MLM

5 powodów dlaczego ludzie ponoszą porażkę w Network Marketingu

Dlaczego ludzie dołączający do zespołów Network Marketingu, ponoszą porażkę ? Jakich jest 5 najważniejszych powodów, dlaczego ludzie nie odnoszą sukcesu w Marketingu Sieciowym

Dziś postanowiłam podzielić się z Tobą moimi obserwacjami, dlaczego ludzie zaczynający biznes Network Marketingu, nie osiągają swoich celów finansowych.

Odkąd pracuję w branży Network Marketingu (kwiecień 2017), widziałam już wiele osób, które wchodziły w biznes i rezygnowały…. Na co dzień, mam do czynienia z wieloma ludźmi, z różnych środowisk, z różnymi doświadczeniami, charakterami, umiejętnościami, podejściami itp…. Zauważyłam, że wszystkie te osoby, które decydują się na danie sobie szansy w tym biznesie, które następnie rezygnują lub ponoszą totalną porażkę, łączy 5 powodów braku efektów… i tym chcę się z Tobą podzielić, byś nie musiał zaliczać się do tej grupy ludzi…

Zacznijmy od tego, co tak naprawdę jest potrzebne by odnieść sukces w Network Marketingu ?

Bądź świadomy tego, że stworzenie wolności finansowej i niezależności o której marzysz,  dzięki branży MLM, nigdy nie będzie rezultatem szybkich schematów wzbogacenia się (get rich quick scheme – znasz to z angielskiego?). Branża Network Marketingu zdecydowanie nie jest takim planem na szybkie wzbogacenie się i budowanie niezależności w miesiąc…. (niestety jednak, wiele ludzi z takim podejściem zaczyna ten biznes, co powoduje bardzo szybkie rozczarowanie i wycofanie się)….Ta branża, jest profesją, która wymaga od Ciebie cierpliwości i profesjonalizmu. Wymaga konsekwencji, systematyczności, etyki w działaniu, samodyscypliny, samo motywacji i pełnego zaangażowania. Twoje poświęcenie i zobowiązanie w procesie rozwoju biznesu, będzie prowadzić Cię do sukcesu, jeśli będziesz wystarczająco wytrwały i cierpliwy. Więc jeśli zaczynasz biznes Network Marketingu, podstawą jest zmiana Twojego myślenia i podejścia… Twój rozwój osobisty jest kluczowym czynnikiem, który ma wpływ na Twoje postępy i rozwój biznesu.

Prawdopodobnie często otrzymujesz pytanie od swoich potencjalnych prospektów: „czy to naprawdę działa, czy ten biznes jest na serio?” lub być może nawet sam się nad tym zastanawiasz….(?) Bądź świadomy tego, co spowoduje, że będzie „działać” i odniesiesz sukces, jeśli zapobiegniesz tym przeszkodom….

Przejdźmy więc do konkretów…dlaczego ludzie ponoszą porażkę w Network Marketingu i co możesz zrobić by temu zapobiec, a wręcz przeciwnie- odnieść sukces w Twoim biznesie MLM… Bo w tej branży, jak w każdej innej- TRZEBA WŁOŻYĆ PRACĘ! Niby oczywiste, a tak mało rozumiane przez wiele osób…

5 POWODÓW DLACZEGO LUDZIE PONOSZĄ PORAŻKĘ W NETWORK MARKETINGU

#1 Wiara, Podejście i Nastawienie

Pierwszy i najważniejszy powód dlaczego ludzie ponoszą porażkę w Network Marketingu to jest brak wiary w branżę i możliwości tego biznesu (brak zrozumienia fundamentów funkcjonowania tej branży). Następnie brak wiary w firmę i produkty (brak przekonania do tego co promują), automatycznie powoduje, że prospekci szukają wymówek i obiekcji by się nie zaangażować i wątpić, że ten biznes jest wart ich uwagi. I brak wiary w SIEBIE. Jeśli zaczynasz swój biznes, kompletnie nie wierząc, że możesz odnieść w nim sukces, to zapewne nie odniesiesz żadnego sukcesu. Twój umysł będzie prowadził Cię w kierunku, w którym mu „rozkażesz”. Więc jeśli podświadomie nie wierzysz, że zasługujesz na sukces i że go osiągniesz, to żadna siła nie sprawi, że będziesz rozwijać swój biznes. Te wątpliwości, prędzej czy później spowodują, że się wycofasz! Oraz ludzie, którzy będą z Tobą rozmawiać, nie zaufają Tobie jako Liderowi, który miałby im pomóc w osiągnięciu sukcesu. Twoje wątpliwości da się wyczuć ” na odległość”… bądź tego świadomy!

Moja rada:

Zacznij od budowania fundamentów wiedzy na temat branży Network Marketingu, by zbudować przekonanie do biznesu i uwierzyć w możliwości jakie oferuje (polecam zacząć od książki Erric Worre- Bądź Pro i Sławek Luter Network Marketing Master Mind). Następnie zbuduj fundamenty wiedzy na temat swojej firmy i produktów. Zacznij używać produktów i zgromadź własne doświadczenia, którymi będziesz dzielić się z potencjalnymi klientami. W ten sposób zbudujesz przekonanie do firmy i produktów, będziesz bardziej autentyczny co wpłynie na zaufanie Twojego potencjalnego klienta.

I najważniejsze, aby uwierzyć, że możesz odnieść sukces, w pierwszej kolejności stwórz wizję dokąd chcesz dojść, budując ten biznes, co chcesz osiągnąć, jak to ma wyglądać, kiedy itp. i każdego dnia myśl o tym, że już tam jesteś (afirmuj swój sukces), zrób plan działania, dzięki któremu uwierzysz, że małymi krokami, każdego dnia przybliżasz się do celu. W ten sposób uwierzysz, że możesz osiągnąć sukces!

#2 Nierealne oczekiwania

Wiele osób zaczynając biznes MLM, z jakiś powodów ma przekonanie, że ten biznes „łatwo” sprawi, że szybko się wzbogacą, nie wkładając w to zbyt wiele wysiłku.

Nic bardziej mylnego! Nie daj się nabrać na teksty typu: „zarób milion w rok” itp. Jest to bardzo mało realne, wręcz niespotykane, żeby osoba, która dopiero zaczyna, nie ma doświadczenia i żadnych kontaktów, żeby zarobiła w rok nierealne pieniądze. Owszem, jest to mozliwe w dłuższej perspektywie czasu, lecz nie w rok. Nie, jeśli nie masz doświadczenia, kontaktów i jesteś początkujący….

Zmień oczekiwania. Myśl długoterminowo, tak jak myśli się w prawdziwym biznesie, w którym inwestujesz pieniądze, z nadzieją zwrotu inwestycji „za jakiś czas”…. Wyłącz myślenie „etatowca”, który spodziewa się wypłaty po „odrobieniu” 40 godzin na etacie! Tutaj tak to nie działa. Tutaj musisz zainwestować swój czas, włożyć dużo energii w działanie i edukowanie siebie oraz poświęcić się dla tego biznesu. Musisz wyjść ze strefy komfortu i zacząć robić rzeczy, których wcześniej nie robiłeś, zanim tak naprawdę zaczniesz zarabiać konkretne pieniądze…. wcześniej nie spodziewaj się spektakularnych zarobków…

Z każdym telefonem, z każdą rozmową, z każdą prezentacją i z każdym odrzuceniem Twojej oferty, przybliżasz się do sukcesu. Bądź na to przygotowany i zaakceptuj fakt, że to nie wydarzy się w miesiąc, dwa, czy nawet rok. Myśl długoterminowo tkz. millionaire-thinking (myślenie milionerów). Rozpoczynanie tego biznesu z właściwym nastawieniem i oczekiwaniem, jest niezbędne do osiągnięcia długoterminowego sukcesu.

#3 Brak odpowiedniego zaangażowania oraz ambicji

Zauważyłam, że mnóstwo osób zaczynających swój biznes MLM, nie traktuje tego biznesu poważnie (tak jakby nie wierzyli, że mogą odnieść sukces w tym biznesie, lub nie wierzyli w tą branżę, firmę etc. i chcą „przetestować” możliwości… patrz powód #1). Brak odpowiedniego podejścia do tego przedsięwzięcia, automatycznie wpływa na brak odpowiedniego zaangażowania, a co za tym idzie, brak ambicji i brak efektów!

Musisz zacząć traktować ten biznes tak, jak chcesz by Ci płacił. Jeśli traktujesz to jak zabawę, to nie miej do nikogo pretensji, że z tej „zabawy” nie masz  realnych zarobków!

Musisz odpowiednio się zaangażować w działanie każdego dnia. Podążać za sprawdzonym systemem, którego uczą liderzy i Twoja firma. Nie wymyślaj nic skomplikowanego, gdyż to nie jest duplikowalne i bardzo ciężkie do powtórzenia przez nowe osoby dołączające do zespołu. System powinien być prosty i zrozumiały. Każdy kto zaczyna powinien być wstanie od razu zduplikować każdą aktywność. Kiedy już poznasz system, bądź konsekwentny  w działaniu, wytrwały i cierpliwy. Ucz się podczas praktyki i zarabiaj podczas uczenia się (learning while earning). Nie denerwuj się, kiedy nie masz natychmiastowych efektów. To jest proces, w którym musisz być systematyczny by odnieść sukces.

Bądź nauczalny! Daj się prowadzić swojemu liderowi, i daj się nauczyć nowych umiejętności. Bądź otwarty na konstruktywną krytykę i proś o feedback swojego lidera. Jeśli chcesz zarabiać więcej, musisz stawać się KIMŚ WIĘCEJ. Możesz to jedynie zrobić poprzez ciągły rozwój siebie i poszerzanie strefy komfortu.

Jeśli nie działasz według systemu (lub wogóle nie angażujesz się w żadne działanie), nie frustruj się, że nie masz wyników! Przejdź wszystkie możliwe treningi i szkolenia, by przygotować się do działania. Przeanalizuj swoje mocne i słabe strony… znajdź swoje potrzeby, gdzie potrzebujesz uzupełnić wiedzę (szukanie klientów, rozmowy, prezentowanie, follow up, zamykanie), a następnie skup się by nauczyć się tego. A najlepiej jest uczyć się w praktyce. Dlatego musisz poświęcić bloki czasowe, w których będziesz wykonywać priorytety tego biznesu:

  • Budowanie listy kontaktów
  • Szukanie klientów i nawiązywanie relacji
  • Przedstawianie prezentacji
  • Follow up
  • Zamykanie i rejestracja
  • Budowanie zespołu i prowadzenie ludzi

Bez tego zaangażowania, Twój biznes się nie rozwinie szybko. Te aktywności muszą być wykonywane konsekwentnie, by stworzyć płynność w działaniu i zyskać momentum biznesu. Nie wystarczy wiedzieć, jakie są priorytety tego biznesu i jak to robić, trzeba po prostu zacząć to robić w praktyce i uczyć się na własnych błędach!

#4 Rezygnują zbyt wcześnie

Wiele osób, które zaczynają z fałszywymi przekonaniami i oczekiwaniami, na temat zarabiania i działania w MLM (powód #2), rezyguje z biznesu, gdyż nie osiągnęli obiecanych rezultatów,których się spodziewali na początku.

 Również wiele aktywności jest niewygodnych, niekomfortowych dla osób, które nie mają opowiedniej wiedzy i przygotowania do działania. To powoduje, że ze strachu „przed nieznanym” (najczęściej przed odrzuceniem lub ośmieszeniem się) wolą się wycofać, niż postawić krok dalej.

Moja rada: Musisz zadeklarować i osobiście sam przed sobą zobowiązać się, że nie poddasz się póki nie osiągniesz sukcesu! Musisz podjąć działanie, nawet jeśli pojawią się niekomfortowe emocje, uczucia, myśli i sytuacje. Musisz być wystarczająco silny , wystarczająco długo, by przyzwyczaić się do niekomfortowych sytuacji, by pozwolić Twojemu sukcesowi nadejść!

W takich sytuacjach, najlepiej skup się na danej aktywności, ponieważ swoje działanie możesz kontrolować. Nie skupiaj się na końcowych wynikach. Nie narzucaj sobie stresującej presji. Pamiętaj, dlaczego zacząłeś ten biznes i po co wogóle robisz to co robisz. Zawsze sobie o tym przypominaj, kiedy najdzie Cię uczucie zrezygnowania. Bądź przygotowany na to uczucie, ono się pojawia w 99,9% podczas rozwijania tego biznesu, i uwierz, że “zdarza” się to najlepszym! Zasada jest jedna: nie poddawaj się! Każdy biznes i każde działanie na początku jest trudne, zanim stanie się łatwe….

Uświadom to sobie, że będą wzloty i upadki, będą lepsze i gorsze dni, będzie na prawdę ciężko i czasami „lekko” oraz, że będzie wymagana od Ciebie nauka i ciągły samorozwój. Choćby nie wiem co się działo, musisz wytrzymać… te sytuacje są po to, by Cię wzmocnić i czegoś nauczyć, co będziesz mógł przekazać dalej, swojemu zespołowi.

Nie możesz tak po prostu rozmyślić się w trakcie budowania swojego biznesu. Zacząłeś tu w jakimś celu, z jakąś nadzieją, z jakiegoś powodu…. Jeśli się rozmyślisz, to będzie oznaczało, że nie potraktowałeś tego biznesu na poważnie, i nie zadeklarowałeś od samego początku swojego zaangażowania, co jest teraz przyczyną Twojej rezygnacji i wahania.

Musisz odnaleźć „nienaruszalną” wiarę w siebie i w proces budowania tego biznesu. Musisz być zdyscyplinowany i wytrwały. Nastaw się mentalnie na drogę, którą musisz przebyć, żeby dojść na szczyt !

#5 Szybko tracą nadzieję, kiedy słyszą odmowy

Wiele osób, nie jest przygotowanych na krytykę i “odrzucenie” propozycji, na początku swojego działania…. Po pierwszych kilku rozmowach i odmowach, stwierdzają, że to “nie działa”, że “nikt nie chce”, że “to nie dla niego” itp….

Emocje zaczynają opadać, oraz cały entuzjazm budowania niezależności finansowej… Zaczyna się powątpiewanie i brak motywacji…..

Uwierz mi, że każdy kto odniósł sukces w tym biznesie, przechodził dokładnie przez to samo na początku – KAŻDY ! Tylko wiesz co różni tych ludzi co odnieśli sukces, od tych co ponieśli porażkę ??? To, że ci pierwsi byli na tyle silni i wytrwali, że  przezwyciężyli te wszystkie odmowy i krytykę osób, z którymi mieli do czynienia na początku…. te drugie osoby zaś, poddały się szybko, gdyż nie mogły znieść więcej “odrzucenia”… tak naprawdę ponosisz porażkę tylko wtedy, kiedy kompletnie rezygnujesz…

Dlatego miej pozytywne nastawienie, nawet wtedy kiedy „nie idzie”… ponieważ łatwo jest myśleć pozytywnie, kiedy wszystko idzie po naszej myśli i biznes się pięknie rozwija… lecz trochę gorzej jest, kiedy biznes w pewnym momencie przestaje się rozwijać, lub nawet cofa! Wtedy najczęściej ludzie mają tendencję szukać winnego, czemu biznes stoi w miejscu i nie ma żadnych efektów… najczęściej obwiniają np. lidera zapisującego, firmę, plan marketingowy, produkty, system działania itp. itd. Pamiętaj, że firma, produkty, plan itp. są tymi samymi, z którymi mnóstwo osób w Twojej firmie odnosi sukcesy. Jedyną różnicą jesteś Ty i Twoje działanie oraz postawa…

Nie poddawaj się !

Popychaj się do przodu! Efekty będą, pod warunkiem, że wcześniej nie zrezygnujesz…

Podsumowując...

Przedstawiłam Ci  z moich własnych obserwacji i doświadczeń, 5 najczęstszych powodów dlaczego ludzie ponoszą porażkę w biznesie Network Marketingu. Być może zgodzisz się ze mną lub też nie, co oczywiście jest normalne, gdyż możesz mieć inne doświadczenia z ludźmi w branży…. lecz chcę byś wiedział, z jakimi powodami ja się spotykam najczęściej.

Dzięki temu, że poznałeś te 5 elementów, dlaczego ludzie nie odnoszą sukcesu w MLM, jesteś wstanie coś z tym zrobić i zapobiec porażce. Jeśli nie rozumiesz tych podstawowych czynników wpływających na rezultaty w biznesie, to nie masz możliwości tego naprawić.

Pewnie znasz powiedzenie: “problem odkryty, w połowie rozwiązany”… świadomość tego, jest pierwszym krokiem do zmiany. Więc masz szansę pomóc sobie oraz innym w Twoim zespole, w zapobieganiu porażce i zbudowaniu wielkiego, stabilnego biznesu Network Marketingu.

P.S. Jeśli podobało Ci się i widzisz  wartość w tym co robię, udostępnij, podziel się z tymi, którzy również działają w biznesie MLM i szukają konkretnej wiedzy 🙂

Pytanie tygodnia: Jaki jest #1, który uważasz, że stopuje ludzi przed osiągnięciem sukcesu w Network Marketingu ? Co powoduje, że ludzie ponoszą porażki ? Jak myślisz, któremu spośród powyższych powodów, możesz zapobiec już dziś? Skomentuj!

Zobacz co jeszcze pomoże Ci w zbudowaniu biznesu jeszcze szybciej

Naucz się krok po kroku jak działać na Facebooku by mieć szybko efekty! 

network marketing master mind

Najlepszy trening dla początkujących, którzy chcą zrozumieć podstawy działania tej branży. Najtaniej kupisz tutaj.

Dołącz do mojej prywatnej, autorskiej grupy na Facebooku: Buduj Biznes Profesjonalnie, w której codziennie dzielę sie prostymi wskazówkami, jak działać by odnieść sukces w Network Marketingu. Poznaj również tysiące innych osób w branży, które wspierają się wzajemnie. Dołącz tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *