20 nawyków szczęśliwych ludzi
Inspiracje

20 nawyków szczęśliwych ludzi

Jak być szczęśliwym?

Zastanawiasz się,  co sprawia, że jedni ludzie są bardziej szczęśliwi niż inni? Czym różnią się charaktery tych dwóch grup osób? W dzisiejszym artykule przedstawiam 20 nawyków szczęśliwych ludzi, tak abyś mógł się zainspirować i być może wdrożyć kilka nawyków u siebie, aby podnieść swój poziom szczęścia 🙂

jak być szczęśliwym

1.SZCZĘŚLIWI LUDZIE KOCHAJĄ SIEBIE

Jak być szczęśliwym? Zakochaj się w sobie. Jesteś wspaniały taki jaki jesteś dzisiaj, teraz, w tym momencie. Jesteś wyjątkowy i niepowtarzalny. Na tym świecie nie ma nikogo, kto miałby dokładnie takie samo piękno wewnętrzne i zewnętrzne, oraz taki sam zestaw wad i zalet, jak Ty. Jesteś unikatowy, uświadom to w końcu sobie i doceń siebie. Przestań nazywać się „porażką” lub „beztalenciem”. Zaakceptuj siebie takim, jaki jesteś DZIŚ. Pokochaj siebie i bądź sobie wdzięczny za tą cudowną unikatowość 🙂

2. SZCZĘŚLIWI LUDZIE MEDYTUJĄ

Jak być szczęśliwym?  Praktykuj medytację, nawet jeśli miałoby to trwać tylko 3 minuty. Pamiętaj, małe kroki na początku, mogą doprowadzić Cię do wielkich zmian.

Medytacja pomoże Ci uporządkować myśli (zarówno negatywne, pozytywne, jak i przypadkowe), zapewni jasność umysłu i uspokoi nerwy.

Nie musisz być zawodowcem i mieszkać w Indiach, aby medytować. Zacznij od krótkich medytacji 3 minutowych i sukcesywnie wydłużaj ten czas… tu chodzi o wyrobienie sobie nawyku, który będzie Cię dalej prowadził. Jeśli nie wiesz od czego zacząć to proponuję Ci poszukać darmowych medytacji prowadzonych na YouTube. Znajduje się tam mnóstwo pomocnych filmów po polsku i po angielsku.

Ja osobiście polecam Ci Klaudię Pingot playlista medytacji po polsku oraz Boho Beautiful -moja ulubiona playlista medytacji po angielsku.

3. SZCZĘŚLIWI LUDZIE PLANUJĄ SWOJE CELE

Usiądź i zastanów się przez chwilę, czego tak naprawdę chcesz w swoim życiu? Jak już znajdziesz odpowiedź, to zadaj sobie kolejne WAŻNE pytanie: Dlaczego tego właśnie chcesz?

Jak już wiesz co i dlaczego, to z pewnością szybko znajdziesz odpowiedź “JAK” to osiągnąć.

Gdy już znajdziesz na to odpowiedź, następnie według tego”jak”, ustal sobie cele dzienne, tygodniowe i miesięczne. Upewnij się, że idziesz do przodu, a Twoje codzienne cele są zgodne z “większymi celami” i marzeniami.

Podejmując tkz. baby steps i osiągając małe kroczki konsekwentnie każdego dnia, zbliżysz się do swojej wielkiej wizji.

Przeczytaj -> Jak wyznaczyć cele dla rozwoju swojego bloga w 2021

4. SZCZĘŚLIWI LUDZIE NIE POZWALAJĄ ABY KRYTYKA NA NICH WPŁYNĘŁA

Wiele osób surowo osądza innych, i krytykuje każdego, kto nie postępuje tak jak oni. Niektórzy ludzie będą mówić o Tobie tylko źle, bez względu na to, jak dobry jesteś i co osiągnąłeś.

Nigdy nie pozwól innym ludziom osądzać Cię na podstawie Twoich słabości. To tak, jakby dać im klucz do Twojego szczęścia i pozwolić im Cię zamknąć. Oczywiście że, każdy ma swoje wady, ponieważ wszyscy jesteśmy po prostu ludźmi. Zawsze możesz nad nimi popracować i uczynić siebie lepszym. A w przypadku niektórych cech osobowości, takich jak introwertyzm, akceptujesz to i idziesz dalej. (Nie wiem, czy możemy zmienić introwertyzm, jeśli nawet tak, to nie chcę, ponieważ jestem zadowolona z wielu cech tego typu osobowości).

Dlatego, aby być szczęśliwym, nie pozwól krytykom wpływać na siebie.

5.SZCZĘŚLIWI LUDZIE UTRZYMUJĄ PORZĄDEK

Jak być szczęśliwym? Uporządkuj swój dom i przestrzeń w której na codzień funkcjonujesz. Zacznij od pościelenia łóżka, a następnie kontynuuj do momentu, aż wysprzątasz swoje miejsce, w którym spędzasz najwięcej czasu.

Dlaczego nie wyrzucisz starych ubrań i rzeczy, których już nie używasz / nie potrzebujesz? Odgrać swoje półki i wszystkie zakamarki w domu! Przywróć porządek. Nie zbieraj, nie kolekcjonuj “gratów”. Pozbądź się nie potrzebnych przedmiotów ze swojego otoczenia.

Sprzedaj rzeczy, których już nie używasz na marketplace Facebooka, OLX lub Allegro, lub po prostu przekaż je w lokalnym second handzie. Myśl jak minimalista.

Polecam Ci genialny blog na temat minimalizmu, a szczególnie ten artykuł: “Minimalizm, od czego zacząć”

Przeznacz 20 minut dziennie na szybkie “ogarnianie” domu zarówno rano, jak i wieczorem.

Pomoże Ci to zachować porządek i przygotować się na nieoczekiwanych gości.
Nieład leżący wokół powoduje rozproszenie uwagi i utratę koncentracji.
Kiedy w Twoim domu panuje bałagan, znalezienie potrzebnych rzeczy staje się trudniejsze. 
Będziesz mieć więcej czasu w weekendy, ponieważ nie musisz już spędzać go na praniu i sprzątaniu.
Taki nawyk, wreszcie sprawi, że poczujesz się mniej przytłoczona.
Jakie działania możesz zacząć robić już teraz:

 • Zacznij ścielić łóżko każdego ranka.
 • Rób jedno pranie co drugi/trzeci dzień
 • Zmywaj naczynia po każdym posiłku.
 • Codziennie ładuj, uruchamiaj i opróżniaj zmywarkę.

To tylko kilka szybkich, ale wykonalnych przykładów “ogarniania mieszkania”. Proponuję Ci wybrać to, co pasuje do Twojego stylu życia, zacząć robić z tego nawyk i zobaczyć, jakie zmiany w samopoczuciu, to przyniesie.

P.S. Polecam Ci genialną książkę Marie Kondo “Magia sprzątania” o unikatowej metodzie, porządkowania nie tylko fizycznych przestrzeni, ale także przestrzeni bardziej ulotnych, takich jak nasz styl życia, sposób myślenia. Całość książki można streścić w haśle: „Porządek na półkach, porządek w głowie!” Przeczytaj opis tej książki tutaj.

6. SZCZĘŚLIWI LUDZIE CODZIENNIE WYCHODZĄ NA ZEWNĄTRZ

Jak być szczęśliwym? Codziennie zaczerpnij świeżego powietrza. Po prostu będąc na zewnątrz przez 20 minut każdego dnia, możesz naprawdę poprawić swoje zdrowie i samopoczucie.

Świeże powietrze i spędzanie czasu na łonie natury mogą pomóc w depresji, zwiększyć kreatywność, produktywność (TAK!), A nawet pomóc układowi odpornościowemu.

Spacer na świeżym powietrzu, również pomaga białym krwinkom się dotlenić, które z kolei zabijają złe bakterie w Twoim organizmie. Win-win!

7. SZCZĘŚLIWI LUDZIE OTACZAJĄ SIĘ POZYTYWNYMI LUDŹMI

„Jesteś średnią pięciu osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu”. WIESZ O TYM BARDZO DOBRZE, prawda?  

Zaobserwuj, czy spędzasz więcej czasu z negatywnymi ludźmi, którzy mają problem na każde rozwiązanie?

Słowa i postawa ludzi, z którymi spędzasz czas, mogą naprawdę na Ciebie bardzo wpłynąć. Szczęśliwi ludzie na ogół mają pozytywne nastawienie do życia i bez względu na to, jakie życie rzuca na nich wyzwania, mają sposób, aby sobie z tym poradzić.

8.SZCZĘŚLIWI LUDZIE SOCJALIZUJĄ SIĘ

Nawet jeśli jesteś introwertykiem, zmuszaj się do codziennego przebywania z ludźmi. Zwłaszcza jeśli pracujesz w domu. Jestem pewna, że możesz czuć się trochę samotny.

Upewnij się jednak, że otaczasz się tylko pozytywnymi ludźmi, z którymi lubisz spędzać czas i którzy dodają Ci dużo pozytywnej energii i mają na Ciebie dobry wpływ.

9.SZCZĘŚLIWI LUDZIE PRAKTYKUJĄ WDZIĘCZNOŚĆ

Bez względu na to, jak dużo masz teraz (czegokolwiek), to zawsze będzie coś, czego wciąż będzie dla Ciebie “za mało” i będzie sprawiało smutek lub przygnębienie, gdyż chciałbyś mieć tego więcej. Natomiast jeśli chcesz mieć czegoś więcej, to już dziś musisz być wdzięczny za to co masz na stan dzisiejszy. Bez wdzięczności, może się stać tak, że w rezultacie będziesz mieć tego co raz mniej.

Jak być szczęśliwym? Naucz się praktykować wdzięczność i być wdzięcznym za to, co masz. Ja osobiście praktykuję nawykowo wdzięczność codziennie rano i wieczorem, podczas mycia zębów, a raz natydzień, wypisuję w moim wdzięczniczku, wszystko za co jestem wdzięczna w życiu. Dzięki temu magia wdzięczności sprawia, że mam więcej tego za co jestem wdzięczna. Polecam Ci książkę “Magia” Rhondy Byrne, w której przez 28 dni będziesz praktykować wdzięczność za rzeczy, o których wcześniej w życiu byś pewnie nawet nie pomyślał. Ta książka dała mi bardzo dużo do myślenia, pomimo, że już wcześniej przez lata praktykowałam wdzięczność. Natomiast teraz, po przeczytaniu tej książki, mam do tego jeszcze głębsze podejście.

Cytaty z książki “Magia”, które zapadły mi w pamięci:

Kiedy wstajesz rano, podziękuj za poranne światło, za swoje życie i siłę. Podziękuj za jedzenie i radość istnienia. Jeśli nie widzisz powodu do wdzięczności, wina leży po Twojej stronie” Tecumseh (1761-1813) Wódz Szaunisów

“Kto ma (wdzięczność), temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie. Kto zaś nie ma (wdzięczności), temu zabiorą również to, co ma” Ew. Św. Mateusza

Kiedy budzisz się rano, pomyśl, jakim wspaniałym skarbem jest żyć, myśleć, cieszyć się, kochać” Marek Aureliusz (121-180) Cesarz rzymski

“Wdzięczność, jest pamięcią serca” Jean Baptiste Massieu (1743-1818) Francuski rewolucjonista

Świat jest pełen magicznych rzeczy, które czekają, aż nasze zmysły się wyostrzą” Eden Phillpotts (1862-1960) Powieściopisarz i poeta

Zamiary ujęte w słowa spowija magiczna moc” Deepak Chopra (ur.1946) Lekarz i pisarz

wdzięczność cytat

Poświęć 30 sekund, aby przeanalizować wszystkie rzeczy, za które jesteś obecnie wdzięczny. Może to być:

 • Zdrowie
 • Wszystkie zmysły
 • Twoje mądre ciało
 • Umysł
 • Twoja kochająca rodzina i przyjaciele u Twego boku
 • Najsłodszy piesek/kotek, najlepszy przyjaciel na świecie
 • Dach nad Twoją głową
 • Jedzenie na stole
 • Możliwość wyboru sposobu życia
 • Samochód zapewniający elastyczność i niezależność
 • Mieszkanie w bezpiecznej okolicy
 • Dostęp do internetu (i wiedzy całego świata)
 • Wolność wyboru
 • Pieniądze, które masz i możesz nimi codziennie płacić
 • I tak dalej…

10.SZCZĘŚLIWI LUDZIE SŁUCHAJĄ INSPIRUJĄCEGO PODCASTU

Czy jest tu ktoś, kto nie lubi dobrego podcastu? Słuchanie dobrych podcastów, może być tak samo dobre, jak czytanie książki, branie udziału w szkoleniu czy webinarze, a nawet lepsze.

Jak być szczęśliwym? Otwórz się na przyjmowanie nowych informacji i zbieranie wiedzy w różnych tematach. Ja osobiście zdecydowanie jestem “podcastową dziewczyną”. Lubię wyjść na spacer z moim synkiem i włączyć sobie dobry odcinek np. Marka Jankowskiego z Mała Wielka Firma (polecam wszystkim , którzy planują lub właśnie działają w biznesie online i nie tylko).

Jeśli nie lubisz słuchać podcastów, to czytanie też wystarczy.

Czytaj lub słuchaj czegoś mądrego, codziennie przez 30 minut. Zobaczysz jak zmieni się Twoje samopoczucie i pewność siebie w różnych tematach.

11. SZCZĘŚLIWI LUDZIE NIE PRÓBUJĄ ZADAWALAĆ INNYCH

Wspomniałam powyżej, że szczęśliwi ludzie nie pozwalają, aby krytyka na nich wpłynęła. I tutaj podobnie- nie możesz być szczęśliwy, jeśli ciągle starasz się zadowolić innych. Marnujesz życie, jeśli to robisz, z dwóch prostych powodów:

 • Po pierwsze, nie możesz w pełni zadowolić nikogo, bez względu na to, co robisz.
 • Po drugie, nie możesz żyć tak, jak chcesz, jeśli ciągle żyjesz według opinii innych.

Są to nawyki, które utrudniają Twoje szczęście. Jeśli chcesz zadowolić kogoś w życiu, zadowalaj siebie. Ponieważ wtedy Twoje działania będą zgodne z tym, co kochasz, i jest to naturalny sposób na szczęście.

Nie mówię, że nigdy nie powinieneś nikogo słuchać. Możesz szukać wskazówek od osób, które są dla Ciebie ważne. Ale w końcu wybierz to, co Ciebie uszczęśliwi.

I zawsze staraj się wybierać to, co jest moralnie właściwe, ponieważ na dłuższą metę, nie chcesz skrzywdzić siebie ani innych. Ta droga nigdy nie doprowadzi do szczęścia. Dlatego zawsze trzymaj się uczciwości i prawości.

12. SZCZĘŚLIWI LUDZIE OKAZUJĄ WSPÓŁCZUCIE I ŻYCZLIWOŚĆ SOBIE I INNYM

Czas odpuścić kwestie, których w sobie nie lubisz. Jesteś niezwykły, wyjątkowy i nie ma nikogo takiego na świecie jak Ty. Zaakceptuj to!

Jak być szczęśliwym? Bądź dla siebie dobry; kochaj i akceptuj siebie takim, jakim jesteś, za równo wady, jak i wszystko inne. Negatywne mówienie o sobie tylko sprawi, że poczujesz się smutny i stracisz pewność siebie.

Spróbuj traktować siebie jak przyjaciela… z wybaczeniem, dobrocią i współczuciem.

Oprócz bycia życzliwym dla siebie, okazuj innym życzliwość i hojność.

Jeden mały akt dobroci i dobre intencje, może rozświetlić i całkowicie zmienić dzień kogoś innego, obok Ciebie. Jeśli okażesz to szczerze, gwarantuję Ci, że Ty też poczujesz się świetnie!

jak być szczęśliwym

13. SZCZĘŚLIWI LUDZIE ODNAJDUJĄ RADOŚĆ W OBECNEJ CHWILI

Przestań się zamartwiać tak bardzo, że Twoje życie nie jest  jeszcze tam, gdzie miałeś nadzieję być. Masz jeszcze czas.

Również rozmyślanie nad swoją przeszłością niewiele pomoże. Przeszłość jest skończona i zakurzona, i niewiele możesz teraz zrobić, poza zaakceptowaniem tego, co się stało i iść dalej.

Jak być szczęśliwym? Skoncentruj się na swoim życiu – tu i teraz!

Żyj pełnią każdego dnia i doceniaj małe radości każdego dnia.

Poświęć chwilę, aby unieść głowę znad telefonu i docenić czyste, błękitne niebo, śpiew ptaków, powietrze, którym oddychasz, a nawet imponujące drapacze chmur, które stoją wysoko nad Tobą.

Każdego dnia, ludzie niespodziewanie umierają, tak po prostu! Nigdy nie wiesz co przyniesie jutro. 

“Żyj tak, jakby jutra miało nie być”

Postaraj się więc zaplanować swoją przyszłość, ale także poświęć trochę czasu na znalezienie radości w teraźniejszości. Zacznij praktykować mindfulness, a zobaczysz jak szybko doświadczysz pełni szczęścia tu i teraz.

Żyj dziś, bo wczoraj nie wróci, a jutro może nie nadejść.

Jak zacząć praktykować mindfulness? Polecam Ci bloga LifeArchitect oraz artykuł: “Mindfulness dla początkujących”

Motywacja cytat

14. SZCZĘŚLIWI LUDZIE WYNAGRADZAJĄ SIEBIE I MAJĄ CZAS NA RZECZY, KTÓRE KOCHAJĄ

Jak być szczęśliwym? Kiedy wydarzy się coś naprawdę dobrego, nagradzaj siebie! I absolutnie, NIE czuj się winny za to. Po ciężkim dniu w pracy poświęć trochę czasu na obejrzenie dobrego filmu, luksusową kąpiel przy świecach zapachowych, masaż, zjedzenie czekolady lub wydanie pieniędzy na weekendowy wypad.

Życie bez wynagradzania siebie jest dość nudne. Od czasu do czasu możesz cieszyć się luksusami życia, bo zasługujesz na to!

15. SZCZĘŚLIWI LUDZIE NIE TRZYMAJĄ W SOBIE GNIEWU

Niektórzy ludzie uwielbiają żywić wielką, starą urazę czy też gniew do kogoś! Jednak większość osób nie zdaje sobie sprawy, że tak naprawdę jedyną osobą, którą ranią, są oni sami.

Oczywiścię że, Twoja pasywna złość może od czasu do czasu zranić czyjeś uczucia, ale po co skupiać swój cenny czas na krzywdzeniu kogoś innego, skoro możesz spędzać ten czas i energię na czymś innym, co naprawdę kochasz robić.

Ludzieee… priorytety!

Często ludzie, do których żywimy urazę czy gniew, już dawno nie pamiętają o danej sytuacji i kompletnie nie mają pojęcia, że Ty jesteś na nich zły, a Ty wciąż się męczysz, nosząc w sobie tą złą energię.

Jak być szczęśliwym? Przestań więc marnować czas, pochłaniając nienawiść i złość.

Nauczenie się wybaczania i zapominania, jest jednym z najlepszych fundamentów szczęścia i budowania silnych relacji.

Gdy odpuścisz tą emocję, która kompletnie Ci nie służy, to gwarantuję Ci, że na dłuższą metę poczujesz się znacznie lepiej. 

16. SZCZĘŚLIWI LUDZIE ŻYJĄ ZDROWYM I ZRÓWNOWAŻONYM ŻYCIEM

Za życia dostajemy tylko jedno ciało, więc po co je karać?

Ćwiczenia i zdrowa dieta mają pozytywny wpływ na wszystkie obszary Twojego życia. Aktywność fizyczna, uwalnia „dobre samopoczucie” hormony szczęścia (dopamina) do naszego mózgu, pomagając czuć się energicznym i napompowanym na nadchodzący dzień.

Zmniejsza również stres i niepokój, co oznacza dla Ciebie więcej szczęścia!

Zjadając całą tabliczkę czekolady z pewnością da Ci ogrom szczęścia, ale na krótko! Nie długo po zjedzeniu, zaczniesz czuć się ospały i możliwe, że dopadną Cię “wyrzuty sumienia”. Zaczynasz szybko żałować tego kiepskiego wyboru.

To, do czego staram się dojść, to to, że niezdrowe, słodkie jedzenie sprawia, że ​​czujesz się dobrze na krótką metę, ale na dłuższą metę po prostu czujesz się zaniedbany, gruby, leniwy i ospały.

Jak być szczęśliwym? Zakoduj ten kluczowy wniosek: zadbaj o swoje ciało, a ono zaopiekuje się Tobą!

17. SZCZĘŚLIWI LUDZIE PODEJMUJĄ DZIAŁANIA NA RZECZ SWOICH CELÓW

Jednym z najlepszych fundamentów kultywowania szczęścia jest dostrzeganie oznak postępu w osiąganiu celów.

Niezależnie od tego, czy chodzi o utratę wagi, zaoszczędzenie wystarczającej ilości pieniędzy na wakacje, rozwój biznesu czy naukę nowej umiejętności, obserwowanie rozwoju w kierunku naszych celów daje nam niesamowite poczucie osiągnięcia, spełnienia i sukcesu.

Jak dla mnie, takie monitorowanie swoich postępów, to jeden z najlepszych sposobów na motywację do działania i budowanie swojej pewności siebie. Konsekwentna praca i wyniki, sprawiają, że chce mi się więcej, a moja determinacja w działaniu jest jeszcze silniejsza!

18. SZCZĘŚLIWI LUDZIE SŁUCHAJĄ ROZWOJOWYCH AUDIOBOOKÓW

Jak być szczęśliwym?  Codzienne słuchanie odpowiednich audiobooków do samodoskonalenia całkowicie zmieni Twoje życie.

Słuchając audiobooków, będziesz zainspirowany, zmotywowany i będziesz uczyć się od innych ludzi.
Nauczysz się nowych umiejętności i staniesz się bardziej produktywną, odnoszącą sukcesy osobą.
Zastanawiasz się, jak możesz znaleźć czas na słuchanie audiobooków do samodoskonalenia z tak napiętym harmonogramem dnia? Sprawdź moje sugestie poniżej. Możesz słuchać audiobooków w dowolnym momencie; na przykład, gdy robisz coś innego.

 • Możesz słuchać podczas dojazdów do pracy; niezależnie od tego, czy jedziesz do pracy, korzystasz z transportu publicznego, czy spacerujesz.
 • Możesz także słuchać podczas pracy w domu; zmywanie naczyń, gotowanie lub podczas ćwiczeń.
 • Możesz nawet słuchać, czekając w kolejce.
 • Możesz słuchać podczas spacerów ze swoim dzieckiem (które np. właśnie zasnęło w wózku)

Na początku ten codzienny nawyk będzie trudny do utrzymania. Pamiętanie o słuchaniu nie będzie łatwe. Ale im więcej próbujesz i więcej robisz, przypomnisz sobie o korzyściach, które zaczniesz dostrzegać.

19. SZCZĘŚLIWI LUDZIE MAJĄ WYSTARCZAJĄCĄ ILOŚĆ SNU

Jak być szczęśliwym?  Wystarczająca ilość snu każdego dnia jest bardzo ważna dla dobrego samopoczucia. 

Jeśli masz problem z zasypianiem, polecam Ci praktykować wieczorną, uspakajającą jogę oraz medytację, która uspokoi Twoje ciało i umysł…. (u mnie to działa perfekcyjnie!). Jeśli wciąż masz problem z dobrym snem, to przeczytaj ten artykuł: Jak się wyspać – 10 wartościowych porad, które poprawią jakość Twojego snu!

Myślę, że zgodzisz się ze mną w tej kwestii, że wystarczająca ilość snu to codzienny nawyk, którego potrzebujesz, aby zmienić swoje życie by być szczęśliwszym. Na pewno nie raz porządnie się wyspałeś i zauważyłeś, jak dobry dzień miałeś po takiej nocy.

Na twoim miejscu potraktowałabym to poważnie i pracowała nad tym, by się wysypiać i mieć dobry sen. Zobaczysz jak bardzo wpłynie to na poziom Twojego szczęścia!

P.S. Jeśli chcesz iść o krok dalej i zagłębić temat snu, to polecam Ci książkę/poradnik: “Sen, relaks i mindfulness: 50 ćwiczeń, które pomogą Ci spokojnie przespać noc” Arlene K. Unger.

Doktor Arlene, to psycholog kliniczna i trenerka wellness, w swojej książce proponuje proste i skuteczne ćwiczenia relaksacyjne i mindfulness, które pomogą Ci nareszcie się wyspać. Dzięki nim rano wstaniesz w pełni sił i gotowości na nowy dzień. Zobacz opis książki tutaj.

20. SZCZĘŚLIWI LUDZIE POŚWIĘCAJĄ CZAS DLA SIEBIE, BY ZAOPIEKOWAĆ SIĘ SOBĄ

Jak być szczęśliwym?  Zadbanie o siebie i o stan swojej psychiki, to robienie jednej małej rzeczy, którą kochasz każdego dnia, będąc świadomym, że nie zawsze chodzi o osiągnięcia i sukces. Czasami chodzi tylko o Ciebie i to, co jest dla Ciebie najlepsze. I niekoniecznie musisz mieć ogromne środki na swoim koncie bankowym, aby móc o siebie zadbać! 

Dlaczego dbanie o siebie warto uczynić nawykiem?

 • Codzienna “samoopieka” pomoże Ci prowadzić bardziej zrównoważone życie.
 • Dodanie kilku czynności związanych z dbaniem o siebie, do codziennego nawyku może zdziałać cuda dla Twojego umysłu i ciała.
 • Codzienna “samoopieka” również pomaga Ci, naładować się pozytywną energią.

Działania, które należy podjąć natychmiast, aby rozpocząć opiekę nad sobą.

 • Zaplanuj kilka minut każdego dnia jako czas na samoopiekę.
 • Określ, jakie czynności pomogą Ci poczuć się najlepiej.
 • Zapisz je w swoim kalendarzu. 

Zapisz listę technik samoopieki i zacznij je wypróbowywać.
Cokolwiek Cię relaksuje i sprawia, że ​​czujesz się dobrze, znajdź na to czas i rób to każdego dnia. Posiadanie tego czasu dla siebie pozwoli Ci prowadzić bardziej zrównoważone życie. Niech to będzie codzienny nawyk.

jak zalożyć bloga i jak zostać influencerem

Podsumowując...

Podsumowując, jeśli chcesz zmienić swoje życie i być tak naprawdę szczęśliwy, zacznij stosować te proste codzienne nawyki szczęśliwych ludzi.

Tworząc i utrzymując te nawyki, Twoje życie zacznie się zmieniać. Są to proste, łatwe do przyjęcia nawyki, które możesz zacząć już dziś. To od Ciebie zależy, które z nich będą dla Ciebie odpowiednie. Przejrzyj je jeszcze raz, ale tym razem podejmij działania.

W swoim kalendarzu lub notatniku zapisz 5 z tych nawyków, które możesz wprowadzić do swojego życia od zaraz. Następnie, aby uniknąć przytłoczenia, skup się na jednym nawyku naraz. Stopniowo wprowadzaj kolejne nawyki. Małymi krokami dojdziesz do wielkich zmian!

Pytanie do Ciebie: Jakie nawyki stosujesz, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy? Czy dodałbyś coś do mojej listy nawyków szczęśliwych ludzi? Czego tu brakuje? A co zaczniesz praktykować od zaraz? Skomentuj poniżej!

Kibicuję Ci, abyś był szczęśliwy i zarażał tym szczęściem Twoje otoczenie!

Pobierz poniżej grafikę z podsumowaniem całej listy, aby mieć ją pod ręką, i zacząć działać (bez wymówek)!

Kolejne kroki:

Przeczytaj -> Dlaczego jedni ludzie osiągają cele a inni nie 

Przeczytaj -> 50 pytań, aby poznać siebie i swoje “Dlaczego”

Obejrzyj na moim kanale ->Jak wzmocnić swoją pewność siebie: 12 Mega sposobów!

Obejrzyj na moim kanale ->Jak zacząć myśleć pozytywnie

nawyki szczęśliwych ludzi
ZNAJDŹ MNIE NA SOCIAL MEDIACH

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery − 1 =