Zarabianie

Własny Kanał na YouTube – 20 pomysłów na niszę

Czy też tak masz, jak ja, że Twoją ulubioną rozrywką jest oglądanie filmów na YouTube? Ja muszę przyznać, że zdecydowanie oglądam więcej filmów na YouTube, niż Netflixa czy cokolwiek innego… Właściwie to TV kablowej nie mam już od 8 lat więc kompletnie odzwyczaiłam się od oglądania tego, co narzucą mi media w TV…

Pewnie też zauważyłeś, że wiele osób zrezygnowało z miesięcznych rachunków za kablówkę i zamiast tego decyduje się oglądać YouTube na swoich telewizorach za darmo. Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale YouTube zaczyna być bardziej popularny niż TV! Obecnie w serwisie YouTube dostępnych jest ponad 81 milionów filmów, i ta liczba ciągle rośnie!!!

Jest tak wiele filmów do wyboru w różnej tematyce, że możesz spędzać wiele godzin na YouTube, po prostu oglądając filmy (przyznasz, że jest to wciągające?)….

Niektóre z tych filmów bardzo mi pomogły, gdy zaczynałam rozwijać mój biznes w internecie, kiedy działałam jeszcze w Network Marketingu. Również, kiedy po raz pierwszy kupiłam MacBooka i nie wiedziałam jak go używać, to znów YouTube przyszedł z pomocą…Poznałam wszystkie najważniejsze wskazówki odnośnie używania Maca, dosłownie w pół godziny!

Za to właśnie uwielbiam YouTube’a! Znajdziesz tu wszystko co potrzebujesz! Od rozrywki, filmów podróżniczych, rozwojowych, muzyki, tutoriali, edukacji, samouczków, przepisów kulinarnych, po fitness, yogę, medytację i bajki dla dzieci! Dzięki YouTube nauczyłam się jak zarabiać online, ćwiczyć yogę, mówić po hiszpańsku, medytować, zakładać strony www, tworzyć kursy online, obsługiwać social media, budować markę online i wiele, wiele więcej! 

YouTube jest po prostu świetny! Nie tylko pomaga naprawiać i tworzyć rzeczy, ale także pomaga ludziom takim jak ja, budować biznes w sieci. Niektórzy ludzie zarabiają na życie, tylko dzięki swoim filmom na YouTube! No bo właśnie YouTube to machina, która daje miliony możliwości! Ale zacznijmy od tego, dlaczego właściwie warto założyć swój kanał na YouTube?

własny kanał na youtube

DLACZEGO WARTO ZAŁOŻYĆ WŁASNY KANAŁ NA YOUTUBE

#1 Druga największa wyszukiwarka na świecie

YouTube to druga (zaraz po Google), największa wyszukiwarka na świecie! Co jest świetną wiadomością zarówno dla marek osobistych, jak i dla firm . Ale co to oznacza dla Ciebie jako potencjalnego twórcy YouTube?

Po pierwsze, dotrzesz do ponad 2 miliardów aktywnych użytkowników miesięcznie na całym świecie. Nieważne więc, jaki rodzaj treści tworzysz – znajdą się ludzie nią zainteresowani.

Po drugie, jeśli umieścisz słowa kluczowe w swoich tytułach, opisach, tagach itd., będziesz mieć większe szanse na znalezienie przez odbiorców docelowych.

Wreszcie, biorąc pod uwagę, że YouTube jest własnością Google, Twoje filmy będą jeszcze lepiej wykrywalne, ponieważ Google nie dyskryminuje treści wideo. Wręcz przeciwnie, filmy wideo są dla Google równie ważne jak witryny tekstowe, więc upewnij się, że optymalizujesz je najlepiej, jak potrafisz.

#2 Marketing wideo wciąż się rozwija

Jeśli zastanawiasz się, czy założyć kanał YouTube dla swojej marki, powiedzmy, że właśnie teraz jest na to idealny moment. Czy wiesz, że do 2021 r. przewiduje się, że ponad 80% całego ruchu internetowego będzie dotyczyło treści wideo?

Być może zdajesz sobie sprawę, że marketing wideo eksplodował, zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku lat, i będzie się dalej rozwijał.

A co, jeśli jesteś osobą, która nie prowadzi (jeszcze) biznesu, ale myśli o zostaniu twórcą YouTube? Jako potężne medium, YouTube może dać Ci wiele możliwości, jeśli masz dobre pomysły i tworzysz wysokiej jakości treści.

#3 Własny Kanał na YouTube to świetne miejsce na kreatywność

Jeśli jesteś osobą kreatywną, która lubi nagrywać filmy i potrzebujesz platformy wideo, aby je zaprezentować – YouTube to idealne miejsce dla Ciebie. Niezależnie od tego, czy chcesz prowadzić codzienne vlogowanie, filmy z podróży, animacje, krótkie motywacyjne filmiki czy coś innego, YouTube może być miejscem przechowywania wszystkich Twoich projektów. Kto wie, może ktoś, kto jest zainteresowany tym, co robisz, natknie się na Twoją pracę i zaproponuje współpracę, a nawet zatrudnienie. Czy to nie jest wystarczający powód, aby zacząć?

#4 Dziel się swoją wiedzą i doświadczeniem – pomagaj ludziom

To może być jeden z najlepszych powodów, aby założyć kanał YouTube – dziel się swoją wiedzą i doświadczeniem, pomagaj ludziom po drodze, a jeśli zdobędziesz wystarczającą liczbę obserwujących, możesz nawet zarabiać na robieniu tego, co już znasz i kochasz. Czy nie tak brzmi każda wymarzona praca?

Jeśli jesteś ekspertem w jakiejś dziedzinie, niezależnie od tego, czy jest to język obcy, sztuki walki, duchowość, dieta, animacja, muzyka lub cokolwiek innego, o czym myślisz, że ludzie mogą się nauczyć oglądając film na YouTube, zacznij się tym dzielić. Możesz tworzyć filmy instruktażowe, samouczki, wykłady i/lub kursy, w zależności od konkretnej wiedzy i docelowych odbiorców.

A co, jeśli masz już biznes? Możesz także dzielić się swoją wiedzą w zależności od rodzaju sprzedawanych produktów lub oferowanych usług i jednocześnie promować swoją firmę!

Na przykład, jeśli sprzedajesz produkty do makijażu i inne produkty kosmetyczne, możesz tworzyć filmy instruktażowe dotyczące makijażu, a nawet współpracować z wpływowymi osobami, aby dotrzeć do szerszej publiczności.

Możesz również uwzględnić swoich klientów i zapytać ich, czy chcą podzielić się swoimi doświadczeniami z korzystania z Twoich produktów lub usług na liście odtwarzania „historii klientów”. Możesz także tworzyć filmy instruktażowe, filmy z poradami, filmy influencerów, konkursy i tak dalej – możliwości jest mnóstwo.

#5 Własny Kanał na YouTube to kolejne źródło ruchu

Jeśli masz firmę i chcesz zwiększyć ruch w swojej witrynie lub witrynie e-commerce, to YouTube jest genialną platformą, którą możesz użyć do promowania swojej strony www.

Możesz to zrobić na wiele sposobów. Jednym z nich jest po prostu link do Twojej witryny w opisie filmów. Następnie możesz użyć wezwania do działania (Call to action) i zachęcić widzów do kliknięcia linku, wykorzystując nakładki “i”, podczas wyświetlania filmu.

#6 Możesz zarabiać dobre pieniądze & stworzyć dochód pasywny

REKLAMY W YOUTUBE

Aby zarabiać na swoim kanale dzięki reklamom, musisz najpierw zostać partnerem YouTube. Warunkiem jest posiadanie ponad 4 tysięcy godzin czasu oglądania na swoim kanale w ciągu ostatniego roku, co najmniej tysiąc subskrybentów i sprawdzenie, czy Twój kraj się kwalifikuje . Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie zatwierdzone, zostaniesz częścią programu partnerskiego YouTube, a ponieważ YouTube należy do Google, zarabiasz dzięki Google AdSense. 

SPRZEDAWANIE SWOICH PRODUKTÓW

Jeśli masz firmę, najlepszym sposobem na zarabianie na swoim kanale jest wykorzystanie go jako sklepu internetowego, w którym możesz sprzedawać swoje produkty. Jeśli jesteś indywidualnym twórcą, możesz tworzyć własne gadżety, takie jak kubki, koszulki, czapeczki itd., i sprzedawać je swoim największym fanom.

MARKETING AFILIACYJNY

Współpraca z markami i tworzenie sponsorowanych treści lub dołączanie do programu partnerskiego Amazon lub Webepartners, to kolejny świetny sposób na zarabianie pieniędzy w YouTube. Upewnij się, że polecane przez Ciebie produkty są powiązane z Twoim kanałem, aby Twoi odbiorcy byli nimi zainteresowani.

Zobacz mój tutorial: Jak zacząć zarabiać z Amazon

Zobacz mój tutorial: Jak zacząć zarabiać w programach partnerskich z WebePartners

PATRONITE

Jeśli masz lojalną publiczność, która nie może się doczekać Twojego następnego filmu, możesz zarabiać pieniądze za pośrednictwem platform takich jak Patronite, na których Twoi obserwatorzy mogą wspierać Cię finansowo. Otrzymają od Ciebie coś dodatkowego za Twoje wsparcie, na przykład wzmiankę w filmie, pocztówkę, gadżety i tak dalej. Zajrzyj na stronę Patronite.pl i zainspiruj się kanałami, które w ten sposób zarabiają pieniądze. Zobaczysz, czy jest to coś, co Tobie również by odpowiadało. P.S. Na naszym rodzinnym kanale YouTube na temat Teneryfy Love Explore, mamy właśnie włączoną taką opcję, aby nasi fani mieli możliwość wsparcia nas finansowo.

W jakim temacie założyć dochodowy kanał na YouTube

Jak widać, istnieje wiele powodów, dla których warto założyć własny kanał na YouTube w 2021 roku i później. Jeśli uważasz, że Twoja firma lub Ty jako indywidualny twórca może skorzystać z tej platformy, nie zastanawiaj się dwa razy – po prostu to zrób!

No dobra, ale na jaki temat zacząć prowadzić swój własny kanał na YouTube? 

Na początek, odpowiedz na kilka pytań, które pomogą Ci znaleźć niszę:

 • Czym się pasjonujesz?
 • Na jaki temat mógłbyś napisać książkę?
 • Co czyni Cię szczęśliwym lub sprawia ogromną przyjemność?
 • Jaka jest Twoja praca?
 • Jakie jest Twoje hobby? Co robisz w czasie wolnym?
 • Jakie są Twoje mocne strony i umiejętności?
 • Jaka jest ostatnia książka informacyjna, którą przeczytałeś (lub oglądany dokument)?
 • Jakie grupy na Facebooku obserwujesz? (temat grupy może być świetną niszą). To samo dotyczy Instagrama, Twittera, kanałów YouTube i innych mediów społecznościowych.

I jak? Masz już jakieś pomysły?

Jeśli chcesz wystartować ze swoim kanałem, lecz wciąż nie masz pomysłu na niszę, w której będziesz mógł tworzyć filmy i przy okazji zarabiać online, to mam dla Ciebie rozwiązanie.Poniżej znajdziesz listę 20 pomysłów na dochodowy, własny kanał na YouTube. Jest to 20 popularnych nisz, które są “najbardziej oglądane” na YouTube.

20 POMYSŁÓW NA DOCHODOWY KANAŁ YOUTUBE:

własny kanał na youtube

#1 Recenzje Produktów & Unboxing

Kanały z rozpakowywaniem to jedne z najpopularniejszych filmów na YouTube, a ludzie uwielbiają je oglądać. Dobrze jest widzieć, jak ktoś rozpakowuje produkt i mówi o tym, co w nim jest.

Nie wiem jak Ty, ale ja jestem jedną z tych osób, które lubią oglądać wideo na temat przedmiotu, który zamierzam kupić (np. telefon, samochód itp), aby zobaczyć, jak to działa dla kogoś innego.

Unboxing, innymi słowy “rozpakowywanie”, bardzo zyskał. na popularności w ostatnich latach i jest bardzo dobrym pomysłem na dochodową niszę kanału YouTube. Będąc recenzentem produktów, często możesz otrzymać bezpłatne produkty od firm, które chcą przekazać swoje produkty do celów promocyjnych. 

Nie musisz trzymać tylko się gadżetów ani smartfonów; niektóre kanały rozpakowują zabawki, paczki z jedzeniem i buty!

#2 Makijaż & kosmetyki

Być może jesteś w swoim otoczeniu osobą, do której koleżanki przychodzą, kiedy potrzebują makijażu na specjalne okazje? A może po prostu lubisz stosować różne kosmetyki i nieustannie poprawiać swój wygląd? Jeśli tak, powinnaś założyć kanał na YouTube, który mówi o poradach dotyczących makijażu, recenzjach produktów kosmetycznych, hackach makijażowych itp.

#3 Gry

Czy wiesz, kto jest największą gwiazdą YouTube?

W chwili pisania tego artykułu jest nim PewDiePie – gracz gier wideo, z zadziwiającymi 110 milionami subskrybentów. Co on robi? Jest streamerem gier, który gra w różne gry i nagrywa swoją grę z komentarzem.

Istnieją tysiące innych YouTuberów, którzy robią duże sukcesy w tej samej niszy i mają ogromną publiczność.

Jak to działa? Bardzo prosto! Jeśli uwielbiasz grać w gry wideo na swoim Xboksie 360, ale aby przejść misję niektórych gier musisz naprawdę się nagłowić, wtedy możesz odwiedzić YouTube i dowiedzieć się, jak je wykonać, oglądając filmy z grami. Gracze przeprowadzą Cię przez różne misje w dowolnej grze, którą możesz znaleźć na YouTube. Jeśli zdecydujesz się zostać YouTuberem Graczem, musisz wiedzieć, że będzie Ci potrzebny odpowiedni sprzęt, który może Cię “trochę” kosztować. Gracze uzyskują dużo wyświetleń i zarabiają naprawdę dużo pieniędzy, więc koszt może się szybko zwrócić. Jeśli jesteś dobrym graczem i nie boisz się dzielić się swoimi wrażeniami z gry z innymi (z nagrywaniem głosu lub wideo), założenie kanału na YouTube o grach powinno być dla Ciebie świetną pracą.

#4 Przepisy kulinarne (w danej niszy)

Bycie smakoszem i kucharzem to dwie zupełnie różne rzeczy. Nie jest konieczne, aby smakosz uwielbiał gotować  i na odwrót. Jeśli masz pasję do gotowania i lubisz tworzyć nowe przepisy, ta nisza na kanał YouTube jest dla Ciebie.

Następnym razem, gdy planujesz ugotować coś pysznego, po prostu weź aparat i zacznij nagrywać wideo. Jeśli Twoje instrukcje są jasne, a przepis niepowtarzalny, nie będzie trudno zdobyć lojalną bazę odbiorców.

#5 Fitness

Jakie jest pierwsze miejsce, w którym można uzyskać porady zdrowotne lub plany treningowe? Oczywiście Google, albo YouTube.

Jeśli potrzebujesz ćwiczeń i treningów, zgodzisz się, że zdecydowanie lepiej jest oglądać je na ekranie i powtarzać za instruktorem, niż czytać pisemne instrukcje.

Kanały dotyczące fitnessu i zdrowia są wielkim hitem, i pomimo że jest ich już naprawdę dużo, to wciąż przybywa mnóstwo nowych trenerów fitnessu, którzy zyskują dużą oglądalność i zainteresowanie. Jeśli chcesz wyróżnić się na tle inny, ważne jest abyś opowiedział swoją historię, z którą Twój widz będzie mógł się zidentyfikować. W ten sposób zdobędziesz pierwszą sympatię widza oraz lojalność długoterminowo.

#6 Joga

Joga to coś więcej niż tylko fitness. Zajmuje się nie tylko fizycznym aspektem ciała, ale także praktykami mentalnymi i duchowymi.

Joga polecana jest wszystkim, którzy borykają się ze stresem i potrzebują lepszego stylu życia. Jeśli masz trochę wiedzy na temat jogi, możesz podzielić się nią z innymi, którzy szukają rozwiązań w tej praktyce.

#7 Podróże

Podróżowanie po świecie to marzenie, które prawie każdy chce spełnić. Co może być lepszego, niż zarabianie pieniędzy podczas podróży, kiedy Twoje filmy pokrywają koszty?

Założenie podróżniczego kanału na YouTube to świetny pomysł dla tych, którzy chcą podróżować po świecie, nagrywać swoje doświadczenia, tworzyć piękne wspomnienia i jednocześnie zarabiać. Nie jesteś przywiązany do biurka i możesz pracować z dowolnego miejsca na świecie (oczywiście z połączeniem internetowym).

Wiedz, że ze względu na konkurencję będziesz musiał mieć wyjątkową perspektywę i pewne umiejętności wideo, aby się wyróżnić. Ponadto wymagana jest inwestycja, aby kupić aparaty fotograficzne, sprzęt podróżny, zakwaterowanie itp. do początkowych filmów. Jeśli jednak uda ci się przyciągnąć publiczność, wkrótce pokryjesz wydatki. 

#TIP: Blog podróżniczy to bardzo ogólna nisza, która może mieć problem, aby się przebić wśród istniejącej konkurencji, kiedy dopiero startuje… dlatego polecam Ci zawęzić swoją niszę do konkretnej tematyki podróżowania.. np w kategorii podróży, możesz wybrać którąś z tych 15 nisz:

📌Tanie podróżowanie tkz. Budget travel
📌Luksusowe podróże tkz. Luxury travel
📌Podróżowanie solo tkz. Solo travel
📌Praca zdalna/ lifestyle nomada tkz. Nomad travel
📌Kobiece podróże
📌Podróże “na stopa”
📌Podróże tylko w danym kraju
📌Miejskie odkrycia (skupione na konkretnych miastach)
📌Podróżowanie w pracy (np. stewardessa)
📌Podróże skupione na relacjonowaniu kuchni/restauracji
📌Przygody ekstremalne
📌Rodzinne podróżowanie
📌Zwiedzanie Parków Narodowych
📌Podróżowanie dla osób po 50.
📌Podróżowanie vanem/ road trip

Ja z racji tego, że mieszkam na Teneryfie, prowadzę rownież bloga podróżniczego w tematyce Teneryfy i Wysp Kanaryjskich www.LoveExplore.pl (oraz kanał na YouTube), jeśli interesuje Cię ta tematyka, to zapraszam serdecznie do obserwowania 🙂

#8 Moda

To kolejna lukratywna i popularna nisza YouTube z silną konkurencją. Jeśli masz trochę wiedzy o modzie i wiesz, co będzie dobrze wyglądać na innych, możesz założyć kanał o modzie i stylu. Nie musisz być ekspertem lub osobą z wykształceniem, aby dzielić się swoimi poglądami i sugestiami.

Tworzone treści mogą być pomysłami na letnie stroje, jak dobierać ze sobą dodatki, modą na duże rozmiary itp., które mogą przyciągnąć tysiące widzów. Im częściej publikujesz, tym lepiej.

#9 Digital Marketing & budowanie biznesu online

To nisza, która często znajduje się w cieniu kategorii biznesowych, marketingowych czy edukacyjnych. Ale pasjonując się tym tematem, mówię o tym osobno.

Blogowanie nie jest już weekendowym hobby, ale wyborem kariery zawodowej, z którego co roku tysiące ludzi zarabia olbrzymie pieniądze. Pozwala pracować we własnym komforcie, miejscu i czasie.

Marketing cyfrowy to szersza nisza obejmująca SEO, media społecznościowe, płatne reklamy itp., wykorzystywane do marketingu produktów w Internecie.

#10 Recenzje żywności i restauracji

Ostatnio odkryłam tą niszę i muszę przyznać, że bardzo lubię oglądać recenzje lokalnych miejsc i potraw przez różnych YouTuberów. Dzięki temu jestem dobrze poinformowana o pobliskich restauracjach, nowych premierach i gdzie się udać następnym razem, na lunch lub kolację.

Jeśli jesteś smakoszem i lubisz wypróbowywać nowe miejsca i restauracje w mieście, to założenie kanału z recenzjami restauracji i jedzenia, jest dla Ciebie. Najlepsze jest to, że nie musisz konkurować z międzynarodowymi YouTuberami lub dużymi kanałami studyjnymi. Łatwiej jest kierować ruch tylko na miasto, w którym mieszkasz, i pobliską okolicę. Ewentualnie Twój kanał na YouTube może być kanałem łączonym, tzn. możesz podróżować i oceniać lokalne jedzenie w miejscach na całym świecie! Budujesz w ten sposób zasięgi i masz szansę być odrywanym globalnie (jeśli tylko zastosujesz odpowiednie techniki SEO i optymalizacji filmów).

#11 Sport

Sport jest ogólnie bardzo konkurencyjny, zwłaszcza fitness.
Jeśli chcesz wejść w niszę sportową, nie wybieraj sportów głównego nurtu, takich jak piłka nożna, koszykówka czy tenis.
Większość sportów ma charakter sezonowy, więc na Twoim kanale prawdopodobnie będą pojawiać się sezony szczytowe.
Zbadaj swój temat, być może będziesz musiał zagłębić się w niszę.

Wybierz sporty takie jak:

 • golf
 • krykiet
 • wspinaczka skałkowa
 • taniec (nisza aż do konkretnego tańca: salsa, merengue, kizomba itp.)
 • szachy
 • Jazda rowerem
 • piesze wycieczki (najpiękniejsze miejsca do wędrówek w Irlandii)
 • łucznictwo
 • nurkowanie z butlą
 • spadochroniarstwo
 • sporty walki takie jak: judo, jujitsu itp.
 • Łyżwiarstwo
 • jazda na deskorolce

#12 Nowości i recenzje technologiczne

Osobiście lubię oglądać filmy o technologii, kiedy pojawia się nowy sprzęt, taki jak aparaty fotograficzne i telefony. Oglądając wypowiedź YouTubera, możesz naprawdę lepiej zrozumieć, jak działają te elementy. Bo kiedy czytasz o urządzeniu i próbujesz zobaczyć, jak to działa, to nie zawsze jest to takie proste do zrozumienia, natomiast zupełnie inaczej wygląda sprawa, gdy można zobaczyć, jak to urządzenie jest używane przez kogoś, kto naprawdę wie, co robi.

Przed zakupem telefonu, telewizora lub komputera najpierw odwiedzam YouTube, aby zobaczyć recenzje na tych urządzeniach, zanim je kupię. To naprawdę daje Ci dobry wgląd w produkt, gdy wydajesz pieniądze na te urządzenia. Ponieważ nigdy nie wiesz, jak to będzie działać, dopóki go nie kupisz. Więc wolę zobaczyć, jak to działa dla kogoś innego, zanim wydam na to ciężko zarobione pieniądze. Jeśli jesteś osobą “technologiczną”, to zdecydowanie ta nisza jest dla Ciebie. Dodatkowym atutem tej niszy jest to, że możesz otrzymać wysokiej klasy urządzenia od firm, które zechcą, abyś promował ich sprzęt, pokazując widzom, jak to działa.

#13 Filmowanie

Film jest co raz popularniejszą formą promowania siebie za pomocą swoich kanałów w Social Media. Teraz niemalże każda platforma społecznościowa ma możliwość udostępnienia filmu, twórcom internetowym. Z tego względu, co raz więcej osób szuka pomysłu jak zacząć filmować, jak montować filmy, jak tworzyć interesujące treści w postaci wideo. Jeśli masz już jakieś doświadczenie w filmowaniu i pasjonuje Cię ten temat, zacznij dzielić się na swoim kanale poradami, tipami, inspiracjami dla początkujących i średniozaawansowanych “filmowców”. 

#14 Tutoriale i poradniki: "jak coś zrobić"

Niezależnie od tego, czy jest to gotowanie, projekty DIY, robienie makijażu czy naprawianie samochodów, zawsze znajdą się ludzie, którzy chcą się tego nauczyć. Jest wiele rzeczy, których możesz się nauczyć po prostu oglądając samouczek na temat konkretnego rzemiosła lub projektu i możesz zostać w tym profesjonalistą. Obejrzałam wiele tutoriali, w przeróżnych branżach i nauczyłam się naprawdę dużo!  Nauczyłam się układać włosy w różnych stylach. Nauczyłem się robić strony internetowe i sklepy online. Nauczyłam się robić zabawki dla mojego synka. Nauczyłam się edytować i montować filmy. Nauczyłam się projektować grafiki do social media. Nauczyłam się nawet, jak zrobić suszi na surowo i wegański majonez, oglądając filmy instruktażowe na YouTube. Każdy może kogoś nauczyć, jak coś robić.

U mnie na kanale znajdziesz na przykład bardzo bogatą listę ponad 120 filmów w tematyce: Jak zacząć rozwijać biznes Network Marketingu w internecie.

własny kanał na youtube

#15 Muzyka

Kanały muzyczne na YouTube są bardzo popularne w dziesiątkach różnych nisz. Najlepsze jest to, że kanały muzyczne tworzą content tkz. “evergreen”, czyli zawsze na czasie i nawet po stworzeniu ścieżki dźwiękowej dzisiaj, Twój content wciąż może budować dla ciebie oglądalność za 5 lat! Tworząc muzykę na YouTube możesz zarabiać na wiele różnych sposobów. Najlepiej jest to opisane w bibliotece YouTube na tej stronie.: Zarabianie na muzyce w YouTube.

#16 Motywacja & Inspiracja

Kiedy czujemy się przygnębieni, film motywacyjny jest tym, czego potrzeba, aby podnieść się i zacząć żyć w trudnym życiu. Ale stworzenie motywującego i inspirującego filmu to trudne zadanie, które wymaga odpowiedniego ukierunkowania i opowiadania historii.

Tworzenie takich filmów staje się jeszcze trudniejsze, jeśli sam nie czujesz się dobrze i nie masz motywacji. Ale jeśli jesteś osobą o wielu pozytywnych nastawieniach i chęci, aby wszystko działało, jest to idealna nisza dla Ciebie.

#17 Edukacja w danej niszy np. ogrodnictwo; wychowanie dzieci wg Montessori, biznes

Czy jesteś dobrym nauczycielem z pojęciem w określonym temacie? Jeśli lubisz uczyć innych i sprawia Ci to swego rodzaju satysfakcję, możesz uruchomić kanał edukacyjny, aby jednocześnie dostarczać swoją wiedzę i zarabiać na tym pieniądze.

Co więcej, ucząc innych, automatycznie staniesz się zaufaną osobą z dobrą znajomością tematu. Jeśli jest temat, który szczególnie jest Twoją mocną stroną (np. wychowanie dzieci wg pedagogiki Montessori), to ta nisza może być świetnym rozwiązaniem dla Ciebie. Ja właśnie wykonuję podobne zadanie, poprzez pisanie bloga edukacyjnego oraz kanału na YouTube. Na tym blogu uczę innych, jak zakładać dochodowego bloga oraz zarabiać w Internecie .

#18 Diety & Zdrowie

Istnieje duże zapotrzebowanie na filmy zawierające pomysły na odchudzanie, przygotowywanie posiłków, skuteczne ćwiczenia, skuteczne diety, weganizm i posty oczyszczające. Trend na zdrowe odżywanie jest teraz ogromny, więc jeśli samemu przeszedłeś transformację w swoich nawykach żywieniowych i lifestylowych, Twoja historia będzie świetnym filmem na początek, jeśli myślisz o założeniu kanału na YouTube poświęconego zdrowemu stylowi życia.

#19 Dzienny Vlogging

Lubisz występować przed kamerą i nagrywać swoje codzienne czynności z ciekawym komentarzem?

Jeśli tak, założenie codziennego kanału vlogowego może pomóc Ci osiągnąć sławę, o której tak długo marzyłeś. Jako dzienny vlogger, nie masz jednego tematu swojego kanału. Pokazujesz swój lifestyle, swoje opinie na różne tematy, humor, inspiracje i wszystko co przyjdzie Ci do głowy. Możesz nagrać wycieczkę do restauracji, relację z podróży, doświadczenie nowych usług czy zastosowanie danych produktów itp. Na kanale YouTube, po prostu dzielisz się ze światem swoim życiem.

Możesz pomyśleć, co jest tak interesującego w tych filmach i dlaczego ktoś miałby je oglądać? Zaufaj mi, są tysiące ludzi, którzy chcieliby zobaczyć, co się dzieje w Twoim życiu i chętnie Cię subskrybują.

#20 Humor i rozrywka

Jeśli jesteś kreatywny, nie boisz się wychodzić ze strefy komfortu i potrafisz robić śmieszne figle, to ta nisza jest świetną okazją na kanał YouTube.. Zabawne filmy, pełne żartów i humoru, mają ogromne liczby wyświetleń na YouTube i jeśli uda Ci się wywołać u kogoś uśmiech, możesz oczekiwać nowego fana.

POBIERZ BEZPŁATNIE WORKBOOKA

Kiedy zaczynasz swój biznes online, ważne jest być odpowiedział sobie na samym początku, na kilka ważnych pytań, które dadzą Ci drogowskaz do rozwoju silnej marki w sieci. Aby ułatwić Ci tą drogę, zaprojektowałam krótki workbook, w którym możesz zaplanować krok po kroku swoją markę i jej przekaz. Pobierz bezpłatnie klikając poniżej.

ZOBACZ TUTORIAL NA YOUTUBE

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak założyć swój własny kanał YouTube, zapoznaj się z moim tutorialem dla początkujących:

Podsumowując...

Podsumowując…Czy to wystarczające powody, aby założyć własny kanał YouTube? Pamiętaj, że najlepszy czas na założenie kanału YouTube jest właśnie teraz. Może trochę potrwać, zanim zaczniesz zarabiać, ale przy odrobinie wysiłku i cierpliwości dotrzesz do celu. 

Który z pomysłów na własny kanał na YouTube wydał Ci się najbardziej interesujący? Daj mi znać w komentarzu poniżej. A jeśli masz jeszcze inny, ciekawy pomysł na swój własny kanał YouTube, daj koniecznie znać w komentarzu poniżej!

Podobał Ci się ten artykuł ? Zatem podziel się nim ze znajomymi, którzy chcą założyć własny kanał na YouTube. Ponadto przypnij obrazy w tym artykule, aby przeczytać go później.

A jeśli uważasz, że YouTube i wideo nie jest dla Ciebie, to być może zdecydujesz się na budowanie swojego biznesu online poprzez bloga? Na tej stronie znajdziesz mnóstwo ciekawych poradników: jak zacząć swojego dochodowego bloga i jak na nim zarabiać. Zobacz linki poniżej.

Kolejne kroki:

ZNAJDŹ MNIE NA SOCIAL MEDIACH

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *