MLM

Jak zaczynać rozmowy z ludźmi z zimnego rynku ?

Jak rozmawiać z ludźmi, których nie znam osobiście ? Jak wprowadzić temat mojej oferty ?

Rozmawianie z potencjalnymi klientami, to jedna z najbardziej porządanych umiejętności w branży Network Marketingu, i nie tylko. Tak naprawdę komunikacja, prowadzenie skutecznej rozmowy, zadawanie odpowiednich pytań i wprowadzenie tematu Twojej oferty w odpowiednim momencie, to klucz do sukcesu. 

Często spotykam się z jednym z największych wyzwań wielu osób, w jaki sposób zagadać do nieznajomej osoby? Jak poprowadzić taką rozmowę, by nie wyglądać na “zdesperowanego sprzedawcę”? Jak wybadać potrzeby potencjalnego klienta ? Jakie pytania zadawać ? I przede wszystkim, jak zamknąć tą rozmowę, by zakończyła się sukcesem, lub pożądanym wynikiem ?

Na te pytania postaram się dzisiaj Tobie odpowiedzieć w tym wpisie 🙂 Mam nadzieję, że zastosujesz w praktyce te wskazówki, będziesz doświadczać różnych sytuacji i wykorzystywać okazje przedstawienia swojej oferty.

Na początek chciałabym Ci zwrócić uwagę na to, że masz nieskończone możliwości poznawania nowych osób i możesz spotkać się z różnymi sytuacjami, gdzie nadarzy się okazja by przedstawić swoją ofertę. Takie sytuacje to na przykład:

  • Rozmawiając z nową poznaną osobą na żywo w różnych sytuacjach (np. imprezy rodzinne typu wesele, eventy networkingowe, festyny, imprezy w plenerze, kolejka u fryzjera itp.)
  • Rozmawiając z nowo poznaną osobą na Facebooku
  • Poznając kogoś, kto świadczy Tobie usługi np. Mechanik samochodowy, Dentysta, Kurier itp.
  • Poznając kogoś w towarzystwie po raz pierwszy
  • Spotykając kogoś w kawiarni, barze, na koncercie
  • Poznając kogoś na siłowni, na kursie angielskiego, na aerobiku, na jodze itp.
  • Poznając kogoś na spacerze z pieskiem,
  • W parku, na plaży, w centrum handlowym, w bibliotece, na lotnisku, w samolocie, w pociągu, w autobusie, na przystanku autobusowym, w kolejce, w poczekalni itp itd
  • i wiele, wiele innych sytuacji…..
 

Jak mam właściwie zacząć rozmowę z nieznajomym ?

Ok, zacznijmy od początku. Jak zacząć rozmowę z nieznajomym, żeby było naturalnie, pozytywnie i do rzeczy 🙂 Wszystko tak naprawdę zależy od tego, w jakiej sytuacji poznajesz tą osobę. Ponieważ okoliczności i otoczenie, będzie miało duży wpływ na przebieg rozmowy. Kiedy spotykasz kogoś po raz pierwszy, czyli jest to osoba totalnie z zimnego rynku, to nie licz na to, że od razu Ci zaufa i z otwartymi ramionami przyjmie ofertę.

Tutaj niezbędne jest zbudowanie relacji, zapoznanie się z tą osobą, zaciekawienie się nią, zwyczajnie w świecie otwarcie się na nową znajomość/relację. Więc moja rada tutaj: bądź ciekawy, każdego z kim rozmawiasz! Zadawaj mu naturalnie pytania, by otworzyć tą osobę przed sobą, bez presji i bez tworzenia niezręcznej sytuacji…. Jeśli zastanawiasz się jakie pytania zadawać, to koniecznie zobacz mój krótki filmik instruktażowy na ten temat tutaj: 20 kluczowych pytań, które pomogą Ci rozpocząć konwersację oraz post: Jak rozmawiać z potencjalnymi prospektami.

#1 Po pierwsze: Bądź otwarty

Nie zamykaj się na rozmowę z nieznajomymi. Nie jesteśmy jako naród przyzwyczajeni do rozmawiania z obcymi osobami, a otwartości moglibyśmy uczyć się od różnych narodowości… jednak tuż po po przełamaniu pierwszych lodów, Polak może Cię zaskoczyć swoją otwartością i gadatliwością 🙂

Pamiętaj: nie ma znaczenia to, że kogoś nie znasz – przecież musisz go w jakiś sposób poznać – dlatego odważ się i jako pierwszy zacznij rozmowę. Poznawanie się jest umiejętnością jak każda inna – więc nie blokuj się przed ludźmi, bo cóż się może najgorszego stać? Nic nie tracisz, możesz tylko zyskać!

Mam dla Ciebie ćwiczenie: gdy zobaczysz, że ktoś obok Ciebie w parku czyta książkę, możesz nawiązać rozmowę w stylu:

” Przepraszam, szukam czegoś fajnego dla siebie, czy polecasz tę książkę? Co możesz mi o niej powiedzieć?”

W taki sposób z łatwością poznasz nowe osoby i nawiążesz dalszą rozmowę. Pamiętaj, by nie wtrącać w pierwszej kolejności swojej oferty biznesowej czy produktowej, ponieważ to będzie ewidentny znak, że tylko dlatego “zagadałeś”. Zainteresuj się rozmową. Najzwyczajniej w świecie zapoznaj się z tą osobą,a następnie gdy dojdzie do momentu, w którym zostaniesz zapytany, czym właściwie się zajmujesz, to masz niepowtarzalną okazję by się wykazać. Uwaga! Pamiętaj, żeby nie przedstawiać całej prezentacji i wszystkich informacji na ten temat na waszym pierwszym spotkaniu! Umów się specjalnie na spotkanie w którym przedstawisz ofertę! To spotkanie ma być tak naprawdę zapoznaniem się i intrygą, a dopiero kolejne spotkanie powinno być przedstawieniem oferty lub zaproponowaniem wysłania nagrania. Bądź profesjonalny !

#2 Po drugie: Uczestnicz w imprezach urodzinowych i innych

Uczestniczenie w imprezach urodzinowych znajomych cementuje więzi. Masz też dużą szansę poznać przy takich okazjach więcej osób. Dlaczego? Nie jesteś jedynym zaproszonym gościem. Całość ułatwia sytuacja socjalna: zdecydowanie łatwiej jest zawierać znajomości w środowisku ludzi, którzy są nastawieni na dobrą zabawę, mają wspólne cele i prawdopodobnie są do siebie podobni.

Jak w takiej sytuacji zagadać do nieznajomej osoby na takiej imprezie? Po prostu! Najlepiej nawiąż luźno do imprezy, ludzi których wspólnie znacie, solenizanta, muzyki, przekąsek itp itd Jest to świetny sposób by zacząć rozmowę i się zapoznać. Następnie poprzez zadawanie kilku pytań: co robi na co dzień, czy to lubi, czy myślał o zmianach, czy słyszał o projektach branży Network Marketingu, czy kiedykolwiek myślał o swoim własnym biznesie itp itd I tutaj znowu, nie robisz prezentacji nowemu znajomemu, tylko zagadujesz czy umówilibyście się na spotkanie, na spokojnie, żebyś mógł mu pokazać swój projekt, czy jest w ogóle otwarty by się temu przyjrzeć, niezobowiązująco….Takie podejście sprawi, że ani Ty, ani Twój znajomy nie będzie czuł presji i niezręcznej sytuacji.

#3 Po trzecie: Bierz udział w wydarzeniach na Facebooku, tych co Twoi znajomi

Zwróć uwagę, w jakich wydarzeniach na Facebooku biorą udział Twoi znajomi. To doskonała okazja do tego, aby do nich dołączyć. Masz dzięki temu szanse poszerzyć krąg znajomych w otoczeniu osób, które już znasz oraz w trakcie wydarzenia, które odpowiada Twoim zainteresowaniom. Wspólne pasje to budulec długotrwałych relacji.

W tej sytuacji świetnym sposobem na rozpoczęcie rozmowy, jest zagadanie na temat wydarzeniu w którym bierzecie wspólnie udział. Warto dopytać osobę jakie ma zainteresowania, co poleca, jak długo tym się interesuje, czy to jest powiązane z jej zawodem lub pracą, czy robi to z pasji itp. Nawiązujesz relacje by się zapoznać!

Następnie tak jak w powyższych przykładach, zadajesz odpowiednie pytania, czy byłaby otwarta na dodatkowy projekt, lub zmiany itp… i umawiasz spotkanie 🙂

#4 Po czwarte: Integruj się w swojej pracy na etacie (jeśli wciąż pracujesz)

Jeśli wiesz, że w Twojej firmie organizowane jest wydarzenie, na które idą wszyscy pracownicy, koniecznie weź w nim udział! To jest dla Ciebie świetna szansa, że osoby, z którymi pracujesz, przyprowadzą swoich znajomych. Nie tylko poznasz zdecydowanie więcej nowych osób, ale – co istotne – łatwiej Ci będzie zawierać nowe znajomości w sprawdzonym towarzystwie. Integrowanie się w pracy jest także korzystne dla Twojego samopoczucia.

Jak w takiej sytuacji zagadać do nieznajomych osób? Najlepiej zacząć od tematu: czy lubi to co robi, czy myślał o zmianach, czy ma plan B na przyszłość, czy zna kogoś kto chciałby sobie dorobić itp. Jeśli chcesz przedstawić swoją ofertę produktową, to najlepiej opowiedz o swoim doświadczeniu z danym produktem, jakie zmiany zauważyłeś, jakie masz efekty, i dlaczego ten produkt pomógłby Twojemu rozmówcy w jego problemie (oczywiście, wcześniej poprzez zadanie kilku pytań, dowiadujesz się, że ta osoba ma taką potrzebę).

#5 Po piąte: Spaceruj z pieskiem i bądź czujny na nowe znajomości!

Jeśli masz zwierzę, wychodź z nim na spacer i rozmawiaj z innymi, którzy mają swoje zwierzaki. Jeśli nie, to wyprowadź psa znajomych – Twoi znajomi będą zadowoleni, że mają na chwilę obowiązki z głowy, a Ty będziesz miał dodatkowy motyw, aby z kimś porozmawiać. Ludzie, którzy mają zwierzęta, są rozmowni i zawsze znajdą wspólny temat do rozmów. Wykorzystaj to.

W takiej sytuacji najlepiej rozpocząć rozmowę z innym właścicielem psa, na temat, który Was łączy! Wymiana kilku zdań rozluźni relację, po czym można wejść na tematy codziennego życia, np. czy ma czas by wychodzić więcej na spacery, czy pracuje dużo na etacie, czy ma rodzinę itd. Kiedy zapyta Ciebie o to samo, masz swoje 5 minut by się wykazać 🙂

#6 po szóste: Poznawaj ludzi na Facebooku, w grupach wspólnych zainteresowań

Chcesz poznać nowych ludzi? Dołącz do grup na Facebooku, w których masz jakieś zainteresowanie np.Yoga, Fotografia, Podróże, Moda, sport, Aerobik, Gotowanie itp itd. Jeżeli wybierzesz grupy na Facebooku w których masz jakieś zainteresowanie, poznasz tam ludzi, z którymi możesz dzielić wspólną pasję. Ta zaś stanowi niewyczerpane źródło tematów do rozmów. Wspólny temat łączy ludzi, skraca proces nawiązywania znajomości oraz przyczynia się do zwiększenia zażyłości. Zastanów się, jakiego rodzaju ludzi chcesz spotkać. Wybierz takie grupy na facebooku na które oni również chodzą.

Jak zagadać do takiej osoby? Po prostu: obserwuj posty i komentarze, oraz lajki na takiej grupie, jeśli widzisz aktywność danej osoby, koniecznie napisz do niej na priv, najlepiej zacznij od szczerego komplementu, później kontynuuj rozmowę na temat Waszej wspólnej pasji, a następnie zapytaj czym się zajmuje na co dzień…. Wybadaj potrzeby tej osoby, wprowadź te,at Twojej oferty, gdy poczujesz, że będzie świetnym rozwiązaniem na jej problem. Zrób to naturalnie i nie nachalnie! Postaw się na miejscu tej osoby! Wierzę, że juz nie raz poznawałeś osoby w ten sposób i polecałeś coś “nieświadomie”. Tu zrób to samo 🙂

#7 po siódme: Zobacz mój post poświęcony temu zagadnieniu bardzo konkretnie, pod tytułem: Proste i skuteczne skrypty jak rekrutować nieznajomych TUTAJ

JEŚLI JESZCZE NIE MASZ TEGO PRZEWODNIKA, KONIECZNIE POBIERZ BEZPŁATNIE, KLIKAJĄC W PRZYCISK PONIŻEJ

Zobacz co jeszcze pomoże Ci w rekrutacji do Network Marketingu

Ok ! to by było na tyle ! Mam nadzieję, że dałam Ci pomysł i zainspirowałam, w jaki sposób rozmawiać z ludźmi z zimnego rynku, jak rozpocząć rozmowę…

Czy otrzymałeś jakąkolwiek wartość z tych porad rekrutacyjnych w Network Marketingu?

Mam nadzieję, że podobało Ci się to czym się właśnie z Tobą podzieliłam, ponieważ każdego tygodnia wkładam całe moje serce w zapewnienie Ci wspaniałych porad i strategii rekrutacyjnych na Facebooku i nie tylko ! które pozwolą Ci wdrożyć je w Twój biznes natychmiast, jednocześnie ciesząc się drogą do sukcesu i spełnienia marzeń.

Udostępnij ten post oraz  podziel się tymi cennymi informacjami ze swoim zespołem, by osiągać jeszcze lepsze efekty !

Pamiętaj, że w każdy wtorek zamieszczam nowy film szkoleniowy i darmowe materiały na moim blogu oraz kanale YouTube (SUBSKRYBUJ BY CIĘ NIC NIE OMINEŁO)

Wyróżnij się … zostaw komentarz poniżej.

Dziękuję Ci za Twój czas….

Przypominam Ci, że jesteś w najlepszej branży na świecie !!! 🙂 

Pytanie tygodnia: Jakie pytania zadajesz swoim potencjalnym klientom, kiedy poznajesz ich po raz pierwszy? W jaki sposób wprowadzasz temat biznesu ?  Które pomysły z wyżej wymienionych, zaczniesz używać w swoich codziennych konwersacjach?

Podziel się w komentarzu poniżej i daj znać, co Ci się  najbardziej podobało.

Mam nadzieję, że  w ten sposób pomogę Ci w pozyskaniu nowych klientów do Twojego biznesu, przez Facebooka i nie tylko…. 😉 z czym jeszcze masz problemy ? Jak mogę Ci pomóc ? Daj znać! Odpowiem kolejnym wpisem na blogu 🙂

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *