyż to nie piękne???

W podziękowaniu za ten prezent, chciałabym wynagrodzić Cię osobistą sesją strategiczną ze mną raz w miesiącu, na której indywidualnie pomogę Ci znaleźć sposób na siebie, lub po prostu doradzę się w każdej innej kwestii (mam nie małe doświadczenie w wielu aspektach życia).

*Ten próg zawiera wszystkie powyższe nagrody z progów (5zł, 10zł, 20zł, 50zł, 100zł)

** Limitowane dla max 10 osób

 

Podsumowując...

…Patronite to zdecydowanie fajny sposób na rozpoczęcie zarabiania przez internet, kiedy jesteś ambitnym Twórcą, który z  przyjemnością dzieli się swoimi talentami z ludźmi.

Jestem przekonana, że Twój talent zostanie doceniony, jeśli tylko będziesz konsekwentnie tworzył wartość dla ludzi i systematycznie rozwijał swoje miejsca w sieci.

Mam nadzieję, że Cię zainspirowałam i ten sposób na zarabianie przez internet będzie dla Ciebie przydatny. 

Skomentuj poniżej, czy znałeś wcześniej ten sposób na zarabianie online? Być może znasz juz jakichś Twórców, których osobiście wspierasz na portalu Patronite?

Nie zatrzymuj się tutaj, idź dalej, ucz się i eksperymentuj. A sukces to tylko kwestia czasu.

Kolejne kroki:

ZNAJDŹ MNIE NA SOCIAL MEDIACH

One Comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *