MLM

8 Najczęściej popełnianych błędów w Social Media w Network Marketingu

Czego nie robić, żeby nie spłoszyć klienta, a wręcz przeciwnie- przyciągnąć go ?

Czy wiesz, że to w jaki sposób działasz każdego dnia w Social Mediach a zwłaszcza na Facebooku, ma ogromne znaczenie czy przyciągniesz klientów do siebie, czy wręcz przeciwnie- spłoszysz ich, pozostawiając po sobie złe doświadczenia…..?

Wiesz, jak ważne jest to by budować wizerunek na Facebooku osoby, z którą chętnie prospekci (Twoi potencjalni) będą chcieli z Tobą współpracować lub zainteresować się Twoim produktem….

Odkąd pracuję w tej branży, zdążyłam poznać zasady jakimi kieruje się ten biznes i doświadczyć ich na swojej własnej “skórze” 😉

Zauważyłam, że wiele osób wciąż popełnia kolosalne błędy, działając na Facebooku… wybrałam 8 takich najczęściej powtarzających się błędów, osób zaangażowanych w Marketingu Sieciowym, MLM lub innych podobnych projektach…. W tym wpisie chciałabym się z Tobą nimi podzielić, ponieważ uważam, że jest to niesamowicie ważne, by być ich świadomym i więcej ich nie popełniać!

#1 Błąd w Social Mediach

Źle zbudowany wizerunek siebie na Facebooku – człowiek nie jest wystarczająco zaciekawiony – zaintrygowany Tobą oraz tym czym się zajmujesz !

Rozwiązanie: praca nad swoim profilem ! Czy już wiesz jaką markę siebie chcesz zbudować ? Jak chcesz żeby ludzie Ciebie postrzegali ?

Dowiedz się jak właściwie postować na Facebooku, by intrygować :

#2 Błąd w Social Mediach

Brak (lub źle) określony Target Market- czyli Twój klient / partner.

Nie wiesz kogo szukasz, nie wiesz jakie ma ta osoba potrzeby, nie wiesz gdzie masz go szukać, nie wiesz jak masz postować, żeby zwrócić jego uwagę, nie wiesz jak masz z nim rozmawiać.

Rozwiązanie: szczegółowo określ awatar swojego klienta ! Jeśli tego nie zrobisz, będziesz tylko tracić czas na rozmawianie z nie tymi ludźmi co trzeba.

#3 Błąd w Social Mediach

Brak budowania relacji, poprzez regularne posty ososbite na swoim profilu oraz w grupach. Brak lajkowania, komentowania i komplementowania Twoich znajomych na ich profilach (oraz u Ciebie pod postem, w którym zaszla interakcja)

Rozwiązanie: codziennie wystawiaj regularnie posty. Zrób wcześniej plan postów do przodu. Upewnij się, że posty są interesujące dla Twojego Target Market (klienta). Kiedy znasz jego potrzeby, problemy, charakter, wiesz jakie posty wystawiać. Potraktuj to zadanie poważnie. Nie ignoruj wartości postowania.

Musisz rzucić „przynętę” na którą „złowisz” swoją publiczność. Prowokuj dyskusje.

#4 Błąd w Social Mediach

Brak wystawiania postów regularnie poza swoim profilem. Skupianie się tylko na swoim „kurniku”. W ten sposób nie poszerzasz horyzontów i nie budujesz nowych kontaktów.

Rozwiązanie: regularnie wystawiaj posty w grupach tematycznych, które są powiązane z Twoimi zainteresowaniami, gdzie będziesz mógł poznać ludzi podobnie myślących, nawiązac relację, przedstawić ofertę.

#5 Błąd w Social Mediach

Sprzedajesz! zamiast dawać rozrywkę + jakościowe posty +pokazywać swój lifestyle + edukowac ludzi + inspirować. Traktujesz swój profil, oraz grupy jak gazetki reklamowe, gdzie tylko wklejasz plakaty i intrygi, zamiast dobrze się bawić ! Facebook jest po to by umilał ludziom czas ! Zrozum psychologię facebooka, po co ludzie w ogole się na nim znajdują ?

Rozwiązanie: Bądź sobą, baw się dobrze, pokazuj sój charakter, otwórz się na ludzi, dziel się soimi przemyśleniami, daj się poznać, intryguj swoją osobowością.
Pamiętaj: 80% treści & lifestyle 20% promowanie biznesu i produktów !

#6 Błąd w Social Mediach

Słaby tekst + słaba grafika = zero zainteresowania
Staraj się tworzyć przyjazne teksty, z którymi ludzie mogą się identyfikować.

Rozwiązanie: Twórz takie treści by zainteresowały odbiorców i spowodują, że klikną „lubię to”, skomentują lub nawet udostępnią ! O to własnie chodzi w Facebook Marketingu.Używaj prostego języka + swoich zdjęć. Dbaj o każdy styk z Twoim klientem oraz styczność z Twoją marką, po za Twoim profilem również !
Pamiętaj, że z każdym krokiem, budujesz w ten sposób swój wizerunek, a jego zaufanie do Ciebie wzrasta ! (lajkowanie, postowanie, udostępnianie – wszystko co robisz na fb)

#7 Błąd w Social Mediach

Ciągła obawa przed napisaniem do OBCEJ OSOBY! (blokady w Twojej głowie, nie pozwalają Ci na zrobienie kolejnego kroku – zagadanie do człowieka)

Rozwiązanie: Zadaj sobie pytanie: co się może najgorszego stać, jak napiszę do tej osoby ? Jeśli okaże się, że nic złego (najwyżej blokada) to po prostu ZACZNIJ PISAĆ !!!! TEGO BIZNESU INACZEJ NIE ZROBISZ DROGA ONLINE !MUSISZ NAWIĄZYWAĆ KONTAKTY !

Rozwiązanie II: Zacznij używać funkcji nagrywania ! Dyktafon w messenger jest moim ulubionym narzędziem, które używam w rekrutacji do Marketingu Sieciowego –> Zobacz mój post na ten temat TUTAJ oraz Pobierz moje Skrypty Rozmów na Messenger (co dokładnie powiedzieć, jak powiedzieć i jak wygląda cały proces pozyskiwania klienta przez Messenger).

#8 Błąd w Social Mediach

Spamowanie. Brak umiejętności rozmawiania z ludźmi. Brak umiejętności poprowadzenia dialogu, konwersacji zapoznawczej. Brak umiejętności przedstawienia biznesu (Kto ćwiczy mówienie o Melaleuca? Potrafisz mówić sam, gdyby nie było nagran prezentacji?) Brak zadawania odpowiednich pytać, w celu znalezienia potrzeb klient.

Rozwiązanie: PRAKTYKA CZYNI MISTRZA. Rozmawiaj z ludźmi na priv w taki sposób, by ktoś Cię polubił, zaufał, chciał dowiedzieć się więcej od Ciebie czym się zajmujesz, chciał Ciebie poznać. Najpierw Ty poświęć uwagę tej osobie, następnie ta uwaga będzie poświęcona Tobie


Bądź bardziej zainteresowany niż interesujący!


Następie: Brak follow up i kontynuuacji relacji. Uświadom sobie, że nie każda rozmowa musi kończyć się zapisem. Wręcz jest to mało prawdopodobne. Nie narzucaj sobie presji, że osoba z którą rozmawiasz musi być Twoim klientem/partnerem = spalisz kontakt, gwarantuję !

Klucz do sukcesu w tym biznesie

 • Systematyczna praca
 • Atrakcyjny profil, posty przyciągające uwagę
 • Jakościowe Rozmowy
 • Wybrani konkretnie ludzie z którymi rozmawiasz – Target Market
 • Twoja wiedza na temat Network Marketingu oraz firmy z którą współpracujesz
 • Twoja współpraca z liderem
 • Determinacja, działanie, dyscyplina !
 • Twoje dlaczego!
 • Twoja misja i wizja!
 • Zakochaj się w produktach i w tym co robisz !
 • Baw się dobrze !

Zobacz pełne Szkolenie na ten temat

Ostatnio prowadziłam szkolenie dla mojego zespołu na temat 8 najczęściej popełnianych błędów w Social Mediach w biznesie Network Marketingu. Zobacz całość i nie popełniaj już więcej tych błędów:

Mam nadzieję, że podobało Ci się to czym się właśnie z Tobą podzieliłam, ponieważ każdego tygodnia wkładam całe moje serce w zapewnienie Ci wspaniałych porad i strategii rekrutacyjnych na Facebooku, które pozwolą Ci wdrożyć je w Twój biznes natychmiast, jednocześnie ciesząc się drogą do sukcesu i spełnienia marzeń.

Pamiętaj, że w każdy wtorek zamieszczam nowy film szkoleniowy i darmowe materiały na moim blogu oraz kanale YouTube.

Wyróżnij się … zostaw komentarz poniżej, podziel się co Ci się najbardziej podobało 🙂
Dziękuję Ci za Twój czas….Jesteś MEGA !

Pytanie tygodnia: Czy popełniałeś któryś z powyższych błędów, działają na Facebooku ? Jakie znalazłeś na nie rozwiązanie ?

Podziel się w komentarzu poniżej i daj znać, które rozwiązania zaczniesz stosować już dziś ?

Jeśli podobało Ci się to co tu przeczytałeś, przekaż dalej, podziel się z innymi, by również odnosili sukces w Network Marketigu.

Dołącz do Konwersacji

Sprawdź co jeszcze może Ci pomóc w budowaniu stabilnego biznesu online

One Comment

 • Krzysiek

  Kiedy zaczynałem swoją przygodę z Network Marketingiem to nie rozumiałem najważniejszego. Nie rozumiałem, że ten biznes oparty jest na relacjach międzyludzkich. Na początku mojej drogi, za wszelką cenę chciałem “zrekrutować” każdego, każdego kto tylko wpadł mi do głowy.

  Spaliłem w ten sposób wiele ludzi…

  Na dzień dzisiejszy już “nie gonię” za ludźmi, staram się prowadzić swoje profile w Social Mediach w taki sposób, aby to ludzie sami się mnie pytali czym się zajmuję 🙂 To jest fajne uczucie, kiedy ktoś się interesuje Tobą i tym czym się w życiu zajmujesz, a kolejną sprawą jest fakt, że nie musisz gonić ludzi 😉

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *