MLM

Prosty i skuteczny skrypt, gdy rekrutujesz nieznajomych

Chcesz znaleźć więcej ludzi do swojego zespołu działając online i offline ?

Przedstawiam Ci super skuteczny i prosty skrypty, który możesz użyć w prawie każdej sytuacji.

Prosty i skuteczny skrypt, kiedy rekrutujesz nieznajomych

Gdy widzisz kogoś obcego w sklepie, i chcesz do niego podejść by zagadać, jak to zrobić by nie spłoszyć człowieka ?

Komplement

Po pierwsze zacznij od komplementu.

Każdy człowiek na ziemi kocha komplementy, lubi być dowartościowywany i być w centrum uwagi….

Więc obdarz tą osobę szczerym komplementem na temat jej butów, kolczyków, torebki, ładnej fryzury, czy cokolwiek…. Ja bym zaczęła od komplementu i małej pogawędki…. nie całkowitej konwersacji, ponieważ chcę byś wyglądał na osobę śpieszącą się i zajętą….

Na przykład, mógłbyś powiedzieć coś w tym stylu: ” Cześć, przepraszam, że przeszkadzam, ale chciałam Ci tylko powiedzieć, że bardzo podoba mi się Twoja torebka. Gdzie ją kupiłaś ?” 

Teraz pozwól jej mówić. Sprawdź czy jest w ogóle otwarta na rozmowy z nieznajomymi.

Niektórzy ludzie się otworzą i będą mówić i mówić, a niektórzy mogą na Ciebie warknąć i jeszcze skrytykować….

Więc na samym początku radziłabym przetestować ich energię w ten sposób, i nie narażałabym się na zrekrutowanie nieodpowiedniej osoby.

Jeśli podeszłabym do kogoś i powiedziała “Wow, ale masz świetną torebkę, gdzie ją kupiłaś?” a ta osoba odwróciła by się i powiedziała coś w stylu “a co Cię to obchodzi?” , to uwierz, że nie mam zamiaru z taką osobą współpracować.

Nie chcę negatywnych ludzi i złej energii wokół siebie, ani w swoim zespole, więc świadomie staram się wybierać pozytywnych ludzi. Nie chcę w moim zespole “fermentującego jabłka”, które rozprzestrzenia złe emocje, wpływając negatywnie na innych.

Więc w takiej sytuacji odpowiedziałabym “Ok, nie ma sprawy. Dziękuję. życzę miłego dnia!”

W ten sposób, takie osoby,  nigdy się nie dowiedzą, że chciałam im przedstawić świetną ofertę, tym samym tracąc szansę na zarobienie ogromnych pieniędzy. Ich strata.

Przerwa w dialogu

Jeśli jednak podejdę do takiej osoby, zadając to samo pytanie, i okaże się, że będzie miała dobrą energię, wtedy rozegram małą konwersację, stosując zasadę “Przerwa w dialogu”…. Już wyjaśniam o co chodzi….

Jak to działa: zaczynasz małą pogawędkę o “wszystkim i o niczym”, a następnie przechodzisz do PWD (Przerwa W Dialogu). Tworzysz jakieś zdarzenie, które będzie powodem tego  by nie kontynuować dialogu….

Chcę Cię powstrzymać od tego byś nie powiedział za dużo…

Na przykład, wyglądałoby to tak:

“Cześć, masz piękną torebkę! Nie masz nic przeciwko jeśli zapytam gdzie ją kupiłaś?”

“Oh, dziękuję bardzo ! Kupiłam ją w xyz”

“O wow! super! XYZ t na prawdę świetny sklep. Nie mam za dużo okazji tam kupować, ale na pewno następnym razem zwrócę uwagę na torebki. Mieszkasz gdzieś tu w okolicy ?”

I tutaj wtrącasz PWD (Przerwę w Dialogu), “Słuchaj, przepraszam Cię bardzo, ale muszę uciekać na telekonferencję/ iść do dentysty/ odebrać dzieci z przedszkola itp”

W tym momencie komunikujesz coś, co zastopuje dalszą, niepotrzebną , długą konwersację “o niczym”. I zadajesz pytanie: 

“Słuchaj, właśnie spojrzałam na godzinę i muszę uciekać na telekonferencje, ale jestem bardzo ciekawa, może to zabrzmieć nie na miejscu, ale mimo to zapytam: jesteś kimś, kto byłby otwarty na dodatkowy projekt zarobkowy, jeśli nie kolidowałoby to z tym czym aktualnie się zajmujesz ?”

W tym momencie większość osób odpowie: “A co to takiego?” Jeśli odpowiesz, że dodatkowy projekt, oni wciąż będą pytać: “ale jaki projekt?”

To jest właśnie moc Przerwy w Dialogu (PWD), ponieważ możesz odnieść się do tego co powiedziałeś chwilę wcześniej czyli: “Słuchaj, bardzo chciałabym Ci powiedzieć co to za projekt i wyjaśnić wszystkie szczegóły, ale niestety muszę teraz uciekać na telekonferencję, nie mogę się spóźnić. Ale wiesz co, daj mi proszę kontakt do siebie, np email lub nr telefonu, i obiecuję, że prześlę Ci konkretne informacje, byś mogła zobaczyć czy taki projekt Ci odpowiada”

Więc to jest taki przykład Przerwy w Dialogu, który pozwoli Ci na utrzymanie konwersacji krótkiej, a przy okazji przekazanie informacji o Twoim projekcie.

Nikt w tym momencie, nie osądzi Cię za to, że użyłeś strategi PWD i nie wyjaśniłeś dalszych szczegółów.

Uprzedziłeś ich przed intrygą, że się śpieszysz, więc nikt nie odkryje, że to było z zamiarem.

Tak więc użyj tego pytania na koniec i obiecaj, że zrobisz follow up, czyli wrócisz z pełnymi informacjami odnośnie projektu. Osoba będzie na tyle zaintrygowana, że będzie czekać na wiadomość od Ciebie, by poznać to o czym dziś usłyszała.

Follow Up

Następnie robisz follow up, czyli powrót do kontaktu, mówiąc coś w stylu: ” Witaj, było mi na prawdę miło Cię poznać dziś w sklepie XYZ. Tak jak obiecałam, przesyłam więcej informacji odnoście projektu. Mam świetne nagranie video, które wyjaśnia wszystko ze szczegółami, lepiej niż sama bym to zrobiła. Obejrzyj i zdecyduj czy ten projekt Tobie się podoba. Kiedy najwcześniej będziesz mógł poświęcić 30 min by zobaczyć materiał ?

To jest na prawdę dobry sposób na rozpoczęcie rekrutacji. Spróbuj, nic nie tracisz ! Następnym razem w sklepie, wykorzystaj w praktyce to co dziś się nauczyłeś 🙂

P.S. Jeśli zagadam do obcej dziewczyny: ” Hej! Masz świetną torebkę”, a ona odpowie coś w stylu: “oh, dzięki !ale to nie Twój interes!”… to wiesz co….nie mam zamiaru prowadzić z tą osobą żadnych interesów i tym bardziej mieć jej w swoim zespole. Myślę, że Ty też nie.

Powodzenia !!!

 

Jeśli podobało Ci się to co tu przeczytałeś, przekaż dalej, podziel się z innymi, by również odnosili sukces w Network Marketingu.

Mam nadzieję, że podobało Ci się to czym się właśnie z Tobą podzieliłam,  ponieważ każdego tygodnia wkładam całe moje serce w zapewnienie Ci wspaniałych porad i strategii rekrutacyjnych w biznesie Network Marketingu, które pozwolą Ci wdrożyć je w Twój biznes natychmiast, jednocześnie ciesząc się drogą do sukcesu i spełnienia marzeń. 

Pamiętaj, że w każdy wtorek zamieszczam nowy film szkoleniowy i darmowe materiały na moim blogu oraz kanale YouTube.

Wyróżnij się … zostaw komentarz poniżej, podziel się co Ci się najbardziej podobało  
Dziękuję Ci za Twój czas….Jesteś MEGA !

Pytanie tygodnia: Czy kiedykolwiek miałeś okazje poznać nieznajomego w sklepie i nawiązać relację/ rozmowę? Czy użyjesz tej metody by podjąć próbę rekrutacji nieznajomego ? 

Jeśli tak, podziel się w komentarzu poniżej i daj znać, co Ci się w tym najbardziej podoba.

 

Zobacz co jeszcze pomożecie w szybszym rozwoju Twojego biznesu Network Marketingu

2 komentarze

 • Anita

  Ciekawy pomysł. Jeśli się uda w ten sposób zrekrutować Osobę, to mam pytanie, w jaki sposób duplikować ten sposób rekrutacji. Bo jeśli jej powiem po czasie, że ta rozmowa była zamierzona, to ona dziwnie się poczuje.

  • Awatar użytkownika

   Klaudia

   Aby uniknąć dyskomfortu “po”, warto od samego początku pozytywnie się nastawić i podejść naturalnie do rozmowy, ze szczerą intencją komplementu, który naturalnie byśmy zakomunikowali. Nie ma sensu nastawiać się, że “jest to zamierzone” tylko nauczyć się zauważać w ludziach pozytywy i zwracać uwagę na ludzi w pierwszej kolejności, zanim zaczniemy mówić o sobie i swoim projekcie. Każdy lubi być ZAUWAŻONY i szczerze doceniony 🙂 Myślę, że jak po praktykujesz na co dzień, dawanie szczerych, naturalnych komplementów, to wtedy będzie już “samo” przychodziło i będzie z pewnością duplikowalne. Pamiętaj, że jesteśmy wzorem do naśladowania dla naszych ludzi, więc Twoja postawa będzie duplikowana przez kolejne osoby 🙂 Powodzenia!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *