MLM

Czym różni się Network Marketing od Etatu

Jakie są główne różnice między pracą na etacie a biznesem w branży Network Marketingu

Praca na etacie czy biznes w branży Network Marketingu? Co bardziej opłaca się robić w tych czasach? Gdzie zainwestować swój czas i zdrowie ? Zastanawiasz się co przyniesie Ci większe bezpieczeństwo finansowe teraz i w przyszłości ? Czy praca na etacie, znaczy to samo co 10, 20 lub 50 lat wstecz? Jaką masz gwarancję, że firma dla której pracujesz, nie zostanie “przejęta” przez innego inwestora lub czy nie będzie redukcji etatów? Czy wyobrażasz sobie siebie w miejscu w którym pracujesz, za kolejne 10 czy 20 lat ? Czy w swojej obecnej pracy czujesz, że robisz coś co przynosi dobro innym ludziom? Czy wykorzystujesz w swojej pracy w pełni swój potencjał? Czy ta praca sprawia Ci radość? Czy ma dla Ciebie sens?

Co raz częściej zauważam, jak wiele osób traci pracę z dnia na dzień, etatu na którym pracowali kilka, a nawet kilkanaście lat…z różnych powodów…

Zastanów się czy etat jest dobrym rozwiązaniem na budowanie swojej wolności finansowej ?

 Być może tak, zależy jeszcze jaki etat, na jakich warunkach… Lecz czy ta właśnie praca jest Twoją wymarzoną aktywnością, którą wyobrażasz sobie wykonywać przez następne 20-30-40 lat ?

Dla mnie wizja etatu i pracy na czyichś warunkach, jest przerażająca…zwłaszcza kiedy wiem, na jaką “emeryturę” miałabym pracować, poświęcając swoje życie, spełniając czyjeś marzenia…

Dlatego wybrałam niezależność i branżę Network Marketingu. 

W tym artykule przedstawię Ci moją opinię czym różni się Network Marketing od etatu.

Jeśli jesteś nowy w biznesie, a w szczególności w marketingu sieciowym, to „witaj na pokładzie”. Jesteś we właściwym miejscu. Osobiście jestem głęboko przekonana, że budowanie biznesu marketingu sieciowego jest jedną z najmądrzejszych rzeczy, które możesz zrobić ze swoim czasem i pieniędzmi w dzisiejszej gospodarce.

Aby naprawdę odnieść sukces w marketingu sieciowym, ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego powinieneś się tym zainteresować.

Praca na Etacie vs. Network Marketing

1. W Network Marketingu budujesz swoją fortunę, na etacie budujesz fortunę kogoś innego

Oto główne pytanie: kto w Twojej pracy na etacie zarabia na życie, a kto się bogaci? Odpowiedź jest prosta. To ten, kto jest właścicielem biznesu i aktywów. Ten kto posiada biznes, ten kontroluje rozwój i bogactwo.  Natomiast pracując jako „pracownik etatowy”, spędzasz 8 godzin dziennie na budowaniu cudzego majątku i wypełnianiu zadań “przełożonego”.  Ty zarabiasz na życie, a właściciel buduje swoją fortunę i wolność finansową. Nie tylko zarabiasz 10 razy mniej pieniędzy, ale także płacisz dwa razy więcej podatku. 

2. W Network Marketingu możesz osiągnąć prawdziwą wolność finansową

Jednym z głównych powodów dlaczego warto posiadać swój własny biznes Network Marketingu jest to, że prowadzi on do wolności finansowej. Oznacza to, że możesz zarabiać dużo pieniędzy, nawet jeśli nie jesteś aktywny w swoim biznesie. W Network Marketingu dzięki budowaniu sieci dystrybutorów, Twój biznes nigdy nie przestaje pracować, gdyż każdy bierze odpowiedzialność za swój biznes i kontynuuje kluczowe aktywności, by się rozwijać. Twój biznes dzięki temu się rozwija, i czas działa na Twoją korzyść. Problem z pracą na etacie polega na tym, że „sprzedajesz czas na pieniądze”. Oznacza to, że nigdy nie możesz przestać pracować, ponieważ Twój dochód również się zatrzymuje w momencie gdy nie jesteś aktywny. W swoim biznesie masz setki klientów, którzy generują dochód. Oznacza to, że możesz wyjechać na urlop na miesiąc i zarabiać więcej, kiedy wrócisz, niż zanim pojechałeś.

3. Chcesz co roku podwoić swoje dochody?

Pracując na etacie jest bardzo trudno podwoić swoje dochody z miesiąca na miesiąc lub z roku na rok. W rzeczywistości średni wzrost płac wynosi obecnie około 7% (źródło money.pl) .  Jednak w przypadku biznesu Network Marketingu, znacznie łatwiej jest uzyskać dwa razy więcej „klientów” w przyszłym roku niż obecnie, co z kolei podwaja Twoje dochody w ekspresowym tempie.  Siła duplikacji i prostego, gotowego systemu, pozwala na szybki rozwój Twojego biznesu. Mądrzy ludzie w tych czasach decydują się na budowanie własnych biznesów i wolności finansowej.

4. Bogate życie i satysfakcja osobista

Jedną z największych zalet budowania biznesu marketingu sieciowego jest rozwój osobisty, z którego wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy.  W tej branży, aby odnieść sukces, musisz pomóc innym ludziom odnieść sukces. Jeśli rozwijasz innych, rozwijasz również siebie. To bardzo satysfakcjonujące patrzeć, jak inni ludzie rosną i stają się lepszymi ludźmi, a zarazem pomagasz im poprawić standard życia i finanse. Dodatkowo fakt, że możesz zarobić 400 tysięcy zł rocznie, pracując tylko 4 godziny dziennie, co daje Ci ciągły przychód pasywny, aby cieszyć się bogatym życiem, jest ogromnym bonusem. W pracy na etacie zaś, nie masz możliwości rozwijania innych osób i pomagania ludziom, by stawali się lepsi od Ciebie. Istnieje natomiast ciągły “wyścig szczurów” i walka o najwyższą pozycję w hierarchii. 

5. Jakie masz  w tych czasach bezpieczeństwo pracy i stabilnego dochodu?

Przez ponad 100 lat powodem, dla którego ludzie trzymali się pracy na etacie, było bezpieczeństwo i stabilizacja finansowa. Obecnie, gdy coraz więcej osób zostaje zwolnionych praktycznie z dnia na dzień, bezpieczeństwo pracy już nie istnieje. Ludzie szukają teraz bezpieczniejszego sposobu na zarabianie na życie i stabilizację finansową.  W Network Marketingu posiadasz sieć dystrybutorów, którzy budują swoje biznesy, z których Ty czerpiesz dochody, niemalże gwarantujące Ci przychód na kolejne lata.  Zatem odpowiedz sobie na pytanie: co jest bezpieczniejsze? kiedy masz jedno źródło dochodu z pracy na etacie (niepewnej) lub dochód pochodzący ze stu miejsc, które otrzymujesz dzięki posiadaniu bazy klientów i dystrybutorów? Myślę, że odpowiedź jest oczywista. Zastanów się jak bardzo obecne miejsca pracy są bezpieczne, a na ile ryzykowne? 

6. Przejdź na emeryturę bogaty lub biedny…Twój wybór…

Rząd z systemem emerytalnym popełnił błąd krytyczny w obliczeniach i planowaniu płac oraz świadczeń emerytalnych. Mamy teraz ogromny problem, gdyż nie ma wystarczającej ilości pieniędzy, aby wypłacić emerytury. Do tego dochodzi fakt, że obecnie średnia emerytura oscyluje w okolicach 2 tys. zł brutto. A kto sobie wyobraża, że w przyszłości będzie to zaledwie równowartość połowy tej kwoty? Tysiące osób przejdzie na emeryturę za połowę minimalnego wynagrodzenia, będąc zmuszony, by poszukać innego źródła dochodu. Dzisiejsi młodzi Polacy będą mieli ogromne problemy z utrzymaniem się na starość. 

Z analiz Money.pl wynika, że “przyszła emerytura Holendra, który właśnie zaczyna pierwszą pracę, to 96,9 proc. ostatniej pensji. Z każdych stu euro będzie miał mniej do wydania o zaledwie o 3,1 euro. Przyszła emerytura Włocha? 83,1 proc. ostatniej pensji. Polska? Zaledwie 31,6 proc. średniej wypłaty. Tyle pieniędzy na emeryturze będą co miesiąc dostawać Polacy, którzy właśnie wchodzą na rynek pracy. 40 lat zarabiania i odkładania składek oznacza dla większości głodową emeryturę. Taką w okolicach minimalnego tysiąca złotych. Oczywiście przy założeniu, że pracują nieprzerwanie do osiągnięcia wieku emerytalnego. I oczywiście przy założeniu, że będą opłacać składki (19,52 proc. pensji).” (źródło: Money.pl więcej tutaj)

Jak dla mnie to jeden z najmocniejszych argumentów, dlaczego właśnie już dziś powinniśmy zainteresować się swoim własnym biznesem i budowaniem wolności finansowej z źródła dochodu jakie nam oferuje branża Network Marketingu. Angażując się w ten model biznesowy, masz 100% wpływ na to, ile będzie wynosiła Twoja emerytura…. a co najlepsze nie, za 40 lat, lecz za 5-10 lat… Dzięki temu biznesowi, możesz dużo szybciej przejść na emeryturę, na znacznie lepszych warunkach i z bardziej obiecującym standardem życia, niż emerytura zapewniona, poprzez pracę na etacie….

7. Chciałbyś dochód pasywny, który sam się buduje?

Być może dla wielu osób wydawać się to totalną abstrakcją, że “dochód może się sam budować”. Wierzę, że są to osoby, które nigdy nie słyszały o modelu biznesowym Network Marketingu i jego genialnym korzyściom. Wiele osób wciąż kojarzy branżę Network Marketingu z popularnymi niegdyś piramidami finansowymi (piramidy są nie legalne i nie mają nic wspólnego z uczciwymi firmami branży marketingu sieciowego – polecam zagłębić ten temat by być świadomym, jakie są różnice i nie rezygnować z Network Marketingu, tylko dlatego, że ma się błędne przekonania).

W Network Marketingu, gdy dojdziesz do pewnego punktu w planie marketingowym firmy z którą współpracujesz i masz już swój zespół rozwinięty na odpowiednim poziomie, wtedy Twój biznes zaczyna się budować i z tygodnia na tydzień, roku na rok, rozwijać dochody pasywne. W pracy na etacie absolutnie nie ma takiej możliwości! Pracujesz z miesiąca na miesiąc, spodziewając się tych samych zapłat, bez względu na to jak dużo pracujesz i jak się angażujesz (chyba, że czasem dostaniesz “bonus”, który ma wynagrodzić Twój ekstra wysiłek- lecz tu dużo zależy od pracy jaką wykonujesz).

W Network Marketingu masz gwarancję bonusów, za odpowiednie zaangażowanie, a przy okazji powiększony dochód pasywny z pracy wykonanej raz, a porządnie! W ten sposób możesz pojechać na wakacje i zarabiać więcej, kiedy wrócisz. To dźwignia finansowa, która daje bezpieczeństwo i spokój ducha.

8. Pragniesz być bardziej uznawany i doceniany za swoją pracę?

Jak bardzo chciałbyś pracować w firmie, w której ciężka praca jest regularnie uznawana i doceniana? W pracy na etacie zazwyczaj szef wymaga od Ciebie danych aktywności i rzadko kiedy chwali za dobrze wykonaną pracę. Prawie nigdy, nie zdarza się by, komukolwiek w firmie zależało, byś był lepszy od niego, i bezinteresowanie pomagał Tobie się rozwijać. W pracy na etacie ciągle brakuje docenienia i wsparcia, zwłaszcza od współpracowników, nie wspominając już o kadrze zarządzającej. 

W Network Marketingu natomiast  stajesz się częścią silnej społeczności ludzi, którzy chcą, abyś odniósł sukces, ponieważ przynosi to bezpośrednie korzyści wszystkim. Zespół współpartnerów oraz liderów, służy wsparciem i pomocą, byś jak najszybciej osiągał swoje cele i był lepszy! Tu nie ma wyścigu szczurów i “rzucania kłód pod nogi”. Tu panuje zasada “Twój sukces, to mój sukces, jeśli Ty się zaangażujesz, ja też się angażuję- podwójnie, by pomóc Ci rozwijać Twój biznes! “. W Network Marketingu za każdy najmniejszy sukces, jesteś uznawany, doceniany i chwalony, oraz każdy inny członek zespołu, kibicuje Ci w Twojej drodze na szczyt. Takie podejście jest bardzo rzadkie w pracy na etacie.

9. Panuje zasada win-win, wszyscy mają korzyść finansową, uczciwie i sprawiedliwie otrzymują zapłatę za swoje zaangażowanie
 
W pracy  na etacie 9-5 jest tylko jeden zwycięzca i to jest szef. Powodem, dla którego dostajesz tylko 2% -7% podwyżki, jest to, że wypływa ona bezpośrednio z kieszeni bossów. Im więcej pieniędzy zarabiasz, tym mniej pieniędzy oni zarabiają. Natomiast w biznesie Network Marketingu, im więcej Ty zarabiasz, tym więcej pieniędzy zarabiają Twoi partnerzy biznesowi. To prawdziwy układ: wygrany – wygrana (win-win). Uczciwie za swoją pracę otrzymujesz odpowiednie wynagrodzenie. Nie istnieje tu taki system jak jak w systemie piramidalnym zwykłych firm korporacyjnych, gdzie prezes zarabia najwięcej, a na dole zwykli pracownicy nie mają szansy nigdy osiągnąć poziomu “zarobków prezesa”. W Network Marketingu każdy ma szansę zbudować sieć klientów i dystrybutorów, bez względu na to w jakim czasie zaczyna swój biznes i bez względu na to czy ktoś “nad nim” zarabia więcej. Każdy partner biznesowy, w każdej chwili może stać się Top Liderem w branży i zarabiać więcej, niż osoby, które przystąpiły do biznesu wcześniej. A im większej ilości osób pomożesz zarabiać pieniądze, tym szybciej samemu będziesz zarabiać fortunę!
10. Praca na etacie jest złodziejem Twojego czasu. Ktoś decyduje o Twoim życiu bardziej, niż Ty sam.
 
Pracując na etacie od poniedziałku do piątku w godz. 9-17.00, oddajesz swój cenny czas za pieniądze, instytucji, która marnie wynagrodzi Twój wysiłek. W tym czasie, Twój szef, decyduje o Twoim życiu. Oddajesz swoją wolność i zdrowie, komuś kto dzięki Twojej pracy, spełnia swoje marzenia. Jesteś zależny od tego, co zdecyduje boss i jak będzie wyglądało Twoje życie. Bierzesz urlop wtedy kiedy pozwoli na to szef, i robisz to, co rozkaże szef.
 
Jak dla mnie, osoby, która ceni sobie wolność wyboru, kocha podróżować i spędzać czas tak, jak pragnie w danym momencie, robić co chce, kiedy chce, jak chce i gdzie chce, praca na etacie byłaby dla mnie udręką i niekończącą się frustracją. W Network Marketingu, sama decyduję kiedy pracuję, ile czasu poświęcam, jak bardzo się angażuję, ile chcę zarabiać, kiedy biorę urlop i jak będzie wyglądała moja emerytura. Myślę, że to tylko kropla w oceanie korzyści, jakie daje możliwość budowania biznesu w branży Network Marketingu.
 

POBIERZ GRAFIKĘ, BY MIEĆ ZAWSZE POD RĘKĄ

Podsumowując

Powyżej opisałam 10 różnic między Network Marketingiem, a pracą na etacie, jakie sama zauważyłam i doświadczyłam, odkąd zaangażowałam się w ten model biznesowy. Myślę, że każda osoba, która ma otwarty umysł i myśli długoterminowo, zauważy jak wiele korzyści daje ta branża. Warto zainwestować swój czas w biznes, który następnie będzie inwestować w nas samych. Osobiście poznałam wiele różnych biznesów, jestem absolwentką uczelni Limerick Institute of Technology z Irlandii, gdzie studiowałam dziennie biznes przez 4 lata, i po tym czasie stwierdzam, że nie ma lepszej drogi do zbudowania wolności finansowej. niż Network Marketing. Warto się zaangażować, nauczyć tej profesji i czerpać wszystkie korzyści jakie nam oferuje.

Jak zacząć
Zanim dołączysz do jakiegokolwiek zespołu w branży Network Marketingu, upewnij się, że spełnia Twoje potrzeby i zwróć uwagę na kilka ważnych szczegółów. Zobacz mój artykuł: Co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz działać w MLM

Jeśli zacząłeś już działać w branży i chcesz dowiedzieć się, jak zbudować własną, udaną działalność w marketingu sieciowym, trafiłeś we właściwe miejsce.  Na moim blogu znajdziesz konkretne artykuły jak działać, od czego zacząć, jak budować biznes online oraz wiele innych porad z moich własnych doświadczeń. Zapraszam Cię również do zapoznania się z moją biblioteką darmowych szkoleń oraz kursów online.

Na początek polecam Ci pobrać bezpłatnie mój Przewodnik Biznesu Network Marketingu w Social Mediach.

Natomiast jeśli jesteś na początku swojej kariery w tej branży i szukasz uczciwej firmy z wyjątkowymi produktami,  dobrego lidera, który poprowadzi Cię “za rękę” oraz systemu wsparcia z  genialnym planem marketingowym, zapraszam Cię do współpracy ze mną. Więcej dowiesz się tutaj.

Teraz Twoja kolej!
Jakie są Twoje przemyślenia na temat marketingu sieciowego w porównaniu z posiadaniem tradycyjnego etatu ? Zostaw swoją opinię w sekcji komentarzy 🙂

Polecam książki uświadamiające w tym temacie

Robert Kiyosaki Biznes XXI wiekunajtaniej kupisz tutaj

Sławomir Luter: Mistrzowski Network Marketing najtaniej kupisz tutaj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *