17 sposobów na pasywne zarabianie
Zarabianie

17 sposobów na pasywne zarabianie

Co to jest dochód pasywny ? Czy dochód pasywny w ogóle istnieje ? Dlaczego warto budować różne źródła dochodu pasywnego ? Jakie są sposoby na zbudowanie dochodu pasywnego w internecie i po za nim? Od czego zacząć budowanie dochodu pasywnego ?

To pytania, które są bardzo często zadawane przez wiele osób, interesujących się zarabianiem pasywnym. W dzisiejszym wpisie chcę się z Wami podzielić moim doświadczeniem na temat dochodu pasywnego i postaram się odpowiedzieć na powyższe pytania jak najprościej jak to możliwe.

Istnieją dwie formy dochodu: pasywny i aktywny. Czym się różnią ? Zacznę od wyjaśnienia definicji.

No więc czym jest dochód pasywny, a czym dochód aktywny i jak się różnią od siebie ?

17 sposobów na pasywne zarabianie

Czym jest "dochód aktywny" ?

Dochód aktywny jest bezpośrednim wynikiem naszych starań w celu zdobycia zapłaty. To wtedy pracujemy przez godzinę i dostajemy określoną kwotę za tę godzinę pracy, czyli najprościej mówiąc- praca na standardowym etacie. Również dochód aktywny zarabiają osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą i oferują  swoje usługi, bezpośrednio klientom np. prawnicy, lekarze, fryzjerzy, kosmetyczki, graficy komputerowi itd.  Zdobycie wysokiego dochodu aktywnego jest często ciężką pracą i wymaga poświęcenia ponad wszystko. Taki dochód jest również ograniczony, ponieważ bez względu na to, jakie otrzymujesz stawki za godzinę lub wykonaną pracę, wciąż musisz stawić się, aby zarobić pieniądze. Najprościej rozumiejąc, kiedy Ty nie jesteś aktywny, to po prostu nie zarabiasz.

Czym jest "dochód pasywny" ?

Dochód pasywny ma miejsce wtedy, gdy nadal będziesz otrzymywać zapłatę po zakończeniu pracy. Przykładem mogą być tantiemy z książek, filmów lub piosenek, a także dochód z nieruchomości lub inwestycji biznesowych, w których nie musisz być obecny, aby je zdobyć. Na przykład Bill Gates nadal generuje dochód rezydualny od Microsoftu, mimo że już tam nie pracuje.

Dochód pasywny pochodzi z budowy aktywów, który będzie nadal wypłacany po zakończeniu pracy. Książka, film lub piosenka to aktywa dla ludzi zarabiających na tantiemach. Dom lub mieszkanie jest aktywem dla właściciela, któremu płaci się czynsz, a firma jest aktywem dla właściciela firmy, który nie musi już angażować się w codzienne czynności. W najprostszym rozumieniu, za raz dobrze wykonaną pracę, możesz otrzymywać zapłatę regularnie, jeśli dobrze zainwestujesz swój czas i zautomatyzujesz procedury.

Mit pasywnego dochodu

Wiele osób mówi o dochodzie pasywnym w taki sposób, że sprawia wrażenie, iż nigdy nie trzeba nic robić, aby utrzymać ten dochód. Prawda jest taka, że zwykle musisz mieć oko na „swoje interesy”, jeśli chcesz, aby wszystko funkcjonowało płynnie, a wypłaty były regularne . Na przykład Richard Branson nie prowadzi żadnej z ponad 400 firm, które założył, ale by mieć pod kontrolą swoje biznesy, analizuje liczby każdego dnia, aby upewnić się, że osiągają dobre wyniki, i w razie problemów dzwoni do dyrektora generalnego.

Z mojego dotychczasowego doświadczenia, muszę zaznaczyć, że dochód pasywny, to nie do końca 100% wolność i totalne „porzucenie tematu”, by móc wylegiwać się na plaży i nie dbać już o swój biznes. Pracę wykonamy raz, lecz następnie wymagana jest od nas kontynuacja „doglądania biznesu” i ciągłego rozwoju. Możemy zautomatyzować wiele procedur i zlecić pracę, którą wykonywaliśmy dotychczas komuś z zewnątrz, lecz mimo to, musimy mieć pod kontrolą „stan naszego biznesu”. Dlatego tez postaram się odpowiedzieć na pytanie, czy prawdziwy dochód pasywny, gdzie „nic nie musisz robić”, rzeczywiście istnieje ? Każdy tak by chciał, że za raz dobrze wykonaną pracę, pieniądze spływają regularnie, mimo że nie poświęcamy już wcale czasu na ich zdobycie. Być może nie jest to aż tak bajkowe, lecz mimo to możemy zminimalizować nasze zaangażowanie w biznes i cieszyć się wolnością finansową, poświęcając na to minimum czasu.

Często istnieje taka wizja dochodu pasywnego, że powinniśmy raz  zapracować, aby zbudować aktywa pasywnego dochodu, a następnie siedzieć całymi dniami na plaży, relaksując się do końca życia. Prawda jest taka, że większość ludzi bardzo znudzi się tym scenariuszem i chętnie znajdzie coś do zrobienia (w moim przypadku tak to wygląda – pomimo, że mieszkam na Teneryfie, bardzo mało korzystam z plaż i basenu, gdyż jest to niezwykle nudne dla osób aktywnych, takich jak ja). Właśnie dlatego miliarderzy na świecie nadal pracują… uwielbiają to, co robią i dawno temu przestali robić to tylko i wyłącznie dla pieniędzy. Jest to zazwyczaj ich pasja, hobby i sposób na życie.

17 sposobów na pasywne zarabianie

Jak zbudować dochód pasywny

Aby wygenerować dochód pasywny, musisz stworzyć coś, co ludzie będą kupować regularnie na długo po jego utworzeniu. Dobrym przykładem dochodu pasywnego po za internetem, to nieruchomości np. mieszkanie lub dom na wynajem to dobry pomysł na taki dochód, ponieważ ludzie będą nadal płacić czynsz za prawo do mieszkania w tym miejscu, a właściciel może zlecić zajmowanie się mieszkaniem agencji lub dedykowanej osobie, zyskując czas. Również inny przykład dochodu pasywnego offline to gabinet dentystyczny (lub jakikolwiek inny), gdzie dentysta może skalować swój biznes, poprzez zatrudnienie innych dentystów do swojego gabinetu oraz wyszkolenie ich, dzięki temu będzie wykorzystywać czas innych osób, do budowania dochodu pasywnego. Oczywiście zadaniem właściciela będzie nadzór biznesu i doszkalanie personelu na początku, lecz z czasem będzie mógł zatrudnić dyrektora generalnego, który przejmie jego obowiązki. Dzięki temu właściciel gabinetu dentystycznego „kupi sobie czas” innych ludzi, uzyskując tym sposobem więcej czasu dla siebie i pasywne zarobki.

Dokładnie w ten sam sposób możesz stworzyć swój biznes online, gdzie na początku samemu angażujesz 100% swojego czasu, a następnie kiedy wypracujesz pierwsze stałe dochody, możesz zacząć sporadycznie zlecać pracę i automatyzować zadania za pomocą dostępnych narzędzi internetowych, tworząc w ten sposób pasywne dochody online.

Pierwsze kroki do stworzenia dochodu pasywnego

Pierwszą rzeczą jest po prostu uświadomienie sobie jak aktualnie inwestujesz swój czas: czy jest to budowanie dochodu aktywnego czy dochodu pasywnego. Następnie warto podjąć decyzje o sposobie zarabiania, który z czasem zmieni się z dochodu aktywnego na pasywny. Cokolwiek byś nie zaczął robić, to na początku będzie to zawsze aktywne angażowanie się w projekt, ponieważ ciężko jest założyć nową firmę i wygenerować dochód pasywny kolejnego dnia, dlatego musisz mieć trochę cierpliwości zanim zbudujesz swój wymarzony dochód pasywny.

Z czasem, zwiększając dochód pasywny, możesz zacząć zmniejszać liczbę godzin, które przeznaczasz na aktywne dochody. Oznacza to, że Twój dochód pasywny wzrośnie jeszcze szybciej, gdy poświęcisz mu więcej uwagi.

17 sposobów na pasywne zarabianie

Poniżej przedstawiam 20 sposobów lub też pomysłów na dochód pasywny, który możesz stworzyć przez internet lub po za internetem. Można je łączyć, można też wybrać jeden i całkowicie skupić się na jego realizacji. Osobiście korzystam już z kilku możliwości zarabiania dochodu pasywnego przez internet i mogę z własnego doświadczenia pokazać Ci na czym to polega i od czego zacząć by zbudować swoje kolejne źródło dochodu pasywnego. Zwróć szczególną uwagę, że większość z tych pomysłów wymaga dużej inwestycji czasu oraz wiedzy. Gdyby dało się w łatwy sposób zarabiać nic przy tym nie robiąc – każdy by to robił. Mimo to, warto dać sobie szansę i zrobić coś, co pozwoli Ci podnieść standardy swojego życia. 

#1 Sposób na dochód pasywny: Network Marketing

Pierwszy sposób na zarabianie online, jaki odkryłam osobiście to oczywiście Network Marketing (zobacz mój post Dlaczego warto budować biznes Network Marketingu). Wiele osób wciąż krytykuje tę branżę, kompletnie jej nie rozumiejąc lub słuchając osób, które powtarzają zasłyszane plotki ludzi, którzy nigdy nie osiągnęli żadnego sukcesu lub nawet nigdy nie pracowali w tej branży. Ja zaangażowałam się w Marketing Sieciowy w 2017 roku (nie mając żadnego doświadczenia i negatywnych uprzedzeń) i pod koniec tego samego roku miałam wypracowany dochód pasywny, wyższy niż większość ludzi zarabiających pieniądze w Polsce na pełnym etacie. Dochód z tej branży otrzymuje do dziś i dzięki temu mogę skupiać się również na innych pomysłach na biznesy online. Jednak muszę zaznaczyć, że aby wypracować dochód pasywny w Network Marketingu, ważnych jest kilka kwestii by wziąć pod uwagę: 

 1. Wybierz dobrą firmę (zobacz mój post na ten temat: Co musisz wiedzieć zanim zaczniesz działać w MLM). Produkty, które promujesz/sprzedajesz, muszą być produktami konsumpcyjnymi w konkurencyjnych cenach, używanymi na co dzień przez dużą grupę lojalnych osób, gotowych co miesiąc kupować produkty Twojej firmy. Ważne, aby zbudować sieć lojalnych klientów, zanim przejdziesz na tkz. „emeryturę w branży”, by mieć pewność, że będziesz otrzymywać regularnie prowizje z zakupów.
 2. Zespół, który budujesz, musi mieć narzędzia do pracy i odpowiednie wyszkolenie, by wiedział jak działać samodzielnie bez Twojej ingerencji. Postaraj się zautomatyzować ten proces i wprowadzić procedury powtarzalne przez kolejne, dołączające osoby do zespołu.
 3. Plan Marketingowy firmy, którą promujesz zazwyczaj ma jakieś założenia czy też wytyczne, które są warunkami otrzymywania dochodów pasywnych z comiesięcznych zakupów Twoich klientów, nawet jak nie będziesz już aktywny biznesowo. Zwróć na to szczególną uwagę! (zadaj pytanie swojemu Sponsorowi co będziesz musiał robić lub co jest wymagane, gdy przejdziesz na „emeryturę” w biznesie, jakie są warunki otrzymywania wypłat – możesz się bardzo zdziwić! To będzie Twoja odpowiedź na to jaki będzie Twój dochód pasywny z tej branży i na jak długo go będziesz miał)
 4. Aby wypracować dochód pasywny w tej branży, przygotuj się na początku na intensywną pracę, inwestując dużo godzin, za małą zapłatę. Po pewnym czasie, możesz cieszyć się wysokimi zarobkami, poświęcając dużo mniej czasu, wykorzystując dźwignię duplikacji. Zobacz moje Kursy Online jak zbudować dochód w tej branży przez Facebooka!

#2 Sposób na dochód pasywny: Blog

Zacznij pisać Bloga w temacie, który najbardziej Cię interesuje, masz największe doświadczenie i najbardziej lubisz pogłębiać wiedzę. Nie musisz być ekspertem, by pisać Bloga na jakiś temat. Tak naprawdę, ekspertem stajesz się po drodze. Ja zaczęłam pisać mojego pierwszego Bloga na temat, który najbardziej mnie interesował, czyli Wegetarianizm i przepisy wege, składające się z max 5 składników. Dzięki temu, że posiadałam kiedyś kawiarnię wegetariańską w Irlandii, miałam dużą wiedzę w tematyce zdrowych, prostych przepisów. To był temat, który mogłam pogłębiać w nieskończoność!

Dlatego jeśli chcesz zacząć zarabiać na Blogu, zacznij pisać na temat, który Ciebie najbardziej interesuje, a zapewne znajdzie się nisza, czyli grupa docelowa, która będzie chciała czytać Twoje artykuły.

Osobiście mam 4 blogi aktualnie, dwa po polsku i dwa po angielsku, które wciąż rozwijam i buduje dochody pasywne.

Jak zarabiasz na blogu? Sposobów jest naprawdę wiele, które zapewne opisze w innym artykule, żeby móc szczegółowo omówić ten temat. Lecz już teraz zachęcam Cię by wykupić domenę i hosting, i zacząć tworzyć swoją stronę (jakiś czas temu nagrałam bezpłatny tutorial: krok po kroku jak zacząć swoją stronę internetową w WordPress dla osób początkujących, kompletnie anty-technicznych, tak jak ja. Zobacz tutaj pełny tutorial 1,5 h 😉 )

#3 Sposób na dochód pasywny: Kursy Online

Zauważ, że zaczynam pisać tą listę od sposobów zarabiania online, które sama na co dzień praktykuję i zarabiam pasywnie. Są to sposoby sprawdzone osobiście, dlatego wiem, że warto je polecić w pierwszej kolejności.

Jak wiesz, jestem autorką kilku kursów online, które zaprojektowałam dokładnie rok temu, i do dziś otrzymuję za tę pracę naprawdę konkretne dochody pasywne, których bym się nie spodziewała, kiedy zaczynałam. Aktualnie mam na celu zbudować kolejne kursy online i szkolenia (darmowe i płatne), w tematyce marketingu i biznesu internetowego, by nauczać tego, co u mnie działa. Kursy, które stworzyłam ponad rok temu, pomimo, że nie stosuję wobec nich żadnej reklamy i marketingu (oprócz tego co na blogu i youtube), przynoszą mi regularnie dochody pasywne – na bieżąco każdego miesiąca dołącza min 10 studentów. (Dziękuję wszystkim moim studentom za zaufanie!)

Kursy Online jest to sposób na dochód pasywny, który również możesz zastosować u siebie. Jeśli jest temat, w którym czujesz się naprawdę dobry i chciałbyś podzielić się swoją wiedzą z większym gronem osób, to nie zwlekaj! Zacznij pisać swoje pomysły już dziś, pisz Bloga, a z czasem stworzysz kurs, na którym będziesz zarabiać pasywnie. W kolejnych artykułach na moim blogu rozpiszę krok po kroku od czego zacząć i jak stworzyć swoje pierwsze kursy online.

Jeśli już teraz masz pomysł na kurs, to polecam Ci platformę z której sama korzystam TEACHABLE, na której możesz udostępnić swoje kursy już za darmo!

Przeczytaj -> Jak zarabiać na blogu, dzięki swoim produktom i usługom

#4 Sposób na dochód pasywny: Marketing Afiliacyjny

Marketing Afiliacyjny to jeden z najpopularniejszych sposobów zarabiania online, nie tylko na Blogu ale również w Social Media. Co to jest Marketing Afiliacyjny ? Również znany jako marketing partnerski ma miejsce, gdy sprzedawca online płaci prowizję za ruch lub sprzedaż wygenerowaną na podstawie poleceń. W najprostszym rozumieniu: polecasz czyjeś produkty lub usługi i otrzymujesz prowizje, za każdym razem kiedy ktoś kupi z Twojego polecenia dany produkt lub usługę (otrzymujesz tkz. unikatowy link afiliacyjny przypisany Tobie). Osobiście w ten sposób zarabiam na blogu www.LoveExplore.pl na którym polecam z własnego doświadczenia wycieczki na Teneryfie, wynajem aut oraz zakwaterowanie.

W internecie istnieje bardzo dużo firm, które praktykują Marketing Afiliacyjny, gdzie możesz zostać partnerem i natychmiast zacząć zarabiać prowizje. 

Najlepszą platformą, zrzeszającą wszystkie programy partnerskie jest WebePartners. Jest to największa sieć afiliacyjna dedykowana rynkowi e-commerce. Rejestracja jest bezpłatna! Nic Cię nie kosztuje dołączenie do programu, i tylko od Ciebie zależy ile będziesz zarabiać!

Marketing afiliacyjny to prosty 3-etapowy proces:

1.Polecasz produkt lub usługę swoim obserwującym.
2. Twoi obserwatorzy kupują produkt lub usługę za pomocą linku partnerskiego.
3. Otrzymujesz prowizję za sprzedaż dokonaną za pomocą linku partnerskiego.

P.S. Jeśli jesteś szczęśliwym nabywcom któregokolwiek z moich kursów online, możesz również zostać moim partnerem, czyli za każde polecenie kursu wypłacę Ci 10% prowizji! Rejestrujesz się na platformie na której znajdują się wszystkie moje kursy i automatycznie z każdego Twojego polecenia otrzymasz wypłatę prowizji. Jeśli chcesz polecać moje kursy i zarabiać online, zobacz koniecznie więcej szczegółów na tej stronie: https://www.klaudiastawiarska.pl/program-partnerski/

Załóż bezpłatne konto na WebePartners i zacznij zarabiać na Afiliacji!

#5 Sposób na dochód pasywny: Programy Partnerskie

Programy Partnerskie to dokładnie to samo co Marketing Afiliacyjny, lecz czasami mogą być na różnych zasadach, np. polecając hosting, wtyczki do WordPress lub narzędzia do tworzenia stron lądowania lub autorespondery, są to programy partnerskie, które pozwalają Ci na regularny dochód pasywny. Jak to działa ? Zazwyczaj te programy oferują comiesięczną subskrypcję, gdzie klienci płacą “abonament” za korzystanie z danej usługi. Przykładem może być Dhosting (który osobiście z własnego doświadczenia polecam każdemu, kto zaczyna swoją stronę www i potrzebuje domenę, prosty w obsłudze panel oraz brak limitów przestrzeni w sieci).

Innym przykładem może być MailerLite – czyli platforma do automatycznie wysyłanych maili do swoich fanów, tkz. autoresponder. Polecam tą platformę , ponieważ jest darmowa (dla pierwszych 1000 subskrybentów) oraz jest bardzo łatwa w obsłudze (zwłaszcza dla osób, które nie czują się mocne technologicznie tak jak ja). Rejestrując się z mojego linka partnerskiego, otrzymasz 20$ zniżki na pierwsze płatności za użycie platformy.

Oczywiście możesz również stworzyć swój program partnerski, dzięki któremu będziesz otrzymywać dochód pasywny, a przy okazji dasz możliwość zarabiać innym. Dokładnie tak jak ja mam na swojej platformie z kursami, o czym pisałam powyżej.

Przeczytaj -> Jak zarabiać na blogu, dzięki programom partnerskim

#6 Sposób na dochód pasywny: Dropshipping

Dropshipping to usługa oferowana przez (niektórych, nie wszystkich) hurtowników. Gdy korzystasz z hurtowni, która oferuje usługi Dropshipping, nie musisz się martwić o zapasy lub wysyłkę produktów. Zamiast tego, gdy otrzymujesz zamówienie od klienta, kontaktujesz się z hurtownikiem, który wysyła je do klienta za Ciebie. Oznacza to, że jako sprzedawca możesz sprzedawać różnorodne produkty bez konieczności magazynowania jakichkolwiek zapasów. To sprawia, że dropshipping jest bardzo atrakcyjny dla nowych małych firm internetowych prowadzących działalność w domu.

W prostym rozumieniu, tworzysz swój własny sklep online, z produktami wybranymi z hurtowni działających w modelu dropshipping, tworzysz swoją markę, tworzysz własne ceny z odpowiednią marżą, robisz marketing i promocje sklepu, by klienci online dowiedzieli się o Tobie, kiedy ktoś zamawia przez Twoją stronę dany produkt, przesyłasz informacje o zamówieniu do dostawców, zachowując określoną kwotę jako prowizję. Firma z którą współpracujesz, następnie wysyła produkt z magazynu, bezpośrednio do klientów, tak naprawdę bez Twojego udziału. 

Na przykład, jeśli cena produktu w sprzedaży hurtowej wynosi 150 zł, Twój sklep dropshipping może sprzedać go za 200 do 250 zł, uzyskując prowizję w wysokości 50 zł lub 100 zł.

Główne zalety tego biznesu:

 • Ustalasz własne ceny i marże
 • Nie magazynujesz produktów
 • Nie ponosisz żadnego ryzyka
 • Twoim jedynym kosztem jest założenie strony i marketing
 • Możesz rozpocząć sprzedaż hurtową natychmiast!
 • Zarabiasz pasywnie online

Jak dla mnie ten model biznesu jest genialny! Osobiście mam taki sklep online, który wysyła bezpłatnie na całym świecie, bezpośrednio do klienta produkty, który są na mojej stronie. Zobacz mój sklep tutaj: www.MyFavBag.com

P.S. Już wkrótce pojawi się więcej artykułów na moim blogu na temat tej formy zarabiania, gdyż uważam, że każdy może stworzyć taki biznes, nie wychodząc z domu! 

Polecam Ci genialny Kurs Online: Facebook dla biznesu, dzięki któremu rozreklamujesz swoją firmę na Social Media.. Jest to aż 5,5h konkretnej wiedzy za jedyne 69zł!

Dlaczego Twoja firma powinna znaleźć się na Facebooku? Powodów jest sporo, ale dwa poniższe powinny wystarczyć, byś nie czekał ani chwili dłużej z decyzją o założeniu fanpage. Na Facebooku jest już blisko połowa Polaków, więc niezależnie od branży w jakiej działasz na pewno są tutaj Twoi klienci. Facebook to również niezwykle skuteczny sposób na zdobywanie nowych klientów i zwiększanie sprzedaży – wiele firm uczyniło z niego swój główny kanał marketingowy. To nadal za mało? Zobacz do czego jeszcze wykorzystasz fanpage na Facebooku.

#7 Sposób na dochód pasywny: Sklep internetowy z drukowanymi koszulkami, kubkami i gadżetami

Kolejny, bardzo ciekawy sposób na zbudowanie dochodu pasywnego online to POD czyli print on demand (drukowanie na zawołanie).

POD to internetowy model biznesowy, w którym zlecasz procesy produkcyjne i wysyłkowe producentowi towarów e-commerce. Sprzedajesz produkty z Twoimi projektami, grafikami na pustych koszulkach, kubkach, torbach i wielu innych towarach. Przesyłasz zdjęcia do aplikacji partnera z którym współpracujesz, dodajesz produkt do sklepu internetowego i dzielisz zyski z każdej sprzedaży.

Gdy ludzie kupują Twój produkt na Twojej stronie, zamówienia są drukowane przez producenta z którym współpracujesz, pakowane i dostarczane bezpośrednio na adres klienta. Płacisz swojemu dostawcy za ich materiały i pracę. Pozostał Ci Twój zysk. Działa to podobnie do Dropshipping, lecz w tym modelu Ty tworzysz swoją własną markę.

Załóżmy, że płacisz 24 zł za koszulkę bez żadnego wzoru. Tworzysz unikatową grafikę na koszulki w Twoim sklepie i dodajesz marżę do ceny podstawowej. Na przykład sprzedajesz produkt na swojej stronie za 48 zł. Ktoś kupuje koszulkę z Twojej strony, a Twój partner drukujący otrzymuje zamówienie i je realizuje. Sprzedałeś go za 48 zł, zapłaciłeś dostawcy 24 zł i zarobiłeś 24 zł. 

Jedyne czego potrzebujesz, to pomysł na teksty lub projekty grafik. Sprzedażą, produkcją i wysyłką zajmuje się producent czyli Cupsell, a Ty śpisz i zarabiasz prowizję od sprzedanych gadżetów. Samodzielnie możesz ustalić jej wysokość. Dla mnie jest to genialne rozwiązanie.

Proste, prawda?

W ten sposób możesz stworzyć różne kategorie produktów na swojej stronie, a następnie reklamować je na Social Media i na blogu by nabyć pierwszych klientów i zarabiać pasywnie!

Ja osobiście ten model biznesowy odkryłam jakiś czas temu i założyłam 3 sklepy z moimi produktami drukowanymi. Zobacz jak to wygląda w praktyce:

 1. Mój sklep na rynek USA www.PositiveVibesShop.com (wszystkie projekty są mojego autorstwa 🙂 )
 2. Mój najnowszy sklep na polski rynek https://klaudiastawiarska.cupsell.pl/ (wszystkie produkty są zaprojektowane przeze mnie 🙂 ).
 3. Sklep z gadżetami www.sklep.KlaudiaStawiarska.pl 

Wkrótce będę pisać więcej na ten temat, jak krok po kroku stworzyć taki biznes. Jeśli chodzi o koszty to rejestracja na platformie drukującej jest całkowicie bezpłatna, a Twoim zadaniem jest jedynie stworzyć własne grafiki i rozreklamować produkty. Następnie zarabiasz dochód pasywny, za raz dobrze wykonaną pracę.  

Zalety tego biznesu:

 • Praktycznie zerowy wkład własny (bezpłatna rejestracja i współpraca) Polecam platformę Cupsell (na polski rynek), na której założysz taki sklep w jeden dzień, bez potrzeby posiadania własnej domeny i hostingu, ponieważ Twój sklep jest na tej platformie. Twoim zadaniem jest zaprojektować produkty i je sprzedawać! To wszystko! Zacznij już dziś, zobacz jakie to proste, zarejestruj się na tej stronie.
 • A tak wygląda mój sklep:

 • Jeśli chodzi o rynek amerykański i angielski to polecam drukarnię z którą osobiście współpracuję (rejestracja jest darmowa, lecz w tym wypadku musisz posiadać swoją własną stronę www lub możesz sprzedawać na Etsy.com czy też innych stronach z którymi aplikacja się integruje)
 • Polecam Printify (kliknij tutaj) – drukarnia posiada ogromny wybór gadżetów do druku, a rejestracja jest bezpłatna.
 • Możesz eksperymentować z różnymi projektami produktów, bez żadnych kosztów! 
 • Możesz rozwijać swoje sklepy na różne rynki gdyż wysyłka jest “prawie” do wszystkich krajów świata
 • Nie magazynujesz żadnych produktów
 • Nie masz stałych opłat
 • Nic nie ryzykujesz!

Sprzedajesz unikalne produkty, budujesz własną markę, społeczność i powracających klientów… co jest bardzo korzystne w dłuższej perspektywie czasu.

Jak Ci się taki biznes podoba?

Zobacz mój tutorial: jak krok po kroku stworzyć sklep z koszulkami i innymi produktami z własnym nadrukiem

#8 Sposób na dochód pasywny: Reklamy

Dotychczas pokazałam Ci 8 sposobów na zarabianie online i tworzenie dochodów pasywnych przez internet jakie sama stosuję od 2 lat. W dalszej części tego postu pokażę Ci kilka innych możliwości budowania dochodu pasywnego online, którymi jeszcze się nie zajmowałam, lecz znam ich możliwości.

Reklamy to prawdopodobnie jeden z popularniejszych sposobów na zarabianie online, stosowanych przez większość blogerów. Sposób ten jest bardzo opłacalny, jeśli na Twojej stronie jest dużo czytelników lub na Social Media dużo fanów. Kroki są proste: po pierwsze tworzysz blog lub serwis oparty o treść udostępnianą użytkownikom za darmo, i zarabiasz z wyświetlanych na nim reklam. Może być to blog, portal tematyczny, lub np. strona z recenzjami książek i filmów. Ważne jest aby treść na nich była popularna oraz stale przyciągała użytkowników. 

Obecnie prowizja Google wynosi 32 %. Oznacza to, że jako osoba udostępniająca materiał promocyjny reklamodawcy, zarobić możemy 68 % poniesionego przez niego kosztu.

Załóżmy, że dana firma lub organizacja postanowi przeznaczyć na każde kliknięcie jednostkę reklamową 1 złoty. 32 grosze z tej kwoty zachowa dla siebie Google, natomiast 68 groszy przekaże właścicielowi witryny, czyli w tym przypadku nam. Warunkiem jest oczywiście kliknięcie reklamę na naszej stronie internetowej.  (polecam artykuł na ten temat, na  stronie zarabiaj365.pl)

P.S. Polecam genialny Kurs Online: Podstawy reklamy w Google Ads (AdWords) koszt tylko 149zł! 6 godzin samych konkretów. Google Ads udostępnia skuteczne narzędzia reklamowe dla każdego przedsiębiorcy niezależnie od branży i wielkości jego biznesu. Jest to też absolutny must-have każdego marketera pracującego jako freelancer czy też poprzez agencję.​

Przeczytaj →Jak zarabiać na blogu, dzięki reklamom Google AdSense

#9 Sposób na dochód pasywny: eBook lub książka

Książka może być świetnym sposobem na uzyskanie poważnego dochodu pasywnego online. Zwłaszcza, że koszt jest zerowy, jeśli sprzedajesz książkę w formacie ebooka czyli w PDF.  Gdy książka będzie dostępna na stronie takiej jak ebookpoint.pl, możesz co miesiąc otrzymywać zapłatę za absolutnie nic nie robienie, czyli Twój wymarzony dochód pasywny online. Pamiętaj, że poświęcenie czasu na opracowanie skutecznego planu marketingowego jest niezwykle ważne, ponieważ Twoi potencjalni czytelnicy muszą dowiedzieć się o Twoim ebooku. Nic się samo nie wydarzy! Oczywiście im więcej czasu poświęcisz na marketing swoich książek, tym więcej zarobisz. 

Książkę możesz opublikować na gotowej platformie ebookpoint.pl, nawet jeśli nie masz swojej strony www. Aby skorzystać z usługi self-publishingu na stronie, musisz:

 • napisać książkę lub nagrać audiobooka,
 • wykonać wszelkie prace redakcyjne (korekty, projekt okładki, pozyskanie numeru ISBN etc.),
 • wykonać konwersję do jednego z formatów: PDF, ePub, Mobi (im więcej, tym lepiej),
 • zarejestrować się na platformie i wprowadzić książkę do sprzedaży.
 • Więcej informacji dowiesz się tutaj.

#10 Sposób na dochód pasywny: Własna Marka

Możesz stworzyć własny brand lub markę, projektując własne przedmioty, ubrania, wzory, a później czerpać zyski z ich sprzedaży. Mogą to być produkty ręcznie robione przez Ciebie, lub też jak wyżej pisałam, własne koszulki i gadżety. Jeśli nie potrafisz jeszcze stworzyć własnego sklepu online na platformie WordPress czy Shopify, możesz sprzedawać swoje produkty na dedykowanej platformie dla produktów ręcznie robionych Etsy. Jest to coś w rodzaju Allegro, natomiast znajdziesz tu produkty ręcznie wykonane przez indywidualne osoby. Etsy to globalna platforma sprzedaży unikatowych przedmiotów oraz towarów potrzebnych do działalności twórczej. Znajdziesz tu mnóstwo niezwykłych produktów, od wyrobów rękodzielniczych po skarby vintage. Wejdź na stronę Etsy i zainspiruj się kreatywnością innych ludzi!

#11 Sposób na dochód pasywny: Inwestowanie w giełdę

Sposób, którego nigdy nie próbowałam lecz znam osoby, które nauczyły się tej branży i zarabiają naprawdę dobre pieniądze! Jeśli masz kapitał, możesz spróbować swoich sił w inwestowaniu na giełdzie. Jest to szybki, ale również ryzykowny sposób zarabiania bez dużego nakładu pracy. Wymaga również posiadania odpowiedniej ilości pieniędzy oraz znajomości giełdy i zdolności do analitycznego interpretowania wykresów. Polecam artykuł dla początkujących jak działać na giełdzie. 

Polecam 3 godzinny kurs online: Podstawy inwestowania na giełdzie, koszt tylko 119zł. Dowiesz się jak rozpocząć inwestowanie, unikać ryzyka i wybrać strategię odpowiednią dla siebie. Znajdziesz tutaj wszystko, o czym powinien wiedzieć każdy początkujący inwestor. To wiedza poparta praktyką, omawiana na realnych przykładach z rynku.​

#12 Sposób na dochód pasywny: Dywidendy

Akcje dywidendowe są sprawdzonym i prawdziwym sposobem na zarabianie pasywnego dochodu. Będziesz musiał przeprowadzić wiele badań, aby znaleźć dobre akcje i zainwestować znaczną ilość pieniędzy, aby otrzymać duże dywidendy. Jeśli jednak konsekwentnie inwestujesz pieniądze w akcje dywidendowe, możesz z czasem zgromadzić niezły dochód pasywny.

W przypadku każdej z tych możliwości inwestycyjnych upewnij się, że otworzyłeś konto w najlepszym internetowym domu maklerskim i otrzymujesz odpowiednie wynagrodzenie.

#13 Sposób na dochód pasywny: kanał na YouTube

Interesujesz się szczególnie jakimś tematem? Pasjonuje Cię fotografia, sport, moda, kosmetyki, zdrowie, kulinaria, podróże, etc? Jeśli tak, załóż kanał na YouTube i buduj swoją markę online! Może być to kanał edukacyjny, lifestylowy lub też rozrywkowy. Następnie, kiedy cierpliwie budujesz swoją społeczność fanów i Twój kanał zyska popularność, możesz czerpać regularne przychody z reklam wyświetlanych podczas oglądania Twoich filmików. Co więcej… Za pośrednictwem YT możesz generować klientów do swojego biznesu, jeśli prowadzisz sklep online lub cokolwiek innego np. z powyżej wymienionych przykładów zarabiania pasywnie. 

Polecam 5 godzinny kurs online: Jak zarabiać na YouTube za jedyne 79zł ! Wykorzystaj swoją pasję, twórz świetne filmy i zacznij zarabiać na YouTube! Swoim wieloletnim doświadczeniem w kursie podzielą się z Tobą; Michał Barczak – specjalista z zakresu wideo marketingu oraz Matt Olech – znany polski YouTuber z ponad 6 letnim stażem. Przez 5 godzin będą oprowadzać cię po zakamarkach YouTube’a, ucząc jednocześnie tworzenia świetnych treści wideo i zarabiania na nich.

#14 Sposób na dochód pasywny: Sprzedawaj wiedzę

Jeżeli posiadasz wiedzę specjalistyczną lub jesteś uzdolniony artystycznie, możesz spróbować dystrybucji swojej wiedzy w formie sprzedaży praw autorskich. Coraz bardziej popularna staje się produkcja poradników w formie e-booków, książek, kursów internetowych, płatnych webinarów czy podcastów. Do tego można dołożyć sprzedaż swoich prac np. do banków zdjęć czy podkładów muzycznych. To pozwala na wykonanie jednorazowej pracy, a potem długofalowe czerpanie korzyści. Oprócz tego możesz prowadzić konsultacje online oraz szkolenia, za które będziesz pobierać opłatę, natomiast nie jest to już dochód pasywny, a po prostu zarabianie przez internet.

Do tego biznesu na pewno przyda Ci się wiedza jak wykorzystać marketingowy potencjał social media. Polecam Ci 12 godzinny kurs online: Kurs Social Media dla biznesu za jedyne 69 zł ! Dzięki temu kursowi zwiększysz sprzedaż, zdobędziesz klientów i zbudujesz wizerunek firmy lub swojej marki osobistej.

#15 Sposób na dochód pasywny: Aplikacja mobilna

Jeśli masz zdolności techniczne i potrafisz wymyślić kilka unikalnych pomysłów na aplikacje mobilne lub ulepszyć istniejącą aplikację, która pomoże ludziom ulepszyć ich życie, możesz znaleźć sobie świetne źródło pasywnego dochodu.

Każda aplikacja na telefonie w jakiś sposób zarabia. Mogą być to gry, programy graficzne czy też porównywarki cen lub nawet aplikacje “przewodniki”. Pomysłów jest wiele, zrób research i stwórz coś swojego!

Kiedy już Twoja aplikacja zyska popularność, możesz udostępniać ją za opłatą, lub za darmo (i wtedy czerpać zyski z wyświetlanych na niej reklam oraz linków do programów partnerskich). Jeśli aplikacją zainteresuje się duża grupa osób, to zapewne wkrótce zainteresuję się nią również jakiś inwestor, który być może zechce ją kupić. Jest to znów dobry przykład sposobu na zarobienie dochodu pasywnego przez internet, pasywnie.

Dla osób, które myślą o takim biznesie, polecam genialny kurs online: Własna aplikacja – od pomysłu do zarabiania. Jest to aż 6,5 godziny wykładów za jedyne 49 zł! Kurs został przygotowany z myślą o osobach, które potrafią zaprogramować prostą aplikację, chciałyby rozpocząć pracę nad większym komercyjnym projektem, ale nie do końca wiedzą jak się do tego zabrać i od czego w ogóle zacząć. Przeczytaj więcej na temat kursu tutaj.

#16 Sposób na dochód pasywny: Franczyza

Masz pomysł na coś, czego jeszcze nie ma wśród sieciówek na rynku? Lub być może obserwujesz wiele firm, lecz widzisz dużo potencjału gdzie istnieją luki w rynku ? Stwórz system zarabiania lub franczyzę, którą będziesz promować dla przyszłych inwestorów – w ten sposób działa Żabka, Subway, McDonald’s, KFC,  i cała masa innych znanych marek (polecam serwis Franchising.pl na temat franczyz. Na tej stronie możesz zainspirować się różnymi markami, zobacz tutaj katalog franczyz). Raz stworzony, skuteczny model biznesowy można sprzedawać i powielać, czerpiąc z niego zyski pasywne.

#17 Sposób na dochód pasywny: Wynajem mieszkania

Jeden z najbardziej kosztownych, ale najbardziej pewnych i trwałych sposobów na stałe i wysokie przychody to wynajem mieszkania. Kupujesz nieruchomość i wynajmujesz ją. Co miesiąc otrzymujesz czynsz od lokatorów. W zakupie można wesprzeć się kredytem. Wtedy dochodem pasywnym będzie wszystko, co zostanie po opłaceniu raty za kredyt, podatku, ew. czynszu do spółdzielni, remontów itp.

Zapewne znasz również serwis AirBnb, gdzie możesz zareklamować swój prywatny apartament lub wynająć nawet pokój! Osobiście korzystam z Airbnb od kilku lat i polecam każdemu kto lubi podróżować i nie przepłacać za nocleg! 

Podsumowując

Jak widzisz sposobów na zdobycie dochodu pasywnego jest wiele, są dostępne dla każdego, ale nikt nie jest w stanie znać się na wszystkich naraz. Niektóre z nich wymagają dużych nakładów czasu i pracy, inne dużej ilości zainwestowanych pieniędzy, a jeszcze inne dobrego pomysłu i trafienia w niezagospodarowaną dotąd niszę.

Dlatego wybierz sposoby osiągnięcia pasywnego dochodu, które najbardziej Ci odpowiadają i są zgodne z Twoimi umiejętnościami i wartościami. Ja osobiście zdecydowałam wybrać prawie połowę z tych sposobów i mam w planach rozwijać kolejne, ponieważ jak już jedno się dobrze rozwinie i zautomatyzuje, można zacząć pracować nad kolejnym.

Kiedy już zaczniesz pracować nad którymś z nich nie poddawaj się. Na najbardziej wytrwałych czeka nagroda w postaci wolności finansowej.

Pewnie nie znasz zbyt wielu osób mających dochód pasywny. Ale ile znasz osób, które o niego zadbały? Które coś zrobiły, aby go osiągnąć?  

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu, już wiesz od czego zacząć, aby móc spać i zarabiać… I już dziś wybierzesz przynajmniej jedną z tych kilkunastu propozycji, które pomogą Ci tworzyć Twój dochód pasywny.

Jakie są Twoje pomysły na pasywne zarobki, czy masz już swój dochód pasywny? Który pomysł Ci się najbardziej spodobał i zaczniesz wdrażać w życie ?

4 komentarze

 • Michał

  Muszę przyznać, że jak dotąd jesteś jedyną osobą, która napisała o micie dochodu pasywnego. Każdy wcześniej którego stronę/blog czytałem pisał tak, jak by to było ultra łatwe, dla każdego i dostępne od ręki. Aż można się naćpać tą wizją, że już za chwilkę człowiek będzie na plaży, a pieniądze będą same leciały. A niektóre argumenty to już w ogóle rozwalają. Np. “kup mieszkanie i je wynajmij”. Spoko. Akurat mam drobny milion 🙂 Kredyt każdy bank też mi da od ręki.
  Najbardziej realny jak dotąd sposób i wymagający relatywnie najmniejszego nakładu pracy (ale wiedzy ogromnej) to zakup akcji dywidendowych 🙂 Tu faktycznie pieniądze wpływają regularnie. O ile oczywiście się ummie inwestować 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

19 − 12 =

error: Content is protected !!