Zarabianie,  Blogowanie

Jak zarabiać na swoim blogu dzięki produktom i usługom online

Jak zarabiać na swoim blogu dzięki produktom i usługom online

Na blogu możesz zarabiać na wiele różnych sposobów. Ostatnio, jednym z popularniejszych sposobów zarabiania pieniędzy na blogowaniu jest sprzedaż własnych, wirtualnych produktów i usług online. Jeśli jesteś tutaj, to pewnie zastanawiasz się jak zarabiać na swoim blogu, dzięki produktom i usługom online? Jakie są wady i zalety takiej sprzedaży? I od czego zacząć sprzedaż własnych produktów lub usług online?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zarabiać na swoim blogu dzięki produktom i usługom .

Jak zarabiać na swoim blogu, dzięki produktom i usługom

Niedawno udostępniłam post w odpowiedzi na jedno z najczęściej zadawanych mi pytań, a mianowicie: „W jaki sposób można zarobić na blogu”. Napisałam w tym artykule, że istnieje wiele sposobów zarabiania pieniędzy, ale w zasadzie sprowadzają się do 5 głównych kategorii, czyli: reklama z Google Adsense, linki partnerskie, posty sponsorowane, własne produkty i usługi.

Jest to świetne podsumowanie głównych sposobów, dzięki którym blogi zarabiają pieniądze, natomiast w tym artykule chciałam zagłębić się w szczegółach, dokładnie JAK zarabiać na swoim blogu sprzedając własne produkty i usługi online, jakie są wady i zalety, oraz kroki, które musisz podjąć, aby zarobić konkretne pieniądze.

Ostatnio pisałam o tym, jak zarabiać na swoim blogu dzięki reklamom i jak zarabiać na swoim blogu, dzięki programom partnerskim, więc tym razem zwracam uwagę na trzecią kategorię: jak zarabiać na swoim blogu dzięki własnym produktom i usługom.

Zachęcam Cię również do moje artykułu:Dlaczego większość blogerów nie zarabia pieniędzy w swojej niszy, abyś była świadoma błędów najczęściej popełnianych przez początkujących blogerów.

Jak zarabiać na swoim blogu, dzięki produktom i usługom online

CZYM DOKŁADNIE SĄ PRODUKTY I USŁUGI ONLINE?

Produkt to „rzecz”, którą tworzysz z wyprzedzeniem i wysyłasz do potencjalnego klienta online. Może to być rzeczywisty produkt fizyczny, ale zazwyczaj blogerzy sprzedają produkty cyfrowe, takie jak materiały do ​​druku, książki elektroniczne i kursy online.

Z drugiej strony usługa to coś, co „robisz lub oferujesz swój czas”. Blogerzy oferują różnego rodzaju usługi, natomiast zazwyczaj są to usługi wirtualnych asystentów lub zarządzanie mediami społecznościowymi, pisanie niezależnych artykułów na strony internetowe i magazyny, usługi coachingowe i konsultingowe. Niektórzy blogerzy oferują bardziej niszowe usługi, takie jak porady żywieniowe, szkolenia osobiste, usługi prawne lub porady podatkowe (oczywiście możesz oferować usługi w tych obszarach tylko wtedy, gdy masz odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w tych sprawach!).

Jak zarabiać na swoim blogu, dzięki produktom i usługom online

PLUSY I MINUSY SPRZEDAŻY WŁASNYCH PRODUKTÓW LUB USŁUG

Sprzedaż własnych produktów ma kilka zalet. Po pierwsze, możesz zatrzymać wszystkie pieniądze za sprzedaż danego produktu. Podczas gdy w przypadku linków afiliacyjnych otrzymujesz tylko niewielki procent od prowizji ze sprzedaży; z własnym produktem możesz zarobić konkretne pieniądze (oczywiście musisz mieć na uwadze wszelkie koszty, które ponosisz, aby ten produkt dostarczyć swojemu klientowi).

 Kolejną zaletą tworzenia produktu jest to, że nawet kilka miesięcy/lat, po utworzeniu produktu, możesz nadal zarabiać pieniądze z miesiąca na miesiąc i otrzymywać w ten sposób dochód pasywny. Te pieniądze rosną i budują Twoją wolność finansową, gdy tworzysz więcej produktów i docierasz do coraz większej liczby ludzi. W przeciwieństwie do, powiedzmy, postów sponsorowanych, w których jeśli chcesz zarobić więcej pieniędzy, musisz napisać kolejny post sponsorowany.

Inną cudowną rzeczą w sprzedaży produktów na Twojej stronie jest to, że to Ty podejmujesz wszelkie decyzje i to Ty wybierasz sposób na dotarcie do klientów. Nie pracujesz “pod dyktando” nikogo innego. Możesz stworzyć idealny produkt dla swoich odbiorców i nie musisz nikomu się tłumaczyć z tego co robisz i jak robisz (poza swoimi klientami!).

Wadą jest oczywiście to, że stworzenie produktu to duże przedsięwzięcie, które zajmie sporo czasu i wysiłku. Musisz także być dobry w marketingu swojego produktu i uważać, aby wybrać odpowiednią cenę, która faktycznie przyniesie Ci wystarczające pieniądze (bez zniechęcania potencjalnych odbiorców) ORAZ zawsze istnieje ryzyko, że nie sprzedasz nikomu swoich produktów! (natomiast przeprowadzając poważny research, przed stworzeniem produktu i upewniając się, że jest to coś, czego chcą Twoi czytelnicy, możesz zmniejszyć to ryzyko).

Jak zarabiać na swoim blogu, dzięki produktom i usługom online

Oferowanie usług ma wiele zalet związanych ze sprzedażą bezpośrednią na Twojej stronie www. Możesz zatrzymać wszystkie pieniądze (nie tylko procent, jak w przypadku sprzedaży partnerskiej) i możesz zdecydować, jakie usługi będziesz oferować, ile będziesz “kasować” za daną usługę, kiedy będziesz pracować i ilu klientów przyjmiesz.

W przeciwieństwie do  wirtualnych produktów, zaletą sprzedaży swoich usług jest to, że nie musisz spędzać wielu godzin na tworzeniu produktu. W zależności od oferowanych usług oraz od Twojego doświadczenia i wiedzy w tej dziedzinie, może to być tak proste, jak “tylko” stworzenie reklamy na Twojej stronie www i w mediach społecznościowych oraz oczekiwanie, aż klienci zaczną sami się z Tobą kontaktować.

Główną wadą jest to, że masz daną ilość czasu na pracę, którą możesz wykonać każdego dnia. Tak więc Twój dochód jest ograniczony do liczby godzin tygodniowo, w których możesz oferować swoje usługi, pamiętając, że musisz także pogodzić się z wymogami pisania bloga, mediów społecznościowych i reszty życia!

W momencie, kiedy uznasz, że Twoje usługi stały się bardzo popularne i nie nadążasz za popytem, ​​zawsze możesz podnieść ceny!

Inną wadą sprzedaży swoich usług jest kwestia wakacji i urlopów. W przeciwieństwie do wirtualnych produktów, linków partnerskich czy reklam, na usługach nie zarabiasz, kiedy jesteś na wakacjach. Wyżej wymienione formy zarabiania, generują dla Ciebie dochody, nawet kiedy nie pracujesz i nie jesteś aktywna w swoim biznesie online. Tak więc Twoje ceny za usługi, będą musiały być wystarczająco wysokie, aby pokryć czas wolny.

Zarówno w przypadku produktów, jak i usług, musisz również zająć się stroną techniczną faktycznego dostarczania produktu / usługi swoim klientom, a także śledzić stronę finansową, w tym podatki, zwroty kosztów, reklamacje i tak dalej.

WIĘC JAK SIĘ DO TEGO ZABRAĆ? JAK ZACZĄĆ ZARABIAĆ NA BLOGU, DZIĘKI PRODUKTOM I USŁUGOM

Najpierw musisz dokładnie zbadać, czego chcą Twoi odbiorcy. Idealnie byłoby, gdyby Twój produkt lub usługa rozwiązały DUŻY problem dla Twoich czytelników. Coś, czemu nie mogliby się oprzeć. Na samym początku działania, powinnaś dogłębnie poszukać informacji, dowiedzieć się, czego chcą Twoi odbiorcy- możesz zapytać ich przez e-mail, na blogu lub w mediach społecznościowych. Możesz również zapytać prawdziwych znajomych, którzy pasują do rynku docelowego Twojego bloga, jakie są ich potrzeby i jaki produkt byliby wstanie kupić, aby rozwiązać dany problem.

Następnie, jeśli idziesz ścieżką produktu, musisz stworzyć rzeczywisty produkt – albo napisz książkę, albo napisz / stwórz kurs online i zastanów się, w jaki sposób zamierzasz go dostarczyć. Jeśli tworzysz kurs, naprawdę polecam platformę Teachable * jako świetną platformę do dostarczania kursów online. Jeśli chcesz stworzyć ebook, SendOwl to świetny sposób na dostarczenie ebooka bez konieczności angażowania się w wiele technologii w Twojej witrynie.

Alternatywnie możesz zajrzeć do platformy e-commerce dla swojego bloga, takiej jak Shopify lub Woo Commerce, aby dostarczyć swój produkt.

W przypadku usług naprawdę zależy to od rodzaju usługi, którą chcesz zaoferować, możesz po prostu stworzyć reklamę usługi, którą chcesz zaoferować, udostępnić ją w mediach społecznościowych i czekać na pojawienie się klientów!

Alternatywnie możesz mieć wstępnie skonfigurowany system rezerwacji na swojej stronie www, aby umożliwić klientom rezerwowanie i płacenie za usługi oraz przesyłać dane do Twojego dziennika spotkań. Być może będziesz musiała dowiedzieć się, w jaki sposób zamierzasz świadczyć swoje usługi – za pośrednictwem poczty elektronicznej? Tradycyjnie przez telefon? Skype? Whatsapp? Zoom? Osobiście? 

Wszystko to będzie zależeć od rodzaju oferowanej usługi. Teachable * to także doskonała platforma do oferowania usług dzięki funkcji „coachingu”. Tutaj możesz łatwo stworzyć bardzo atrakcyjną stronę sprzedażową dla swoich usług, zarządzać rezerwacjami, przetwarzać płatności i oferować pakiety.

Zarówno w przypadku produktów, jak i usług, upewnij się, że masz regulamin sklepu, z którym Twoi klienci powinni się zgodzić, abyś miała zabezpieczenie w różnych sytuacjach. Na przykład, jakie są Twoje zasady zwrotu pieniędzy i jaką możesz dać gwarancję? Jak długo Twoi klienci uzyskują dostęp do kursu? Jakie bierzesz odpowiedzialności ? Za co nie bierzesz odpowiedzialności? itp.

Naprawdę ważne jest, aby mieć te rzeczy ustalone, ZANIM zaczniesz sprzedawać swój produkt / usługę, aby wszyscy wiedzieli, na czym stoją, gdy zajdzie taka sytuacja.

 

JAK ZAROBIĆ KONKRETNE PIENIĄDZE NA WŁASNYCH PRODUKTACH I USŁUGACH

Możesz zacząć zarabiać naprawdę poważne pieniądze na swoich produktach i usługach, jednak są dwie aktywności, które trzeba  wcześniej zrobić dobrze. Najpierw musisz zbudować bazę lojalnych fanów, którzy będą zachwyceni, gdy zdobędą Twój najnowszy produkt / usługę, a po drugie, musisz upewnić się, że Twój produkt / usługa jest czymś, czego Twoi lojalni fani faktycznie potrzebują w swoim życiu. W pierwszej kolejności, warto przeprowadzić poważne badania rynku, aby ustalić, czy jest wystarczający popyt na to, co zamierzasz zaoferować.

Budowanie listy e-mailowej jest również niezbędne, jeśli chcesz dobrze sprzedawać swój produkt lub usługę. Większość blogerów, którzy sprzedają produkty lub usługi za pośrednictwem swojej strony internetowej (lub przynajmniej wszystkie te, z którymi się spotkałam!) komentuje, że zdecydowana większość sprzedaży odbywa się za pośrednictwem listy e-mailowej. W świecie blogowania jest nawet powiedzenie, że każda osoba, którą masz na swojej liście mailingowej, jest warta 1 dolara miesięcznie. Tak więc na każde 1000 osób na Twojej liście mailingowej możesz zarabiać 1000 USD miesięcznie na produktach i usługach – to bardzo ciekawe!

Trzecia sprawa to oczywiście stworzenie czegoś o rzeczywistej wartości i odpowiednie wycenienie tego. Chcesz, aby Twoi klienci byli zachwyceni produktem lub usługą, którą od Ciebie kupili, i czuli, że otrzymali coś naprawdę extra, za cenę jaką zapłacili. Idealnie byłoby, gdyby Twoi klienci, tak bardzo to zachwycili się tym co kupili od Ciebie, by chcieli się tym wszystkim podzielić ze swoimi przyjaciółmi i rodziną, którzy z kolei odwiedzą Twoją stronę internetową i kupią również Twój produkt!

jak zalożyć bloga i jak zostać influencerem

Mam nadzieję, że te wskazówki: Jak zarabiać na blogu dzięki produktom i usługom, dały Ci jasny obraz tego w jaki sposó możesz zacząć tworzyć dochody ze swojego bloga i budować niezależność finansową. Daj znać w komentarzu poniżej czy masz już jakiś produkt/usługę online, którą oferujesz swoim odbiorcom i jak Ci idzie sprzedaż?

Jak zarabiać na swoim blogu, dzięki produktom i usługom online
ZNAJDŹ MNIE NA SOCIAL MEDIACH

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *