Krok po kroku zbuduj swojego bloga i zarabiaj online

Dzień 1: Techniczna strona tworzenia bloga

Witaj w dniu pierwszym !

Chcę rozpocząć tę pierwszą lekcję, dzieląc się z Tobą odrobiną mojej historii …

Kiedy po raz pierwszy założyłam swojego bloga, nie miałam pojęcia, co robię … nie mówiąc już o jakimkolwiek głównym planie, aby pewnego dnia zamienić mój blog w biznes przynoszący dochody. W rzeczywistości działałam bardzo chaotycznie i bez planu.

Opublikowanie mojego pierwszego posta na blogu, mimo braku czytelników, było niesamowicie trudne.

W głębi duszy myślałam sobie… „Nie mam żadnego autorytetu w tym temacie i wydaje mi się, że wiedza którą mam, jest za słaba, by dzielić się nią na szerszą skalę, po co mam właściwie to robić? Co pomyślą wszyscy moi znajomi, kiedy to przeczytają? co pomyśli moja rodzina ?! “

14 listopada 2015 … Zmusiłam się do opublikowania mojego pierwszego postu.

Chciałabym Ci dać do zrozumienia, dlaczego uważam, że największym ryzykiem w życiu jest całkowity brak podejmowania ryzyka .

W chwili, gdy opublikowałam ten post, zalała mnie fala ekscytacji. Zrobiłam ogromny krok w kierunku pokonania moich lęków (być może znasz z ang. powiedzenie “face your fears” – zmierz się ze swoimi lękami? ja to właśnie robię już od kilku lat)..

Ale czy masz pojęcie, ile czasu zajęło mi napisanie tego pierwszego posta?

Prawie 7 dni.

Tak. Napisanie około 500 słów zajęło mi tydzień. Pierwsze kroki zazwyczaj są najwolniejsze, najstraszniejsze i masz najmniej pewności siebie, podczas ich stawiania.

Kiedy jesteś niemowlakiem i uczysz się chodzić, robisz dwa małe kroki do przodu, tylko po to, by za chwilę się przewrócić. I za chwilę znów wstajesz i idziesz. Wciąż próbujesz i próbujesz, aż w końcu będziesz w stanie stać i chodzić samemu z pewnością siebie.

Opublikowanie mojego pierwszego posta na blogu dało mi pewność siebie, że faktycznie mogę pisać (niezależnie od tego, ile czasu mi zajęło wejście na kolejny poziom).

Pomyśl, gdzie chcesz być za 6 miesięcy lub za rok od teraz …

Naprawdę chcę, żebyś poświęcił kilka sekund, aby naprawdę to sobie wyobrazić.

Odpowiedz na te pytania:

  • Czy nadal będziesz pracować na tym samym stanowisku?
  • Czy jesteś szczęśliwy? Spełniony?
  • Gdzie jesteś? Czy jesteś w tym samym mieście? Podróżujesz?
  • Co zajmuje Ci czas w ciągu dnia?
  • Jak się czujesz? Czy jesteś podekscytowany budzeniem się każdego ranka?

Jeśli odpowiedzi na którekolwiek z tych pytań nie są dziś Twoją rzeczywistością, oznacza to, że coś musi się zmienić …

Ponieważ jeśli nie zrobisz nic teraz, aby zmienić swój stan, będziesz siedział tutaj i robił to samo – czując się tak samo za 6 miesięcy lub za rok od teraz.

Założenie bloga może być motorem zmian, które chcesz wprowadzić.

Żeby było jasne, nie uczyni Cię to milionerem z dnia na dzień.

Natomiast, co może zrobić blog? … blog może położyć fundamenty pod zmianę wszystkiego w Twoim życiu, a wiem to z własnego doświadczenia.

Kiedy zaczęłam poważnie traktować blogowanie, zajęło mi mniej niż rok, zanim zaczęłam zarabiać na blogu konkretne pieniądze, za które mogę się utrzymać, żyjąc na Teneryfie. Ty też możesz to zrobić (a nawet o wiele więcej).

Na razie nie martw się o to, jak Twój blog będzie zarabiał w przyszłości. To jak “stawianie woza przed koniem”. W tym kursie pokażę Ci sześć najskuteczniejszych sposobów skutecznego zarabiania na blogu, abyś zaczął generować znaczący dochód.

A teraz idźmy dalej…

Krok # 1 to wprowadzenie Twojego bloga do sieci

Jeśli nie zaczniesz od faktycznego uruchomienia swojego bloga dzisiaj, żadne „planowanie” i „przygotowania” na świecie nie będą się równać z lekcjami, których się nauczysz, i korzyściami, jakie odniesiesz, zakładając prawidłowo swojego pierwszego bloga teraz. Jak nie dziś, to kiedy?

Zdecydowałeś już, że coś w Twoim życiu musi się zmienić, prawda?

I wiem, że ta zmiana może być trudna. Dlatego zaczynamy od małych kroków.

Dzisiejszym celem jest zrobienie tylko jednej prostej rzeczy … umieszczenie swojego bloga w Internecie.

Nawet jeśli nie jesteś w 100% pewien, o czym blogować, nie martw się o to dzisiaj. Omówimy to bardziej szczegółowo jutro w lekcji 2: Jak znaleźć dochodową niszę , aby wybrać odpowiednie tematy na blogu.

Przede wszystkim … nie trać czasu na zastanawianie się, jaka powinna być nazwa Twojego bloga. Twoim celem w tej chwili jest zrobienie tego pierwszego kroku .

Wybierz dowolną nazwę, która jest w pewnym stopniu związana z tematem, o którym chcesz blogować (zawsze możesz zmienić domenę pewnego dnia w przyszłości). Jeśli nie masz pojęcia o czym będziesz blogować, to najlepszym pomysłem na domenę jest po prostu Twoje imię i nazwisko, pod którym będziesz budować swoją markę, w dziedzinie, którą sobie wybierzesz.

Dziś ważne jest to, że uruchamiamy Twojego bloga. Natomiast pozycjonowaniem, zajmiemy się w jutrzejszej lekcji.

Tak więc pora zacząć imprezę! 

Możesz przejść od razu do filmiku: Jak założyć bloga i opublikować go online w maksymalnie 30 minut

Lub pobrać ebooka w PDF: przewodnik krok po kroku, jak skonfigurować bloga i instalację WordPress.

Dowiedz się również czym jest hosting i domena w tym krótkim filmiku.

Nawet jeśli nie masz żadnych umiejętności technicznych, ten przewodnik jest niezwykle łatwy do naśladowania krok po kroku, ponieważ zawiera zrzuty ekranu i proste instrukcje. 

W przewodniku omawiam również dokładnie, jak skonfigurować swojego bloga, aby zmaksymalizować możliwości tworzenia treści, które napędzają ruch (w tym 10 najlepszych darmowych wtyczek WordPress, które musisz zainstalować pierwszego dnia swojej przygody z blogowaniem).

Przejdź więc teraz do mojego przewodnika krok po kroku o mechanice blogowania, aby rozpocząć naukę i działanie.

A jeśli nie masz pewności, że to najlepsza droga do rozpoczęcia blogowania, chcę wyjaśnić, że istnieją inne sposoby (niektóre całkowicie bezpłatne), aby rozpocząć blogowanie.

Poświęćmy chwilę, aby odpowiedzieć na najczęściej mi zadawane pytania, od nowych blogerów na ten temat …

Czy powinienem zacząć na darmowej platformie blogowej, czy kupić własną domenę?

Kilka lat temu dałabym Ci inną odpowiedź.

Kiedyś założenie bloga było drogie, ponieważ trzeba było kupować serwery, a następnie zatrudniać programistów i projektantów, aby faktycznie zbudowali witrynę, a wszystko to jeszcze przed opublikowaniem pierwszej treści. Minimalny koszt uruchomienia profesjonalnego bloga online, wynosił od 2000 do 5000 zł.

Dziś kosztuje mniej niż kilkaset zł, aby uzyskać własną nazwę domeny i hosting (przez kilka lat). Dlatego:

  • Firmy hostingowe wyeliminowały potrzebę kupowania własnego serwera i sprzedają miesięczne plany, które są niedrogie
  • Dzięki darmowym i niedrogim motywom i szablonom WordPress nie musisz już zatrudniać projektanta lub programisty, aby rozpocząć budowanie swojej strony
  • Tysiące darmowych wtyczek dostępnych dla użytkowników WordPressa pozwala na dostosowanie i ulepszenie bloga

Jeśli nie chcesz korzystać z WordPress, istnieje wiele innych opcji, z których możesz wybierać, w tym bezpłatne witryny blogowe, takie jak Blogger, Wix, Squarespace, a nawet rozpoczynanie od bardziej skalowanych witryn społecznościowych, takich jak Quora i LinkedIn.

Muszę jednak jeszcze raz podkreślić, że każda bezpłatna platforma blogowa będzie miała swoje ograniczenia.

A jeśli chcesz zmaksymalizować potencjał swojego bloga w zakresie zarabiania pieniędzy (co jest jednym z powodów, dla których tu jesteś, prawda?), Zawsze warto posiadać swoją platformę i korzystać z hostowanego przez siebie bloga WordPress, zasilanego przez dostawcę usług hostingowych, takich jak Dhosting, który odpowie na wszelkie pytania techniczne i problemy, które napotkasz.

Więc jeśli jesteśmy teraz na tej samej stronie, zróbmy to.

Przejdź teraz do mojego przewodnika PDF krok po kroku o mechanice blogowania i umieśćmy Twojego bloga w trybie online jeszcze dziś!

Jutro podzielę się lekcją 2: Jak znaleźć dochodową niszę , aby wybrać dla siebie odpowiednie tematy na blogu… niszę, która nie będzie musiała walczyć z milionami konkurentów.

A jeśli chcesz zagłębić się w następną lekcję kursu, nie czekając do jutra …

Kliknij ten link tutaj, aby otrzymać dostęp do lekcji 2 już teraz.

To wszystko na dziś!

PS Jeszcze jedno krótkie przypomnienie …

Jeśli Twoim celem przy zakładaniu bloga jest rozpoczęcie zarabiania masy pieniędzy od jutra (zanim nauczysz się i rozwiniesz umiejętności), to nie zajdziesz zbyt daleko.

Większość z nas chodzi do szkoły przez pierwsze 18 lub więcej lat swojego życia, zanim wyruszy na rynek pracy, odbywa szkolenia i zarabia na życie na własną rękę.

Tak więc jak możesz oczekiwać, że wybierając zupełnie nowe medium, z którym nie masz doświadczenia, od razu zaczniesz zarabiać?

Ustalmy tutaj właściwe oczekiwania. Musisz dać sobie czas na nauczenie się umiejętności, które pomogą Ci odnieść sukces na blogu.

Przede wszystkim … Nie proszę, żebyś mi płacił ani grosza za ten kurs. Chcę, abyś zainwestował w dobrą nazwę domeny i niezawodny hosting (który możesz uzyskać taniej tutaj). Korzystając z hostingu, który sama stosuję i polecam również Tobie, otrzymasz ode mnie 10% zniżki na swój hosting i domenę.

 Ostatecznie przydatny będzie również odpowiedni motyw, szablon i wtyczki.

To są tylko podstawowe rzeczy, których będziesz potrzebować na tym etapie. Nic dodać nic ująć.

Jak widzisz, blogowania można się nauczyć i doskonalić bez wydawania pieniędzy na drogie kursy, książki lub konsultacje.

Pokażę Ci, jak to zrobić

Jeśli jesteś gotowy, aby przejść do następnej lekcji, kliknij ten link tutaj i uzyskaj dostęp do lekcji 2.

Lekcja 1

Odtwórz wideo

Lekcje w kursie

Dostęp do kolejnych lekcji będziesz otrzymywać każdego dnia w wiadomości email. Poniżej znajduje się podsumowanie wszystkich zagadnień, jakie poruszymy w tym mini-kursie.

Jak zacząć bloga

Lekcja 1

Techniczna strona tworzenia bloga.

W tej lekcji założysz swojego bloga krok po kroku. Wybierzesz hosting, domenę, zainstalujesz WordPressa i wybierzesz motyw (szablon swojego bloga).

lekcja 2 Jak zacząć pisać bloga

Lekcja 2

Jak znaleźć dochodową niszę dla swojego bloga

W tej lekcji skupimy się na strategicznym wyborze Twojej grupy docelowej, dla której będziesz tworzyć treści i na której będziesz wkrótce zarabiać pieniądze.

lekcja 3 Jak zacząć pisać bloga

Lekcja 3

Opracowanie zwycięskiej strategii treści na bloga

W tej lekcji skupimy się na strategii treści, która wygeneruje ruch na Twoim blogu. Zdefiniujesz główny cel swojego bloga, poznasz swoich czytelników, zdecydujesz jakie kategorie treści zawrzeć na blogu, wygenerujesz pierwsze pomysły na posty na blogu, i stworzysz swój kalendarz redakcyjny na cały rok)

lekcja 4 Jak zacząć pisać bloga

Lekcja 4

Kierowanie ruchu na Twojego bloga (zdobywanie pierwszego 1000 czytelników)

W tej lekcji skupimy się na czterech sprawdzonych sposobach na zwiększenie ruchu na blogu i przyciągnięcie pierwszych 1000 czytelników. Dowiesz się krok po kroku jak i gdzie promować swojego bloga, aby zwiększać ruch na swojej stronie.

lekcja 5 Jak zacząć pisać bloga

Lekcja 5

Jak zarabiać na swoim blogu (poznaj najskuteczniejsze sposoby zarabiania na swoim blogu)

W tej lekcji poznasz 6 najlepszych sposobów na zarabianie na blogu. Dowiesz się jakie są wady i zalety każdej z nich i zdecydujesz w jaki sposób Ty będziesz zarabiać na swoim blogu na początku.

lekcja 6 Jak zacząć pisać bloga

Lekcja 6

Realizacja 90-dniowego planu rozwoju bloga i biznesu online

W ostatniej lekcji opracujemy plan 90 dniowy, abyś wyrobił sobie dobre nawyki i strategicznie rozwijał swojego bloga w taki sposób, byś za rok od dziś spełniał swoje marzenia i zarabiał w swoim biznesie online dochody pasywne.

Dzień 2: Jak znaleźć dochodową niszę dla swojego bloga