zarabianie przez internet
Zarabianie

6 pomysłów na zarabianie przez internet

Szukasz pomysłu na siebie? Chciałabyś zarabiać z domu, aby mieć więcej czasu dla siebie i swojej rodziny? Chciałabyś mieć więcej pieniędzy na spełnianie swoich potrzeb i marzeń? Chciałabyś być niezależna od szefa? Chciałabyś mieć swoje własne pieniądze (niezależna od męża/partnera, socjala/państwa itp.)? Być może chciałabyś zmienić aktualną pracę w korporacji na swój własny biznes z domu? 

Cokolwiek to nie jest, prawdopodobnie jesteś tutaj, bo szukasz pomysłu na siebie.

W tym artykule chciałabym Cię zainspirować do budowania biznesu przez internet, na podstawie moich własnych doświadczeń.

Pokrótce opiszę każdą z możliwości, żeby dać Ci wizję tego, jak wygląda każdy z tych biznesów online, jakie są wymagane zadania, by zarabiać pieniądze przez internet i kiedy można się spodziewać pierwszych zarobków.

Zarabianie przez internet, które przetestowałam na sobie

Ja zdecydowałam w kwietniu 2017 roku, że chcę pracować z domu, chcę zarabiać przez internet i nigdy nie wracać już na etat. Moją historię opisałam w oddzielnym poście “Moja droga do niezależności finansowej” , w którym opisałam krok po kroku moje decyzje biznesowe na przestrzeni ostatnich 4 lat. Wtedy jeszcze nie wiedziałam do końca, co chcę robić i “łapałam” wszelkie okazje, które się nadarzały, by zarabiać przez internet. Aby dowiedzieć się , jaką ostateczną decyzję podjęłam, zachęcam Cię do przeczytania tego postu.

A dziś postanowiłam podzielić się z Tobą 6 pomysłami zarabiania przez internet dla mam, i nie tylko, które sama zastosowałam w praktyce. Pomysły te, spełniają oczekiwania, które sobie ustaliłam na początku, tzn: lubić to co będę robić, zarabiać z domu, brak szefa, elastyczne godziny pracy, rozwój osobisty, własne tempo pracy, możliwość automatyzacji, nieskończone możliwości zarobkowe i potencjał rozwoju biznesu online, długoterminowo.

Opiszę każdy pomysł na zarabianie z domu,  w streszczeniu poniżej: wyjaśnię co to jest za biznes, na czym polega zarabianie, jakie są niezbędne zadania w takim biznesie, oraz jak zacząć zarabiać. Postaram się również podać średnią zarobkową, abyś miała wizję tego jaki jest potencjał zarobkowy w danym temacie i ile to kosztuje, aby wystartować.

Biznesy Online dla mam, które przetestowałam na własnej skórze

6 pomysłów na zarabianie przez internet

#1 pomysł na zarabianie przez internet: Network Marketing

Network Marketing to branża, która jako pierwsza otworzyła dla mnie “drzwi” do zarabiania przez internet. Kompletnie zielona i nieświadoma jak ten biznes funkcjonuje, dałam sobie szansę by nauczyć się wszystkiego i zarobić pierwsze pieniądze (więcej dowiesz się z mojego posta: “Moja droga do niezależności finansowej”). Wyjaśnię Ci pokrótce o co chodzi w tym biznesie, jeśli jeszcze nie miałaś okazji się z tym wcześniej zapoznać.

Co to jest Network Marketing?
Istnieje wiele nazw tej branży, są to: MLM (Multi Level Marketing), Marketing Sieciowy, Marketing Wielopoziomowy, Bezpośredni Marketing Konsumencki i Network Marketing. Wszystkie te nazwy przedstawiają model biznesowy, który opiera się na sprzedaży bezpośredniej prowadzonej przez niezależnych przedstawicieli, często pracujących z domu.

Biznes ten, polega na tym, że nawiązujesz współpracę z firmą z branży MLM (najczęściej są to firmy oferujące produkty dla zdrowia/wellness, suplementy i kosmetyki). Osoba, rejestrująca Cię do firmy, staje się Twoim tkz. Liderem lub też Sponsorem, który bierze odpowiedzialność za prowadzenie Ciebie w biznesie.
Firma Network Marketingu posiada w swojej ofercie jakąś ilość produktów, które Ty oferujesz swoim klientom, zarabiając marżę od sprzedaży. Oprócz tego, że zarabiasz bezpośrednio z Twoich poleconych klientów, to również budujesz strukturę.

Struktura to sieć nowych poleconych osób przez Ciebie, które chcę też budować biznes i zarabiać w Network Marketingu. Spełniając kryteria, które są w rozpisce Planu Marketingowego danej firmy, zarabiasz równolegle z tymi wytycznymi. To znaczy, że im więcej polecisz klientów i tkz. partnerów biznesowych, którzy też będą budować biznes, wchodzisz na kolejne poziomy zarobkowe w planie finansowym firmy.

Struktury prowizji różnią się w zależności od organizacji i na pierwszy rzut oka mogą wydawać się skomplikowane, ale ogólnie rzecz biorąc, umożliwiają otrzymywanie procentu od każdej sprzedaży dokonanej przez ludzi w Twoim zespole. Dlatego im większy zespół, tym więcej pieniędzy zarabiasz.

Zobacz mój krótki filmik, w którym wyjaśniam obrazowo na czym polega zarabianie w Network Marketingu i czym właściwie jest ten biznes

Jak zacząć zarabiać w Network Marketingu i ile to kosztuje

Wystartowanie w Network Marketingu jest z reguły bardzo proste. Wybierasz firmę, która Ci odpowiada, oraz Lidera z którym będziesz współpracować, następnie ten Lider rejestruje Cię do firmy, zakładając konto biznesowe i tak naprawdę Twój biznes zaczyna się już teraz.

Ile to kosztuje?

To zależy z jaką firmą wejdziesz we współpracę. Są firmy, które nie mają żadnej kwoty wstępnej, ani obowiązku kupowania pakietu startowego, jak również są firmy, które pobierają jednorazową opłatę w wysokości np. 100zł za członkostwo i/ lub mają w wymaganiach zakup pakietu startowego. Pakiet startowy to wybrane produkty ze sklepu, które zamawiasz dla siebie, aby mieć świadomość tego, co będziesz promować. Koszty pakietów są różne, może to być 100 zł, 500 zł a nawet 2000zł. Zazwyczaj jest tak, że im droższy kupisz pakiet, tym wyższe prowizje od sprzedaży w Twojej strukturze, będziesz otrzymywać. Każda firma ma swoje zasady, więc warto dopytać o te szczegóły przed podjęciem decyzji.

Jak dołączyć do MLM?

Osoby, które promują zarabianie w Network Marketingu, zazwyczaj ogłaszają się w grupach na Facebooku oraz prowadzą ciekawe profile na FB lub Instagramie, by zachęcić ludzi do dołączenia do ich zespołu.
Polecam Ci wcześniej zapoznać się z daną osobą, która promuje MLM, porozmawiać i poczuć, czy odpowiada Ci osobowość takiej osoby i czy widzisz się z nią współpracując długoterminowo.

Jak wybrać firmę MLM?

Musisz być świadomy, że istnieje wiele renomowanych firm marketingu sieciowego, które są profesjonalne i uczciwe, natomiast istnieje również wiele firm, które “podszywają” się pod uczciwe firmy, będąc tak naprawdę piramidami finansowymi. Bądź ostrożny przy wyborze firmy, z którą masz zamiar współpracować, a najlepiej zadaj kilka weryfikujących pytań, aby mieć pewność, że firma jest uczciwa.
Nagrałam też na ten temat filmik, w którym krok po kroku wyjaśniam, na co zwracać uwagę przy wyborze uczciwej firmy Network Marketingu i jakie zadać pytania. Zobacz tutaj film:

Zadania, które musisz wykonywać MLM, aby zarabiać pieniądze

Jeśli nigdy nie pracowałaś w tej branży i kompletnie nie masz pojęcia co robić, żeby zarobić, to poświęć czas na edukację. Aby zacząć zarabiać przez internet w branży Network Marketingu, musisz najpierw nauczyć się jak działać profesjonalnie. Dołączając do firmy MLM, zazwyczaj firma udostępni Ci filmy instruktażowe, które poprowadzą Cię w biznesie. Natomiast jeśli nie ma konkretnych informacji jak działać przez internet, to polecam Ci obejrzeć moje darmowe filmy na kanale YouTube (playlista aż 123 filmów jak działać w MLM krok po kroku), w których dzielę się całym moim doświadczeniem z działania w tej branży.
Oprócz filmów na YouTube, napisałam również mnóstwo artykułów na moim blogu, oraz nagrałam 16 kursów online, które prowadzą Cię za rękę w tym biznesie. Zobacz tutaj moją bibliotekę kursów dla branży MLM oraz darmowe przewodniki do pobrania.

Ile można Zarobić w Network Marketingu

Network Marketing to branża, która daje Ci ogromne możliwości zarobkowe od startu. Jeśli weźmiesz się porządnie do pracy i systematycznie i konsekwentnie będziesz działać, to możesz zarobić już w pierwszym miesiącu kilka tysięcy złotych. Ja w pierwszym miesiącu działania, zarobiłam 5000 zł, a w nie cały rok zarobiłam ok 100 000zł. Natomiast to ile zarobisz, ma bardzo duże znaczenie od tego jak bardzo się zangażujesz, ile czasu poświęcisz i z jaką firmą współpracujesz. Są ludzie w tej branży, którzy po 5 latach wyrobili sobie dochody pasywne rzędu 100 000zł miesięcznie (lub więcej!). Jest to możliwe, jeśli tylko uwierzysz w siebie, w branżę, w firmę i produkty i w swój sukces!

Zobacz artykuły w tematyce zarabiania w Network Marketingu tutaj.

Jak zarabiać na swoim blogu, dzięki produktom i usługom online

#2 pomysł na zarabianie przez internet: Blogowanie

Pisanie bloga, to aktywność, która zrodziła się z pasji pisania “osobistych pamiętników”. W 1994 roku ludzie zakładali bloga, żeby opisywać swoje doświadczenia z codziennego życia, historie i przemyślenia. Nikt wtedy nie myślał o zarabianiu na blogu lub prowadzeniu biznesu z pozycji bloga. Ale właśnie wtedy użytkownicy internetu dostrzegli okazję do przekazania informacji w nowy sposób online, do szerszej publiczności. Tak zaczął się piękny świat blogowania.

Co jest Blog

W dzisiejszych czasach Blog to rodzaj strony internetowej, na której autorzy dzielą się merytorycznymi treściami dla konkretnych czytelników w danej dziedzinie. Jedyną różnicą między blogiem a stroną internetową, jest to, że blogi są regularnie aktualizowane o nowe treści, które są wyświetlane w odwrotnej kolejności chronologicznej (najpierw nowe wpisy na blogu). W ten sposób marka (bloger) buduje autorytet w internecie w danej niszy, rozwija relacje ze swoimi odbiorcami, zdobywa zaufanie swoich czytelników, a następnie oferuje im swoje produkty lub usługi.

Jak zacząć zarabiać na Blogu i ile to kosztuje 

W pierwszym kroku, Twoim zadaniem jest zdecydowanie, na jaki temat chcesz prowadzić bloga, w czym czujesz się swobodnie i jaki temat sprawia Ci najwięcej przyjemności. Jeśli nie wiesz jak wybrać niszę, to polecam Ci mój artykuł: 9 kroków, które powinieneś zrobić przed założeniem bloga oraz Jak wybrać niszę do swojego bloga

Kiedy już zdecydujesz o swojej niszy to teraz zakładasz swoją stronę www. Wcześniej wykupujesz domenę i hosting, a następnie tworzysz bloga w WordPress.

Rozpoczęcie swojego bloga na początku może wydawać się trochę skomplikowanie, ale już Cię uspokajam, że takie nie jest. Aby ułatwić Ci zadanie, napisałam Przewodnik krok po kroku, w którym pokazuję na ilustracjach w jaki sposób założyć swojego bloga, opartego o WordPress. Pobierz bezpłatnie ebooka i podążaj za krokami tam opisanymi.

Założenie i prowadzenie bloga to koszt zaledwie opłacenia domeny i hostingu na rok. Z moim linkiem partnerskim otrzymasz 10% rabatu od firmy, z której ja korzystam od 4 lat, dla wszystkich moich stron internetowych. Koszt prowadzenia bloga na rok to ok 250zł. (To koszt dla początkujących, jeśli korzystasz z darmowych szablonów bloga tkz. theme i nie płacisz za extra wtyczki premium).

Zadania, które musisz wykonywać prowadząc bloga, aby zarabiać pieniądze

Głównym celem bloga jest tworzenie strategicznie, wartościowych treści, które rozwiążą “jakiś” problem czytelnika Twojego bloga oraz połączą Cię z grupą odbiorców, którzy będą zainteresowani Twoimi usługami lub produktami. Zatem najważniejszym zadaniem w blogowaniu jest po prostu pisanie bloga, gdyż Twoje treści zwiększą ruch na stronie www i przyciągną konkretnych, potencjalnych klientów do Twojej witryny.

Konkretne zadania, które trzeba wykonywać prowadząc bloga, opisałam w tym artykule: “Jak zorganizować swoja pracę na blogu”. Polecam Ci przeczytać i pobrać bezpłatne checklisty z przykładowymi priorytetami dnia, tygodnia i miesiąca.

Ile można  zarobić na Blogu 

Blog to narzędzie, które daje Ci mnóstwo możliwości zarabiania. Od tworzenia linków partnerskich w marketingu afiliacyjnym, po posty sponsorowane, reklamy i własne produkty. Wszystkie możliwości zarabiania na blogu z jakich ja skorzystałam, opisałam w tym artykule: “Jak zarabiać na blogu w 2021”

Jeśli wciąż interesuje Cię zarabianie przez internet na blogowaniu, to zachęcam Cię do skorzystania z mojego bezpłatnego kursu online: “Załóż bloga & Zarabiaj online”, w którym przez 7 dni poprowadzę Cię za rękę do Twojego pierwszego bloga! Zapraszam do rejestracji, kurs jest bezpłatny, bez żadnych haczyków!

#3 pomysł na zarabianie przez internet: Kanał na YouTube Vlogging

Kanał na YouTube to podobnie jak blogowanie, tworzenie contentu do sieci dla konkretnej grupy odbiorców. Z tą różnicą, że na blogu tworzysz content w postaci wartościowych treści rozwiązujących problemy Twojego czytelnika. Natomiast na kanale YouTube tworzysz treści w postaci filmów wideo, które mogą być filmami rozwiązującymi jakiś problem, filmami rozrywkowymi, edukacyjnymi, inspiracyjnymi, podróżniczymi, a nawet filmami z życia czyli takimi lifestylowymi, gdzie pokazujesz swoje życie na co dzień.

Jak zacząć zarabiać na YouTube i ile to kosztuje 

Aby zacząć zarabiać na kanale YouTube, najpierw załóż swój kanał, jeśli jeszcze go nie masz. Nagrałam krótki przewodnik jak to zrobić krok po kroku tutaj.

Kiedy masz już swój kanał, zacznij tworzyć do niego treści. Aby mieć możliwość zarabiania z reklam na YouTube, musisz mieć min. 1000 subskrybentów i 4000 godzin wyświetleń filmów. Zatem konsekwencja i systematyczność w udostępnianiu treści jest niezbędna, aby móc włączyć możliwość zarabiania.

Natomiast oprócz zarabiania z reklam na YouTube, możesz wcześniej zacząć zarabiać poprzez promowanie linków partnerskich (np współpracując z Amazon- zobacz jak zarabiać z Amazon w moim artykule tutaj) i zarabiać w marketingu afiliacyjnym (podobnie jak na blogu), oraz możesz tworzyć swoje produkty i usługi, które będziesz promować w swoich filmach na kanale. 

Ważne jest, aby wcześniej ustalić kim jest Twój potencjalny odbiorca, jakie treści go interesują, jakich szuka odpowiedzi w sieci i tworzyć treści, mając to na uwadze. Wtedy masz niemalże pewność, że prędzej czy później Twój kanał będzie zbierał co raz więcej fanów i organicznie się rozwijał.

Ile to kosztuje?

Założenie kanału na YouTube jest bezpłatne. Tworzenie treści może również być bezpłatne, jeśli nagrywasz wideo swoim smartfonem i montujesz filmy w bezpłatnych programach. 

Ja kiedy zaczynałam mój kanał, tak właśnie zrobiłam, natomiast po 2 miesiącach od startu, kiedy zdecydowałam, że to jest coś, co chcę robić profesjonalnie, zaczęłam zastanawiać się nad inwestycją, aby ułatwić sobie działanie, a widzom jakość moich filmów. Oprócz kanału na YouTube: Klaudia Stawiarska, również prowadzimy kanał rodzinny o życiu i biznesie na Teneryfie: Love Explore

Moje Inwestycje w celu rozwijania kanałów na YouTube oraz biznesu online:

 1. Program do montażu filmów: Camtasia
 2. Najlepsza camera do vloggingu Sony ZV-1
 3. Mikrofon krawatowy Boya
 4. Mikrofon do nagrywania szkoleń Novox
 5. Lampa pierścieniowa ze statywem
 6. Gimbal Osmo 3
 7. Dron Dji Mini 2
 8. Muzyka do wideo: EpidemicSound
 9. MailerLite: email aotoresponder
 10. Hosting strony www: dhosting

Zadania, które musisz wykonywać prowadząc YouTube, aby zarabiać pieniądze

Aby zarabiać na YouTube, Twoim zadaniem będzie tworzenie wartościowych treści, dla Twojego odbiorcy. Wcześniej warto zdecydować w jakiej niszy chcesz być rozpoznawalny i z czym ludzie mają Cię kojarzyć, a następnie tworzyć treści, które będą chcieli oglądać. Zobacz mój artykuł: 20 pomysłów na dochodową niszę na kanał YouTube.

Podobnie jak na blogu, na Youtube ważna jest systematyczność i konsekwencja w udostępnianiu nowych treści. Oprócz tego, ważne jest aby współpracować z innymi twórcami internetowymi, aby móc się pokazać przed inna publicznością i promować siebie w różnych środowiskach. Po za tym, że prowadzisz kanał na YouTube, warto mieć swoją stronę www i najlepiej bloga, które będą takim magazynem wszystkich Twoich treści, produktów i usług online, oferowanych przez Ciebie.

Ile można  zarobić na YouTube 

Na YouTube możesz zarobić przez internet od kilkuset dolarów/zł rocznie do dziesiątek milionów dolarów/zł rocznie. Najpopularniejsi właściciele kanałów YouTube, tacy jak PewDiePie, zarabiają podobno ponad 10 milionów dolarów rocznie.

W Polsce najpopularniejsze kanały na YouTube możesz sprawdzić na tej stronie: Ranking top 100 twórców YouTube w 2021 w Polsce by DDOB

#4 pomysł na zarabianie przez internet: Kursy Online

Dzielenie się swoim doświadczeniem oraz wiedzą,  może być jednym z najlepszych i najbardziej dochodowych sposobów na zarabianie przez internet.  Od czego zacząć taki biznes?

Po pierwsze, potrzebujesz odpowiedniego tematu. Wybierz coś konkretnego, na czym się znasz, w czym możesz pomóc ludziom i skup się na korzyściach. Nie ma znaczenia, czy Twój kurs ma 50 różnych modułów i dodatkowe efekty specjalne w wideo czy nagraniach audio.  Natomiast ogromne znaczenie ma to, czy Twój kurs sprawi, że Twój klient stanie się lepszą osobą, rozwiąże za niego duży problem lub w inny sposób poprawi jego życie. Twoim zadaniem jest stworzenie czegoś, co będzie rozwiązaniem jego potrzeb!

Jak zacząć zarabiać na Kursach Online i ile to kosztuje 

Kiedy już wymyślisz temat i program kursu, następnie będziesz potrzebować odpowiedniej platformy, aby ten kurs umieścić w sieci. Jest na to wiele opcji, zarówno prostych, jak i trochę skomplikowanych. Natomiast ja osobiście lubię ułatwiać sobie życie i korzystam z gotowej platformy szkoleniowej Teachable, która daje mi możliwość udostępnienia wszystkich moich kursów i materiałów, obsługuje płatności, mój osobisty program afiliacyjny oraz automatycznie przyznaje dostęp moim kursantom. Moim jedynym zadaniem jest nagranie kursu i wstawienie go na stronę, a następnie promowanie, aby go sprzedać! 

Zobacz więcej, co oferuje platforma Teachable tutaj. Oprócz tego jest też Udemy, które jest tkz. market place dla kursów na całym świecie. Innymi słowy to takie Allegro dla kursów online, funkcjonujące globalnie. Tu możesz wystawić kursy za darmo, lecz musisz liczyć się z tym, że Udemy decyduje o promocjach na swojej platformie, robiąc ogromne zniżki na wszystkie kursy na platformie, tym samym obniżając ceny Twoich kursów. Właściwie obie te platformy Trachable i Udemy, mają swoje plusy i minusy, o których napiszę w oddzielnym poście.

Zadania, które musisz wykonywać mając Kurs Online, aby zarabiać pieniądze

Na koniec, jednym z ważniejszych zadań na które musisz poświęcić czas i energię, to marketing. Aby sprzedawać kursy, trzeba je promować. Twoim głównym zadaniem jest zrozumienie idealnego klienta i umiejętność komunikowania się z nim. Jest to esencja udanego marketingu: budowanie relacji, składanie obietnic i dotrzymywanie ich. 

Najlepiej jest budować markę od samego początku siebie jako eksperta w danej niszy. Oprócz tego budować relację na Social Mediach z potencjalnymi klientami oraz budować swoja listę mailingową, dostarczając wartościowe treści. Kiedy zbudujesz bazę fanów wokół swojego tematu, możesz spodziewać się dużego zainteresowania Twoim produktem, jakim jest kurs online.

Ja osobiście tak właśnie zaczęłam mój biznes z kursami online. Zaczęłam tworzyć wartościowe treści na bloga i kanał YouTube, przy okazji budując listę mailingową. W międzyczasie budowałam relacje na Facebooku i w grupach. A po kilku miesiącach, kiedy kilkaset osób mi zaufało, zaproponowałam im mój pierwszy kurs online. Moi fani bardzo ucieszyli się z tego kursu, gdyż był to temat, który ich najbardziej interesował. 

Ile można  zarobić na Kursach Online

Muszę przyznać, że kursy online to dotychczas najlepszy sposób dla mnie, na zarabianie przez internet. Za raz wykonaną pracę, otrzymuję dochody pasywne od 3 lat. Nie ma ograniczeń w ilości sprzedaży oraz nie mam presji w intensywności promowania moich kursów. Im więcej angażuje się w marketing i promocję, tym więcej mam pasywnych zarobków z kursów online.

Żeby dać Ci wizję ile można zarobić na kursach online, to wyobraź sobie, że np. tworzysz pierwszy kurs online w cenie 100zł, sprzedajesz 100 sztuk i już masz 10 000 zł. A teraz wyobraź sobie, że tworzysz 5 takich kursów i mnożysz wszystko x 5, to już daje Ci 50 000 zł. Możesz również stworzyć jeden droższy kurs, np. za 500zł i zrobić sobie cel sprzedaży np. 100 sztuk (nie ma limitów!), to w rezultacie zarobisz ok. 50 000 zł z jednego kursu.

Także jak widzisz możliwości są nieograniczone, możesz tworzyć kursy w różnych pakietach cenowych, robić marketing wokół tego i sprzedawać przez kolejne lata. Myślę, że to fajny sposób na zarabianie przez internet w tych czasach, monetyzowanie swojego bloga czy vloga, i zarabianie pasywnie.

jak zorganizować swoją pracę na blogu

#5 pomysł na zarabianie przez internet: Coaching & Konsultacje

Możesz zacząć oferować indywidualny coaching, na przykład w fitness, biznesie/finansach, nauce języków obcych, diecie, zdrowiu (branża wellness), gotowaniu, szyciu lub cokolwiek przyjdzie Ci do głowy, w czym jesteś dobra! (może to nawet być coaching w wychowaniu dzieci czy konkretnym stylu życia).

W zależności od Twojej niszy, w niektórych branżach, będziesz musiała uzyskać certyfikat, w szczególności jeśli chodzi o coaching związany ze zdrowiem. Natomiast istnieje mnóstwo innych dziedzin, takich jak np. konsultacje SEO, audyt bloga czy pomoc w Social Media, które nie wymagają posiadania extra kwalifikacji, jedynie Twojego doświadczenia i skuteczności w działaniu.

Coaching, możesz oferować poprzez rozmowy przez skype, sesje e-mailowe lub tworzenie raportu z audytu i wysyłanie go do klientów.

Jak zacząć zarabiać na Coachingu i ile to kosztuje  

Coaching lub też konsultacje to właściwie najprostszy sposób na zmonetyzowanie swojej marki w sieci.

Co mam na myśli? Chodzi o to, że kiedy budujesz swoją markę w danej niszy, w konkretnym temacie, regularnie dostarczając treści, które pomagają rozwiązywać problemy ludziom, to prędzej czy później, będziesz chciała na tym zarabiać. No bo umówmy się, jeśli zaczynasz budowanie swojej marki z zamiarem zarabiania przez internet, i dajesz ciągle coś za darmo, to w pewnym momencie, chcesz aby ktoś docenił Twoja pracę i zapłacił za Twoje usługi/produkty. I właśnie konsultacje online lub też Coaching, jest takim sposobem na pierwsze pieniądze zarobione przez internet.

Zadania, które musisz wykonywać, aby zarabiać pieniądze

Aby zacząć zarabiać na coachingu, to warto byś zbudowała swoją markę wokół tematu, w którym chcesz udzielać konsultacji, dawała wartość i regularnie budowała relacje ze swoją grupą odbiorców, zanim zaproponujesz cokolwiek na sprzedaż. Tym sposobem zbudujesz relacje, sympatię ludzi oraz zaufanie, niezbędne do tego, by ktoś z internetu zapłacił Ci pieniądze. Także uzbrój się w cierpliwość! Nie ma drogi na skróty. Jeśli chcesz być odbierana jako ekspert w danym temacie, musisz wcześniej poświęcić na to trochę czasu, aby zbudować odpowiednią reputację wokół swojej osoby.

Ile można  zarobić na Coachingu Online 

Coaching to bardzo indywidualna sprawa. Możesz zacząć zarabiać konkretne pieniądze już od pierwszego klienta, proponując pakiet np. 10 spotkań w którym pracujecie nad danym problemem. Możesz zaoferować godzinne spotkania, gdzie po prostu przeprowadzasz konsultację online. Lub też możesz zaoferować długoterminową współpracę, umawiając się na konkretną cenę.

Aby dowiedzieć się, ile możesz zarobić na konsultacjach w swojej branży, polecam Ci zajrzeć do Twojej konkurencji i sprawdzić jakie mają ceny i co za nie oferują. Na początku możesz zaoferować cenę trochę niższą od konkurencji, aby móc nabrać doświadczenia, pewności siebie oraz zebrać referencje od swoich klientów. Kiedy Twoja marka się rozwinie jeszcze bardziej, wtedy będziesz mogła podnieść ceny, gdyż prawdopodobnie chętnych będzie dużo, a Twój czas jest ograniczony, więc stawka godzinowa na pewno się zwiększy.

#6 pomysł na zarabianie przez internet: Sklepy online: dropshipping oraz (POD) print on demand

Dropshipping to usługa oferowana przez (niektórych) hurtowników. Gdy korzystasz z hurtowni, która oferuje usługi Dropshipping, nie musisz się martwić o zapasy lub wysyłkę produktów. Zamiast tego, gdy otrzymujesz zamówienie od klienta, kontaktujesz się z hurtownikiem, który wysyła je do klienta za Ciebie. Oznacza to, że jako sprzedawca możesz sprzedawać różnorodne produkty bez konieczności magazynowania jakichkolwiek zapasów. To sprawia, że dropshipping jest bardzo atrakcyjny dla nowych małych firm internetowych prowadzących działalność w domu.

W prostym rozumieniu, tworzysz swój własny sklep online, z produktami wybranymi z hurtowni działających w modelu dropshipping, tworzysz swoją markę, tworzysz własne ceny z odpowiednią marżą, robisz marketing i promocje sklepu, by klienci online dowiedzieli się o Tobie, kiedy ktoś zamawia przez Twoją stronę dany produkt, przesyłasz informacje o zamówieniu do dostawców, zachowując określoną kwotę jako prowizję. Firma z którą współpracujesz, następnie wysyła produkt z magazynu, bezpośrednio do klientów, tak naprawdę bez Twojego udziału. 

Na przykład, jeśli cena produktu w sprzedaży hurtowej wynosi 150 zł, Twój sklep dropshipping może sprzedać go za 200 do 250 zł, uzyskując prowizję w wysokości 50 zł lub 100 zł.

Główne zalety tego biznesu:

 • Ustalasz własne ceny i marże
 • Nie magazynujesz produktów
 • Nie ponosisz żadnego ryzyka
 • Twoim jedynym kosztem jest założenie strony i marketing
 • Możesz rozpocząć sprzedaż hurtową natychmiast!
 • Zarabiasz pasywnie online

Jak dla mnie ten model biznesu jest genialny! Osobiście mam taki sklep online, który wysyła bezpłatnie na całym świecie, bezpośrednio do klienta produkty, który są na mojej stronie.

Jak zacząć Dropshipping i ile to kosztuje 

Aby zacząć zarabiać przez internet, prowadząc sklep dropshippingu, najpierw musisz zdecydować w jakiej niszy chcesz stworzyć swoją markę. Jakie produkty będziesz sprzedawać i dla kogo. Następnie, kupujesz domenę i hosting dla swojego sklepu. Zakładasz sklep w Woocommerce lub Shopify i podłączasz wtyczkę łączącą hurtownie dropshippingu z dystrybutorami. Ja osobiście korzystam z Alidropship i jestem bardzo zadowolona z funkcjonalności tej wtyczki. Na stronie Alidropship znajduje się mnóstwo tutoriali, jak taki sklep założyć, dlatego polecam Ci tam zajrzeć i się małymi krokami edukować. Również autorzy wtyczki, oferują założenie sklepu Dropshippingu za Ciebie, tzn. zlecasz im projekt, a oni wykonują całą robotę za Ciebie !

Dobra wiadomość jest taka, że klikając w mój link partnerski otrzymasz extra zniżkę! Jeśli chcesz kupić tylko wtyczkę łączącą sklep z Aliexpress, płacisz jednorazowo ok 89$, natomiast jeśli wpiszesz kod kuponu  GETPLUGIN25″ otrzymasz dodatkowo zniżkę 25% !

Jeśli chcesz, aby ktoś wykonał za Ciebie całą robotę, tzn, zrobił sklep online wraz z podłączeniem wszystkich wtyczek, publikacją najważniejszych stron w sklepie oraz dodaniem pierwszych produktów, możesz zlecić to wszystko AliDropship, i w ciągu kilku dni będziesz mieć gotowy sklep. Wpisując kod kuponu GETSTORE15” otrzymasz dodatkowo rabat 15% na sklep Premium, polecam! Sama skorzystałam i zaoszczędziłam mnóstwo czasu i nerwów.

Meet #1 WordPress Plugin for dropshipping business

Zadania, które musisz wykonywać prowadząc sklep online

Twoim głównym zadaniem w prowadzeniu sklepu online w modelu biznesowym Dropshippingu, jest promowanie swojego sklepu i marketing. Najważniejsze jest aby sprowadzać ruch na swoją stronę, by ludzie chcieli kupować Twoje produkty. Kiedy ktoś zdecyduje się na zakup produktu przez Twoją stronę, następnie Ty musisz zlecić to zamówienie do swojej hurtowni dropshippingu, która wyśle produkt bezpośrednio do klienta. Twoim zadaniem jest również odpowiadanie na meile klientów, dbanie o satysfakcję i obsługę klienta, oraz budowanie relacji ze swoją grupą docelową, aby sprzedawać więcej!

Ile można  zarobić mając sklep dropshippingu

Tak naprawdę nie ma limitów! Najlepsi zarabiają kilkaset tysięcy dolarów miesięcznie! Początkujący, którzy nie mają zbudowanej żadnej marki, mogą na starcie mieć trochę trudniej, aby zarobić pierwsze pieniądze przez internet. Dlatego bardzo ważna jest strategia marketingowa oraz sposób komunikacji z potencjalnymi klientami. Możesz zainwestować w reklamę na Facebooku lub Instagram, lub możesz organicznie budować zasięgi, poprzez dawanie contentu w Social Mediach i na blogu. Pamiętaj, że tylko konsekwentna i strategiczna praca, doprowadzi Cię do Twojej wolności finansowej. Najważniejsze jest aby skupić się na jednym na początku i wytrwale pracować nad oczekiwanymi rezultatami.

Jak zarabiać na swoim blogu, dzięki postom sponsorowanym

Podsumowanie: sposoby na zarabianie online

Wymieniłam 6 sposobów na zarabianie przez internet dla mam i nie tylko, które sama doświadczyłam na sobie i do dziś tworzę swoje źródła dochodów właśnie z tych metod. 

Uważam, że aby osiągnąć sukces w jakiejkolwiek dziedzinie, niezbędny jest plan, który będzie mapą do sukcesu. 

Ja zawsze tworzę sobie plan biznesu, aby mieć drogowskaz od A do Z, i by nie pogubić się po drodze w natłoku codziennych zadań.

Aby ułatwić Ci wystartowanie z własnym biznesem online, przygotowałam dla Ciebie Workbooka Biznes Planner (100 stron tabel, checklist, ćwiczeń etc) wraz z 2 godzinnym szkoleniem “Jak zacząć zarabiać przez internet”), który będzie dla Ciebie genialnym narzędziem na start! Polecam Ci zobaczyć więcej informacji na ten temat tutaj.

Tymczasem daj znać w komentarzu poniżej, który sposób na zarabianie przez internet, najbardziej Ci się podoba? W czym widzisz siebie, a co zupełnie do Ciebie nie przemawia? 

P.S. Podejrzewam, że to nie jest łatwa decyzja. Sama tak miałam i długo się wahałam, który biznes będzie dla mnie najlepszy. Dlatego w szkoleniu robię z Tobą proste ćwiczenie i pomagam Ci podjąć decyzję, w który biznes internetowy najlepiej się zaangażować. Dzięki temu ćwiczeniu, otrzymasz odpowiedź na tacy, na czym się skupić w pierwszej kolejności. Zobacz co znajdziesz w szkoleniu tutaj.

ZNAJDŹ MNIE NA SOCIAL MEDIACH

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =