MLM

Jak w godzinę dziennie zrobić 10 rozmów

Jak budować listę kontaktów online na Facebooku krok po kroku

Branża Network Marketingu cechuje się jedną, bardzo prostą zasadą: liczb! Liczby są w planie marketingowym, w statystykach, w czekach i w ilości spotkanych potencjalnych klientów oraz partnerów. 

Aby biznes się rozwijał, musimy konsekwentnie spełniać podstawowe aktywności, cechujące tą branżę. Jedną z tych aktywności jest budowanie listy kontaktów. Musisz mieć listę osób, do których odezwiesz się ze swoją ofertą i przedstawisz prezentację. LISTA TO TWÓJ KAPITAŁ. Jeśli nie masz listy- ludzi do których chcesz się odezwać = nie masz biznesu. Twoim zadaniem jest mieć listę lub zbudować listę! Kiedy masz te podstawowe narzędzie, masz z kim rozmawiać, umawiać spotkania i rozwijać nowe kontakty. 

Jeśli nie wykonasz minimum spotkań, zwłaszcza według statystyk firmy, z jaką współpracujesz, to nie spodziewaj się efektów w swoim biznesie! Ten biznes to ciągłe budowanie relacji, nowych kontaktów i rozwój osobisty!

Wciąż obserwuję osoby dołączające do biznesu, które robią na wstępie listę kontaktów ciepłych, lecz nigdy z niej nie korzystają. Zatem często te osoby decydują się na działanie online na Facebooku, by potem wrócić do swoich ciepłych kontaktów, w celu pokazania efektów finansowych.

Nie neguję, a zarazem nie popieram takiej strategii. Wciąż uważam, że mimo wszystko powinniśmy zaczynać ten biznes od listy kontaktów ciepłych- czyli naszych najbliższych znajomych, którym pokażemy naszą ofertę. W ten sposób uczymy się w zaufanym gronie przedstawiania prezentacji, ale również radzenia sobie z obiekcjami. 

Natomiast jeśli, masz ogromne opory przed rozpoczęciem spotkań ze swoimi bliskimi, zacznij na Facebooku poznawać ludzi z zimnego rynku.Tu kontakty nigdy się nie kończą! 

Jednak bądź świadomy, że nie jest to takie proste jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Na Facebooku są różni ludzie, którzy kryją się za ekranami swoich komputerów, którzy Cię nie znają, są często bardzo sceptycznie nastawieni do jakichkolwiek projektów i nie zależy im na relacjach. 

Spotkasz tu dużo ignorantów i hejterów, którzy będą nie raz próbować Cię wyprowadzić z równowagi – bądź na to gotowy! Natomiast znajdą się również ludzie otwarci, sympatyczni, życzliwi oraz zainteresowani tym co chcesz im pokazać. 

Będziesz spotykać się z ignorancją i brakiem szacunku, lecz również spotkasz ludzi wdzięcznych i zachwyconych Twoją propozycją. I na tych osobach właśnie się skup ! Kompletnie nie przejmuj się ludźmi, którzy kompletnie nie zasługują na uwagę i Twój bezcenny czas!

Znajdywanie konkretnych osób, zajmie Ci trochę więcej czasu, niż pójście bezpośrednio offline do ciepłego – zaufanego rynku, osób – które mogą szybciej podjąć pozytywną decyzję, jeśli zrobisz to dobrze. 

 Na Facebooku, działając online, jeśli wcześniej zrobisz sobie małe ćwiczenie i dobrze scharakteryzujesz swojego potencjalnego klienta oraz potencjalnego partnera biznesowego, łatwiej Ci będzie go znaleźć i odezwać się bezpośrednio do zainteresowanych osób.

Kiedy ja zaczynałam swoje działanie ponad 2 lata temu, trafiłam na cytat:

Już wtedy uświadomiłam sobie, że to jest biznes liczb i że muszę przerobić dużo kontaktów, zanim znajdę konkrety 🙂 Więc wzięłam się do pracy i nieprzerwanie działam online wykorzystując Facebooka do budowania mojej listy do dziś 🙂

W tym artykule chcę podsunąć Ci kilka ważnych kroków, które ułatwią Ci wykonanie 10 nowych rozmów w godzinę dziennie, z ludźmi z Facebooka. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie PRZYGOTOWANIE. Zanim zaczniesz działać chaotycznie, zorganizuj swoją pracę! Polecam moje szkolenie: Jak zorganizować swoją pracę online tutaj.

Jak więc to zrobić i od czego zacząć?

# Krok 1 Określ konkretnie swojego potencjalnego klienta dla Twoich produktów/usług

# Krok 2 Określ konkretnie swojego potencjalnego partnera biznesowego z którym chętnie będziesz budować swój biznes

# Krok 3 Przygotuj skrypty rozmów z potencjalnymi partnerami oraz klientami, by nie tracić czasu na zastanawianie się "jak zagadać"

# Krok 4 Przygotuj argumenty jakimi będziesz posługiwał się w rozmowie, by rozmawiać językiem korzyści!

# Krok 5 Miej pod ręką ściągę: jak radzić sobie z poszczególnymi obiekcjami, by być profesjonalnym konsultantem

# Krok 6 Miej zawsze pod ręką swój kalendarz oraz listę kontaktów, gdzie będziesz wpisywać wszystkie poznane osoby, które wykazały zainteresowanie, w tabelkę, by móc później zrobić follow up

# Krok 7 Jeśli masz mało czasu, prześlij nagranie prezentacji oferty (miej link pod ręką), a jeśli nie masz nagrania to staraj się umówić na spotkanie online na Zoom osobiście lub ze swoim sponsorem

# Krok 8 a zarazem pierwszy! Bądź pozytywnie nastawiony! twoje myśli to twoje życie 🙂

Jeśli jesteś wystarczająco dobrze przygotowany, i masz wszystkie podstawowe narzędzia zorganizowane, to jesteś w stanie bez problemu zrobić codziennie 10 nowych kontaktów, strategicznie zaplanowanych, bez chaotycznego działania, a co najważniejsze – przynoszące efekty!
Osobiście spędzam w swoim biznesie na tą aktywność czyli rekrutację i budowanie listy kontaktów- maksymalnie godzinę dziennie! Moim celem jest umówić minimum 2 spotkania, a z resztą osób zbudować relację i zasiać informację 🙂 Tym sposobem regularnie zapisuję nowe osoby do mojego zespołu w każdym miesiącu!

Działając codziennie, konsekwentnie, systematycznie, wytrwale przez godzinę dziennie przez 5-6 dni w tygodni, jesteś w stanie zasiać naprawdę sporą ilość kontaktów – osób konkretnych, zainteresowanych ! Są to osoby, które nie zawsze będą natychmiast zainteresowane w pierwszym waszym kontakcie, natomiast są to zasiane ziarna, które jeśli będziesz „podlewał” czyli robił regularny follow up, w końcu zaczną kiełkować i decydować się na dołączenie do Ciebie. (Do mnie wracają osoby, z którymi rozmawiałam 2 lata temu !)

Będą zdarzać się osoby, które będą chciały dołączyć natychmiast, lecz z mojego doświadczenia mogę Ci podpowiedzieć, że będzie to na pewno mniejszość. Dlaczego ? Ponieważ ludzie dojrzewają do podjęcia decyzji! Dokładnie tak jak rośliny, zanim wypuszczą pierwsze pąki 🙂 Bądź cierpliwy! Nigdy nie przestawaj siać! I Nigdy nie przestawaj podlewać! Jeśli nie masz jeszcze pomysłu w jaki sposób robisz skuteczny follow up- koniecznie zobacz mój artykuł na ten temat pod tym linkiem. Znajdziesz tam również bezpłatny przewodnik skutecznego follow up do pobrania: Kliknij Tutaj

A teraz najważniejsze:
Gdzie szukać ludzi na Facebooku do biznesu ?

Odpowiedź jest bardzo prosta: jeśli określisz odpowiednio swojego partnera oraz klienta, i będziesz znał odpowiedzi na pytania powyżej, wówczas automatycznie będziesz wiedział w jakich grupach na Facebooku poznawać ludzi, na jakich Fanpage być aktywnym i budować relację z potencjalnymi klientami, kogo zapraszać do znajomych i z kim zaczynać rozmowy….

Dla inspiracji gdzie szukać kontaktów, polecam Ci mój artykuł na ten temat: 10 najlepszych strategii rekrutacji do MLM używając Facebooka 

A jeśli nie wiesz jak zagadać do osób poznanych na Facebooku czyli z tkz. zimnego rynku, koniecznie zobacz moje skrypty tutaj: Jak zaczynać rozmowy z ludźmi z zimnego rynku ? 

Działanie na Facebooku może być ogromną przyjemnością nawiązywania relacji i budowania sukcesywnego zespołu MLM, jeśli zna się odpowiednie strategie działania, i wykonuje się odpowiednie aktywności.
Jeśli jesteś początkujący i chcesz poznać podstawy działania na Facebooku, poznać skrypty jak zagadać do nowych kontaktów, zrobić profesjonalnie swój awatar/profil potencjalnego klienta i partnera i chcesz oszczędzić mnóstwo czasu na niepotrzebnych aktywnościach, to koniecznie zobacz mój Kurs ONLINE: Mistrz Facebooka! 

UWAGA!

Tylko teraz możesz kupić ten kurs z kodem rabatowym 80% !!! Zamiast 897 zł, teraz możesz mieć dostęp do tego kursu tylko za 197 zł ! 

Przy płatności wpisz kod: NOWMF072019,  by otrzymać rabat 700zł ! Limitowana liczba kursu w promocyjnej cenie, max 30 sztuk! Pośpiesz się i skorzystaj z tej niebywałej okazji już dziś! To pierwsza taka okazja, by nabyć ten kurs w tak niskiej cenie!

Kurs składa się z dwóch części: pierwsza to wyjaśnienie podstawowych działań i zasad budowania biznesu Network Marketingu na Facebooku dla początkujących, a druga część to wejście na drugi level, czyli zautomatyzowanie tych wszystkich działań w taki sposób, by spędzać minimum czasu na poszukiwanie klientów i partnerów.

Więcej szczegółów na temat kursu i poszczególnych lekcji, przeczytasz tutaj.

Zacznij działać i nigdy, prze nigdy się nie poddawaj! Pamiętaj dlaczego zacząłeś swój biznes, zapisz swój cel, wizualizuj, bądź pozytywnie nastawiony, działaj konsekwentnie, a Twój SUKCES JEST GWARANTOWANY! Nigdy nie przestawaj się uczyć i doskonalić, ponieważ to Twój klucz do wolności mentalnej i finansowej 🙂 Powodzenia !

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *