Krok po kroku zbuduj swojego bloga i zarabiaj online

Dzień 6: Realizacja 90-dniowego planu rozwoju bloga i biznesu online

Witaj w dniu szóstym!

Brawo, dotarłeś do naszej ostatniej lekcji na temat tworzenia dochodowego bloga!

Jeśli dotarłeś do tego punktu i nadal za mną podążasz, to serdecznie Ci gratuluję…. Teraz pozostało kilka prostych kroków, by rozwijać swoje internetowe imperium. 

Jak widziałeś w trakcie tych lekcji, techniczna strona tworzenia bloga nie jest najtrudniejsza (jeśli przegapiłeś naszą lekcję dotyczącą techniki tworzenia, możesz nadrobić zaległości tutaj). Budowanie ruchu na stronie, zwiększanie liczby odbiorców i wymyślenie, jak na nich zarabiać, to prawdopodobnie największe wyzwanie w procesie budowania dochodowego bloga.

Teraz musisz być świadomy, że przede wszystkim spójność jest kluczem do budowania sukcesywnego bloga.

Jak w przypadku wszystkich wartościowych rzeczy w życiu, dostajesz tyle, ile dajesz. Jeśli więc nie zainwestujesz swojego czasu, wysiłku, kreatywności i trochę środków finansowych w rozwój i przyszłą rentowność swojego bloga, to nie licz na spektakularne rezultaty finansowe.

Wiedz, że bez względu na to czy Ci się to podoba, czy nie, będzie to wymagało ciężkiej pracy z Twojej strony – utrzymywanej przez kolejne miesiące (i miejmy nadzieję, lata).

Spójrz na to optymistycznie i nastaw się pozytywnie … Blogowanie to naprawdę piękna rzecz, jeśli wybrałeś niszę, o której osobiście chcesz blogować, i jest to Twój nowy biznes online, który jest bezpośrednią drogą do zarabiania na czymś, co naprawdę sprawia Ci przyjemność. Nie jestem w stanie wyrazić, ile radości sprawia mi tworzenie moich blogów (pisanie o czymś co sprawia mi dużo frajdy), przy okazji zarabiając na czymś co uwielbiam robić).

I tego samego życzę Tobie!

Aby być pełnoetatowym blogerem, który zarabia zdalnie i może spełniać wszystkie swoje marzenia, potrzeba konsekwencji, zaangażowania i dyscypliny. 

Poniżej przedstawiam Ci Twój 90-dniowy plan realizacji dochodowego bloga.

5 działań, które pozwolą znacząco rozwinąć Twój blog w ciągu następnych 90 dni

Jesteś tu po szybki rozwój, prawda? Oto dokładnie, co musisz zrobić (i na co nie marnować czasu), aby zmaksymalizować wzrost ruchu na swoim blogu w ciągu najbliższych kilku miesięcy, abyś mógł zacząć poważnie zarabiać na swojej stronie).

1. Pisz każdego dnia.

Nie oznacza to, że codziennie publikujesz nowy wpis na blogu, mam tu coś zupełnie innego na myśli i jest to znacząca różnica.

Dopóki nie nauczysz się pisać codziennie (chyba że masz doświadczenie w pisaniu), tworzenie nowych treści zawsze będzie wydawać się zniechęcającym wyzwaniem. Przerwijmy to nie służące Ci przekonanie teraz i pokonajmy tę przeszkodę dzisiaj. Jak to zrobić? Potraktuj to zadanie jako osobiste wyzwanie dla siebie.

Pisz codziennie przez następne 90 dni. Nie ma znaczenia, ile słów lub na jaki temat, ale poświęć co najmniej 15 minut każdego dnia na pisanie i uczyń z tego nawyk. Jeśli potrafisz wypowiedzieć 300-500 słów na temat, który Cię osobiście interesuje każdego dnia, jest to bardzo osiągalny (i znaczący) cel.

Radzę wykorzystać te małe bloki czasu na powolne (przez kilka dni) pisanie stosunkowo szczegółowych artykułów na tematy, które najbardziej Cię interesują.

Pod koniec trzeciego miesiąca blogowania napiszesz w sumie około 45 000 słów. To prawie cała książka.

Kiedy zaczynasz z takim celem, nawet jeśli jesteś zajęty i przegapisz dzień lub dwa każdego tygodnia, nadal będziesz mieć ponad 30 000 słów pod koniec 90 dni. Robi wrażenie, prawda? A przede wszystkim buduje Twoją pewność siebie w pisaniu. 

Uwaga: jeśli masz problem z wymyśleniem treści teraz, to proponuję Ci cofnąć się do lekcji nr 3 z tego kursu “Opracowanie zwycięskiej strategii treści na bloga” i zrobić jeszcze raz ćwiczenie z kalendarzem redakcyjnym Twojego bloga. P.S. również nie zniechęcaj się przekonaniem, że “nie jesteś jeszcze ekspertem w żadnym temacie”. To nic. Praktyka czyni Mistrza! Ekspertem staniesz się po drodze! Ucz się tematu w którym piszesz swojego bloga, czytaj artykuły, książki, oglądaj webinary i szkolenia, rób notatki, i twórz posty! ja tak robię ze wszystkimi moimi blogami i staję się ekspertem małymi krokami 🙂

2. Publikuj 1 do 2 postów tygodniowo.

Poświęć pierwsze kilka tygodni do wdrożenia nowej praktyki pisania. Nie podchodź do tego “nowego” nawyku z nierealnym celem.

Po pierwszych kilku dniach pisania, przybędzie Ci sporo tekstu…. Ile słów napiszesz: 300? 500? 1000?

Pogrupuj swoje sesje pisarskie w spójne posty na blogu, które można opublikować na jeden (nie musi być idealny) szeroki temat i publikuj co najmniej raz w tygodniu. Jeśli każdego dnia piszesz dużo słów, stwórz sobie wyzwanie i zacznij publikować dwa razy w tygodniu.

Pamiętaj, że Twoje pisanie na tym etapie ma na celu zbudowanie codziennej praktyki – nie wszystko musi zostać opublikowane, ani też nie będzie warte opublikowania.

W porządku, jeśli musisz spędzić godzinę lub więcej na edytowaniu swoich postów, ale nie pozwól sobie być zbyt surowym krytykiem, który powstrzymuje Cię przed publikowaniem na czas.

Jeśli będziesz publikować raz w tygodniu przez następne 90 dni, na Twoim blogu będzie dostępnych 12 dopracowanych artykułów. Jeśli publikujesz dwa razy w tygodniu, daje to 24 artykuły.

Czy myślisz, że jesteś w stanie to zrobić? 

Wiem, że potrafisz! 

Będzie to oczywiście wymagało poświęcenia i rezygnacji z innych czynności w Twoim życiu (lub skrócenia czasu na wykonywaniu czynności marnujących czas np. mniej czasu spędzonego na oglądaniu telewizji, przeglądaniu social mediów lub filmów na YouTube). Dzięki temu sprawisz, że przyspieszysz sukces rozwoju swojego bloga i zaczniesz zarabiać szybciej i więcej.

3. Zastosuj regułę 80/20 do promocji treści.

Moim największym sekretem sukcesu w blogowaniu jest umiejętność promowania moich treści.

Jeśli chcesz szybko przyciągnąć czytelników do swojego bloga, musisz poświęcić 20% swojego czasu na pisanie i aż 80% czasu na promowanie treści po ich opublikowaniu na blogu. Zapoznaj się z taktykami prowadzenia ruchu, które omówiliśmy w lekcji 4 tego kursu. Generalnie oznacza to spędzenie co najmniej kilku godzin na strategicznych działaniach w celu promowania Twoich treści po ich opublikowaniu.

Wyrób sobie nawyk, aby udostępniać swoje treści w 4-5 odpowiednich grupach społecznościowych na Facebooku lub forach internetowych; przechodź do witryn takich jak Quora, aby odpowiedzieć na 2-3 pytania związane z Twoim tematem, wysyłaj e-maile do innych blogerów i nawiązuj współpracę (pisz posty gościnne, przeprowadzaj wywiady).

Pod koniec pierwszych 90 dni zetkniesz się z setkami osób z Twojej niszy i im pomożesz – a to bezcenna inwestycja w przyszłość Twojego bloga.

4. Kontynuuj swoją edukację w zakresie marketingu treści.

Znajdź więcej blogów marketingowych (w tym mój tutaj ) oraz czytaj dalej i konsumuj treści, które pozwolą Ci poznać nowe taktyki, pobudzić kreatywne pomysły i rozwijać się poprzez nowe sposoby.

Istnieją dosłownie tysiące blogów marketingowych, ale nie wszystkie są warte Twojego czasu. Oto moje typy blogów marketingowych, które są wspierane przez autentycznych ludzi, którzy chcą pomóc (a nie tylko szybko zarobić, sprzedając Ci kurs – zobacz moją listę 10 najlepszych polskich blogów o biznesie i marketingu online)

Zacznij od zapisania linków tych blogów i dodania ich do zakładek, by mieć je zawsze pod ręką. 

5. Przeczytaj książki o biznesie i marketingu

Nauki i czytania, nigdy nie jest dosyć! 

Aby pomóc Ci w poszukiwaniu kolejnych książek, które pomogą Ci w rozwijaniu Twojego bloga, stworzyłam listę wszystkich najlepszych książek marketingowych i biznesowych, które sprawdzisz tutaj.

Dzięki książkom biznesowym jestem skoncentrowana i skupiona na tym, jakie powinny być moje priorytety w działaniu – zamiast pozwalać sobie na rozpraszanie się i odwracanie mojej uwagi ciągle nowymi pomysłami na kolejne biznesy, które kuszą by natychmiast porzucić bieżący projekt i zacząć realizować inne ciekawe pomysły, które pojawiają się co tydzień.

 

I to by było na tyle….

To wszystko, co przygotowałam dla Ciebie w tym mini-kursie!

To jest Twój plan dotyczący założenia i prowadzenia dochodowego bloga. To jest to, co musisz zrobić, aby zacząć generować ruch, pozyskać czytelników i pracować z nimi w celu znalezienia korzystnych dla obu stron sposobów generowania dochodu.

Na początku nie jest to łatwe, ale muszę przyznać, że była to jedna z najbardziej satysfakcjonujących decyzji, jakie kiedykolwiek podjęłam.

Prowadzenie własnego biznesu online w postaci bloga, wymaga poświęceń. Musisz nauczyć się nowych umiejętności. Eksperymentuj i wyjdź poza swoją strefę komfortu.

Wiem, że możesz to zrobić (ponieważ ja to zrobiłam!).

A jeśli ja mogę to zrobić … to zapewniam Cię, że Ty też możesz!

Kiedy kilka lat temu założyłem swojego pierwszego bloga, nie wiedziałam dosłownie nic o „blogowaniu” i „marketingu”. Ale poświęciłam się nauce.

Popełniłam masę błędów i zmarnowałam mnóstwo czasu na pomysły i strategie, które nie działały. Ten kurs jest skarbnicą tego, co działa.

Postępuj zgodnie z zawartymi w tym kursie wskazówkami, dostosuj się, kiedy potrzeba i zachowaj konsekwencję.

Rób to przez kolejne miesiące, a Twój blog wraz z Tobą będzie rósł! Zobaczysz jak szybko ten czas zleci! Ani się obejrzysz, a będziesz znanym blogerem w blogosferze, reprezentującym swoją niszę!

Masz pytania?

Napisz na moim fanpage lub na meila admin@klaudiastawiarska.pl

Będę wdzięczna, jeśli zechcesz pozostać ze mną w kontakcie, i podzielisz się ze mną, jak Ci idą postępy w nadchodzących tygodniach, miesiącach i latach….

Z biegiem lat będziemy tutaj wspólnie rozwijać nasze blogi. Życzę Ci tego z całego serca! 

Jeszcze raz dziękuję za zapisanie się i wzięcie  udziału w tym mini-kursie! To dla mnie zaszczyt, że mogę Cię uczyć i dzielić się z Tobą moim doświadczeniem. Dziękuję również za Twój czas i zaangażowanie. Będę wdzięczna za wszelkie opinie i komentarze zwrotne na temat tego kursu. Podziel się również linkiem do swojego nowego bloga, na moim fanpage lub w meilu.

Z wielką wdzięcznością,

Klaudia

Lekcja 6

Odtwórz wideo

Dziękuję za udział w kursie! Będę wdzięczna za Twój feedback!

Lekcje w kursie

Dostęp do kolejnych lekcji będziesz otrzymywać każdego dnia w wiadomości email. Poniżej znajduje się podsumowanie wszystkich zagadnień, jakie poruszymy w tym mini-kursie.

Jak zacząć bloga

Lekcja 1

Techniczna strona tworzenia bloga.

W tej lekcji założysz swojego bloga krok po kroku. Wybierzesz hosting, domenę, zainstalujesz WordPressa i wybierzesz motyw (szablon swojego bloga).

lekcja 2 Jak zacząć pisać bloga

Lekcja 2

Jak znaleźć dochodową niszę dla swojego bloga

W tej lekcji skupimy się na strategicznym wyborze Twojej grupy docelowej, dla której będziesz tworzyć treści i na której będziesz wkrótce zarabiać pieniądze.

lekcja 3 Jak zacząć pisać bloga

Lekcja 3

Opracowanie zwycięskiej strategii treści na bloga

W tej lekcji skupimy się na strategii treści, która wygeneruje ruch na Twoim blogu. Zdefiniujesz główny cel swojego bloga, poznasz swoich czytelników, zdecydujesz jakie kategorie treści zawrzeć na blogu, wygenerujesz pierwsze pomysły na posty na blogu, i stworzysz swój kalendarz redakcyjny na cały rok)

lekcja 4 Jak zacząć pisać bloga

Lekcja 4

Kierowanie ruchu na Twojego bloga (zdobywanie pierwszego 1000 czytelników)

W tej lekcji skupimy się na czterech sprawdzonych sposobach na zwiększenie ruchu na blogu i przyciągnięcie pierwszych 1000 czytelników. Dowiesz się krok po kroku jak i gdzie promować swojego bloga, aby zwiększać ruch na swojej stronie.

lekcja 5 Jak zacząć pisać bloga

Lekcja 5

Jak zarabiać na swoim blogu (poznaj najskuteczniejsze sposoby zarabiania na swoim blogu)

W tej lekcji poznasz 6 najlepszych sposobów na zarabianie na blogu. Dowiesz się jakie są wady i zalety każdej z nich i zdecydujesz w jaki sposób Ty będziesz zarabiać na swoim blogu na początku.

lekcja 6 Jak zacząć pisać bloga

Lekcja 6

Realizacja 90-dniowego planu rozwoju bloga i biznesu online

W ostatniej lekcji opracujemy plan 90 dniowy, abyś wyrobił sobie dobre nawyki i strategicznie rozwijał swojego bloga w taki sposób, byś za rok od dziś spełniał swoje marzenia i zarabiał w swoim biznesie online dochody pasywne.

Gratuluję!
zaliczasz się do 10% osób, które kończą kurs online! Przybij wirtualną piątkę!

Jeśli w jakiś sposób pomogłam Ci wystartować z Twoim blogiem, to czuję się zaszczycona, że mogłam Ci towarzyszyć w tej drodze. Gdybyś miał ochotę mi podziękować za udział w tym bezpłatnym kursie, to byłabym wdzięczna za napisanie kilku słów na moim fanpage lub bezpośrednio prześlij swoją recenzję na mojego meila tutaj. Możesz również zostać moim Patronem i wesprzeć mnie na portalu Patronite tutaj lub po prostu postawić kawę tutaj 🙂

Z góry bardzo dziękuję za Twój czas i chęci 🙂

Być może zainteresuje mój kompleksowy kurs projektowania grafik i wideo do Social Media

Pokażę Ci krok po kroku jak wykorzystać pełen potencjał Canvy i stworzyć spójną markę w sieci, dzięki wyjątkowym projektom graficznym i wideo!
Tworzenie grafik i rolek na Social Media, będzie sprawiać Ci ogromną przyjemność, nawet jeśli nigdy wcześniej nic nie zaprojektowałeś!

W kursie “Canva Master VIP” dzielę się z Tobą moją najlepszą wiedzą w temacie budowania biznesu za pomocą marki oraz projektowania grafik i wideo w Canvie dla wyróżniającej się marki i dochodowego biznesu online!

Zaplanowałam treści w kursie tak, byś nauczył się wszystkiego od zera, aby Twoje projekty graficzne były skuteczne, wzbudzały poczucie zaufania do marki oraz profesjonalizm Twojego biznesu.

Ten kurs jest dla Ciebie, nawet jeśli nie masz jeszcze żadnego doświadczenia w projektowaniu grafik i wideo, i nie wiesz jeszcze, jak chcesz prezentować się w sieci.

Będąc uczestnikiem kursu “Strona www i blog w 7 dni” kwalifikujesz się do otrzymania bonusu w postaci kuponu rabatowego 30% na Kurs Canva Master VIP! Po dodaniu do koszyka wpisz w sekcji kupon, kod: “KS30ZK”

Podsumowujący bonus: Najcześciej zadawane pytania odnośnie blogowania

Istnieją dwie główne kategorie, o których możemy mówić, jeśli chodzi o zarabianie jako bloger. Jednym z nich jest dochód pasywny, a drugi wymaga zaangażowania się w pewne działania.

Dochód pasywny jest zawsze popularną opcją, ponieważ pozwala zarabiać pieniądze nawet podczas snu. Chociaż koncepcja jest bardzo kusząca, należy zrozumieć, że nie jest to do końca prawda. Chociaż cały czas możesz zarabiać, nadal musisz ciężko pracować nad reklamami i różnymi systemami, jeśli chcesz uzyskać jak najlepsze wyniki (zarobić jak najwięcej). Zwykle obejmuje to:

– Wyświetlanie reklam Google lub innych platform / sieci reklamowych
– Linki partnerskie (otrzymujesz procent sprzedaży pochodzący z Twojej witryny)
– Dodawanie reklam tekstowych i linków

Aktywny dochód może przynieść więcej gotówki, ale wymaga większego zaangażowania. Możesz zarabiać pieniądze poprzez:

– Sprzedaż kursów, szkolenia i coaching
– Pisanie i publikowanie sponsorowanych postów i list
– Sprzedaż produktów bezpośrednio
– Pisanie ebooków
– Sponsoring podcastów

Na początek nie martw się. Jeśli zdecydujesz się na WordPress z własnym hostingiem, możesz szybko i bezboleśnie przenieść darmowy blog na nowego hosta.

Większość darmowych witryn blogów umożliwia eksportowanie treści. WordPress oferuje mnóstwo narzędzi, które automatycznie zaimportują treść do nowego bloga. Możesz również poprosić obsługę klienta w Dhosting, a Twoja strona zostanie przeniesiona bezpłatnie.

To zależy od wielu czynników. Czy dopiero zaczynasz lub blogujesz już od jakiegoś czasu i masz grupę osób, które Ci ufają? Czy blogowanie jest dla Ciebie najważniejsze, czy prowadzisz bloga w wolnym czasie? A jak zarabiać na życie blogowaniem?

Według Glassdoor blogerzy w Stanach Zjednoczonych zarabiają średnio 30 000 USD rocznie. Oczywiście niektórzy zarabiają o wiele mniej, podczas gdy istnieją osoby wpływowe, które śledzą miliony ludzi i mogą zarobić ponad 100 000 USD rocznie. Niektórzy twierdzą nawet, że blogowanie za pieniądze przynosi im ponad milion dolarów rocznie.

Chcesz wiedzieć, jak zarabiać na życie blogowaniem? Jeśli Twój blog jest zupełnie nowy, będziesz musiał ciężko pracować przed otrzymaniem pierwszej wypłaty.

Ponadto dochód pasywny potrzebuje czasu, aby zacząć rosnąć. Różne reklamy i banery będą miały sens tylko wtedy, gdy będziesz mieć ugruntowanego bloga. Chociaż reklamę Google można uzyskać za kilka dolców za kliknięcie, trzeba będzie rozwinąć witrynę i zgromadzić odbiorców, zanim stanie się to rzeczywistością. Tak więc, rozpoczynając, możesz spodziewać się tylko ułamka dolara za każde kliknięcie, ale nie zniechęcaj się. Wszystko zaczyna się, podobnie jak twój dochód z bloga.

Założenie własnego bloga nie jest tak drogie, jak początkowo sądziłeś. Jeśli zdecydujesz się na hosting swojej witryny za pomocą polecanego przeze mnie Dhosting , możesz mieć gotową przestrzeń w sieci już za jedyne 16 zł  miesięcznie! (z moim linkiem polecającym otrzymujesz 10% zniżki)

Pakiet podstawowy zawiera również bezpłatny certyfikat SSL (który chroni przesyłanie danych w Twojej witrynie i czyni go bezpiecznym), 50 GB przestrzeni dyskowej i nieograniczoną przepustowość, co oznacza, że możesz mieć tyle odwiedzających, ile możesz przyciągnąć do swojej witryny. Po za tym możesz liczyć na doświadczony dział obsługi klienta 24h/7!

Jak zapewne już zauważyłeś, istnieje więcej niż kilka platform do prowadzenia bloga, które łatwo przyciągają twoją uwagę. Chociaż odpowiedź zależy od twoich potrzeb i życzeń (gdzie każda platforma ma oczywiście swoje dobre i złe strony), jestem zdecydowaną zwolenniczką WordPressa.

Niektórzy mogą argumentować, że posiadanie własnej witryny WordPress jest najlepszą opcją, ale nie można zaprzeczyć, że jest to najpopularniejsza platforma blogowa na świecie. WordPress pozwoli Ci posiadać i kontrolować bloga.

Niektórzy ludzie nadal nie wiedzą, co to jest blog ? Blog (na wczesnym etapie zwany „blogiem”) znany jest jako wiele rzeczy – magazyn cyfrowy, pamiętnik, newscast, miejsce spotkań kolekcjonerów, wizytówka Twojej sztuki, wymiana informacji, centrum nauczania, miejsce do nauki i… no cóż, prawie wszystko, co chcesz. Typowy blog łączy tekst, obrazy, filmy i linki do odpowiednich stron i mediów w Internecie. Czytelnicy blogów mogą zostawiać komentarze i komunikować się z autorem. W rzeczywistości dialog i interakcja są popularną częścią sukcesu bloga.