MLM

Gdzie znaleźć ludzi do Marketingu Sieciowego ? 25 pomysłów na łatwą rekrutację online i offline

Gdzie znaleźć ludzi do mojego zespołu Marketingu Sieciowego ? Gdzie rekrutować? Gdzie mam ich szukać ?

Rekrutacja do zespołu Marketingu Sieciowego, może być najlepszą przygodą w Twoim życiu, lub największym wyzwaniem. 

Każdy kto zaczął działanie w Network Marketingu, lub dopiero zastanawia się by dołączyć, zadaje to samo pytanie : Skąd ja wezmę tych ludzi ? Komu ja to będę polecać ? Gdzie ja ich będę szukać ? Nie mam przecież aż tylu znajomych itd. itp. 

Znam to z autopsji 🙂 Każdego dnia gdy rozmawiam z nowymi ludźmi, słyszę to samo…. Nie wiem skąd mam brać tych ludzi….Chyba nie dam rady….. Nie potrafię sprzedawać…..

A ja powiem Ci jedno, sposobów jest mnóstwo! Tylko trzeba wiedzieć jakie są możliwości, i wybrać sobie tą, która najbardziej Ci będzie odpowiadać 🙂

Dziś przedstawię Ci 25 pomysłów rekrutacji do zespołu Marketingu Sieciowego, działając online i offline. Stosuję na co dzień większość z nich, i mam z tego na prawdę niesamowitą frajdę ! Bo po prostu uwielbiam poznawać nowych ludzi, w różnych sytuacjach.

Metody, które Ci przedstawię są darmowe i łatwo duplikowalne. Każdy, kto w Twoim  zespole powieli to działanie, Twój zespół Network Marketingu będzie “rósł jak na drożdżach” 🙂 

Ok, to zaczynamy, gdzie znaleźć ludzi do Marketingu Sieciowego działając przez internet oraz po za nim ?

#1 Networking Events - rekrutacja offline

Networking Events, czyli imprezy i wydarzenia w Twoim mieście (lub okolicy), w konkretnym temacie (targi pracy, targi książki, targi rozwoju osobistego, targi biznesu itp). Na tych wydarzeniach znajduje się zazwyczaj mnóstwo osób, które “czegoś” szukają, i są zazwyczaj otwarte na różne propozycje. Ten typ człowieka, który odwiedza takie wydarzenia, robi coś więcej niż przysłowiowy “kanapowy leń”. Z taką osobą porozmawiasz na innym poziomie, będzie bardziej otwarta i pozytywnie nastawiona. 

Twoje zadanie to zrobić mały research eventów w Twojej okolicy, z tematyki, która Ciebie interesuje, spisać daty i po prostu wybrać się na to wydarzenie. Weź ze sobą wizytówki ! i pamiętaj, że idziesz tam by poznać ludzi (nie rekrutować). Uczestniczenie w tego typu wydarzeniach, ma na celu poznać nowych ludzi, zbudować mini relację, wziąć wizytówkę i zadzwonić na drugi dzień, by umówić się na spotkanie. I tu jest moment przedstawienia oferty (nie na Evencie). Jeśli będziesz narzucać sobie presję podczas eventu, że “musisz kogoś rekrutować”, to uwierz, że spłoszysz ludzi z którymi się zapoznasz. Wyczują na odległość, że chcesz im “coś sprzedać” i w ten sposób nie osiągniesz celu Twojej wizyty na evencie. Więc pamiętaj, że wybierając się na Event, idziesz tam by po pierwsze dobrze się bawić, a po drugie by poznać fajnych ludzi, i po trzecie by zebrać wizytówki 🙂 

#2 Forum ofert pracy i lokalnych ogłoszeń - online & offline

Ten sposób rekrutacji jest jednym z prostszych sposobów szukania ludzi “szukających”.  Każda miejscowość ma takie miejsce, gdzie są wystawiane ogłoszenia różnej treści. Jednym z takich miejsc są Forum Internetowe lub lokalne organizacje. W tych miejscach często ludzie wystawiają ogłoszenia, że poszukują pracy (lub innych usług). Jest to świetna okazja by w miarę możliwości zebrać numery telefonów i natychmiast zadzwonić do “szukającego”. Twoim zadaniem jest zrobić research takich miejsc (działając online- Forum internetowe Twojej miejscowości; działając offline – organizacje, które wspierają poszukujących pracę itp.), zebrać numery telefonów, zrobić plan kontaktowania się, umówić spotkanie, przedstawić ofertę. Proste!

#3 Facebook Friends czyli znajomi na Facebooku - rekrutacja online

Facebook to kopalnia złota, jeśli chodzi o rekrutację partnerów i klientów do zespołu Marketingu Sieciowego. Osobiście to moja ulubiona forma szukania i poznawania nowych osób. Natomiast jeśli jesteś początkujący, to polecam Ci zacząć od Twoich znajomych, których już znasz i miałeś z nimi wcześniej kontakt, tkz. ciepły rynek. Założę się, że masz w swoim profilu “jakąś” ilość osób. Mogą to być znajomi z lat szkolnych, studiów, różnych prac, różnych okoliczności, poznanych na wakacjach, wycieczkach, imprezach itp.  Z takimi osobami łatwiej się rozmawia na początku, ponieważ “coś” was łączy i macie “jakieś” wspólne doświadczenia – wtedy jest na pewno łatwiej “zagadać”, nawiązać konwersację, zwykłym “Co u Ciebie słychać?” “Co porabiasz” “a pamiętasz…(wspólne doświadczenie)……..Jest to jeden z prostszych sposobów rekrutacji, kiedy dopiero zaczynasz i się uczysz mówić o tym co robisz. Do tych właśnie osób, powinieneś zgłosić się w pierwszej kolejności….. Kiedy już odświeżycie relację, umówicie się na spotkanie, również pytasz ich, o polecenie swoich znajomych ( z Facebooka lub po za nim). W ten sposób budujesz swoją aktywną listę kontaktów, w nieskończoność. 

Na Faceboooku generalnie istnieje setki różnych strategii szukania i poznawania nowych osób, które idealnie będą pasować do naszego biznesu. Natomiast jest to na pewno tak “szeroki temat”, że pozostawię go na oddzielny wpis. Już wkrótce opiszę te strategie u mnie na blogu 🙂 Upewnij się, że jesteś na mojej liście mailingowej by być na bieżąco z nowościami ! możesz zapisać się tutaj

#4 Grupy na Facebooku- rekrutacja online

Grupy na Facebooku tematycznie “posegregowane” to kolejna , moja ulubiona metoda poszukiwania i poznawania nowych osób. Na Facebooku istnieje tysiące aktywnych grup, w których znajdują się Twoi potencjalni klienci lub tez partnerzy. W zależności od tego jakie produkt czy usługę promujesz, znajdź grupy o podobnej tematyce. W tych grupach znajdują się ludzie, którzy mają zainteresowanie w tym właśnie temacie. Będzie z nimi łatwiej rozmawiać o tym co masz dla nich do zaoferowania. Twoje zadanie to zrobić researcg grup i dołączyć do nich, być w nich aktywnym (wystawiać wartościowe posty), obserwować posty innych autorów oraz komentarze pod nimi. Udzielać się w dyskusjach pod postami i poznawać nowych ludzi. Jak dla mnie, jest to jeden z najprostszych sposobów szukania ludzi zainteresowanych tym co mam w ofercie 🙂

#5 Wizytówki, ulotki, biznes karty na dużych tablicach korkowych - rekrutacja offline

Ta metoda jest bardzo skuteczna by aktywnie rozwijać swoją listę kontaktów tkz. zimnych. Tablice korkowe, często znajdują się w publicznych miejscach gdzie można wywiesić wszelkiego rodzaju ogłoszenia. Rozejrzyj się w swoim mieście gdzie takie tablice się znajdują. Mogą tto być na przykład supermarkety, centra handlowe, poczekalnie u dentysty, u weterynarza, u fryzjera, u mechanika samochodowego, w bibliotece, w szkołach, na uczelniach, w świetlicach itd. Jest mnóstwo miejsc w których masz możliwość zebrać numery telefonu, które ktoś publicznie “wywiesił”. Nie koniecznie chodzi mi tu o ogłoszenie o pracę lub poszukiwanie pracy. Ogłoszenia różnej treści, promujące usługi, produkty, firmy, kosmetyczki, masażyści, fizjoterapeuci, Yoga,  trenerzy personalni itp. Tu możesz podejść z dwóch różnych stron do tego zadania:

 1. Zostawić swoje ogłoszenie z numerem telefonu, promujące Twoje usługi, produkty, niezależność finansową itp.
 2. Zebrać numery telefonów, osób, które się ogłaszają, zadzwonić do nich, i zaproponować dodatkowy projekt zarobkowy  “jeśli nie kolidowałoby to z tym, czym aktualnie się zajmują” lub Twoje fantastyczne produkty !

Ludzie, którzy wystawiają ogłoszenia, są przygotowani na telefon od “obcego”, więc nie krępuj się zebrać kontakty i wykonać telefony 🙂

#6 Twoja Lista kontaktów z ciepłego rynku: znajomi i rodzina - rekrutacja offline

Ok, wiem, jaka może być Twoja reakcja na budowanie listy kontaktów, wśród rodziny i znajomych …”Nie, proszę, nie każ mi nic im przedstawiać, bo mnie tylko krytykują…. oni nic nie chcą, nie wierzą, itp itd” 

Znam to na pamięć 😉 Ale uwierz, że jednym z największych błędów w tym biznesie, jaki ludzie popełniają, to jest skreślanie swoich znajomych i rodziny już na samym początku, bez wcześniejszego zapytania !!!  Pamiętaj: to nie Ty decydujesz za nich !! pozwól im zdecydować samym za siebie. Pokaż im ofertę (nie sprzedawaj, nie wciskaj, nie werbuj, nie namawiaj, nie przekonuj, nie udowadniaj itp).

Twoim zadaniem jest TYLKO POKAZAĆ co masz, czym się zajmujesz, dlaczego Ciebie to zachwyciło i dowiedzieć się, czy również zobaczy w tym szansę dla siebie. Jeśli nie, OK! przynajmniej wiesz, że pokazałeś, masz to z głowy, a Twój znajomy czy rodzina, nie będzie mieć pretensji do Ciebie w przyszłości, że im nie pokazałeś “co masz” wcześniej (kiedy już będziesz odnosić mega sukcesy!)….

Twoje zadanie: Zrób listę WSZYSTKICH ludzi, których znasz, spotkaj się z nimi, POKAŻ I OPOWIEDZ o tym, co masz do zaoferowania, pokaż możliwości i korzyści…. a następnie zostaw ich z tą myślą….. Nie nastawiaj się, że MUSISZ ICH ZREKRUTOWAĆ i zapisać….. w ten sposób będziesz wywierać olbrzymią presję, a Twój znajomy poczuje się “niekomfortowo” …

Najważniejsze to jest “siać” konsekwentnie i systematycznie, by móc później zbierać plony. Tak na prawdę nigdy nie wiesz, kiedy osoba zdecyduje się na TAK i będzie chciała coś zmienić w swoim życiu. Ona w każdej chwili może do Ciebie wrócić i po prostu z dnia na dzień zdecydować, że chce dołączyć. 

To, że nie zgodziła się w momencie, w którym przedstawiałeś jej ofertę, to nie znaczy, że powiedziała “nie” na zawsze…..Ona nie jest po prostu gotowa teraz, lub to nie jest jej czas…ale kto wie, czy za tydzień, miesiąc, rok, czy 5 lat, nie zmieni zdania ? 

Nie wiesz tego, bo nie jesteś wróżbitą 😉 (chyba, że jesteś…. ale i tak szansę człowiekowi daj 🙂

Zobaczysz, że to nie boli ! a nic przecież nie tracisz ! 🙂

#7 Ciepły rynek - referncje i poleceni: rekrutacja online & offline

Jesteśmy w temacie ciepłego rynku, więc nie mogłabym nie wspomnieć o poleceniach znajomych…. Dobrym sposobem dla osób, które przeraża pójście do znajomych i zaoferowanie im propozycji biznesowej lub produktowej, jest podejście: “czy mógłbyś mi kogoś polecić ?” ….. 

Jeśli jesteś mega przerażony tym, by przedstawić swoją ofertę swoim znajomym i rodzinie, możesz troszkę “obejść” temat i zaintrygować 🙂 Jak to zrobić ? Możesz powiedzieć coś w stylu:

“Cześć xxx, wiem, że to nie dla Ciebie co mam do zaoferowania, ale posłuchaj, pracuję nad świetnym projektem i poszukuję kilka osób, które chciałyby sobie dorobić, pracując z domu. Znasz może kogoś kto potrzebuje extra pieniędzy ?”

W tym momencie, większość osób zastanowi się chwilę, po czym stwierdzi, że zna, SAMYCH SIEBIE. Przecież, prawie każdy w tych czasach chce sobie “dorobić”. Reakcja Twojego znajomego może być taka, że sam będzie prosił Cię o więcej informacji co to za projekt. W tym momencie, NIE MÓW OD RAZU wszystkiego co masz. Umów się z nim na specjalne spotkanie, na którym przedstawisz mu swoją prezentację (od A do Z). Będzie jeszcze bardziej zaintrygowany i ciekawy, co takiego masz do zaoferowania. PAMIĘTAJ, by nie mówić nic o projekcie, bo spalisz temat na samym początku ! Powiedz coś w stylu: “Na prawdę chciałabym Ci to w skrócie przedstawić o co chodzi, ale tak się nie da, muszę Ci pokazać całość byś zrozumiał o co chodzi. Kiedy znajdziesz 45 minut czasu byśmy mogli się spotkać właśnie w tym celu?”

Proste? Proste ! 🙂 Idź, i zastosuj tą metodę ! Daj znać jak zadziałało! 🙂

#8 Wyszukiwarka Google: profesjonaliści w jakiejś branży: rekrutacja online & offline

Kolejna świetna metoda szukania orłów do Twojego zespołu Marketingu Sieciowego. Nie bój się szukać lepszych od siebie, a wręcz przeciwnie, własnie takich szukaj !

Wyszukiwarka Google i poszukiwanie osób w “jakiejś” branży, w której są specjalistami, to świetny sposób na poszerzenie swojej listy kontaktów. Jak to zrobić ? Wejdź na Google i poszukaj w Twojej okolicy profesjonalistów w danym temacie, którzy upublicznili swój numer telefonu (pozostawiam to Twojej kreatywności jakich ludzi poszukasz w jakiej branży). Są to osoby, które spodziewają się telefonów od “obcych”. 

Zazwyczaj osoby, które są już w jakiejś branży zaangażowane, są to osoby, które chcą od życia więcej. Dają od siebie więcej. Nie boją się wyzwań. Mają dużo kontaktów, dobrze zbudowane relacje i nie boją się poznawać nowych ludzi (np. Dentyści 😉  Fryzjerzy, Kosmetyczki, Fizjoterapeuci, Lekarze, Dietetycy itp itd). Takich właśnie osób potrzebujesz ! Zrób listę profesjonalistów z Twojej okolicy, zadzwoń porozmawiaj chwilę i zapytaj czy moglibyście się spotkać w sprawach biznesowych. Często takie osoby są otwarte na dodatkowe propozycje zarobkowe w innym temacie, by mieć “odskocznię” od tego czym zajmują się na co dzień, oraz by sobie “dorobić” (jeśli nie oni, to ich znajomi).

Spróbuj! Nigdy nie wiesz, jakiego orła zrekrutujesz do swojego zespołu ! 

#9 Wyszukiwarka Google: doradcy finansowi w Twoim mieście: rekrutacja online & offline

Bardzo podobna metoda do tej opisanej powyżej. Wyszukaj doradców finansowych, financial planners w Twojej okolicy i przedstaw im możliwości finansowe. 

Zazwyczaj te osoby mają wysoki standard, świetne relacje z ludźmi, dużo znajomości, są bardziej otwarci, a co najważniejsze: interesuje ich wszystko co związane z finansami. Takie osoby szybko zobaczą możliwości finansowe i korzyści biznesu Marketingu Sieciowego. 

Twoje zadanie: zrób research na mieście, w google, wśród znajomych, zbierz numery telefonu, skontaktuj się, umów na spotkanie, przedstaw ofertę (tylko proszę, bądź przygotowany ! znaj dobrze plan marketingowy i liczby).

#10 Wyszukiwarka Google

I tu wszystko zależy od Ciebie ! Czy chcesz szukać blogerów, czy forum, czy czaterie, czy ludzi komentujących pod artykułami (związanymi z tematem Twojej branży), czy inne sposoby znajdywania ludzi w kopalni internetu ! 

Możliwości są nieskończone ! I tutaj właśnie mam dla Ciebie prezent: Szkolenie: Gdzie szukać ludzi w internecie (nie tylko na Facebooku). Dowiesz się jakie są możliwości szukania osób w internecie każdego dnia! uwierz, że już nigdy nie powiesz, że nie wiesz skąd masz brać ludzi do swojego zespołu MLM;)  Jeśli chcesz otrzymać dostęp do szkolenia:  kliknij w przycisk poniżej by dowiedzieć się więcej 🙂

#11 Eventy w Twojej okolicy: rekrutacja offline

Podobnie jak Networking Events, świetnym sposobem są właśnie różnego rodzaju wydarzenia w Twojej okolicy. Tu mam na myśli otwarte wydarzenia, gdzie przychodzi masa ludzi, których możesz poznać ! Na takich wydarzeniach ludzie zazwyczaj są pozytywnie nastawieni, otwarci na poznawanie nowych ludzi i dobrą zabawę! Podobnie jak wcześniej pisałam, Twoim zadaniem jest poznać ludzi, zaznajomić się i wymienić numerami telefonu. Na takich imprezach NIE REKRUTUJESZ DO BIZNESU, poznajesz i budujesz relację ! 

Twoje zadanie to zrobić research imprez w Twojej okolicy na najbliższe kilka miesięcy, wybrać się na nie, i poznać fajnych ludzi 🙂

Może to być festyn, koncert, przedstawienie teatralne, pokaz samochodów, maraton, pokaz mody, premiera książki, publiczny trening w parku…. itp itd… pomysłów są tysiące… wybierz się na taki event, w którym masz zainteresowanie i będziesz się dobrze bawić !

#12 Linked In - rekrutacja online

Linked In to platforma społecznościowa w stylu Facebooka, lecz dla profesjonalistów. Na tej platformie znajdziesz profile osób, które są “wyżej postawione”, właścicielami firm, kierownikami itp, ale również zwykłych ludzi, którzy specjalizują się w jakimś temacie. To tak z dużym skrócie 🙂 Linked In to świetna platforma na poznanie ludzi, na poziomie 🙂 Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile ludzi poszukuje dodatkowych możliwości finansowych lub zmian. Zakładając konto na Linked In postaraj się by również wyglądało profesjonalnie i tworzyło dobry wizerunek Ciebie. Zrób research jak założyć konto na Linked In (jeśli go jeszcze nie masz), i zacznij budować relację z ludźmi właśnie z tej platformy. Często wiele osób nie ma Facebooka, ani żadnego innego profilu, oprócz właśnie Linked In. 

Tam masz nieskończone możliwości poszukiwania konkretnych ludzi do Twojego zespołu Marketingu Sieciowego.

#13 Twitter & Instagram- rekrutacja online

Twitter i Instagram to kolejne platformy społecznościowe,na których znajdują się miliomy osób aktywnych, każdego dnia. Na tych platfromach wystarczy, że wyszukasz słowo klucz z hasztagiem # i znajdziesz wszystkich, którzy są zainteresowani danym tematem. Uwielbiam te platformy, ponieważ niesamowicie grupują ludzi i ich zainteresowania. Jest wtedy dużo łatwiej trafić do potencjalnego klienta, i “zagadać” na temat, który go interesuje 🙂 Polecam Ci założyć profile na tych dwóch platformacch społęcznościowych i zacząć poznawać ludzi, którzy interesują się konkretnym tematem (np. #network marketing #biznes #zdrowie #wellness itp). Zrób mały research najpopularniejszych hasztagów w Twojej branży, a następnie szukaj ludzi, na Instagramie i Twitterze. Pamiętaj by Twój profil był również atrakcyjny, ponieważ osoby, z którymi będziesz rozmawiać, pierwsze co zrobią to wejdą na Twój profil, by zobaczyć kim jesteś i co reprezentujesz sobą. Zadbaj o to by był profesjonalny i byś pokazał siebie- z tej pozytywnej strony 😉

#14 YouTube - rekrutacja online

Kolejna moja ulubiona platforma społecznościowa, gdzie znajdują się miliony aktywnych użytkowników i potencjalnych klientów 🙂 

Na YouTubie znajdziesz tysiące filmików w danym temacie. Czy jest to zdrowie, czy biznes, czy marketing…. czy cokolwiek innego… każdego dnia dodawanych są tysiące filmików. Twoim zadaniem jest znaleźć YouTubera, który dzieli się informacjami z danego tematu, do grupy ludzi, którzy są Twoimi potencjalnymi klientami, np. Doradca dietetyczny “imię i nazwisko”, doradza swoim fanom odnośnie diet i zdrowego stylu życia. Pod filmikami tej osoby znajduje się tysiące fanów, którzy interesują się tym tematem. I to są właśnie Twoi potencjalni klienci. Twoim zadaniem jest być aktywnym pod tego typu filmikami czyli zostawiać komentarz i namiar na siebie, oraz “zagadywać” do autorów filmików np. do Doradcy Dietetycznego z Twoją propozycją. Czyli na YouTube możesz podejść na dwa sposoby: 

 1. Autor kanału i filmików
 2. Jego fani, obserwatorzy 

Te dwie grupy osób są zainteresowane Twoim tematem. Teraz tylko od Ciebie zależy, jak z nimi porozmawiasz by przedstawić im ofertę 🙂

#15 Eventy z Kościoła - rekrutacja offline

Jeśli uczęszczasz do kościoła, to zapewne znasz mnóstwo wydarzeń organizowanych przez Kościół dla wiernych.  Biorąc udział w takim wydarzeniu (nie mam to na myśli mszy św. itp) np. spotkania dyskusyjne, zbiórki dla potrzebujących, uczęszczanie do chóru, czytanie pisma św.,  organizowanie procesji, koncertów i innych wydarzeń, masz możliwość poznania wielu fantastycznych ludzi, którzy są pozytywnie nastawieni do drugiego człowieka. Osoby takie, zazwyczaj są skłonne by pomagać innym i mają z tego dużą radość. Również budują łatwiej relacje oraz są otwarte na nowe znajomości.

Zrób research wydarzeń z Kościoła i zaangażuj się w któreś z nich. Poznaj ludzi. Wymień się kontaktami. Pokaż co masz do zaoferowania.

#16 Ludzie w kolejkach - rekrutacja offline

Gdzie znaleźć ludzi, z którymi można porozmawiać na spokojnie ? Kolejki i poczekalnie. 

Zapewne nie raz zdarzyło Ci się czekać w kolejce na swoją “kolej” 🙂 a wraz z Tobą gro innych, “czekających”…. Następnym razem, kiedy będziesz stać (lub siedzieć) w kolejce, nie trać czasu ! zapoznaj się z ludźmi obok !  Mogą to być przeróżne sytuacje: u dentysty, u lekarza, u fryzjera, u kosmetyczki, w ubezpieczalni,  u Twojego operatora telefonu, w serwisie napraw telefonów, w sklepie, w piekarni, na stacji kolejowej, na przystanku autobusowym, w przedszkolu kiedy odbierasz swoje dziecko, w szkole, itp itd…..

Na pewno często zdarza Ci się gdzieś, na coś czekać…. a wraz z Tobą inni czekają 🙂 Czemu by nie wykorzystać okazji i zagadać do tych osób ? Poznać się, wymienić numerami telefonów, a następnie spotkać na kawę i pokazać to czym się zajmujesz 🙂 

Wyjdź ze strefy komfortu i zacznij odzywać się do ludzi obok 🙂

#17 W Bibliotece -rekrutacja offline

Kolejny, niesamowity sposób, na pozostawienie “śladu” po sobie 🙂 W bibliotece możesz znaleźć dział książek o Rozwoju Osobistym, Niezależności, Biznesie, Finansach, Zdrowiu itp…. Znajdują się tam tysiące książek w tym temacie. Co możesz zrobić, to zostawić swoje wizytówki w tych książkach, a la zakładki 😉 Następna osoba, która wypożyczy tą książkę,  w której znajduje się Twoja wizytówka, na pewno się zainteresuje co to za propozycja ! Pamiętaj by Twoja wizytówka była profesjonalna, w skrócie mówiła co oferujesz i intrygowała. Nigdy nie wiesz, kto do Ciebie zadzwoni, właśnie z takiej sytuacji 🙂

Kolejnym sposobem jest również, pozostawienie swoich wizytówek w miejscu do tego przeznaczonym. (Czasami biblioteki dają możliwość zawieszenia wizytówki na specjalnej tablicy do tego przystosowanej. 

Spróbuj! nic przecież nie tracisz ! A wydrukowanie wizytówek to na prawdę koszt ok 20 zł na Allegro za 200 sztuk 🙂 Poszukaj najlepszych ofert.

#18 Reklama na Twoich ubraniach- intryga

Powiem szczerze Ci szczerze, że sama jeszcze tej metody nie wypróbowałam, ale brzmi świetnie ! Czytając jeden artykuł, dowiedziałam się, że w ten sposób wiele osób rekrutuje, lub promuje swoje biznesy (nawet sama widziałam na ulicy kilka razy coś takiego). Jak to zrobić ?

Zamów sobie koszulkę, czapeczkę, bluzę lub cokolwiek z odzieży z napisem:

“pokażę Ci jak być wolnym finansowo, zapytaj mnie jak” (możesz r również umieścić swój numer telefonu lub stronę www) …. takie nadruki możesz zlecić na allegro (lub innych portalach) i będzie Cię to kosztowało kilkanaście złoty. 

Następnie ubierasz taką rzecz na jakieś wydarzenie, gdzie wiele ludzi zobaczy Twój napis 🙂 I teraz pozwól dziać się magii 🙂 Bądź przygotowany! miej ze sobą wizytówki, by umówić się na specjalne spotkanie, gdzie pokażesz swoją prezentacje od A do Z. 

#19 Naklejka / ulotka/ wizytówka w Twoim aucie - rekrutacja offline

Dlaczego by nie wykorzystać szansy, że ktoś “obcy” zobaczy Twoją ofertę w Twoim aucie ? Jest to super sposób by się zareklamować. Twoje auto zapewne wiele osób mija każdego dnia… Pomyśl by zostawić kartę z napisem lub ulotkę, lub wizytówkę na tylnej półce w samochodzie i na przodzie. Możesz użyć podobnej intrygi jak w poprzednim przykładzie. 

Tak naprawdę nigdy nie wiesz kto postanwi spisać Twój numer telefonu i do Ciebie zadzwonić by zapytać co oferujesz 🙂

I znowu nic nie tracisz 🙂 możesz tylko zyskać!

#20 List + załącznik : rekrutacja online & offline

Kiedy wysyłasz pocztę tradycyjną np. list, kartkę paczkę lub pocztę meilową, masz świetną szansę by “dorzucić” swoją wizytówkę z intrygującym tekstem: “mogę pomóc Ci w polepszeniu Twojej sytuacji finansowej” z dopiskiem: nie oferuję kredytów i pożyczek.

Każdy kto na to spojrzy, zakoduje w głowie, że masz coś fajnego, i jeśli będzie rzeczywiście potrzebował pieniędzy, zadzwoni do Ciebie by zapytać o co chodzi 🙂

#21 Wydarzenia Charytatywne -rekrutacja offline

Wydarzenia charytatywne to świetny sposób na poznanie otwartych ludzi, którzy są nastawieni na pomoc innym. Biorąc udział w takim wydarzeniu masz szansę poznać mnóstwo osób i pokazać im możliwość pomocy innym w Twoim biznesie, z taką różnicą, że tu będą mieli zapłacone za swoją pracę. Ludzie biorący udział w takich wydarzeniach, zazwyczaj dbają o innych i sprawia im to niesamowitą satysfakcję. 

Spróbuj i przekonaj się sam ! Zrób research wydarzeń w Twojej okolicy i zgłoś się jako woluntariusz, że chcesz wziąć udział i się zaangażować. Baw się dobrze i poznawaj wielu wspaniałych ludzi. Spotkaj się z nimi po za wydarzeniem i przedstaw swoją ofertę 🙂

#22 Weź udział w kolejnym Expo lub Show w Twoim mieście - offline

Na tych wydarzeniach ludzie przeważnie nastawieni są na nowe kontakty i wymianę wizytówkami. Zrób research kolejnego eventu w Twoim mieście, przygotuj wizytówki i idź poznawać ludzi. Mam tu na myśli nie tylko gości zaproszonych, ale zwłaszcza “wystawców”, są to osoby, które chętnie z Tobą porozmawiają i zainteresują się tym co masz dla nich 🙂

#23 Liderzy samochodowi - rekrutacja offline

Car dealers czyli dilerzy samochodowi to świetna grupa osób, którzy są nastawieni na zarobki od prowizji. Są to również osoby, które zazwyczaj są świetnymi sprzedawcami, negocjatorami i mają umiejętności budowania zaufania klienta. Twoim zadaniem iść do takiego salonu samochodowego, poznać takiego sprzedawcę, wymienić się wizytówkami i kolejnego dnia zaoferować mu współpracę, pytając coś w stylu: ” uważam, że jesteś świetnym sprzedawcą i masz super podejście do ludzi, mam pytanie: czy jesteś otwarty na dodatkowe opcje zarobkowe? mam coś świetnego, co mogłoby Cię zainteresować” …

Spotkaj się, przedstaw konkretnie plan zarobkowy, zaproś do zespołu 🙂

#24 Właściciele Restauracji - rekrutacja offline

Właściciele restauracji i kawiarni, to kolejna grupa przedsiębiorców, z którymi warto porozmawiać o Twojej ofercie. 

Możesz powiedzieć coś w stylu: 

“szukam miejsca, w którym będę przeprowadzał dużo spotkań biznesowych. Jeśli zgodzisz się by dołączyć również do mojego zespołu, będziemy organizować je tutaj, czy chcesz posłuchać więcej o mojej propozycji?”

Jest to zasada win-win czyli oboje jesteście tu wygrani, ponieważ Ty będziesz mieć nowego partnera w zespole, a właściciel restauracji, lepszy u targ i renomę wśród lokalnej społeczności. 

Również właściciel ma kontakt z dużą ilością osób każdego dnia, więc ma możliwość rozwoju drugiego biznesu w swoim pierwszym biznesie 🙂

Jeśli masz w swojej okolicy fajne miejsce,w  którym chciałbyś przeprowadzać lokalne spotkania,  -zanim umówisz pierwsze spotkań, porozmawiaj z właścicielem 🙂 a następnie dotrzymaj obietnicy !

#25 Eventy dla dzieci - rekrutacja offline

Jeśli masz dzieci, to masz kolejne morze możliwości! Po pierwsze dzieci uczęszczają do przedszkola szkoły, na dodatkowe lekcje tańca, pływania, karate, angielskiego, nauki gry na pianinie itp…..W każdym z  tych miejsc są rodzice innych dzieci, z którymi możesz się zapoznać. Pierwszy temat “zagadania” myślę, że nie będzie dla Ciebie problemem, gdyż łączy Was wspólny temat a mianowicie dzieci i miejsce w którym akurat jesteście (np. lekcje baletu).  Zapoznaj się z rodzicami innych dzieci, wymień się telefonem, pokaż co masz do zaoferowania.

Również dzieci mają organizowane różnego rodzaju imprezy występy, zabawy, bale, specjalne okazje itp Zaangażuj się w organizację takiej imprezy, zapoznaj się z innymi rodzicami, powiedz czym się zajmujesz, pokaż im to co masz do zaoferowania. Nic nie tracisz !

OK ! to by było na tyle! 25 pomysłów na znalezienie osób do Twojego biznesu Marketingu Sieciowego ! Jak widzisz, dla chcącego nic trudnego ! Nawet jeśli z każdej metody zrobiłbyś chociaż jedno podejście, to gwarantuję Ci, że bez problemu zrobisz swój pierwszy zapis ! 

Tylko najważniejsze jest TWOJE PODEJŚCIE!  Twoja postawa ! Twoja wiedza ! i to JAK CHCESZ TO POWIEDZIEĆ I CO CHCESZ POWIEDZIEĆ! Przygotuj się! Bądź profesjonalny 🙂 Ludzie lubią dołączać do ludzi, którzy wiedzą co robią, wiedzą dokąd dążą, i mają jasną wizję ! 

Przećwicz zanim cokolwiek, komukolwiek pokażesz ! Tak, aż poczujesz się pewny siebie 🙂 (najlepszy sposób na praktykę, to są właśnie znajomi i ciepły rynek, bo nawet jak spalisz temat, to znajomi wciąż będą znajomymi)….

Dlatego od dziś koniec w wymówkami, że nie wiesz, gdzie szukać ludzi i jak to robić, ponieważ podałam Ci masę pomysłów! Bez względu na to czy działasz przez internet, czy po za nim. A najlepiej to połączyć te dwie metody! Możliwości są nieskończone 🙂

Która metoda Tobie się najbardziej spodobała ? Używasz już którejś z nich w praktyce ? Którą użyjesz już dziś ? Podziel się w komentarzu poniżej !

Jeśli podobało Ci się to co tu przeczytałeś, przekaż dalej, podziel się z innymi, by również odnosili sukces w Network Marketingu.

Mam nadzieję, że podobało Ci się to czym się właśnie z Tobą podzieliłam,  ponieważ każdego tygodnia wkładam całe moje serce w zapewnienie Ci wspaniałych porad i strategii rekrutacyjnych w biznesie Network Marketingu, które pozwolą Ci wdrożyć je w Twój biznes natychmiast, jednocześnie ciesząc się drogą do sukcesu i spełnienia marzeń. 

Pamiętaj, że w każdy wtorek zamieszczam nowy film szkoleniowy i darmowe materiały na moim blogu oraz kanale YouTube.

Wyróżnij się … zostaw komentarz poniżej, podziel się co Ci się najbardziej podobało  
Dziękuję Ci za Twój czas….Jesteś MEGA !

Pytanie tygodnia: Która metoda Tobie się najbardziej spodobała ? Używasz już którejś z nich w praktyce ? Którą użyjesz już dziś ?

Jeśli tak, podziel się w komentarzu poniżej i daj znać, co Ci się w tym najbardziej podoba.

 

10 komentarzy

 • Krzysiek

  Aktualnie korzystam z opcji #2. U mnie sprawdza się świetnie. Natomiast testuję różne metody 😉 Jestem także otwarty na inne rozwiązania 🙂 Trzeba będzie sprawdzić jak się spisują.

 • Ania

  Ja właśnie wwszłam w jeden biznes oparty na MLM. Jednak jestem poczatkująca i nie wiele jeszcze wiem. Mam zamiar wypróbowaćkilka opisanych przez ciebie metod. Może nawet zapiszę sie na to bezpłatne szkolenie. Jednak ja za bardzo do rozmowy na żywo się nie nadaję, poniewaz zaraz panikuję. Ciekawe czy istnieją sposoby online, które działają bez potrzeby kontaktu fizycznego z drugim człowiekiem.

 • Awatar użytkownika

  Klaudia

  Gratuluję decyzji! Oczywiście, że istnieją sposoby online, gdzie nie ma kontaktu “początkowego” z osobą na żywo 🙂 natomiast prędzej czy później do rozmowy głosem będzie musiało dojść, ponieważ tego biznesu nie da się robić inaczej 🙂 Na tym polega Marketing Referencyjny. Jeśli chcesz poznać skuteczne skrypty rozmawiania z ludźmi przez internet, zwłaszcza na Facebooku, to bardzo polecam Ci mój autorski Kurs Mistrz Rozmowy: https://klaudiastawiarska.pl/kurs-mistrz-rozmowy/ 🙂 Pozdrawiam i życzę powodzenia w biznesie.

 • Marcin Gurtowski

  Fajne tipy Klaudia, krótkie, ale rzeczowe i konkretne. Fajnie się Ciebie słucha i ogląda na kanale YT. Szkoda, że nie nagrywasz więcej na temat network marketingu, bo moim zdaniem bardzo dobrą wartość przekazujesz 🙂
  Pozdrawiam serdecznie,
  Marcin Gurtowski

  • Awatar użytkownika

   Klaudia

   Dziękuję Marcin 🙂 Osobiście lubię konkrety i też dzielę się konkretami 🙂 szkoda życia na “lanie wody” 😉 Nie nagrywam, bo nie działam już w tej branży aktywnie, i byłoby to ze mną nie spójne. Jak tylko znajdę więcej czasu i lepiej się zorganizuję to będę kontynuować nagrywanie w nowych tematach 🙂 Pozdrawiam serdecznie !

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *